ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: כולם אוהבים את יוליה

30 באוגוסט 2012 | | 93 תגובות | מאת

יוליה פלוטקין זכתה בחביבת הקהל. וואו. זו אולי ההפתעה הגדולה של גמר "הישרדות VIP". כי בואו נודה בזה, כבר לפני שבוע וחצי חזיתי כאן בהצלחה (זהירות, אגו מתעופף באוויר) את הצבעת המושבעים. ויוליה, מי בכלל ידע שהיא קיימת עד שהעונה התחילה. וגם אחרי שהיא התחילה. מתולתלת ושקטה. וכנראה שעם ישראל אוהב מתולתלות.

חשבתי שבוקי ייקח. את פרס חביב הקהל. אבל יוליה לקחה. סימבולי לחלוטין. כמו תמיד, עם ישראל בחר שלא לבחור. סטטוס קוו עם הדתיים, קיפאון עם הפלסטינים ויוליה שמתלבטת בין טי-ניום ודאנג. נו, אולי זה לא כל כך מפתיע בסופו של דבר.

תמה עונת ה-VIP  של "הישרדות". תמה ונשלמה. מה ניקח ממנה? איזה ערכים אפשר להפנים מהריאליטי הזה? למי אכפת? נותר רק לקוות שבוקי נאה יתמרמר עם עצמו ושאיתי שגב לא יקבל תוכנית אירוח בערוץ נישה. שום אמירה על מוסר ועל גניבה. של פסלונים ושל זכויות פורמט. כל כך הרבה נכתב על העונה הזו.

טוב, אולי בכל זאת קצת אמירה. אם אכן מדובר בעונה האחרונה של "הישרדות" בערוץ 10, זהו סיום נאה בהחלט. העונה הראשונה הייתה פצצת רייטינג מטורפת וכך גם העונה השישית. לא מטורפת אבל בהחלט הצלחה נאה. באמצע הפורמט נטבח ללא הכרה. וכעת המעגל נסגר.

העונה הזו החזירה את "הישרדות" לשיחות הברזייה. אנשים דיברו על התוכנית. בדיוק כפי שקרה בעונה הראשונה ואולי גם קצת בזו שהגיעה אחריה. ואחר כך הגיעו הפרומואים "מה קרה לאביטל" (כלום) ו"מה קרה לאביגיל" (כלום) וכולם איבדו עניין. תורג'י ובוקי החזירו את הבאזז לסיבוב נוסף ומתבקש.

ההצלחה של העונה הנוכחית מעלה את התהייה לגבי עונות VIP נוספות. הרשו לי להמר שאם העונה הבאה תהיה גם עונת VIP, היא לא תהיה הצלחה גדולה. לפחות לא כמו העונה הנוכחית. כי הסלבס שיגיעו לסיבוב באי הבודד יהיו מודעים היטב למה שהתרחש בעונה הקודמת. האותנטיות תיעלם. וגם כך מדובר באותנטיות שמוטלת בספק לאור עברם של הסלבס מול המצלמות.

יהיה מאוד קשה לעבור בטווח הקרוב את סף הריגוש הגבוה שהציבה העונה השישית. קשה עד בלתי אפשרי. לכן הדבר המתבקש הבא הוא חזרה למקורות: ליהוק של אנשים אנונימיים. ולאחר מכן, אולי, חזרה לעונת סלבס. כעת, לאחר שהציבור חזר להתעניין בתוכנית, רק ליהוק אנשים אנונימיים יספק לפורמט את מציאת העוגנים שהוא זקוק להם כל כך. בין אם מדובר בשידור בערוץ 2 ובין אם מדובר בשידור בערוץ 10.

מתבקש סיכום עונתי. אני יודע. ואשקר אם לא אודה שהעונה הייתה טובה, אולי הטובה מבין כל העונות. אני צריך לישון על זה ולהחליט באופן סופי. אבל אני, כמו תמיד, לא מסוגל לפרגן עד הסוף. בגלל שינויי הפורמט. אני יודע, אני יודע, זה מנג'ס ומטרחן כמו פרק לקט. אבל אם לא אכתוב את זה, לא אוכל לישון בשקט. העונה הייתה טובה למרות התערבות ההפקה ולמרות שחיטת הפורמט. אף פסלון לא היה צריך להיגנב, אף צמיד שחור לא היה צריך להיות מחולק. זהו. בזה אני סוגר את הפינה הזו. יותר מדי מילים נכתבו בבלוג הזה על ההתעללות של ההפקה בפורמט. ארבע שנים וחצי של בלוגינג על הפורמט עשו את שלהן.

יוליה פלוטקין זכתה בפרס חביבת הקהל. ביבי, אתה יכול לתקוף באיראן.

ועוד קצת על ערוץ 10. בכל זאת, הוא הבית. או אולי השכונה. ובימים אלה ערוץ 10 נאבק על קיומו בגלל, וזה מאוד פשוט, שבנימין נתניהו מסרב לפרוס את חובותיו. אנשי הערוץ לא מבקשים מחיקת חוב כפי שבוצע בעבר עם ערוץ 1. אנשי ערוץ 10 מעוניינים לשלם את החוב, בתשלומים.

ובנימין נתניהו מסרב לקבל את ההסדר הזה. שר האוצר אף סירב במשך חודשים ארוכים להיפגש עם ראשי הערוץ. מדובר בחוב של 60 מיליון ש"ח. זה הכל. לרשות השידור נמחק חוב של 300 מיליון ש"ח. ערוץ 10 מוכן לשלם את החוב. אבל נתניהו לא מסכים לקבל את החוב בתשלומים.

