ראשי » דיוטי פרי, הישרדות, שווה הקלקה

גמר הישרדות 27: פאק יו בראד קולפפר

16 בדצמבר 2013 | | 14 תגובות | מאת

(זהירות – ספוילרים לכל העונה כולל לגמר!)

מי האנשים האלה לכל הרוחות? מי בכלל זוכר את מוניקה. ובכן, מתברר שגוגל זוכר את מוניקה. היא הודחה רביעית בעונה שלה. טוב לדעת (צפניה, שם, שם).

היופי בבלוגינג על הישרדות שנמשך למעלה מעשור הוא שבשלב מסוים, אתה צריך לאכול את הכובע. בפומבי. כלומר, מול האנשים שעדיין קוראים את הבלוג שלך. אז הנה. אכלתי את הכובע. זאת אומרת, אכלתי חלקית. כי אני עדיין חושב שמוניקה לא הייתה צריכה לחזור לעונה 27. וכעת, לניתוח העונה.

עבורי עונה 27 של הישרדות הייתה, בסופו של דבר, מוצר די בעייתי. בעיקר בגלל שתי סיבות. הסיבה הראשונה היא שהעונה לא הייתה הדבר הכי מעניין שיצא לג'ף פרובסט ומארק בורנט מהידיים. צופים ותיקים של המותג כבר ידעו מלכתחילה לאן העסק הזה הולך ושאלו את עצמם מי יהיה הזוכה מבין חברי השלישיה הסופית. כל משחקי כאב הביצים של מוניקה שהתלבטה שוב ושוב האם לבגוד בברית שלה כבר נראו בעבר. הכל היה צפוי מראש. טוב, אולי חוץ ממועצת השבט הנהדרת עם שליפת האבנים. את זה באמת לא ראיתי מגיע.

הסיבה השנייה לבעייתיות המוצר היא שהעונה הייתה נאמנה, באופן כמעט מבחיל, למיזוגניה המתפרצת של בורנט ופרובסט. פרט לשתי נשים בערך, יוצרי הישרדות מסרבים להציג נשים באופן חיובי. וגם אלה שזוכות לעריכה חיובית, נרמסות עונה לאחר מכן (ע"ע סטפני לה גרוסה). מוניקה, ההיא מהפסקה הראשונה, הייתה ההתגלמות המושלמת של המיזוגניה הזו. הן באופן מטאפורי והן באופן מילולי, מוניקה של הישרדות 27 הייתה אישה מוכה וההתעללות הגיעה לשיאה במועצת השבט האחרונה בה, לאחר שטריליון מושבעים טענו שהיא אפס וכלום, היא זעקה בדמעות לעבר חבר המושבעים: "מה אתם רוצים ממני? אף פעם לא פגשתם אישה טובה?" כשברקע ג'ף פרובסט מניד בראשו.

למה, הו למה, אתה כל כך שמח לראות את טייסון? כאילו, חוץ מלהיות המודל האנושי של התקרחות, מה הוא תורם למשחק? (צפניה, נו, שם).

רוצה לומר, כשמדובר בהישרדות, עונה 27 היא דגם מדויק של מוצר שיצא מפס הייצור של בורנט ופרובסט. עם פגם אחד והוא זהות המנצח. מודה שלא ראיתי את טייסון לוקח את המיליון. הייתי בטוח שמוניקה תיקח את המיליון לאחר ההתעללות המחרידה שעברה בזכות העריכה. וגם אז, הצופים יביטו במוניקה כעל מתמודדת שזכתה מההפקר – שני יריביה בגמר היו שנואים וחבר המושבעים מריר. האם הפסד טוב יותר? צריך לחשוב על זה. אבל בינינו, הייתי בטוח שכך זה ייגמר. אבל ממש בטוח.

