ראשי » דיוטי פרי, הישרדות

הישרדות 26: מעריצים נגד שורדים מעפנים שזוכים לסיכוי נוסף

15 בפברואר 2013 | | 17 תגובות | מאת

הרשו לי לפתוח בלול קטן. לול.

יותר מדי ציפיות ו/או תקוות מהישרדות 26 אין לי. אבל כידוע, חזיתי שהישרדות 25 תהיה עונה מחורבנת שתסתיים בניצחון של מייקל סקופין כך שהנה לכם.

הבעיה העיקרית שלי עם העונה הזו היא הקונספט שלה: "מעריצים נגד פייבוריטים". אין לי בעיה עם החלק של המעריצים. יש לי בעיה עם החלק של הפייבוריטים. כי אין אפילו גלקסיה אחת בה ברנדון האנץ הוא פייבוריט של מישהו. אני די בטוח שכל משפחת האנץ נידתה אותו כבר מזמן. גם קורין. כאילו, לא פייבוריטית. בסך הכל ניסיון חיקוי עלוב של ג'רי מאנת'י. ופרנצ'סקה? רוצה לומר, פרט למלקולם, אף אחד לא באמת פייבוריט בשבט הפייבוריטים ומלקולם השתתף בעונה 25 כך שהמעריצים בכלל לא יודעים שהוא פייבוריט ולכן הוא אפילו לא הפייבוריט שלהם.

כלום לא היה פשוט יותר לקרוא לעונה "מעריצים נגד שורדים מעפנים שזוכים לסיכוי נוסף"? באופן אירוני, נקודת החולשה של הקונספט היא גם, פוטנציאלית כמובן, נקודת החוזק של הקונספט שיכולה להפוך את התוצאה הסופית של העונה. בהשוואה לעונת המעריצים הקודמת. אם אף אחד לא באמת פייבוריט, המעריצים לא ייסחפו אחרי הפייבוריטים ואולי, אם ההפקה ממש תרשה להם, יצליחו להפתיע ולנצח את העונה.

כתבתי "פוטנציאלית" כי הליהוק לשבט המעריצים מעט מעורר רחמים. בדיוק כמו בסיבוב הקודם. אם בפעם הקודמת הם היו מעוררי רחמים כי נפלו בקסמם של הפייבוריטים, הפעם הם מעוררי רחמים כי הם פשוט טיפשים. בולטים בעיקר הם חברי ברית המגניבים. שני בחורים חתיכים ושתי בחורות לוהטות שעפים על עצמם ומכריזים שלברית המרובעת שלהם אף אחד לא ייכנס. כשהם שוכחים שיש עוד שישה חברי שבט. וששישה זה הרבה יותר מארבעה. כאמור, טיפשים.

פוטנציאל אסטרטגי בצד, הפרק הראשון של הישרדות 26 היה מהנה למדי. והתוצאה הסופית הייתה אכזרית אך נהדרת לצפייה. ידועה מראש מהרגע בו פרנצ'סקה הצהירה שלא תודח ראשונה פעם נוספת ועדיין מהנה. אם מנתקים את האסטרטגיה מהישרדות, וקשה לעשות את זה, נראה כי העונה צפויה להיות מבדרת. עילוי אסטרטגי מרתק לא צפוי באופק לכן יהיה נבון מצד מעריצי הפורמט לנסות להדחיק את אלמנט האסטרטגיה ואת ההחמצות בליהוק (עשר עונות עברו ואלה עשרת השורדים שבהפקה הצליחו להשיג?) ולצפות בעונה הנוכחית כתוכנית בידור ותו לא. האם הישרדות נטולת מתח היא עדיין הישרדות? נו, כנראה שכן. אחרי 25 עונות, מותר לה קצת לחרוק.

17 תגובות »

 • לואיס ויטו :

  יאיי לעונה החדשה ולצפניה!

