ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: ארבעה ימים לסוף מרחץ הדמים

25 באוגוסט 2012 | | 72 תגובות | מאת

מישהו היה צריך לצלם את הפיינליסטים בימים האחרונים. לא בטוח שהמשדר הזה היה עובר צנזורה אבל היי, בימים בהם "סופר נני" חושפת שמות מלאים של ילדים, אי אפשר להיות בטוחים בדבר. נהרות של דם זורמים בין איתי שגב, ענת הראל ואנה ארונוב. ואוקיינוס אדום שלם נמצא בינם לבין המושבעים. איתי שגב נמצא על האי באמצע האוקיינוס הזה. אם מסוק הסמסים יחלץ אותו, הוא בדרך למיליון. כתבתי את זה לפני שבוע ושום דבר לא השתנה.

שבוע וחצי של עונת מלפפונים זה המון זמן עבור התכתשויות פומביות. המון המון זמן. נדמה לי שבפעם הקודמת שזה קרה, זה קרה בעונה הרביעית. באיי קמרינס היה מדובר בשבוע בלבד. באופן אירוני, יש כמה קווים מקבילים בין העונה הרביעית והשישית. עוד אגיע אליהם.

אני כותב שזה המון זמן עבור התכתשויות פומביות בגלל שבאמת מדובר במרחץ דמים. ואני לא ממש זוכר דברים דומים בעבר. "מרחץ דמים" זה לא כשהמושבעים לא מפסיקים להשתמש ברשתות החברתיות השונות כדי להשפיע על קהל המסמסים. כלומר, מריצים מועמד לזכייה או כשהפיינליסטים זוכים לראיונות בתקשורת. חלקם אפילו בנויים כמונולוג (!) מנג'ס. "מרחץ דמים" זה כשהפיינליסטים עצמם, או אנשים מטעמם, מטנפים על הפיינליסטים האחרים כדי להשפיע על דעת הקהל. כל כך הרבה טינופת עוברת בין המחנות השונים והאנשים שכותבים ועורכים את מדורי הבידור והרכילות. חלק מתפרסם, הרוב נחתך.

כי אף אחד, בטח בעולם האמיתי ולא בזמן צילומי תוכנית ריאליטי, לא רוצה שיהיה לו דם על הידיים. וחשוב להבין שהפיינליסטים לא רק נאבקים על 750 אלף ש"ח. הם נאבקים, אולי רק בעיני עצמם, על התדמית הציבורית שלהם. בניגוד למירית וקנין ונטלי כבסה, לשלושת הפיינליסטים יש תדמית ציבורית לתחזק. כזו שכבר הייתה קיימת בעבר ולא נוצרה בעזרת "הישרדות". לכן אולי קל יותר להבין מדוע הפיינליסטים, או אנשים מטעמם, יורדים לשפל שלא נראה בעבר.

בחזרה לתיעוד שהצעתי בתחילת הטקסט. אני לא בטוח שהוא יהיה קל לצפייה. כי מצד אחד, מאוד נחמד לראות את האנשים האלה מתכתשים. מצד שני, האנשים האלה מתכתשים ומתבצרים בעמדותיהם. שום דבר לא ישתנה. מדובר בשבוע וחצי של הקזת דם הדדית. סביר להניח שכואב להם כבר ושהם רק רוצים שייגמר.

היכנסו לעמוד הפייסבוק של בוקי נאה. האם מישהו מכם, מטורלל ככל שיהיה, באמת מאמין שנאה יצביע לענת או לאנה? ומה לגבי נטלי דדון שמריצה את איתי שגב ברשתות החברתיות? יוליה ועזאם הם לכאורה המתנדנדים אבל רק לכאורה. באמת. כנופיית נאה (אני יכול לקרוא להם כנופיה? לא בקטע רע, רק בקטע של שם לא מגניב לקבוצת אנשים לא מגניבים) כבר החליטה מזמן למי היא תצביע. עכשיו רק נותר לה להביא את המועמד שלה לגמר.

והם לא יודעים את זה, אבל הם הפנימו את מה שעבר על דן מנו לקראת גמר העונה הרביעית. יום לפני הגמר, העליתי פוסט עם תחזית הצבעת המושבעים (שהייתה נכונה למועד בו פורסם הפוסט) ובו גיליתי שבגלל שמחנה מנו פיצל את קולותיו מבלי לדעת, עידן קפון עומד לקחת את המיליון. התגובה של דן מנו ואנשיו לא איחרה להגיע וכמה שעות לאחר מכן הם הציפו את פייסבוק בקריאות לסמס לשפקס. שגעון הגדלות שלי תהה מה היה קורה אם לא הייתי מעלה את הפוסט. אולי קפון היה מיליונר. לכו תדעו.