גורל עתיד ערוץ 10 נמצא בידי בנימין נתניהו. ולמרות שכלכלית, למדינת ישראל יעלה יותר לשלם דמי אבטלה לכל עובדי ערוץ 10, נתניהו ושטייניץ מסרבים לפעול למען הערוץ. לכן, אחרי שערוץ 10 ייסגר ותעשיית הטלוויזיה בישראל תקרוס חלקית, יהיה אפשר להאשים רק את נתניהו.

כי הוא היה מספיק אטום כדי לא לקבל את החוב בתשלומים. זהו, זה הכל. בואו נקווה שנהיה כאן בחורף הקרוב. נו, אתם יודעים, בגלל המלחמה עם איראן.

>>> לקריאת הלייב בלוגינג מגמר הישרדות VIP

93 תגובות »

 • באסאקה :

  שום מילה על שגב מלבד שזה היה צפוי מאוד? (היי, היה את הקטע של האסמסים. באמת שחששתי שהוא יודח.)

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  תשמע, אני כתבתי את הכל כבר לפני שבוע וחצי. אולי הקדמתי את המאוחר

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @באסאקה, מה יש להגיד על שגב?! שהעליבות שלו משקפת את המירמור של חמישה מושבעים? הוא שאולי הממורמר הראשי בוקי הטיב לתאר אותו טוב מכולם, הלשון שלו נשארה עדיין באי והיא שווה היום 750 אלפי ש"ח.
  שנים של הטפה לילדי שחנפנות, צביעות, לעג לחלשים וחנופה לחזקים זה ללוזרים ירדו לטמיון… סתם, את הילדים שלי גם 750 אלפי ש"ח לא משכנעים שלקקנות צביעות ועליבות היא הדרך בחיים. בחיים בד"כ אין מושבעים ממורמרים וגם אם כן זה לא שווה את זה.

  הוספת תגובה לתגובה

  באסאקה:

  @מתבוננת,
  את קצת רוגזת יותר מידי. זכה בצדק.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @מתבוננת, * הוא= או
  המירמור המירמור גורם לי ….

  הוספת תגובה לתגובה

  מישהו:

  @מתבוננת,

  את רק כותבת שטויות. לשגב הגיע לזכות כמו שהגיעה לענת ויותר מאנה. אז מספיק!

  יעל:

  @מתבוננת,
  מתבוננת – אני איתך!
  העולב זכה. איזה עולב.

  אורנה:

  @מתבוננת,
  בכל המדינות האחרות שמשחקות את המשחק השרדות, ההצבעה נעשית במועצת השבט האחרונה שעל האי ואת התוצאות מראים בהפקה הגדולה של הגמר, זה שבארץ נותנים למושבעים שנה שלימה לחשוב למי להצביע זה כבר לא בסדר ולא ראוי, דבר שני אם יש שורדת אחת בכל המשחק הזה היא ענת הראל, אשה חזקה זכתה ברוב המשימות יותר מכל הבנים שהיו בעונה , הבחורה הזו הפסידה את הזכיה מכיוון שגנבו אותה ממנה – גניבה שגובתה על ידי ערוץ 10 וההפקה. המילים שיצאו ושעדיין יוצאים מהפה של בוקי הם חרפה ובושה לערכים ולחינוך שאנחנו מחנכים את ילדינו, בוקי בתחתית החברה הישראלית ולכן הוא הולך "כאילו" לעזור לאלה שטיפה לא הרבה מתחתיו. זו הרמה שלו, אני מאחלת בהצלחה לתורג'י ולאנה באהבה המקסימה שלהם לאושרי המקסים וכמובן לענת הראל, זו החברה שלנו , לא מפרגנים!!!!!!!!!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  שושנה:

  @אורנה,

  אורנה, אני איתך!

  לואיס ויטו:

  @אורנה, כמה הערות…

  נכון שהגניבה של בוקי הייתה שפלה אבל את ההדחה של תורג׳י היה אפשר למנוע עם פיצול קולות פשוט ולכן (עם כל אהבתי לשלישייה) האחריות להדחה הזאת היא שלהם ולא של בוקי.

  לגבי ההצבעה בארץ, אתם קלטתם ששגב ״תרם״ כמה אלפים לבוקי??
  אם פעם הדילים נסגרו בחדרי חדרים ובשושו, הרי שעכשיו אין אפילו בושה בסיסית כדי להסתיר.  

  צפניה:

  לזכות (אני מניח) שגב ייאמר שגם ענת הסכימה לתרום סכום כסף למטרה הזו. האשמה היא כולה של בוקי, כן? מי צריך סחיטה באיומים כשאפשר סחיטה ברגשות.

  לואיס ויטו:

  ברור, בוקי חולב את הפרה הזאת עד הטיפה האחרונה 

 • סופי :

  יוליה מלכהההההההה

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @סופי, יוליה חביבה אבל סתמית. היא מעולם לא סבלה את שגב את בוקי משחק בה כרצונו.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @מתבוננת, נכון, אני יכולה להבין את החיבור שלהם על האי אבל כל כך הרבה מים זרמו בנהר הזה במשך השנה בארץ, שהייתי מצפה שהיא תתפוס קצת מרחק מבוקי. חיבבתי אותה בהתחלה והמהלך שלה עם הפסלון שהדיח את נטלי היה אחד היפים בעונה, אבל הצבעתה מאכזבת.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @לואיס ויטו, מאד. הייתי בטוחה שהיא תנקוט עמדה עצמאית סוף סוף ותבחר בענת. גם בוילת המושבעים היא סלדה משגב. גם בוקי אבל אצלו היה ברור שרגשות המירמור ייגברו.