  נראה כי רוב ה״פייבוריטס״ הם למעשה שחקנים שפידחו עצמם בעונות שלהם, וניתנה להם ההזדמנות לתקן את הרושם (מה שכמובן לא יקרה…) – פיליפ, אריק, ברנדון, קוקרן ואפילו מלקולם (כן, עדיין לא סלחתי לו

  הוספת תגובה לתגובה

 • לואיס ויטו :

  מוזר, נעלמה לי חצי תגובה…
  המשך – דווקא אהבתי את ההחלטה לא ללהק את החתיכים והמוצלחים של עונות עבר אלא את הבררה שלהן – גם סוג של טוויסט

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי :

  צפניה, כבר המון זמן אני מרגיש כאילו הפוסט על עונה 25 היה ממזמן.

  פרובסט טוען שהעונה הזו אפילו יותר טובה מהקודמת ושהסוף יכול "להיראות מוזר/להפתיע אבל להיות מספק בסופו של דבר" (אם אני זוכר נכון).

  בכל מקרה אני מקווה שתהיה עונה טובה. כל העניין של פרנצ'סק(וא)ה היה כל כך טוב, עד שזה נראה כמעט מבויים. האמת חשבתי שפיליפ יעוף ראשון.

  אני מניח שבסופו של דבר אחד הפייבוריטים יזכה (כי זה מתבקש).

  הוספת תגובה לתגובה

 • אודי :

  אני כנראה היחיד אבל אני מאוד מרוצה מהליהוק של שבט הפייבוריטים *.
  לא ברור לי למה ציפיתם. כשיש משתתפים חוזרים בכל עונה ברור שלא נשארים מספיק שחקנים טובים לעונת מעריצים נגד פייבוריטים.
  במקום להתאמץ לבחור את הטובים שבבינוניים עשו בחירה אחרת והביא את השורדים שסחטו את התגובות הכי חזקות מהקהל בעונות האחרונות, לחיוב או לשלילה. ועשו עבודה מצויינת בבחירה שלהם. אריק. קוקרן. ברנדון האנץ. אפילו קורין שהיתה הכלבה של העונה שלה. הביאו את השורדים שהמוניטין שלהם רודף אותם בצורה החמורה ביותר ולכן האינטראקציה ביניהם תהיה הכי נפיצה.
  בניגוד לעונה הקודמת אני מגיע עם ציפיות מאוד גבוהות מהעונה הזו, והפרק הראשון לחלוטין עמד בהן. המעריצים נראים די פרווה בשלב הזה, אבל הפייבוריטים מעניינים מספיק בשביל שזה לא ישנה.
  אפילו מבחינת אסטרטגיה לא הכל שחור. פרט למלקולם יש מספיק שורדים שם שיכולים להפיק לקח מהטעויות שלהם בעונה הקודמת שבה השתתפו ולספק משחק מעניין מהבחינה הזו. אבל מבחינתי זה גם בסדר גמור אם האסטרטגיה תישאר בשבט המעריצים עד האיחוד.

  * חוץ מפיליפ, אני פשוט לא יכול לסבול אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, אגב, אני לא מרוצה מההדחה של הפרק הראשון, כן? דווקא העדפתי שפרנצ'סקה תישאר ואנדריאה תלך. אבל זה אכן היה צפוי. כשהתכנית להצלת פרנצ'סקה מתבססת על ברית בין ברנדון לאריק ושקוקרן יישאר נאמן אליה…

  הוספת תגובה לתגובה

 • מיצי :

  צפניה, איפה אתה ? ?

  אפילו קדם אירוויזיון משולש שכולל את ליהיא גרינר ושאר זיופים לא החזיר אותך ?

  מקווה שהכל טוב

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי :

