ראשי » הישרדות, ערוץ 10, רשת

"רשת" רכשה את הזכויות של "הישרדות", התוכנית תמשיך להיות מחרידה

5 באוגוסט 2012 | | 26 תגובות | מאת

01. רק לפני כמה שעות כל המדינה דיברה על גניבת הפסלון של בוקי נאה. הבאזז היה בשיאו. למעשה, בימים שקדמו לשידור פרק הגניבה, מח' הפרומו סיפקה ל"הישרדות" את הבאזז שהיה חסר כבר כמה שנים טובות. לפחות מאז העונה הראשונה המדוברת. ועכשיו כל הבאזז נעלם. כי "רשת" הודיעה לכל העולם שהיא רכשה את הזכויות על הפורמט. ההיי נגמר, צריך לחזור למציאות. זה אולי ההנגאובר הכי מדכא שיכול לקרות ביום ראשון.

02. מה שנחמד בכל הטוויסט הזה הוא ששום דבר לא צפוי להשתנות. לפחות לא מבחינת הצופה. רובוארץ כבר ערק ל"רשת" כדי להנחות את "רוקדים עם כוכבים". אחרי הכישלון של העונה האחרונה, סביר להניח שהוא ישמח להמשיך להנחות את "הישרדות" שחזרה להצליח השנה. מה הסיכויים ש"רוקדים" תחזור לעונה נוספת ב-2013 כשל"רשת" יש את "הישרדות", "דייטים באפלה" (שמפיקה לה "אבוט המאירי", חברת ההפקות שמפיקה את הגרסה הישראלית של "הישרדות" שנמצאת בקשר מעולה עם אנשי Castaway) ו"דה וויס" ואנשי היח"צ של הזכיינית אפילו לא ציינו את התוכנית בהודעה לעיתונות? כן, בדיוק מה שחשבתי.

03. גם מבחינת העריכה שום דבר לא ישתנה. כלומר, לטובה. רוית ליאור-מנדל ואייל אלקבץ שטבחו בעונות הראשונות של "הישרדות" ויצרו את דן מנו, עובדים כבר כמה שנים עם "רשת" ("המירוץ למיליון"). יהיה מעניין לראות האם רועי סטריקובסקי ייאבק על מקומו כעורך ראשי של הפורמט או שליאור-מנדל ואלקבץ יוצנחו לתפקיד ע"י רשת. זאת אומרת, בהנחה שצילומי "המירוץ" לא יתנגשו בצילומי "הישרדות". לפחות ציפי רוזנבלום חתמה ב"קשת" והיא לא יכולה לחזור לתמונה ולאמלל את הצופים עם מלמולים על כוח נשי. וכאמור, אישית אהיה מופתע עם "אבוט המאירי" לא יפיקו עבור "רשת" את "הישרדות" לאור ניסיונם עם הפורמט ועם בעלי הזכויות. האם אנשי ערוץ 10 יכעסו עליהם? סביר להניח. האם זה ישנה למישהו לאור מצבו של הערוץ? סביר להניח שלא.

04. ככה מרגיש אנטי קליימקס. לכאורה, היה מקום לטקסט מופתע עם ציפיות ומגדלים באוויר. איך "רשת" תשפר את הפורמט. האם אנשי הזכיינית יצליחו לעשות את הבלתי ייאמן ולהמציא את הפורמט מחדש. בפועל, המציאות שלנו כל כך עגומה שאין מקום לטקסט הזה.

05. כי "רשת" היא זכיינית אפורה שמצליחה לשחוט כל פורמט בינלאומי שהיא נוגעת בו (מריחת "המירוץ למיליון" ו"דה וויס" הן רק שתי דוגמאות) וכי סביר להניח שהאנשים שהפכו את הגרסה הישראלית של "הישרדות" לפיאסקו שהיא היום ימשיכו לעבוד עליה גם בבית החדש. מינוס מח' הפרומו של ערוץ 10 שקוראי הבלוג הנאמנים כבר למדו להוקיר ולאהוב.

06. "מה שקרה, קרה" אמרה אלואיז הוקינג. ולא ידעה כמה היא צדקה.

26 תגובות »

 • תום :

  דן מנו > תורג'י ובוקי נאה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליריקס :

  רק דיברתי (בתגובה לפרק מאתמול).. אחרי ש10 טבחו עכשיו רשת ישחטו. גוואלד!

  הוספת תגובה לתגובה

 • יוגב :

  איך שראיתי את הכתבה עברתי לראות אם אתה כבר הגבת. הייתי בטוח שתעלוז אבל לאור מה שכתבת אני יכול להבין למה הדיכאון נשאר…

  נקווה לרע, אולי נופתע לטובה ?

  הוספת תגובה לתגובה

 • ל.מ.מ.ה :

  א. אני מקווה שתישאר במקומך.
  ב. אני מקווה שתוחזר עטרה ליושנה.