  שושנה:

  @לואיס ויטו,
  הצבעתה מאכזבת ולוזרית. בטח שגב הבטיח לה שיתוף בכל מיני הפקות ופרויקטים…
  ככה זה כשהצבעה נערכת בארץ אחרי שאפשר כבר לסגור דילים.

  השורד:

  @שושנה, הפוך, טמבלית, הפוך.
  מי שיכול להשפיע על הקריירה של יוליה הוא תורג'י, והעובדה שהיא בכל זאת הצביעה לשגב הופכת אותה לווינרית.
  אם היא היתה מצביעה כמו לוזרית לענת, לא הייתם מלכלכלים עליה פה כל כך.

  בקיצור – מרמור לא טוב לעור הפנים, אז יאללה, תתגברו.

  פירגוניישן:

  @סופי, שגב המלך ! דורון מלך האי :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @סופי, אחרי קבלת הפנים שהיא עשתה לנטלי, היא בדיוק ההיפך ממלכה… כמה רוע היה שם ברגעים האלה, גועל נפש.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @רונית, אני לא חושבת שהיה שם רוע, אלא עלבון. לזכותה של יוליה יאמר גם שהיא השלימה עם נטלי מאוד מהר והעלתה חיוך על פניה, ועשתה את זה בטבעיות וחינניות, לא באופן מאולץ או צבוע.

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @לואיס ויטו, לפי הספר שלי, לא כך מקבלים אורחים או אנשים באופן כללי. אם היתה נותנת לנטלי להתרענן ולנוח ואז פותחת את שעל ליבה, זה היה בסדר אבל בער לה לריב איתה ולהמשיך לריב איתה עד שנטלי נשברה.

 • שי :

  השנה, בניגוד לפעמים קודמות, לא היה לי פייבוריט עד לרגע האחרון. הייתה לי נטייה קלה לענת, אבל אני לא אוהב את זה שמישהו שהודח כבר ניצח.

  למרות שענת הייתה יותר אסטרטגית, גם איתי שגב הוא זוכה ראוי. הוא היה אחראי לכמה מהלכים (בעיקר ההדחה הראשונה והמענגת של אושרי).

  בשורה התחתונה, ענת הייתה זוכה אם היא לא הייתה כל כך מזוהה עם תורג'י. מזכיר קצת את ראסל ופרווטי בעונה 20. הרי בוקי בעצמו אמר: "נעשה הכל כדי שלא תרים את הידיים בשמחה בסוף הערב הזה" (או משהו כזה).

  דרך אגב, שריקות הבוז לתורג'י, …… (אני לא רוצה להמשיך את המשפט כדי לא לפתוח באינתיפאדה שלישית).

  אני לא יודע מה יהיה עם הישרדות, באיזה ערוץ היא תשודר וכו'. חבל שזה קורה דווקא אחרי עונה טובה כל כך.

  ומילות סיכום, צפניה בדר"כ אתה כותב פוסט וטוען כמה המגיבים הם חלק בלתי נפרד. אז תודה רבה לך נהנתי מאוד לאורך העונה גם בזכותך. ולא רק אתה: אודי, שרון ש., מתבוננת, רועי, יויו, לואיס ויטו ועוד רבים אחרים (מתנצל בפני מי ששכחתי).

  נ.ב:
  הפתעת העונה, יוליה זוכה בחביבת הקהל. הייתי בטוח שבוקי לוקח בגלגול (אתם יודעים, בגלל הכיסא גלגלים).

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שי, כתבתי כבר ובכל זאת: תודה גם לך על הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @שרון ש., איזה כיף להיות ברשימה!
  מצטרפת לתודות.
  וכמובן תודה ליו״ר צפניה, היה תענוג.

  הוספת תגובה לתגובה

  פירגוניישן:

  @שי, שריקות הבוז לתורג'י… אהבתי.

  הוספת תגובה לתגובה

  סיגל:

  שריקות בוז לתורג'י כולם אהבו :)

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @שי, קודם כל, תודות.
  גם אני הייתי משוכנע שבוקי ייקח את חביב הקהל. בטח לאור התגובות של הקהל בגמר.
  ואני אגיד את מי ששי השמיט מטעמים דיפלומטיים – שריקות הבוז שתורג'י קבל היו בעיני מענגות לא פחות מהזכייה של שגב ("אתה לא תזכה במליון"). למעשה הן פשוט צדק פואטי, במיוחד נוכח היומרה המופרכת של ברית הבוטיק להאמין שהקהל יתמוך בה בריב עם בוקי ושגב.
  תורג'י מן הסתם משוכנע עד היום שכל התגובות נגדו נובעות מכך שבוקי היה אנדרדוג והכפיש אותו בפייסבוק.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @שי, נעלבתי קשות!!
  סתם…לא ממש :-)
  מצטרפת לברכות.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שי, תודה! ההנאה היתה הדדית.

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @שי, מצטרף לשבחים לצפניה, אמנם העונה לא חלקנו את אותם פייבוריטים אבל תמיד מהנה לקרוא את הבלוג.

