ראשי » אקס פקטור, הכוכב הבא, קשת, רשת

לקט ענייני השעה 041113

4 בנובמבר 2013 | | תגובה אחת | מאת

01. לא יודע עד כמה הייתי ממהר לחגוג אם הייתי עובד רשת. נכון, אקס פקטור מרסקת את הכוכב הבא הן מבחינה יצירתית והן מבחינת אחוזי צפייה אבל השמחה מוקדמת מדי. הרי גם שלב האודישנים של דה וויס זכה לרייטינג מרשים ולאחר מכן התוכנית קרסה וגססה עד לסופה שהגיע יותר מדי מאוחר.

גם הקריסה של אקס פקטור תגיע. בשלב כלשהו זה יקרה. אולי לא בחודש הקרוב אבל אין מצב שהסטטוס קוו הזה יימשך לאורך כל העונה. גרף הרייטינג צפוי להיות זהה לגרפי התוכניות שקדמו לה. ואם הוא לא יהיה זהה, או אז הייתי חוגג.

02. בגלל שאקס פקטור נמצאת כרגע בשלב האודישנים, רוב האנשים האומללים בישראל מרוכזים בה. סביר להניח שגם בכוכב הבא יש כמה מוכי גורל אבל באקס פקטור, משום מה, זה בולט יותר. מישהי תהתה בקול לידי מתי זה הפך להיות לגיטימי להפוך כל קושי חברתי למוגבלות והסכמתי איתה. החברות לכיתה החרימו אותך בגלל שיש לך חזה קטן? סביר להניח שאת סובלת מתסמונת דאון. הנה, פתאום כולם סובלים מתסמונת דאון. ומי ידע שיש כל כך הרבה אנשים אוטיסטים בישראל.

הרי למה הדבר דומה? לכל עשרות אלפי התלמידים המחורבנים שכשלו בלימודים והכריזו שיש להם הפרעת קשב. פעם זו הפרעת קשב, פעם זה אוטיזם. מדהים.

03. אני מניח שכמה מכם צפו אתמול בכוכב הבא, אלוהים יודע למה. ובטח הופתעתם לגלות שג'ורג' אבו שקארה, ערבי המחמד של התוכנית, הודח לאחר שזכה באחוזים הנמוכים ביותר מתחילת העונה. גם אם לא הופתעתם, ההדחה של ג'ורג' מסמלת את אחד מרגעי השבר של המגזר הערבי בריאליטי.

רק לפני כמעט שנתיים דנה דור זייפה את דרכה לשלבים המתקדמים של דה וויס. שנה לאחר מכן לינה מח'ול קטפה את התואר הנכסף. לפניהן הייתה גם מרים טוקאן. אבל ג'ורג' אבו שקארה לא הצליח להרים את המסך. ולא רק שהוא לא הצליח להרים את המסך, הוא הושפל מבחינת הנתונים שקיבל.

ולכן נותר לשאול – למה. זאת אומרת, מעבר לזיופים המחרידים שהם נקודת המוצא של כל מתמודד בריאליטי שירה לאחר עשר שנות ז'אנר. האם יש הבדל בין שליחת סמסים והצבעה באפליקציה? רוצה לומר, האם המגזר הערבי, למרות היותו מאמץ טרנדים כפי שנטען ע"י אנשי פרסום, לא ממש מסתדר עם האפליקציה? מהו אחוז החדירה של הסמארטפונים למגזר? אולי כולם בכלל משתמשים בנוקיה 3210.

04. הערב פרק חדש של סברי מרנן. הידד!

תגובה אחת »

  • אני :

    סתם לידע כללי: המגזר הערבי נחשב למגזר בו יש חדירה מהירה ביותר למכשירים ניידים חכמים. למעשה בתקופה שעוד היה משנה למישהו איזה תוכן חברות הסלולר מביאות לניידים (לפני שהאינטרנט בסלולר הרג את כל היוזמות), התכנים הרווחיים ביותר היו תכניות בערבית (ורינגטונים במוזיקה מזרחית). מסתבר (מסקרים שעשו) שהנוער הערבי מעדיף לצרוך את התרבות לבדו בחדר ללא שיפוט של משפחתו + יש בעיות תשתית בכפרים רבים, דבר הגורם עדיפות לשימוש בניידים – לא תמיד יש רשת אינטרנט קווית.

    הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.