חיות המחמד של בן שלוש ובת שנה: צמד צ'יטות

9 במאי 2013 | | תגובה אחת | מאת

קיילה בת השנה והחתול הגדול שלה מבלים יחד (צילום מסך: express)

האחים לבית שומן, מלאן בן השלוש וקיילה בת השנה, אוהבים מאוד את שני החתולים שלהם: הם משחקים עימם בצעצועים, מתגלגלים איתם על השטיח בסלון ביתם שבדרום אפריקה, תוך שהם ממטירים עליהם ליטופים ונשיקות, ואף יוצאים איתם לטיולים בחיק הטבע (כשהחתולים קשורים היטב). עם זאת, כל ההתנהלות של הזאטוטים החייכניים מול חיות המחמד שלהם מתבצעת אך ורק תחת השגחה צמודה של הוריהם. זאת, מאחר שהחתולים של קיילה ומלאן הם לא "סתם" חתולים אלא צמד צ'יטות.

את השידוך יוצא הדופן בין שני הילדים הרכים לבין הצ'יטות – היונקים היבשתיים המהירים ביותר, המסוגלים להאיץ למהירות של עד 120 קמ"ש – יזמו ההורים: היין שומן (29), שומר יערות במקצועו (פארק ריינג'ר), ואשתו קים (29) אימצו את זוג הצ'יטות לפני שנה, לאחר שאיבדו את אמם. מלאן, שהיה אז בן שנתיים וקיילה, שזה אך באה לעולם, גדלו יחד עם הצ'יטות – וואקו וסקילה.

כאמור, בין החתולים הגדולים לבין האח והאחות, שגדלו במקביל, התפתחה ידידות אמיצה. "כאשר וואקו וסקילה הגיעו אלינו ובתי קיילה נולדה, הייתי מחממת חלב לשלושתם", סיפרה קים שומן לעיתון הבריטי אקספרס, "הצ'יטות מאוד אוהבות קרבה של בני אדם, והיו פעמים שהייתי שוכבת עם התינוקת שלי במיטה והחתולים היו באים ונשכבים לצידנו. הילדים קיבלו אותם באופן טבעי ומתנהגים אל סקילה ואל וואקו בדיוק כפי שילדים מתנהגים עם כלב או חתול. הצ'יטות פשוט הפכו לחלק בלתי נפרד מהמשפחה".

אבל בעתיד הלא רחוק בכל זאת תתרחש פרידה: היין שומן החל באחרונה לאמן את זוג הצ'יטות במלאכת הציד, במטרה להקנות להם כישורים מתאימים שיאפשרו לחתולים לחזור ביום מן הימים אל הטבע. עד שזה יקרה, ההורים לימדו את ילדיהם כללי התנהגות בטוחה. כך, למשל, סיפרה קים כי "חינכנו אותם לא לרוץ ליד הצ'יטות, אלא רק ללכת. גם כאשר הם הולכים ליד הצ'יטות, העיניים שלהם תמיד צריכות להיות מופנות אל החתולים. אסור להם להפנות את הגב אל וואקו וסקילה. אם החתולים מזנקים על הילדים במהלך משחק משותף, לימדנו אותם שעליהם לדחוף אותם אחורה ולומר 'לא, לא לעשות זאת' – בדיוק כפי שמחנכים ילדים להתנהג עם כלבים".

בוא חמוד שלי, יש לי נשיקה בשבילך (צילום מסך: express)

תגים: , ,

תגובה אחת »

  • ליאור :

    פשוט יפה, האנשים שיש להם את ההזדמנות להיות כך עם חיות פרא הם פשוט ברי מזל, אני מקנא בכל אחד מהם.

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.