  תענוג גם לקרוא את המגיבים כאן, הדיונים פה הפכו את העונה לעוד יותר מעניינת עבורי. מקווה לראות אתכם כאן גם בעונה הבאה במידה ותהיה :)

  סך הכל מאוד אהבתי את העונה הזאת למרות שהיא לא הייתה נאמנה לפורמט. אני רואה גם את הישרדות האמריקאית אבל הפורמט לא קדוש בעיניי, אם נותנים לי בידור טוב אני מרוצה. טוב שההפקה הפנימה סוף סוף שהישרדות אמורה להיות תוכנית בידור ולא אוסף של משתתפים עם סיפורים קשים ומרגשים.

  אני חי בשלום עם הזכייה של שגב, הוא לא השורד האולטימטיבי אבל זה לא הקריטריון לניצחון מבחינתי. לענת ממש לא הצלחתי להתחבר לאורך העונה הזאת.

  הבחירה של חביב הקהל מוזרה, סביר להניח שכל אלה שמצביעים בפייסבוק עושים את זה כבר בשבוע הראשון של התוכנית. אני מניח שאם ההצבעה הייתה נפתחת רק בשבוע האחרון לעונה אז בוקי היה זוכה.

  זהו, מצטער על האיחור הלא אופנתי… כמו ששרון שיערה באמת צפיתי בקלאסיקו אחרי הגמר :)

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @רועי ☺, :) באמת צפית בקלאסיקו? זה היה ניחוש פרוע…
  ומסתבר שבקלאסיקו, כמו גם בהישרדות, על טעויות משלמים ;)
  אגב, נראה לי שרק אותי הבחירה ביוליה לא הפתיע.
  היא הייתה מאוד מתוקה, קצת דומה לאלין. היא גם היחידה לדעתי שכל בחירה שלה אתמול, היתה מלווה בכל מקרה, בתרעומת מהצד השני. היא באמת ניסתה לרצות את כולם.

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @שרון ש., יוליה מתוקה, אין ספק. אני הופתעתי מכיוון שהיא לא הייתה מספיק משמעותית בעונה וגם לא קיבלה הרבה זמן מסך. כנראה גם לגיל המצביעים הייתה השפעה.

  המזל של ריאל ובארסה הוא שכל הזמן יש עוד קלאסיקו באופק, כך שתמיד יש תקווה למי שטעה :) מעניין אם יש עוד עונה של הישרדות באופק…

  שרון ש.:

  @רועי, ויותר מזה, אני מאוד מקווה ש"הישרדות" תישאר בכל זאת בערוץ 10 (שחייב לשרוד).

  גילת:

  @שי, בוקי לא נבחר לחביב הקהל מ-2 סיבות לדעתי:
  1. ההצבעה נעשתה באתר של ביטוח ישיר ולא בנענע ואנשים לא היו מודעים לכך בכלל.
  2. רוב מעריציו של בוקי העבירו את ימיהם במעקב אחרי העדכונים של בוקי, רטינה אין סופית על כך שהם לא יצביעו לאף אחד וקללות אין סופיות על שלישיית הגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סמך :

  בעונה הבאה אני רוצה שגיל ססובר יזכה.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  LoL 

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  מעניין שדווקא בגמר התחלתי לחבב את תורג'י…

  בכל מקרה מזל טוב לזוכה ולא נורא למפסידים..העונה הזאת התישה אותי ואני צריך חופש

  ויאלה נגמררררררררררררר…

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @ניר, לייק.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @ניר, הפסד שלך, אנחנו נהנינו ממנו כל העונה  

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרון ש. :

  צפניה, תודה לך על עונה נפלאה.
  לא יאמן. אני בד"כ לא מסכימה איתך על הרבה דברים
  אבל תמיד אוהבת לקרוא אותך. תודה על ההומור, השנינות,
  הקלילות ובכלל על הכל. סליחה אם לעיתים ביקרתי אותך יותר מידי או אם בכלל נתפסתי בקטנות.
  יש לך בלוג נפלא ולא סתם יש לך את המגיבים הכי טובים ברשת…
  אז יאללה, אני מפסיקה כאן. אני יודעת שהבלוג שלך הוא לא המקום להיות יותר מידי "קיטשי".
  אז…לילה טוב ושוב: תודה!

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שרון ש., מצטרפת לתגובה. אני עייפה ומאוכזבת אז אתפוס טרמפ על התגובה שלך.

  הוספת תגובה לתגובה

 • גיקים – הישרדות VIP: שאפו על השואו שנתתם – ynet ידיעות אחרונות :

  [...] בשבילכם. שגב זכה, וזוהי בשורה מצוינת לאנשים שקיוו …הישרדות VIP: כולם אוהבים את יוליהנענע [...]

 • רונית :

  קודם היה ג'קי ואז בא קותי.
  אחכ הגיעה הזקנה מפנימית ג' שנידחפה אך הועפה בדרך לגמר ונשארנו עם ארוך הלשון והגועל, שגב.
  מצעד העלובים של ישראל. גאווה. NOT!

  הוספת תגובה לתגובה

  השורד:

  @רונית, העלובה זו את שלא יודעת להפסיד בכבוד.

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @השורד, להפסיד למי? אני לא שיחקתי שם. מחונן.

  הוספת תגובה לתגובה

 • דרור :

  איזה דמגוגיה פתטית.

  ערוץ 10 כבר כמה שנים "אוטוטו משלם את החוב" אז מנין לך שפתאום הוא ישלם אותו בקרוב? אתה הולך להיכנס לשם בתור משקיע?

  המדינה ויתרה על החוב של ערוץ 1 כי הוא ערוץ ציבורי, בעוד ערוץ 10 הוא ערוץ פרטי, אתה באמת לא מבין את ההבדל?