שתי קטנות לסיום: אף שורד לא זכה בפרס מאה אלף הדולר של חביב הקהל. ככה זה כשספרינט לא לוקחים חסות על העונה. מצד שני, זה גם חסך את אתגר ביקור המשפחות בעונה שהייתה כולה ביקור משפחות אחד גדול. והעונה הבאה? ובכן, יופי נגד כוח נגד שכל. די בטוח שעשו את זה בעונה 12 עם זקנים נגד צעירים אבל ניחא. העיקר שייפטרו מאי הגאולה.

14 תגובות »

 • עומרי :

  אז מה אתה חושב שמדובר בעונה גרועה ?
  אני אישית חושב שמדובר בעונה הכי טובה מאז גיבורים נגד נבלים.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @עומרי, חשבתי על זה בלילה הרבה. אני חושב שמאז גיבורים נגד נבלים היו הרבה עונות בעייתיות ולא אחידות. קשה לי לשים את האצבע על עונה אחת שהייתה טובה מתחילתה ועד סופה.

  בקיצור, הכל בעייתי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • עומרי :

  לדעתי העונה הזאות ועונה 25 היו העונות שהכי קרובות להיות עונות טובות מבין העונות האחרונות מאז גיבורים נגד נבלים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • עומרי :

  אבל אני מסכים איתך

  הוספת תגובה לתגובה

 • אורן :

  רק רציתי שטייסון ייקח, והוא לקח. ניצחתי :)

  מצד שני כל פעם שהריניון מגיע לסיום אני מתחיל לפחד שפרובסט יבוא ויכריז שהעונה הבאה בתור תהיה האחרונה, ואז אפסיד. בינתיים ניצחתי שוב :)

  הוספת תגובה לתגובה

  עומרי:

  @אורן,
  גם אני רציתי שהוא ינצח

  הוספת תגובה לתגובה

 • ורד :

  האמת שהסוף של העונה די מאכזב והנצחון של טייסון גם, כי אף על פי שהוא שיחק משחק טוב הוא שיחק משחק משעמם!!! אם רק סיירה הייתה מחליטה להצטרף לכיילב והיידן בפעם הראשונה שהם פנו אליה כדי להעיף את טייסון אז הפרקים האחרונים של של העומה היו הרבה יותר מוצלחים. מה גם שגם ג'רביס פשוט משעמם!
  מוניקה האמנם הצטיירה כבן אדם קצת מעצבן אבל בהחלט לא ברור מה הם רצו ממנה.
  ולגבי שנאת הנשים של הישרדות: נראה שהעונה הבאה רק תחזק את זה, אני רק יכולה לנחש איז סוג של נשים יביאו לשבט היופי ואיך יציגו אותם… וגם כולנו יודעים שכשיש שלושה שבטים בהתחלה אז בערך אחרי שלוש מועצות שבט מערביים אותם לשני שבטים אז מה הטעם?

  הוספת תגובה לתגובה

 • מיכל :

  התחיל ממש טוב היתה דיניאמיקה טובה והיה לשורדים שיטה טובה עם האופציות של ההחלפות ז"א מצביעים לאדם בשבט שלך שאדם בשבט השני יחליף זה היה מעניין אבל בעצם גרם לכך שרוב העונה לא היתה עם האהובים אלא סתם הישרדות רגיל.
  מה היה בסה מוניקה סתומה זה היה ברור שהיא תפסיד אף אחד שם לא סבל אותה וכל הזמן אמרו טייסון טייסון טייסון אז ברור שיציביאו לו בסוף (דא) ככה זה תמיד.
  לא יודעת אם זו העריכה ומה שקורה שם מאוד שונה ממה שאנחנו רואים אבל ככה זה יוצא כל עונה יש אחד שברור שיזכה וכל השאר סתם הולכים אחריו לא מבינה למה עושים את זה.
  סירה ממש הפתיעה אותי לטובה ואם אני הייתי שם הייתי אומרת למוניקה בנאום סיום שלי, זה בשביל כל מי שרוצה לשחק הישרדות אחרי שאומרים לך באופן מאוד ברור את בשלישית גמר הלא נכונה בואי איתי ויהיה לך סיכוי , ואת עדין לא באה עכשיו תביני ויבינו כולם שאת לא תנצחי על הפרנציפ אני הולכת עם טייסון.
  אבל מה אפשר לצפות מאמריקאים…