ממוריז

אבל כנופיית נאה רק אומרת שהיא לא יודעת למי היא מצביעה. אנשיה פועלים בכל החזיתות כדי להריץ את שגב לגמר. ושם, הו שם, כולם יצביעו כגוש אחד ויעניקו לאוריקי מלגה לאוניברסיטה. ועד שזה יקרה, כולם (כלומר, כל שלושת הפיינליסטים) רק ימשיכו להתכתש ולנסות לפגוע בתדמית של הפיינליסטים האחרים. הסיבה שאני מתייחס לאנשי נאה ולא לתורג'י ואושרי היא שהם רק שניים ומולם ניצבת קבוצה של חמישה מושבעים. גם אם חלקם לא יודעים שהם חלק מקבוצה.

ארבעה ימים לגמר ונדמה שהתסריט המעניין ביותר יהיה הדחתו של שגב בשלב הסמסים. ולו רק כדי לראות מה יעשו נאה וחבריו. כלומר, אחרי שיבצעו חרקירי בשידור חי.

<אל תשכחו, ביום רביעי ב-21:00 אנחנו נפגשים כאן ללייב בלוגינג המוני וסוער>

72 תגובות »

 • mrs.C :

  אני ארצה לראות מה יעשה מר נאה אם שגב יודח בסמסים
  הוא ייצא מדעתו וכליו
  תורג'י יחייך חיוך ממזרי (כלומר אושרי) ויפצח בעוד נאום
  ובוקי פשוט יכתוב בפתק ענת (אבל זה רק כי שגב הודח,לא מגיע לך.מגיע לי)

  הוספת תגובה לתגובה

 • ירושלמית :

  הניתוח שלך מעניין ונכון, ושורש הרע הוא שההצבעה נערכת שנה אחרי הצילומים. ממש בדיחה. בלי קשר ללובי שבוקי עושה לטובת איתי שגב, אני רוצה ששגב ינצח: לא ייתכן שענת או אנה (בנות ברית הבוטיק הפומפוזית) ינצחו. למה? ככה. הן היו רעות לתפארת (לבוקי, לעזאם). ענת הייתה קרה וחסרת כריזמה לחלוטין, ואנה? בדיחה מהלכת, נגררת אחרי ענת ותורג'י.

  הוספת תגובה לתגובה

  בכחוס:

  @ירושלמית,

  לא, כי שגב היה נורא נחמד לפרסטר ובכלל לא עשה צחוק מבוקי וגם לא בגד בו האפס הסמרטוט הזה.
  אני מצידי- שאירן תפיל פצצה בערב הגמר, בדיוק בצנטרום של אמפי קיסריה כדי שהבדיחה הזו לא תתקיים.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @בכחוס, בוא לא נגזים ונקווה שהוא יעוף כבר בשלב הסמסים…

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  אני מאמין שבוקי יצביע בעד איתי, אך הוא יכל לעשות יותר מסתם להצביע בעדו. בוקי טוען שתורג'י כתב לכל חבריו להצביע בעד אנה וזה היה יכול להכשיר מהלך שלו לבקש מאוהדיו להצביע בעד שגב ואת זה הוא לא עשה. אם הוא היה עושה את זה, לדעתי שגב היה עובר את שלב הסמסים בקלות.

  הוספת תגובה לתגובה

  גילת:

  @יויו,

  אז אתה חושב עכשיו כמוני שלשגב תהיה בעיה ב- sms ?
  צדקת בחלק הראשון של התגובה שכתבת לי בבלוג הקודם, אני אכן בעד שגב אבל לא כתבתי את מה שכתבתי בגלל נאחס.
  ביססתי את מה שכתבתי על התרשמות מתגובות ברשת לשגב. נראה לי שאנשים שהיו בעד בוקי מעדיפים את ענת על שגב בגלל שהיא אחרי התקרית עוד הספיקה להתנצל ולהסביר את עצמה בעוד שה"בגידה" של שגב בבוקי חתמה את התוכנית ולמעשה מנעה מאהוב העם להגיע לגמר.
  אני באמת מאמינה שצפניה מתעצבן לחינם,המושבעים יכולים לתכנן עד מחר,אנה וענת יעלו לגמר, הדאנגים ועזאם יעדיפו את ענת על פני אנה וענת תנצח.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @גילת, אני אישית מקווה שענת ושגב יעלו לגמר (הם היו האסטרטגים העיקריים במשחק). אני לא בטוח ששגב יעלה לגמר (ופה יש הסכמה בינינו), אבל אם הוא לא יעלה לגמר, לדעתי זה לא יהיה בגלל התומכים של בוקי, אלא בגלל סיבות אחרות. אין לי ספק שאם לבוקי תהייה אפשרות לבחור, הוא יבחר בשגב ולא ענת, זה נכון שהוא היה מאוד מתוסכל מכך ששגב בחר להדיח אותו (צעד חכם מצד שגב מכל הבחינות), אבל הוא יודע ששגב כיבד אותו לאורך כל המשחק ואילו ענת ואנה שנפגעו קשה ממהלך לקיחת הפסלון (ממאן לכתוב גניבה) התנהגו כלפיו בצורה פוגענית. בוקי לא שוכח ואני חושב שרוב תומכיו לא שוכחים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סתם אחד :

  שאלה:
  אחרי שיודח משתתף אחד ב-SMS יהיו בעצם 8 מושבעים. מה עושים במקרה של תיקו? מבחן אש?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  מתחילים את כל העונה מההתחלה כמובן.

