ראשי » אקס פקטור, הסיפור המרכזי, רשת

גמר אקס פקטור: מה, רוז לסבית?!?!

14 בינואר 2014 | | 6 תגובות | מאת

ניצחון בנוק-אאוט. זה, במילים פשוטות, מה שהעונה הראשונה של "אקס פקטור" עשתה מול המתחרה "הכוכב הבא". כמה פשוט, ככה לא מובן מאליו ובכלל לא ברור. באוקינוס הספינים קצת נחמד לפרגן לריאליטי של "רשת". זאת אומרת, נכון, הפורמט של "הכוכב הבא" נמכר לטריליון מדינות וגם הרייטינג שלה גבוה יותר. אבל "אקס פקטור" הייתה טובה יותר. עבור הצופה כמובן.

מדוע היא הייתה טובה יותר עבור הצופה? ובכן, כי יוצריה, בין אם במודע ובין אם לא, הבינו שאחרי עשור של ריאליטי מוזיקלי, לאף אחד אין יותר מדי סבלנות. "אקס פקטור" הסתפקה ב-11 שבועות וחצי של שידור. שבועיים וחצי פחות מ"הכוכב הבא". כמה זה בפרקים? ארבעה לפחות. שלב ההופעות החיות של "אקס פקטור" נמשך רק ארבעה שבועות. חצי מפרק הזמן של נבחרת "הכוכב הבא". רוצה לומר, "אקס פקטור" הייתה טובה יותר כי שלב האודישנים תמיד מהנה יותר משלב הביצועים החיים בו אנחנו מגלים, למרבה ההפתעה, שרוב המתמודדים לא יודעים לשיר.

"אקס פקטור", חופשייה מכבלי הממלכתיות החונקת של "קשת", הגיעה על תקן סטוץ בידורי קליל. היא לא סבלה מהכבדות של פאנל "הכוכב הבא". אפילו לא מזה של "דה וויס". "אקס פקטור" הייתה הילד הצעיר הפרוע החדש בשכונה. הילד שהגיע רק כדי לעשות בידור. לא כדי למצוא את הכוכב המבשל המזמר הבא. אף אחד שם הרי לא באמת מאמין שלהקת פיוז'ן תשרוד את הלילה הראשון אחרי הגמר. 11 שבועות וחצי של בידור חסר תכלית ותוחלת וזהו.

הבעיה עם "אקס פקטור" היא שכמו בכל סטוץ, גם כאן, אם לא דואגים לכיפת מגן טובה, אפשר לחטוף מחלת מין אקזוטית. ובמקרה של "אקס פקטור" מדובר בתוכן השיווקי שדפק בקלות בדלתה של "דה וויס" והתנחל כעת בפנטהאוז. אנשי "רשת" לא המציאו את הגלגל, "אמריקן איידול" שוחה בתוכן שיווקי אבל הדרך בה "רשת" רמסה בבוטות את דרישות הרשות השנייה למיתון התוכן השיווקי צריכה להדאיג כל צופה ששכלו בראשו.

הגדולה של "אקס פקטור" הייתה, בנוסף לאורכה, פיצוח החיבור עם הקהל. בזמן ש"כוכב נולד"/"הכוכב הבא" הצליחה לדהור על העממיות, הצופים התחברו ל"אקס פקטור" כי היא הייתה לא מושלמת. תישארו איתי, אל תלכו לאיבוד. אני די בטוח שמרבית הביצועים ב"אקס פקטור" היו בשפה האנגלית. ורוב המתמודדים לא ידעו לשיר באנגלית. לעזאזל, אפילו המנצחת הגדולה לא יודעת לשיר באנגלית. ואל תגרמו לי להתחיל לדבר על האנגלית (או שמא מדובר בבולגרית?) של הסגנית. לצופים בבית זה לא הפריע. גם הם לא יודעים לשיר באנגלית. אבל זה הרגיש טוב לראות על המסך ישראלים (ופיליפינית) מנסים לשיר באנגלית. כולנו משפחה אחת גדולה. עדיף לראות ביצוע קריוקי לשיר של ריהאנה מאשר עוד גרסת כיסוי לשיר של אייל גולן.

ובר רפאלי. כן, בר רפאלי שהפכה את פרק הגמר לסוג של בלוג וידאו אישי במיוחד עם הצצה לדירה פלוס מלמולי "עכשיו אני יכולה לטוס בכל העולם". התפלאתי שהיא לא ביקשה מרוז להעביר סמרטוט על הרצפה אבל יש מצב שזה קרה אחרי שהמצלמות כבו.

לאן הולכים עכשיו? בתקווה לחצי שנה נטולת ריאליטי מוזיקלי. כן, זה לא יקרה. עוד לפני שזה יכול בכלל לקרות, יש לנו ארבעה ערבים בשבוע של ריאליטי אוכל. ארבעה ערבים של ריאליטי אוכל, קרייסט. זה הזמן לפתח הפרעת אכילה. לא רוז, אני לא מדבר אלייך.

6 תגובות »

 • מנחם :

  איך אפשר לומר שאקס פקטור הייתה יותר טובה לצופים כשגבו מאיתנו שקל על כל הצבעה?!?!
  אישתי הוציאה לא פחות מ 100 שקל על כל התוכנית המעפנה הזאת!!
  זה כמו לשלם על ערוצי הספורט!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • גיל :

  תכנית ברמה מאוד נמוכה לא משתווה לאמריקה ורוז בכלל לא מכאן ושרה כל הזמן באנגליצ

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליאור :

  ראינו את אותו הגמר ?
  אתה כותב על גמר האקס פקטאט שהיה אתמול נכון ?
  כי אני השתעממתי עד מוות, ובכלל הפיינליסטים של כוכב היו הרבה יותר מוכשרים מאלו של האקס,

  הוספת תגובה לתגובה

 • יולי :

  כל כך ברור שמה שמוביל את כל תכניות הריאליטי זה:

  NO MORE NINET

  ולכן רק מי שאין לו סיכוי להצליח זוכה בכל התכניות המטופשות האלה !!!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • ארסנל :

  ואף מילה על השחצנות המגעילה של עברי לידר לכל אורך העונה, שישב בפנים מוכי שחין ודבר בשארית הגמר מרגע היוודע העפתם של פיוז'ן. ואף מילה על שירי מימון שניסתה להאפיל בכל מחיר על קולה של רוז בדואט שלנן, ואף מילה על משה פרץ שמזמן כבר רצה ללכת הביתה (בפרק 4 בערך), ואף מילה על פורטיס שמאז שקראנו סטאטוס מצייץ על כך שבכל פעם שהוא מדבר בא לנו לצעוק "סאקשן".

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @ארסנל, אני דווקא במחנה של עברי לידר מבחינת הביקורת. צריך להודות בזה, רוב הביצועים היו מחרידים

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.