  באשר למפוטרים של ערוץ 10. חלקם יערקו לערוץ 2,חלקם ילכו להיות יועצי תקשורת,חלקם ילכו לעסוק בשיווק ופירסום(זה לא מה שהם עשו עד עכשיו?) באשר אליך….אנחנו צריכים פה בבניין מנקה טוב, מעוניין?

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @דרור, נכון. וכמובן שאין שום קשר לתכניות התחקירים המעולות של ערוץ 10. תכניות שבין השאר נושכות את רה"מ ובכלל את המערכת הפוליטית. לדעתי, במקום ערוץ 10, צריך לפתוח ערוץ "ישראל היום" ואו-אז יהיה לנו אחלה ערוץ, אחלה תקשורת ובמיוחד אחלה דמוקרטיה.

  הוספת תגובה לתגובה

  דרור:

  את מדברת על המקור? נו אז הם פירסמו תחקיר על ביבי , אפשר לחשוב ששאר כלי התקשורת לא רודפים אותו באופן אובססיבי, ורק במקור אזרו אומץ להיכנס בו.
  כשבמקור יעשו תחקיר על ציפי לבני או על יאיר לפיד נדבר על נשכנות.

  ההתבכיינות הזאת שלך על ישראל היום הופכת אותך לפתטית. יש לכם 10 ערוצים,עיתונים ותחנות רדיו משלכם, אז לנו בימין זרקו כמה פירורים אז גם את זה אתם רוצים לקחת מאיתנו? כמה גרידים אתם מסוגלים להיות?

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת:

  @דרור, סטטוס שפרסם יובל דרור:
  ישראל 2012 – מצב התקשורת:
  ידיעות אחרונות מפטר עובדים, גלובס מפטר עשרות עובדים, הארץ סוגר מוספים ומאיים בפיטורים של עשרות עובדים (שמפגינים), מעריב על סף סגירה, ערוץ 10 על סף סגירה, רשת על סף חילוט ערבויות. רשת ב' ורשות השידור נשלטת על ידי חונטה קיצונית של אנשים בינוניים ומטונפים עושי דברו של ראש הממשלה, ישראל היום נשלט על ידי מיליארד ימני ולשכת ראש הממשלה.

  אני רוצה רק להוסיף את העובדה שאת מעריב עורך מקורבו של ביבי ניר חפץ, בין בעלי השליטה עד כה בערוץ 10 מקורב אחר שלו – רון לאודר. כמו כן לא הוזכר בסטטוס העיתון מקור ראשון שהחשיפה אליו הולכת וגדלה.

  אז חלאס עם תסביך הרדיפה הזה כבר!

  צפניה:

  אני לא עושה פאנלים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • דרור :

  חוץ מזה שאף אחד מהצופים לא שם שיט על זה שערוץ 10 יסגר. מדובר למעשה בתאום של ערוץ 2, בשביל מה צריך שניים כאלה? הרי אי אשר להשתמש אפילו בתירוץ של הישרדות כי היא ממילא עובר ל……ערוץ 2.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לואיס ויטו :

  זכייתו של שגב – שניים רבים, השלישי לוקח

  הוספת תגובה לתגובה

 • מישהו :

  צפניה, רציתי לשאול.
  זו סתם הייתה תהייה, אבל מה יש לך נגד שגב?!
  ועוד בתור מישהו שאוהב את הפורמט האמריקאי?
  אז נכון שהמשחק שלו היה קצת עקום, אבל הוא שיחק את המשחק האסטרטגי – חברתי הכי טוב, בעוד שהיתרון של ענת היה בעיקר במשימות "שכר ועונש" הנוראיות שהיטו את המאזניים לטובתה!, אז מה החוכמה?! ועוד יותר טוב משל אנה, שרכבה על גבה של ענת!
  אני רוצה תשובה רצינית, למה לא אהבת אותו?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  "שגב שיחק משחק בעייתי לצפייה אבל לגיטימי לחלוטין. היכל התהילה של הישרדות מלא במתמודדים שזגזגו את דרכם למיליון ומכרו את כל מי שרק יכלו. התיוג של שגב כזגזגן הוא בעייתי כי שגב לא באמת זגזג. לפחות לא במובן המסורתי. הוא היה בברית משולשת חזקה בתחילת המשחק (נטלי ואושרי) ותחזק מתמודד רביעי שאפשר לוותר עליו בכל שלב (פרסטר) והבלאגן שקרה לאחר האיחוד, ובכן, עליו ועל צמידיו כבר נכתבו מילים רבות.

  הבעיה עם שגב, לפחות עבורי, היא שלא נהניתי לצפות בו משחק. הגאגים הבלתי נסבלים והמשחק הכפול עם בתו (לשגב אין בעיה להשתמש בה ככלי שחמט במשחק אבל מתפלץ כשמישהו אחר עושה את אותו הדבר בדיוק) היו רק המתאבן לעונה שלמה של ניג'וס"

  (צפניה, שם, שם: http://blogs.nana10.co.il/tzfanya/?p=6926)

  הוספת תגובה לתגובה

  אפ:

  @צפניה, ממש ככה. מסכימה עם כל מילה

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @צפניה, איזה כיף שכותבים בדיוק את מה שאני מרגישה ומתקשה להסביר.
  יותר מהחנפנות, מההתעללות בחברים שלו שנחשבים חלשים, מזילות המשפט "אני אוהב/ת אותך" כאמא הכי היה לי קשה לראות את "המשחק הכפול עם בתו".