  סתם, אין לי מושג. בטח עוד סמסים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  סליחה על הבורות, אבל מה זה אומר לייב בלוגינג? שאנחנו נכנסים לאתר הזה ובזמן השידור חי פשוט כותבים תגובות?

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @יויו, סוג של צאט בתוך הבלוג.

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתבוננת :

  מה דעתכם על השקט מגזרת אנה?
  ענת ושגב נמצאים בכל מקום, בכל עיתון בכל אתר, בכל הפגנה, בכל הפועל פתח תקווה, דיבובים וכו'
  אנה לפי מה שכותבים אנשי התקשורת ממאנת להתראיין ולשכנע אנשים להצביע לה. הראיון היחידי בידיעות אחרונות.
  מה הסיבה לשקט?

  הוספת תגובה לתגובה

  השורד:

  @מתבוננת, זה די ברור, לא?
  המשפט "תהיי יפה ותשתקי" נכתב על אנה. בפעם היחידה שדיברה היא, כצפוי, עשתה לעצמה נזק בראיון ב-7 לילות.

  הדבר הכי חכם שאנה יכולה לעשות (תרתי משמע) הוא לשתוק.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @השורד, ממש לא מסכימה איתך. תקרא את הראיון כולו בידיעות אחרונות ולא שני משפטים שמוציאים מהקשרם. היא יודעת לדבר יפה מאד, בטוח שהיא נשמעת הרבה יותר טוב משגב. בראיון שערכו לה עם העליה לגמר אצל גיא ואורלי היא נשמעה הכי טוב מבין שלושתם. ישירה, כנה ולא מתחנפת.
  ענת ושגב נשמעים לי בראיונות מאד מתאמצים.

  הוספת תגובה לתגובה

  מישהו:

  @מתבוננת,
  זה ממש לא שני משפטים שהוצאו מהקשרם, אני קראתי את הכתבה והיא יצאה ממש מגעילה, גם על הירידה שלה על נשים וגם על רוסיים.
  אבל אם את שמחה ממה שאמרה, אז אני מאחל לבנות שלך שגם יסתמו את הפה בשביל שהגבר שלהן ירגיש שהוא "גבר".
  אני חושב שהיא לא מתאמצת, ולא מתראיינת ולא כלום בגלל שהיא יודעת שהסמסים לא ישנו שום דבר. היא לא הולכת לנצח מול המושבעים. אני לא אתפלא אפילו אם היא מעודדת אנשים להצביע לענת במקומה.

  השורד:

  @מתבוננת, היא אכן מאד אמיתית, אבל אני לא בטוח שאפשר לזקוף את זה לזכותה. יש אנשים שאין להם ברירה אלא להיות אמיתיים.

  לקרוא ראיון עם אנה ארונוב? יש לי דברים יותר טובים לעשות. ושמעתי מאנשים שקראו את הכתבה שכל הראיון היה שלילי, לא רק הכותרת.

  שמבה דוי:

  @מתבוננת, למרות שאני מאוד מחבבת אותה, היא יצאה די טמבלית מהראיון הזה. חבל שהוא פורסם. עשה לה נזק אדיר לדעתי.

  השורד:

  @שמבה, מעולה שהוא פורסם.

 • השורד :

  צפניה תחליף משקפיים. אתה רואה את התכנית מבעד עדשות "האח הגדול" ולא הישרדות. טוב, נדמה לי שתמכת גם בטומי ו/או מירית – אז זו לא הפעם הראשונה.

  לגבי עונה 4 כל מה שעניין את מנו הוא השפלת קפון כמה שיותר, כנקמה על כך שקפון (ומושיק לי-פוץ) דרכו על האגו של מנו בגמר עונה 1.
  אין השפלה גדולה יותר מהדחה ב-SMS, אז ברור שמנו רצה בכך, יש סיכוי גדול שזה לא קשור אליך.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  ברור שיש סיכוי גדול. עם זאת, עד שפרסמתי את הפוסט, הצבעת המושבעים הייתה שונה. מנו לא היה מודע לזה שמרינה עומדת להצביע לשרון. השאר כבר היסטוריה.

  הוספת תגובה לתגובה

  גארפ:

  @צפניה,

  מי בכלל לקח את המליון בעונה הזו?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  בשבקין

  שמבה דוי:

  @גארפ, בשבקין.

  השורד:

  בשבקלולס

  השורד:

  @צפניה, ואיך אתה כל כך בטוח? אתה יותר קרוב למרינה מאשר מנו? לא נראה לי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • בזינגה :

  אנה וענת 'חטאו' ובגדול !
  הם הדגימו עקשנות , 100% נתינה בכל משימה, לא נשברו ולא נתנו לקשיים המיכשולים השונים לעמוד בדרכם , וכנראה התכונות שמשתקפות מהתנהלות 'קולקלת' שכזו , גורמת לאנשים כגון פוק , להריץ אנשים כגון שגב . אנשים שעמוד השדרה שלהן הוא כמו גומי לעיסה עם סכרין .