  צפניה, אני חושב שהפרק האחרון (פרק 5) דורש התייחסות.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @שי, העונה הזו הולכת מדחי אל דחי. כל פרק יותר אופרת סבון מקודמו, ולא מהסוג המעניין או המהנה. הפוקוס של העריכה עד כה היה על שחקנים בלתי נסבלים. כל פרק אני אומר לעצמי "נו טוב, לפי הפרומו לפרק הבא זה אמור ממש להשתפר" אבל אין שיפור.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @אודי,
  לפי דעתי העונה הזאת דווקא טובה. (ההדחה הנוספת של פרנצ'סקה, כל ההתנהגות של שמר, וכמובן הפרק של אתמול)
  בעיני, הפרק של אתמול הוא בין חמשת הטובים שהיו בכל העונות האחרונות (21-26).
  מה שכן, אני לא סובל את ריינולד. מלקולם, באופן מפתיע לא מקבל הרבה זמן מסך.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @שי, אני גם לא סובל את ריינולד ואני גם חושב שהפרק הראשון היה טוב, למרות שמאוד הצטערתי שפרנצ'סקה הודחה. עד כאן אנחנו מסכימים.
  אבל פיליפ, שאמאר, ברנדון – אני מצטער, זה פשוט לא הישרדות. (ספוילרים עד פרק 5 כולל)

  פיליפ מעולם לא שעשע אותי. כמו קואץ' של עונה 18 ו-20 רק יותר גרוע. הוידויים שלו קשים לצפייה, והוא קבל הכי הרבה זמן מסך עד עכשיו. שאמאר וברנדון לא היו צריכים להיות מלוהקים. נקודה. זו טעות של ההפקה (או כשל של האבחון הפסיכולוגי). מילא שאמאר, הוא לא היה בעונה קודמת ואי אפשר היה לדעת איך הוא יתנהג. אבל ברנדון? אחרי איך שהוא התנהג בעונה הקודמת שלו? בשילוב עם האופי הקשה של פיליפ? זה היה מתכון לפיצוץ. אני לא נהנה מכל הדרמה הזולה הזו, ואני לא נהנה לראות אנשים מעורערים גם ככה מאבדים את זה. מצטער, זה פשוט… מביך לצפייה.
  פרובסט טיפל יפה מאוד במשבר עם ברנדון, אבל זה היה הדבר הטוב היחיד שאני יכול לומר על הפרק הזה (אה, ושגם שמענו קצת ממלקולם וקורין שהעריכה כמעט לא השמיעה עד עכשיו). השאיר טעם רע.
  מעבר לזה, שבט המעריצים מאוד אנמי בעיני. אין שם מישהו שאפשר ממש לחבב. ברית המקובלים שחצנית ולא מי יודע מה חכמה – השאר עשו טעות חמורה בהדחה של הופ שלדעתי חרצה את גורל השבט הזה. מרגיז לראות מעריצים הולכים כצאן לטבח, אבל הפעם לפחות זה יגיע להם. אה, ומלקולם, אריק, קורין וברנדה כמעט לא מקבלים זמן מסך, ובפרקים האחרונים גם לא שומעים מקוקרן. ואני דווקא נהנה מהוידויים של אריק וקורין שיש באתר התכנית.

  שי:

  @שי,
  הישרדות זהו משחק: חברתי, אסטרטגי ופיזי.

  (ספויילרים וכו')

  מבחינה אסטרטגית, אכן עונה זו לוקה בחסר כרגע.
  מבחינה פיזית, יש את כל ההתמודדות עם תנאי הטבע והמשימות. (אבל זה החלק הפחות משמעותי).
  כנראה מה שאני מכנה "החלק החברתי" אתה מכנה "אופרת סבון" או "דרמה".
  כל ההתנגשות בין שאמאר לשאר השבט שלו וכמובן "הקרב הגדול" בין פיליפ לברנדון זהו החלק החברתי, לחיות עם אנשים שאתה לא מכיר (לפחות לא אישית) ושונים ממך.
  לגבי ברנדון, אם אני זוכר נכון, הוא ממש לא התנהג ככה בעונה הקודמת שלו. הוא תמיד היה נאמן לקואץ' ותמיד שמר אמונים לברית. אני לא זוכר התפרצויות זעם כאלה שלו. מה שכן, הוא היה לא צפוי לפעמים (הניסיון להדיח את מקיילה בפעם הראשונה שהם היו במועצת שבט, והעברת שרשרת החסינות לאלברט).
  (דרך אגב, אני מאוד מעריץ את פיליפ שלא סבלתי אותו בעונה 22 אבל עכשיו הוא די נסבל, על הדרך שבה הוא בחר להתמודד עם התקף הזעם של ברנדון ולא נגרר לשפה נמוכה. וגם את ג'ף אבל המקרה הזה רק נוסף לרזומה שלו)
  משבט המעריצים, שרי כרגע נראית מישהי די טובה במשחק הזה שמבינה מה הולך סביבה. (למרות שאני חושב שזו הייתה טעות להדיח את לאורה).
  את ההדחה של הופ אהבתי מסיבה אחת פשוטה, משלוש בלונדיניות צעירות נשארנו רק עם אחת, כך שלא יכולתי להתבלבל ביניהן יותר (למרות שלא הייתי צריך להתאמץ יותר מידי – כולן נעלמו עד פרק 4)