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מיכל, מוניקה קבלה את ההחלטה הנכונה. היא הייתה מפסידה גם לטינה וסיירה, וכנראה שהייתה מסיימת במקום השלישי במקום השני בגמר איתן. אף אחד לא היה מפרגן לה על ההתהפכות על טייסון וג'רווס. היו מפרגנים לסיירה (או היידן, או טינה) ששכנעו אותה לעשות את זה. את טינה אהבו, סיירה בצעה מהלכים, ואת מוניקה לא אהבו והיא לא בצעה מהלכים.
  …רק שמוניקה לא הייתה חייבת להעמיד פנים כל פעם כאילו היא הולכת אוטוטו לבגוד בטייסון וג'רווס ומשנה את דעתה ברגע האחרון. זה לא הוסיף לה נקודות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אודי :

  היה די ברור שמוניקה לא הולכת לנצח וטייסון כן. בערך מההדחה של אראס. זה לא קשור לליהוק או עריכה מיזוגנים של ברנט ופרובסט – מוניקה פשוט לא הובילה שום מהלך מאז ההדחה של קאט, ואפילו במהלך הזה היא לא הרשימה.

  אני בדעת מיעוט, כנראה, אבל אני לגמרי מבין מה המושבעים רצו ממוניקה. לא סתם רצו להתעלל בה. ההתנהלות שלה כל העונה הסריחה מזיוף. זה לגמרי בסדר לשקר לאנשים שאת לא הולכת להדיח אותם, אבל להתעקש להיות סופר נחמדה לאנשים שאת דופקת אותם שוב ושוב (ואת יודעת שאת הולכת לדפוק אותם שוב ושוב) ולייחצן כל פעם כאילו את שוקלת ברצינות ללכת איתם כשאין לך שום כוונות כאלו כבר זועק חנופה בוטה למושבעים, גם אם מוניקה תשבע שזו בכלל לא חנופה וזה פשוט האופי המקסים שלה (או ההפקה שמכריחה אותה לייצר הרינגים). איפה זה ואיפה ההתעללות של ברנדה בדון בעונה שעברה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, לגבי העונה, אני חושב שהיא הייתה חביבה בסך הכל ופחות גרועה ממה שפחדתי שהיא תהיה. זו לא הייתה טלנובלה בלתי נגמרת. היו אפילו סיפורים מעניינים (אראס וויטאס) ומהלכים אסטרטגים שלא נראו בעבר כתוצאה מהטוויסט העונתי.
  הסיום באמת היה חלש וצפוי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לואיס ויטו :

  עונה חביבה ומהנה לפרקים, אבל לגמרי לא ממכרת או מותחת.. הסיום אכן חלש וצפוי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סתמאחת :

  אני מאשימה את הגורל ואת מוניקה בפן המשעמם של העונה הזו. כל פעם שהיה נראה שהברית ל7-5-3 סגורה מישהו פתאום התהפך. בעצם היידן וסיירה היו בברית שהדיחה את כל המושבעים הראשונים והפכו למוקצים כי בגדו בברית.
  אם מוניקה או השלישי היו מקבלים את האבן היה מתחיל קצת אקשן.
  יחד עם זאת, אם אבל את הצד הציניקני שלי כצופת ריאליטי- תאכלס בהתנהלות שלו טייסון ממש הגיע כדי לנצח ובפעמיים הקודמות ששיחק הוא לא, אפילו לא הבנתי למה החזירו אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אודי :

  אגב, פרק הפתיחה של עונה 28 היה פשוט מצויין.
  מניסיון העבר הכאוב זה לא בהכרח קשור לשארית העונה, ובכל זאת.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.