  הוספת תגובה לתגובה

  מיקו:

  @בזינגה, אנה וענת היו רעות לב, שחצניות ומגעילות לסובבים אותן. רעות לב כבר אמרתי?

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @מיקו, לפחות ידעו להיות חברות נאמנות זו לזו לאורך כל המשחק. איתי השפיל ונטש את שני חבריו, משה ובוקי, ברגע שהבין שישרת את האינטרסים שלו להמשיך במשחק.
  איתי יזכה בגלל שנאת המן (אנה וענת) ולא בגלל שמישהו מעריך אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @אחת שיודעת, לייק

  מאיה:

  @אחת שיודעת,
  סליחה? באיזה יקום הספיק בוקי להימנות על חבריו של איתי בדיוק?
  ומשה? אותו משה שביקש להדיח אותו באיחוד???
  נו באמת!

  מישהו:

  @אחת שיודעת,

  איתי אף פעם לא נטש את משה! אם כבר ההפך!
  והוא נשאר איתו עד הסוף.
  איתי ובוקי אף פעם לא היו ביחד בברית.
  איתי נשאר נאמן לנטלי ומשה עד הסוף.

  בזינגה:

  @מיקו, אם להלחם עד הסוף במשימות כדי להיות בעמדת כוח נקרא שחצנות – אזי אתה צודק .
  לגבי התנהגות מגעילה …. בוא נזכר ברגעי השיא של שגב, ההתעמרות במשה , הניצול של פוק , השימוש בבת שלו כדי למנף את עצמו- להמשיך?

  הוספת תגובה לתגובה

  סילבי:

  @בזינגה, עדיין מעדיפה את שגב. הרבה יותר אנונשי, הרבה יותר בן אדם משתי המגעילות, שבטוחות שאלוהים הבטיח להן את המיליון ורק להן.

  סילבי:

  @בזינגה, אנונשי = אנושי

  לואיס ויטו:

  לא אלוהים, אלא היכולות הפיזיות והמנטליות שלהן. את יכולה להסכים שכמעט כל העונה זה עבד להן? ובפעמים היחידות שהן נכשלו (האי פיצול קולות והפסד לשגב בחסינות ווטו) הן שילמו על כך ביוקר.
  לבן אדם מותר לתפוס מעצמו ושיהיה לו ביטחון עצמי אם הוא מספק את הסחורה, והן בהחלט מספקות.
  אבל אם נוח לך יותר להזדהות עם שגב, גם זה בסדר.  

  יויו:

  @לואיס ויטו, את מתייחסת לאנה וענת באותה נשימה, אבל זה ממש לא כך, להערכתי המושבעים מאמינים (במידה רבה של צדק) שענת הייתה יותר אסטרטגית, יותר חזקה, יותר יעילה במטלות. אנה נגררה אחרי ענת ותורג'י, ויש לזה דווקא לא מעט יתרונות, אך היא חיבלה גם ביתרונות אלו, דרך "פתיחת פה" על מספר מתמודדים.

 • רונית :

  עונה מעולה, הסוף מעלה סחי.
  בוקי הוא אחד האנשים הכי עלובים שיצא לי לראות על המסך.
  אני מקווה ששגב יעוף בסמסים ואז בוקי יקום ויעזוב את הבמה בשידור חי כיאה לעלוב נפש שכמותו שרוצה לקחת את מרכז הבמה גם אם הוא לא בגמר.
  כל ההוויה הדוחה שלו ע"ג הפייסבוק היא בדיוק כזו, למשוך תשומת לב ולהיות במרכז הבמה על הגב של מישהו אחר.

  ענת ואנה לקו הסיום!

  הוספת תגובה לתגובה

  צביקה:

  @רונית,
  אם לא שמת לב זה גם משחק חברתי
  להצטיין במשימות (ענת) ולגמור כשרוב המושבעים לא סובלת אותך -לא שווה הרבה
  על אנה אין מה להגיד-"תורגי" כבר אמרנו

  הוספת תגובה לתגובה

  השורד:

  @רונית, נדמה לי שהפטנט של לעזוב את הבמה בשידור חי רשום על שם אנה…

  הוספת תגובה לתגובה

 • אח שלו :

  נו, מה יש לכן/לכם/לך צפניה להגיד עכשיו???! לא אמרתי לך כבר לפני חודש ומשהו? העיקר שהמטומטמים בבלוג הזה יצאו זכים בעיני עצמם……או שלאנה מתוקף היותה "רוסייה", אלק, (קירגיסטנית קטנה ומתועבת, מזכירה את הדות'ראקי ממשחקי הכס) מותר לטנף על "העדה" שלה ועל שאר הנשים בחלד…..פחחחחחחחחחחח

  מישהו:
  @מתבוננת,
  זה ממש לא שני משפטים שהוצאו מהקשרם, אני קראתי את הכתבה והיא יצאה ממש מגעילה, גם על הירידה שלה על נשים וגם על רוסיים.