  הוספת תגובה לתגובה

  שושנה:

  @צפניה,

  מסכימה לגמריי…

  הוספת תגובה לתגובה

  משועשע בכללי:

  @צפניה, לגמרי. "לא נהניתי לראות אותו משחק". מבחינתי, בזה זה מתחיל ונגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @צפניה, בדיוק!
  אם לא היה מתבכיין שהוא לוזר וברגע שיכול היה להתעלל בפרסטר, הוא עשה זאת בשמחה ועונג ושיא הגועל היה אחרי שפרסטר פתח עליו והוא הגיב שהוא סלח לפרסטר בהתנשאות מגעילה. איזה עלוב נפש.
  המשחק שלו היה יכול להיות יותר טוב לעיכול אם לא היה מתנהג כך כיון שטקטית הוא שיחק לא רע בכלל.
  בעיני הוא טיפוס מבחיל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • פירגוניישן :

  פוסט מתיש מיגע ומיותר. לא נורא, זה האחרון.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  את יודעת שהבלוג הזה לא נסגר, כן?
  ושאף אחד לא הכריח אותך להיכנס לכאן, כן?

  הוספת תגובה לתגובה

  רייד:

  @צפניה, הכלבים נובחים והשיירה עוברת..

  הוספת תגובה לתגובה

  פירגוניישן:

  @צפניה, מישהי נעלבה כאן?…

  הוספת תגובה לתגובה

 • כ :

  הדקלומים שלך על ערוץ 10 ו"ביבי מסרב לפרוס את החוב" הם מביכים.

  שיפגינו חבריך מול הבתים של לאודר ומימן המיליארדרים, שימכור האחד את יאכטתו והשני סתם יכול להפליץ 50 מיליון – ויעזבו את משלם המיסים בשקט.

  חוצפה ממדרגה ראשונה לבקר בחדשות טייקונים שמבקשים הקלות, ואז לצאת למלחמה עבור שני טייקונים שפשוט לא בזין שלהם לממן עסק כושל שהם קנו מבחירה חופשית.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת:

  , מה הקשר למשלם המיסים? הם לא מבקשים ויתור על החוב, רק פריסת תשלומים. משלם המיסים יממן דמי אבטלה לאלפי אנשים אם הערוץ ייסגר, זה כן.

  הוספת תגובה לתגובה

 • היחיד שמבין :

  אתה עובד בערוץ 10 ואתה מעוות את העןבדות.
  זו לא הפעם הראשונה שהערוץ בקשיים.
  כסר ויתרו ודחו יותר מפעם אחת.
  מדובר בערוץ מסחרי ועסק, ומה לעשות שלא כל מי שטוען שהוא יחזיר בסוף מסוגל להחזיר.
  אז שביבי יבטל או ידחה את החובות של כל העסקים המתקשים שמסטיחים להחזיר וזהו, הרי אף אחד לא פשט רגל מעולם.
  במדינה שלנו יש רק שני ערוצים מסחריים. הערוץ לא יעלם אלא יקנו אותו ויכסו את חובותיו.
  אז למה שביבי יגן על הבעלים הנוכחי תאב הממון? לא היה שום לקח מהקשיים הקודמים הערוץ נשאר עם תוכן זבל ומשכורות סתמיות ללונדון וחברו ודנירופ במקום להשקיע בתוכן.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  העובדות הן שיש חוב ושבעלי החוב מעוניינים לשלם אותו בתשלומים. בנימין נתניהו רוצה את הכל עכשיו. בגלל שמדובר בסכום עצום של 60 מיליון ש"ח שלבטח ישפר את מצבה הכלכלי של מדינת ישראל בניגוד נניח, למה שיקרה אחרי שכל העובדים המובטלים שייפלטו לשוק התעסוקה, נראה לי שקצת ברור מה האינטרס של ביבי כאן.

  הוספת תגובה לתגובה

  השורד:

  @צפניה, רוב העובדים שיפלטו לשוק לא ישארו מובטלים. הם ימצאו עבודה.
  מה עם כל המפוטרים של חברות הסלולר, הם לא מהווים נטל על הביטוח הלאומי? ויש לי הרגשה שמספרם גדול יותר ממספר עובדי ערוץ 10.

  לגבי ערוץ 1 – מבחינתי יש לסגור קודם כל אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת:

  @השורד, כן? איפה הם יעבדו בדיוק? ב"רשת" המקרטעת? ב"הארץ" הקורס? ב"מעריב" הגוסס? כל כלי התקשורת (חוץ מישראל היום) רק פולטים ופולטים אנשים למעגל האבטלה, אף אחד לא קולט.

 • מוגבל השרדות :

  הי צפניה

  תודה על שעשית את העונה למעניינת! אני חושב שהעורכים לקחו בחשבון הרבה ממה שכתבת במשך השנים.

  צריך גם להודות שתורג'י עושה טלויזיה טובה. אם היה בגמר, הייתי מצביע לו על זה. לא ערכים ולא שום דבר אחר, פשוט לשבת ולראות טלויזיה שתורגי' עושה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שמבה דוי :

  יוליה באמת הפתעת העונה. חביבת הקהל? מוזר. אם לא היה לה שיער כזה נפוח, לא הייתי זוכרת את שמה.