  בכל מקרה נחכה לראות איך העונה הזו תתפתח, ג'ף טען שהעונה הזו אפילו יותר טובה מקודמתה.

  (וגם נחכה לראות מה נסגר עם הישרדות ישראל, כי כרגע עדיין לא הוזמנו עוד עונות להישרדות המקורית)

  אודי:

  @שי,

  (ספוילרים)

  מה ששאמאר, פיליפ וברנדון עשו זה כשל חברתי, לא משחק חברתי. משחק חברתי מחריד של כל כך הרבה משתתפים זה לא משהו מהנה לצפייה או מוצדק לצפייה בעיני. מילא אבי מריה, חוסר המודעות שלה בוידויים היתה משעשעת. אבל ההתנגחויות של שאמאר/פיליפ/ברנדון עם השבטים שלהם רפטטיביות ומייגעות.

  כן, גם פיליפ, דרך אגב. הוא אולי טוב יותר באתגרים מאשר בפעם הקודמת והוא אולי מודע יותר לכך שהוא טעון שיפור בתחום החברתי אבל המשחק החברתי שלו גרוע גם הפעם. הדרך שבה הוא פנה לאריק בפרק הראשון, למשל. הדרך שבה הוא התנשא מעל ברנדון, למשל. כל מה שברנדון אמר לו נכון. כולם שומרים עליו כמועמד אידיאלי לגמר ולא מתוך חיבה או הערכה. האמת? אני אפילו לא בטוח שההובלה שלו באתגרים היא לא סוג של פיקציה של העריכה. לפי מה שקורין אומרת באתר המנהיג של השבט באתגרים הוא בכלל מלקולם.

  לברנדון היו התפרצויות זעם גם בעונה הקודמת. בעיקר במועצות שבט, אבל גם לפניהן. הברית שלו רצתה להדיח אותו בגלל זה וקואץ' נאלץ לשכנע אותם שוב ושוב להשאיר אותו. בכלל, קואץ' נאלץ להרגיע אותו כל הזמן ולתפקד כפסיכולוג צמוד שלו. היה אפשר לדעת ממנו שמה שקרה לברנדון צפוי, בהעדר נוכחות מרגיעה דומה (אריק למרבה הצער לא עשה את זה טוב מספיק).

  ג'ף טען שהפרק של אתמול היה פרק טוב. אם זה נחשב אצלו לפרק טוב, אז אני מפקפק בדיבורים על עונה מעולה. עם כל הכבוד ליכולותיו כמנחה (ומסג'יסט), 50% ממה שג'ף אומר על התכנית זו יחצ"נות שצריך לקחת בערבון מוגבל. לא תשמע אותו מודה בטעות ליהוק וגם לא בעונה גרועה, אלא הרבה עונות בדיעבד. בינתיים העונה הזו גרועה מהקודמת, לא טובה יותר.