  אח שלו:
  @צפניה, עזוב אותך צפניה, וכל הזבל'ה שההפקה הכניסה והוסיפה לפורמט (צמיד הזובי, צמיד הטיזי, אי הקקה ואי החרטה) הם לא סטייה מהפורמט המקורי? ומשימת ההדחה? חליק…
  בוקי שיחק אותה כמו גדול ואני מאוהבי הפורמט המושבעים. זו המהות של הישרדות, בעיני, מותר הכל למעט אלימות פיזית (=רצח, לטענתך). לשקר, לתחמן, להונות, לחמוס וכן, גם לגנוב!!!! הם כ"כ יהירים (וגם טיפשים, טיפשים טיפשים) החבורת הזבל הזאת, VIP אלק, עד שאפילו לא טרחו לפצל קולות, just incase….והמקק הקטן תורג'י עם החיפוש הגופני. מי אתה יא זבלן חריין קטן? חבל שבאמת בוקי לא הפריח לו איזה דארטה ישר לפנים והבהיר לו את הגבות המחוברות שלו. אפס מושתן. וגם הקווקזית התפוחת חזה פתאום מצאה את הלשון….עד לפני שעלתה לארץ היא עוד הייתה משתינה באורווה עם שאר חיות המשק שבחווה, פתאום תפסה תחת ועקרונות ומטיפה על מוסר? ככה זה עם רוסיות, המרוקאיות של אירופה, תסמונת האישה המוכה במיטבה.

  הוספת תגובה לתגובה

  Miss Bubbles:
  @אח שלו, כשאני קוראת תגובות כאלו, אני מנסה להבין (באמת) מאיפה זה בא. הרוע, הגזענות והגועל.

  אויש:
  @אח שלו,

  תגובה דוחה.

  שושנה:
  @אח שלו,

  באמת גם לי לא ברור מאיפה מגיעה כל השנאה הזאת, הגזענות הזאת והגועל הזה שאתה מפגין פה…
  בעצם, אני יכולה לנחש…

  אח קטן:
  @אח שלו,
  אני חושב שהתגובה שלך ראוייה לחוק לחשיפת IP שחוקקו כאן לא מזמן. גזענית, אלימה ומגעילה. עושה חשק לצנזורה…

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @אח שלו, שתהיה לי בריא …גזענות על הבוקר??? ואני בכלל עוד לא שתיתי את הקפה הראשון. בוקר טוב גם לך.

  הוספת תגובה לתגובה

  אח שלו:

  @שרון ש., היא הגזענית וכך חלק גדול מהמגיבים לתגובה שלי. אני לפחות מכיר אותה טוב כך שכשאמרתי מה שאמרתי (או יותר נכון כתבתי) זה היה מבוסס על היכרות עם הגב' אנה ועם "הדעות" שלה ולא כמו המגיבים בעלי הנפשות היפות והמדממות שכאן.

  הוספת תגובה לתגובה

  אח שלו:

  @אח שלו, היא = אנה

  lee:

  @אח שלו,

  נחרדת מהתגובה שמעלי.

  צנזורה היא לא מילה גסה בתור בעלת אתר אני מוחקת בלי להניד עפעף תגובות פוגעניות.

  אני חושבת שבאתר שלך @צפניה לא צריך לתת במה לתגובות גזעניות ושונאות נשים כמו בתגובה של למעלה.

  המשך יום מקסים

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @lee לא פלא שאתה מעריץ את בוקי. אתה (וגם הוא) סתם פרובוקטור זול. אפשר להביע דעה בצורה אינטלגנטית בלי להשתלח לכל עבר, אבל כנראה שזה גדול עליך…

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @צפניה, אמנם אמרתי שלא אגיב כאן יותר, אבל כיוון שהנושא קרוב לסיבה בגללה הפסקתי להגיב – אחזור לרגע.

  אנחנו נמצאים כאן בישראל, לא בהישרדות, והחוק הישראלי תקף.

  סעיף 144ב לחוק העונשין קובע מאסר של 5 שנים למי שמפרסם הסתה לגזענות (כאשר גזענות מוגדרת כ"… השפלה, ביזוי, גילוי איבה… בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי-אתני").

  השאלה האם "מפרסם" הוא רק זה שכתב את הפוסט או גם בעל האתר נדונה כבר פעמים רבות בבית המשפט, והפסיקה המקובלת מתבססת על "הודעה והסרה": בעל האתר אינו יכול אמנם לנחש מה יכתבו המגיבים, אבל מהרגע בו הודיעו לו על העבירה והוא לא פעל להסרת התגובה – הוא נחשב כמפרסם לצורך החוק.