  מבחינתי, מי שעשה את העונה ואף ניצח אותה זה תורג'י. טוב, לא ניצח אותה אבל בהחלט היה דמות מאוד דומיננטית ו"עשה" את הישרדות בעיקר לאלה שלא אהבו אותו :-)

  הלייב בלוגינג אתמול היה משובח ומצחיק עד דמעות. תודה לכל מי שהיה שם והפך את הערב הארוך והמשעמם הזה, לערב כייפי, מלא חוש הומור.
  כרגיל, תודה לך צפניה ותודה לכל מי שהשתתף.

  צפניה, אני לא הולכת לשום מקום :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שמבה דוי, אני חייבת להודות שאני לא זוכרת שום דבר מהגמר. צפניה, הרגתם אותי מצחוק בלייב בלוגינג הזה וכבר אמרתי את זה: אתם לא נורמלים!
  ואגב, מי שחיפש את "משועשע בכללי" שלא היה כל כך פעיל העונה, היה אפשר למצוא אותו הורס מצחוק ביחד עם צפניה בלייב בלוגינג.

  הוספת תגובה לתגובה

  משועשע בכללי:

  @שרון ש., < מסמיק>
  אגב, אני תמיד פה. קורא כל פוסט. לפעמים בדיליי של כמה ימים ואז אני לא מרגיש טעם בלהגיב לדיון שהסתיים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • זלוטופובסקי :

  יהיה מעניין אם יעשו הישרדות אנשי עסקים. שם יהיו הרבה תככים והרבה הבטחות בלי כיסוי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • גלעד :

  הצמיד הלבן הוא לא פגיעה בפורמט?

  הוספת תגובה לתגובה

  גילת:

  @גלעד, ברור שזו פגיעה בפורמט, כך גם בנוגע לצמיד השחור, אולם כל עוד הפגיעות בפורמט משרתות את הפיבוריטים של כותב הבלוג אין בהן פגיעה של ממש.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני מניח שפספסת את השורות "העונה הייתה טובה למרות התערבות ההפקה ולמרות שחיטת הפורמט. אף פסלון לא היה צריך להיגנב, אף צמיד שחור לא היה צריך להיות מחולק. זהו. בזה אני סוגר את הפינה הזו. יותר מדי מילים נכתבו בבלוג הזה על ההתעללות של ההפקה בפורמט. ארבע שנים וחצי של בלוגינג על הפורמט עשו את שלהן"

  הוספת תגובה לתגובה

 • טימי :

  אני כבר לא מסוגל לצפות בשחיטת הפורמט, המצאות הזויות של צמידים וכו', מריחת פרקים וטסטות שמשודרות בלופ.
  השנה לא צפיתי באף פרק אלא קראתי צפניה בסיום. מרגיש הרבה פחות מחולל מבעבר.
  צפנ, אתה הישו שלי ושל רבים אחרים.
  אתה השורד האחרון בערוץ 10..
  פרס של צמיד השקר כלשהו ישלח לביתך + חולצה של הילד של שגב ותקליט של מויאל :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @טימי, חולצה ותקליט :-) ..זה מסגיר את הגיל, לא?

  הוספת תגובה לתגובה

 • אחד שלא יודע :

  צפניה תודה, היה אחלה

  הוספת תגובה לתגובה

 • הסכם מאוסלו :

  אני מצטרפת לכל אלה שמשבחים את הבלוג של העונה. היה כייף לקרוא.

  הוספת תגובה לתגובה

 • גילת :

  זה מצחיק שהביקורות של תומכי שלישיית הבוטיק כלפי שגב והמושבעים שתמכו בו משקפים את ההתנהלות והתכונות של שלישיית הבוטיק שבעטיין הם הפכו להיות לא פופולארים בקרב חלק מהציבור והמושבעים.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @גילת, איפה את רואה את הביקורת כשיקוף להתנהלות של השלישייה?

  הוספת תגובה לתגובה

  גילת:

  @יויו,

  רק נבהיר שלא התכוונתי לצפניה אלא באופו כללי לתומכי ברית הבוטיק.

  ברית הבוטיק כינתה את עצמה ברית ברזל וכשמה כן היא.
  היא הייתה חזקה פיזית ומאוחדת בתוכה כברזל, אולם היא הייתה גם אטומה לסובב אותה כמו ברזל.
  בגלל שהם היו כל כך מבוצרים באותה ברית של ברזל, הם לא יכלו לראות כיצד התנהלותם פוגעת לפעמים בשאר החברים בשבט, הם לא ראו כיצד הם מוצאים דופי באחרים אך לעולם לא בעצמם. הם דנים את כולם לכף חובה, כולם מלבד הם עצמם.

  הביקורת של תומכיה זהה. גם כאן אין הערכה לאחר או פרגון. אין תשומת לב להיבט של המשחק החברתי ממש כפי שהברית ביטלה אותו. גם כאן אין ניסיון לראות דברים מפרספקטיבה שונה או לגלות הבנה לזולת. ישנה התנשאות כלפי מתמודדים ודרכם ממש כשם שהברית נהגה. השקרים והלכלוך שצברה הברית בעייני תומכיה הם יותר לבנים ונקיים מאשר של מתמודדים אחרים.

  הברית ותומכיה מתקשים לראות דברים מחוץ למעטה הברזל

  הוספת תגובה לתגובה

  צופנת:

  @גילת, לייק גדול :-) וכולי עונג על כך שברית הברזל הובסה.