 • לואיס ויטו :

  מה נסגר עם העונה הזאת? הפרקים האחרונים של ״פדחנים מול מעריצים״ היו המשעממים ביותר מאז המצאת הפורמט בערך… אפילו הערבוב היה משעמם – אגב, מישהו מאמין שהחלוקה לשבטים הייתה אקראית? נראה לי סיכוי אחד למיליון.
  כולי תקווה שהמשחק יתחיל באמת אחרי הכחדת השבט הסגול, לא כולל את קוקרן וקורין – באיחוד יש להם פוטנציאל לקצת עניין. בתור אחת שמכורה, אצטרך להמתין בסבלנות :/

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @לואיס ויטו, קשה לי להאמין שהשבט הסגול יוכחד. זה יהיה פייבוריטים עד הסוף, לדעתי.
  וכן, העונה די גרועה עד עכשיו. אבל סה"כ הפייבוריטים כקבוצה אכן משחקים טוב, בהשוואה לטעויות הקולקטיביות שעשו המעריצים. לא שנדרש מהם יותר מדי בינתיים.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @אודי,
  הכל שאלה של מתי יהיה האיחוד. אם ילכו על הנוסח הפופולרי של 9 מושבעים ו 3 פיינליסטים, אז כבר בפרק הבא אמור להיות האיחוד. קשה לי להאמין שזה יקרה. נראה לי יותר שזה יהיה כמו בעונה של ג׳י טי וסטיבן – 2 פיינליסטים ו7 מושבעים. ואז הסגולים ילכו למועצה אחרי מועצה כי הרבה סיכוי לקחת חסינות אין להם. מייקל ילך ראשון, אח״כ בטח יהיה תיקו של פיליפ מול קורין, פיליפ יעזוב כי הוא לוזר והוא ייכשל בהדלקת אש, ודון אחריו. זה לפחות התסריט המועדף עליי.
  זה נכון שבסוף יישארו הפייבוריטס/הפדחנים בעיקר, כשההימור שלי הוא שאנדראה תיקח את העונה.
  מה דעתך על העירבוב? שבט היפים והאמיצים מול ילדי הכאפות? נראה לך אקראי או מכוון ע״י ההפקה?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @לואיס ויטו,
  קודם כל, וזה לא ספוילר אם ראית את הפרק האחרון, ראו מהפרומו שהאיחוד בפרק הבא…

  אני לא חושב שאנדריאה תגיע לגמר. היא פעלה מוקדם מדי וחזק מדי (נגד פרנצ'סקה), היא תסומן כ"אסטרטגית מסוכנת" ותודח שנייה לפני הגמר, כמו מלקולם בעונה שעברה (גם מקום חמישי אפשרי). ההימור שלי לשלישיית הגמר הוא קוקרן-דון-פיליפ. המצב של קוקרן ודון פשוט מעולה. הם לא צריכים לעשות יותר מדי בשביל להגיע לגמר, רק לדאוג שהפייבוריטים ישמרו אמונים זה לזה והשאר כבר יקרה מעצמו. פיליפ יגיע לגמר בתור עז, כמובן. במקרה כזה יהיה קרב צמוד בין קוקרן לדון שאני מעריך (ומקווה) שקוקרן ייקח, פשוט כי הציפיות ממנו היו נמוכות יותר מתחילת העונה ולכן הסכינים בגב שדון תתקע ( אנדריאה/קורין וכו') יכאבו יותר.

  אגב, גם בתרחיש של איחוד מאוחר תיקו קורין-פיליפ לא סביר. קורין תודח כי היא מסוכנת יותר ממנו. קוקרן לא אוהב אותה הרבה יותר ממה שהוא אוהב את פיליפ אבל, כמו אנדריאה, הוא רואה את היתרון בלשמור על פיליפ.

  אני מתקשה להבין את האינטרס של ההפקה ביצירת ערבוב חד צדדי כזה, כי הוא יוצר פרקים משעממים עם אתגרים מכורים מראש והדחות צפויות. לחסל סופית את המעריצים, כי זה לא היה קורה אחרי העזיבה של ברנדון? להעניק למלקולם כניסה חלקה יותר לאיחוד שתבטיח שהוא יגיע רחוק? להציל את אדי וריינולד (למה? למה?!)? שלושת המניעים האלו נראים לי חסרי טעם. המעריצים היו מחוסלים בכל מקרה, למלקולם אין סיכוי בכל מקרה, ואדי וריינולד קנו לעצמם עוד כמה ימים, זה הכל.

  לואיס ויטו:

  @אודי, אז כנראה שפיספסתי את זה בפרומו… אם קוקרן ייקח, אני בהחלט אהיה מרוצה

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.