  אז גם אם אינך פועל בדרכים אחרות להגן על הבלוג, אנא פעל במקרה זה לפי החוק. נכון, חופש הדיבור חשוב, אבל החוק קבע במפורש שבמקרה זה העבירה חזקה מחופש הדיבור, ומן הראוי שגם אתה תנהג כך.

  שרון ש.:

  @אחת שיודעת, אז איך אתה מסביר את זה שמאות, אם לא אלפים,
  מגיבים מדי יום, תגובות גזעניות ב-ynet, האתר המוביל במדינה ובעוד אתרים נוספים?

  שרון ש.:

  התגובה הייתה כמובן לנייר לקמוס.

  נייר לקמוס:

  @שרון ש., כי האתרים האלה בונים את הביזנס שלהם על רייטינג, וגזענות מביאה רייטינג (לרוב מהגזענים עצמם, לעיתים נדירות מהמתנגדים), והמשטרה לא חוקרת בלי שהוגשה תלונה, והעבריינות חוגגת.

  נייר לקמוס:

  @שרון ש., אה, ועוד משהו מעניין.

  הכלל של "הודעה והסרה" מחייב כמובן שיהיה אקט של הודעה לאתר, ולא הודעה מעל גבי הפורום עצמו – כי כאמור האתר לא אמור לפקח באופן שוטף על מה שקורה בפורום (מילכוד 22) – אלא הודעה בשיטה המוודאת שמפעיל האתר קיבל את ההודעה.

  עכשיו, העניין הוא שבכל האתרים הגדולים – בניגוד לכאן למשל – תגובות אינן מתפרסמות מייד אלא עוברות סינון ואישור ע"י עובד של האתר. מישהו במערכת המשפט צריך פעם להתייחס לסוגיה האם סינון ואישור מסוג זה כמוהו כהודעה – כלומר האם המסננים אמורים להתריע ביוזמתם במקרה של עבירה על החוק – או האם עדיין יש צורך בהודעה ממישהו חיצוני. שאלה מעניינת.

  בכל מקרה הייתי מצפה מאתרים מהסוג של וואלה וויינט להפעיל שיקולים עצמיים מה לפרסם ומה לא. ואגב, אני גם לא מבין למה הם מפרסמים הודעות אידיוטיות מסוג "אני ראשון !!!!!" גם אם אין בהן שום עבירה על החוק (למרות שבתחום הזה הם קצת השתפרו לאחרונה).

  שרון ש.:

  @נייר לקמוס,
  אם אלו התגובות שמפורסמות ב-YNET, לאחר סינון(!), אני לא רוצה לחשוב אלו תגובות עברו בכל זאת סינון.
  :(

  נייר לקמוס:

  @שרון ש., האמת, נראה לי שלאחרונה תגובות גזעניות לא כל כך יש שם. (להבהרה: "אנה קטנה ומתועבת" זו לא תגובה גזענית, "אנה קירגיסטנית קטנה ומתועבת" זו כן). נראה לי שהם די שומרים על עצמם. מה שכן, יש שם אינסוף תגובות עילגות, מטומטמות, ילדותיות, חסרות הקשר ומעליבות (את הקורא). לא ממש מראה מחמיאה לחברה שלנו.

  אח שלו:

  @lee, אל דאגה, לא אגיע לאתר שלך כנראה. ואל תתני בבקשה עצות לצפן, הוא ילד גדול וברשות עצמו

  הוספת תגובה לתגובה

  בזינגה:

  @אח שלו,
  יאה דורש -נאה מקיים
  המהלך היה מתקבל במחיאות כפיים ובלי עוית אילולא מר פוק לא היה משחק אותה יפה נפש לאורך העונה ולבסוף עוד מאשים את תורג'וק במהלך שלו עצו

  הוספת תגובה לתגובה

  אח שלו:

  @בזינגה, מסכים! גם בוקי הוא אפס קטן ובכיין שלא מסוגל לעמוד כנראה באף משימה גם אם מדובר בהליכה של שני מטרים כדי לפתוח את הדלת. עיצבן אותי העליהום הצדקני והמתלהם עליו ועל שינוי הפורמט.

  הוספת תגובה לתגובה

  מישהו:

  @אח שלו,
  אני לא מבין מה גזעני בהודעה שלי. לא יצאתי נגד רוסיות.
  אבל אנה כן לכלכה על זה בכתבה שלה. לי אין בעיה עם רוסיים.