  יויו:

  @גילת, רציתי שתומכי השלישייה יגיבו לך, אבל לא יצא. חשוב לי לציין שיש לך יכולת ניסוח ממש טובה והצלחת להפתיע אותי. העיוורון לאחר בא לידי ביטוי אצל עוד כמה מתחרים ותומכיהם ולא רק אצל השלישייה וכנראה שזה נובע לא רק מאטימות ברזל של קבוצה מאוחדת כמו שהצגת, דוגמא לכך היא בוקי המאוחד עם עצמו ותומכיו. היתרון הגדול של שגב הוא שברוב המקרים הוא לא היה עיוור, הוא ראה את האחרים אך ניצל זאת לאינטרסים שלו. הישרדות כמו בהישרדות. להבדיל מצפניה, אני מאוד נהניתי לראות אותו במשחק. באותה רמה כמו שלושת הכוכבים האחרים של הישרדות: בוקי, ענת וכמובן תורג'י. ולגבי המגרעות של כולם, מצאתי אותם גם בעצמי במינונים שונים. זאת המהות של אנושיות. הביקורת היחידה שיש לי על התגובה שלך היא שברגע שאת מתייחסת רק לצד אחד כאטום ישר עולה אצלי הצד השני של המטבע, שאפשר גם אפשר לפרגן לשלישיה ששיחקו בסה"כ הצורה די מרשימה.

  גילת:

  @גילת, יויו אני לא מצליחה להגיב לתגובה שלך אז אני אכתוב כאן. אני מסכימה בנוגע לבוקי, רק שהתנהגותו של בוקי ותומכיו התרחשה לאחר סיום המשחק, אני הבעתי את דעתי על ההתנהגות של הברית במשחק והתגובות של תומכיה להתנהגותם במשחק.

  אם העניין הוא לתת ביקורת על שגב או לשבח את הברית, אז זו משימה קלה מאוד עבורי, רק שחשבתי שאין בה צורך משום שרוב המגיבים כאן עושים זאת רוב הזמן ובטח שעשו ויעשו זאת בצורה טובה ממני.

  בוא נעזוב לרגע את הניסוחים והמילים יפות ואני אגע בלב העניין אליו התכוונתי בהודעה הקודמת והוא המשחק החברתי כפרמטר בתכנית הישרדות.

  הטענה שלי היא שהברית למרות שהצטיינה במשימות ולעיתים באסטרטגיה, לא לקחה את המשחק החברתי כפרמטר. היחידה שלקחה זאת לפעמים לתשומת לבה הייתה ענת. זהו פרמטר אפור אך משמעותי. איך אדם יכול להיות מסוגל להעריך משחק מתוחכם כאשר במשחק לא העריכו אותו כאדם?

  זאת הטענה שהגיעה מרוב המודחים העונה והתגובה של הברית ותומכיה הייתה שמדובר בקנאה, במירמור. למה לא לעצור רגע ולחשוב אולי יש דברים בגו, אולי גם בי יש משהו לא בסדר? לא המושבעים מקנאים, ממורמרים, משוחדים.

  מה עולה מראיונות של הברית לאחר הגמר? ששגב זכה בחסד ולא בזכות. שוב יהירות שלא מוכנה להתבונן פנימה ולראות אולי שגב עשה משהו בצורה טובה יותר. האם המשחק החברתי של שגב היה מושלם? ממש לא. אבל הוא היה יותר טוב מהמשחק של הברית ולראיה התוצאות. כן, לפעמים בדיחה אפילו בדיחת קרש על אי קר כשאתה רעב, טובה יותר מניצחון במשימה קשה. לפעמים מילה טובה, אפילו אם היא חנופה, עוזרת כשאתה לבד על האי.

  השוני בין שגב לברית הוא ששגב מעולם לא הכחיש את מעשיו. הוא טען אני משקר, אני מתחמן אני מתחנף ורק מהמקום הזה בו הוא קודם כל רואה את הדופי במעשיו, הוא יצא כנגד אחרים.

  אם היה איזון ולו הקטן ביותר בבלוג הזה או בתגובות אליו, שהכתירו את הברית כאדוני האולימפוס אל מול הרפש שהוא כל היתר, הייתי מוצאת לנכון לשלב בכל תגובה שלי גם דברים חיובים על הברית או לחלופין דברים שלילים על היתר. בהעדר איזון שכזה אני לא רואה טעם.

  תודה על המחמאות(:

  צפניה:

  בגדול את צודקת.

  אם ההצבעה הייתה נערכת על האי, אישית עדיין הייתי סבור שמדובר במושבעים ממורמרים. העובדה שההצבעה נערכה שנה אחרי סוף הצילומים מעצימה מעט את התחושה הזו.

  אכן מדובר במשחק חברתי ולשמחתי, למרות משחק חברתי טוב, שגב לא עשה את אירית רחמים והעסיק כמה מושבעים בהפקות שלו, אבל המושבעים עדיין מרירים.

  יויו:

  @גילת, צפניה, יחסית לעונות קודמות המושבעים לא מרירים.למעשה אני מוצא רק שלושה מושבעים מרירים: עזאם, אושרי ותורג'י. המכנה המשותף של המרירים הוא שהם חיים בתפיסה של חייביזם, עזאם בגישה שהיו חייבים להתנהג אליו בכבוד, אושרי בגישה שחייבים לשחק הוגן ותורג'י בגישה שחייבים לא לגנוב. הבעיה עם אמונה נוקשה היא שהיא יכולה לגרום לרגשות שליליים קשים ואף להתנהגות אלימה, לא לחינם במשחק גם עזאם וגם תורג'י היו העוצמתיים ותוקפניים ביותר. בחשבון פשוט רוב המרירים בחרו בנציגת השלישייה.

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.