  הוספת תגובה לתגובה

  אח שלו:

  @מישהו, הכוונה לא הייתה שההודעה שלך היא גזענית, חלילה, הכוונה שאנה עצמה היא גזענית וכן מגיבים רבים אחרים "שנזעקו" להגן על כבודה "המחולל" בפוסט הספציפי הנ"ל ובפוסטים עוקבים או קודמים והוכחו כגזענים וכצבועים לא קטנים בעצמם, כאשר הדבר נגע למתמודדים המועדפים שלהם/עליהם.
  גם התגובה המצוטטת שלי היא לא גזענית, לדעתי. אנה היא אכן קירגיסטנית/קווקזית, תפוחת חזה (עד כאן הכל נכון, עובדתית!) ואם תשאל מי מחברייך שיצא/התחתן עם רוסייה ומכיר את המנטליות שלהן ושל מרוקאיות, ולא מתבייש לדבר דוגרי בלי ה- PC הארור שהורס כל חלקה טובה, הוא יאמר לך חד וחלק, שזו אותה מנטליות של אישה קטנה, "שדואגת ומטפחת את ביתה וגופה בשביל הגבר שלה" (ציטוט מדויק מפי כמה אנשים שונים שהשתמשו באותן מילים בדיוק, How bizzar.., כדי לתאר את מערכות היחסים שלהם עם נשים רוסיות), והנה, הפלא ופלא, גם "הסוס" (אנה) בעצמו משתמש באותן מילים והיא מדגימה את אותה המנטליות שמקוממת כה הרבה אנשים, ובעיקר נשים משום מה, שששים לקפוץ ולקרוא "גזענות גזענות" תחת כל עץ רענן בלי לדעת ובלי להכיר, העיקר שיצאו נאורים בעיני עצמם. נו, שוין!

  הוספת תגובה לתגובה

  מאיה (לא רוסיה/מרוקאית):

  @אח שלו,
  בלי קשר – מה רע באישה מטופחת שדואגת לבית?

  מישהו:

  @אח שלו,
  מאיה(לא רוסיה/מרוקאית)
  אין שום בעיה באישה מטופחת שדואגת לבית.
  אבל גם לא אמורה להיות בעיה בגבר שדואג לבית – סה"כ, זה איזור מחייה משותף שלהם – אני אפילו חושב שגם הילדים צריכים לקחת אחריות לגבי הבית מגיל מסוים – אם זה לזרוק את הזבל מידי פעם, או לשטוף אחריהם את הכלים, כדי שלא יגדלו להיות פרזיטים.
  בכל אופן, זה לא האישיו כאן. אנה אמרה בכתבה הרבה מילים נגד נשים כמו "אני אישה ואני צריכה לסתום את הפה" או "זה לא מגניב שאני מכוונת את הנהג כי זה התפקיד של הגבר" או "אני צריכה עוד קצת להוריד את המכנסיים כדי שלתורג'י יהיה נוח" – כמובן שהציטוטים לא מדוייקים, אבל זה הרעיון. למה אישה צריכה לסתום את הפה כי היא אישה? למה היא לא יכולה לעשות "תפקיד של גבר". למה אנה צריכה להיות פחות דומיננטית בשביל תורג'י? למה היא לא מרגישה בנוח להיות היא עצמה בזוגיות הזו?

  לואיס ויטו:

  @אח שלו, מבחינתי המשפט הגזעני והמקומם שלך היה ״עד לפני שעלתה לארץ היא עוד הייתה משתינה באורווה עם שאר חיות המשק שבחווה, פתאום תפסה תחת ועקרונות ומטיפה על מוסר?״
  קודם כל, אתה מכליל שכל יוצאי קווקז חיים בכפרים שכוחי אל ובתת תנאים. בנוסף אתה שולל ממנה זכות לעקרונות ומוסר? למה, כי היא גדלה במדינה ענייה אז אין לה זכויות עד סוף ימי חייה? 

  מתבוננת:

  @מישהו, אז אני כן קראתי את הכתבה שהייתה כמה עמודים (ומתוכה הוציאו שני משפטים שממש לא שיקפו את כלל הכתבה). ומי שמכבס, מבשל ומנקה בבית זה תורג'י. כולל עושה ארוחות רומנטיות עם נרות, קריאת שירים וכל הקיטש.
  אנה אמרה את המשפט הזה בהקשר לשנים של זוגיות שהיא עשתה בה הכל. היא אמרה שנמאס לה להיות האשה החזקה שעושה הכל ותמיד צודקת. כיף לה שיש מישהו לידה שיש לו דעה, שעושה, כיף לה לתת לו להרגיש גבר ושהוא נותן לה להרגיש שהיא הכי מדהימה בעולם.
  אנה כפי שראיתי אותה היא אשה מאד חזקה. תנו לה קרדיט.
  יש לי תחושה שמי שבזוגיות הבין בדיוק את מה שהיא אמרה ואף אחד לא חושב שהיא אשה קטנה שעושה מה שתורג'י אומר לה. נו באמת…

  לואיס ויטו:

  @מישהו, יש נשים שמעדיפות להיות חכמות מאשר צודקות ו״לבחור את הקרבות״ שלהן. לאישה זה לא נותן כלום אם היא מכוונת את הנהג מונית אבל זה כן מחזק את הדימוי העצמי של הגבר.
  גבר שלא מרגיש את גבריותו מדי פעם (גבריות אני מתרגמת לתחושת החזק, המפרנס וכד׳) יהיה גבר מסורס ואומלל לטווח ארוך. לכן חכם יותר מצד האישה לפנות לו את המקום הזה מדי פעם, במיוחד אם זה לא משהו עקרוני מבחינתה, כמו אותה דוגמא של מונית.
  מה עדיף, זוגיות ארוכת שנים ויציבה או שוויון בכל וגירושין?  

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @לואיס ויטו, אם את "מוותרת" לו כי זה לא נותן לך כלום או שזה ממש לא מעניין אותך, אז זה בסדר. אבל, אם את מוותרת כי זה מה שיחזק את הדימוי העצמי של הגבר, כאן הבעיה.
  ובכלל, הדימוי העצמי של כל בן אדם אמור להיות לפי מה שאנחנו נותנים או מוותרים לו? וואלה?

  מתבוננת:

  @לואיס ויטו, פשוט לא מתחשק לה לכוון את הנהג מונית. שיש לך כל כך הרבה מטלות בחיים כיף שהבן זוג שלך לוקח על עצמו מטלות ואת אפילו לא צריכה לחשוב עליהם.
  אני למשל מהרגע שהתחתנתי לא מוציאה מילה בענייני מוסך, טסטים, דרכים, כביסה ונותנת לבעלי חופש פעולה מלא בעניין. האם זה אומר שאני אשה חלשה ותלותית?
  יש המון תחומים שבעלי שותק ונותן לי לעשות.
  זאת זוגיות, לא? יש כל כך הרבה מטלות בחיים כיף שיש תחומים שאפילו לא צריכים לחשוב עליהם.

  לואיס ויטו:

  שרון ש.,

  למה כאן הבעיה? זה אהוב שלך לא אויב שלך…

  זה מה שעושים בזוגיות, מתגמשים מוותרים עוזרים מחמאים וכו׳ וכו׳. אם מתעסקים רק באינדיבדואל ו/או פמיניזם ריקני – זוגיות לא תשרוד.

  ולגבי השאלה שלך, הרבה מהדימוי כן. אני במראה של קולי את מכירה? מדבר בדיוק על זה.

  שרון ש.:

  @לואיס ויטו, וואו…את מפתיעה אותי.
  גם אני הרבה שנים בזוגיות ואפילו מאושרת.
  כמובן שמתגמשים, מחמיאים ועוזרים, אין על זה ויכוח. אבל אם אישה סותמת את הפה(כדברי אנה) או מוותרת כדי שהגבר שלה ירגיש "גבר", אז זו בדיוק "התעסקות באינדיבדואל"- של הגבר כמובן.
  איפה האישה בזוגיות הזו?

  ואחרי שכתבתי את זה, הפירוש שלי לדברי אנה הוא אחר משלך: לדעתי היא התכוונה לכך שהיא למדה להתפשר בזוגיות ולוותר ולא להיות זו שאומרת את המילה האחרונה בכל מחיר. אממה…היא קצת נכשלה בלשונה, בתחילת הכתבה. להוריד את המכנסיים כדי שאיתי ירגיש טוב? לא נראה טוב בכלל. אבל אם להוריד את המכנסיים, משמעו להתפשר, אז זה אחלה.

  לואיס ויטו:

  שרון,

  הפירוש שלך הוא דווקא דומה לשלי, גם אני מבינה את זה ככה.

  ולסתום זה לא אומר להיות אילמת, אלא לבחור מתי להתערב ומתי לא. לדוגמא, אם זוג עומד מול בעל מקצוע שעושה בעיות, לרוב הגבר ינהל את הוויכוח ואין סיבה שגם האישה תתערב ותעשה סקנדל. אלו מקומות שגברים מרגישים שזה תחום אחריות שלהם והם אלו שצריכים לדעתם לפתור את זה. אם האישה לא מאפשרת ומתערבת היא מסרסת את הגבר כי היא נותנת לו תחושה שהיא לא סומכת עליו.

  בזינגה:

  @לואיס ויטו, דימוי עצמי הוא נגזרת של המון דברים חלק מזה , הוא כיצד אחרים תופסים אותנו , מי שחושב שאין הדבר הוא כך חיי כנראה בלללנד… למשל , אופנה
  (לא יכולתי להגיב לשרון )

 • טל אור :

  אני חושב שמגיע לשגב לקחת את המיליון הוא שיחק את המשחק בצורה מעולה והגיע לגמר ללא שום בריתות ובגידות

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @טל אור, גם שגב עשה טעויות במשחק, מעבר לכך שהאסטרטגיה שלו לא נעימה לעין. אבל יום לפני, חפרתי עמוק אצלי בכל זאת בעד מי אני וגיליתי שאני רוצה ששגב יעבור את שלב הסמסים, ואני אחרוג ממנהגי וישקיע שקל, שנים. אגב, כמה הצבעות מותר מטלפון סלולארי אחד?

  הוספת תגובה לתגובה

  גילת:

  @יויו,

  20 הצבעות ביום בכל מכשיר סלולארי + 20 הצבעות באתר של נענע בחינם.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  תודה. לא הוגן העניין הזה שכל אחד יכול לשלוח כל-כך הרבה. נרדמתי בשמירה, נתחיל לצמצם פערים.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.