  הוספת תגובה לתגובה

  משועשע בכללי:

  @ל.מ.מ.ה, בהחלט.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ראסל :

  אם להישרדות ולמרוץ למיליון יהיו אותם עורכים אז יש מצב שנוכל לראות קטעים מהישרדות במירוץ למיליון ולהיפך.

  הוספת תגובה לתגובה

  סמך:

  @ראסל, או יותר טוב, קטעים מהישרדות האמריקאית בהישרדות הישראלית. או הכי טוב- בלי הישרדות בכלל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אישון לילה :

  דה פלוט תיקנס:

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4264674,00.html

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אישון לילה, תשכחו מזה, אני לא כותב עוד פוסט עכשיו :-P

  הוספת תגובה לתגובה

  אישון לילה:

  @צפניה, מה שמראה שהיית צריך לחכות ולתת לגופה להתקרר ;)

  הוספת תגובה לתגובה

  סמך:

  @אישון לילה,
  דה פלוט דאס נוט ת'יקן.
  שתי אופציות:
  1. ערוץ 10 רוצים להיפטר מהפורמט כי הוא יקר ולא מכניס. אבל הנה יש לנו הזדמנות לקבל קצת פיצויים בפשרה מרשת (אם לרשת בכלל יש מזומנים. אולי הכל הלך על תכניות פרומו לדה וויס).
  2. ערוץ 10 רוצים עוד באזז לתכנית, כי עם כל הכבוד לתחת המרוח בבוץ של נטלי אחרי 20 אלף השנים בהן העונה הזו משודרת כבר נמאס. והנה יש באזז. ועוד ברנז'אי, של אנשים שמבינים במאחורי הקלעים של הטלוויזיה. או משהו.

  בייקום טוב יותר שתי הלוזריות יגררו אחת את השנייה לבית המשפט והשופט יסגור את התיק מחוסר עניין לציבור. זה ייקח שנתיים ובמקום זה ישדרו משהו מעניין. אולי שידורים חוזרים של חברים. או סיינפלד.

  אבל ברצינות, זה מקרי שזוארץ עבר ואז גם הפורמט עובר? זה ייתכן?

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  בוואלה כתוב ש-Castaway הודיעה שהיא עוברת לרשת "בזכות סט הערכים עליהם מושתת החברה".

  אני מאוד מקווה ש"סט הערכים" זה לא להיצמד לפורמט הנוקשה והמאוס שנקבע לפני עשר שנים אלא לאפשר לזכיין הישראלי, יהיה אשר יהיה, לרענן את הפורמט ולהראות לנו דברים שעדיין לא ראינו.

  אני גם מקווה ש"סט הערכים" זה לא לטעון ש"לא תגנוב" זה דיבר שאסור לעבור עליו אבל "לא תענה ברעך עד שקר" מותר ורצוי.

  הוספת תגובה לתגובה

  בלייר וולדורף-פדידה:

  @נייר לקמוס, יש יותר מצב שהם מתייחסים לחשבון הבנק הערכי של רשת, שמצבו יותר אטרקטיבי מזה של קופת הקק"ל של ערוץ 10.
  יכול גם להיות (וזו השערה אישית בלבד, כן?) שcastaway חתמו עם ערוץ 10 על כמות מסוימת של עונות עם אופציה להארכה, ורשת זינקו על המציאה ברגע שנפתח החלון למו"מ. אם זה אכן המצב, ורשת פשוט הציעה סכום גבוה יותר, זה כנראה פחות משנה שהם אמרו לאמריקאים שערוץ 10 סגור. כלומר, זה מטונף לחלוטין, אבל מבחינת האמריקאים זה בעיקר עניין של מימון ואפשר להבין את האינטרס שלהם לעבוד עם מי שיכול לשלם להם יותר.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @בלייר וולדורף-פדידה, עניינית בוודאי שאני מסכים איתך, אבל הם דיברו בתגובה שלהם על "סט הערכים" – וזה מרגיז אותי. מה העניין, לערוץ 10 אין ערכים ולרשת יש? הרבה מהתוכניות של ערוץ 10, החל בחדשות וכלה באחת אפס אפס ובאלנבי, טובות יותר מאשר אלו של ערוץ 2 (זה הזמן שאתה צריך להזכיר לי את הדור הבא 24/7. כן, אני יודע).

  ואם כבר מדברים על כסף, אז את העונה (המצויינת) האחרונה של המירוץ למיליון רשת צילמה בערך בשני אזורים, כל אחד ברדיוס של 50 מטר, כי לא היה כסף לטיסות. אז מה העניין.

  הוספת תגובה לתגובה

  איציק:

  @נייר לקמוס (המקורי),
  גם העונה האחרונה של המירוץ למיליון וגם העונה הנוכחית של הישרדות הם עונות טובות ומעניינות.
  מה שמוכיח שעם ליהוק טוב אפשר להתגבר גם על מצוקה תקציבית וגם על פורמט שלא כל כך נצמד למקור.

  ואגב (לבלייר וולדורף-פדידה), למרבה האירוניה, Castaway היא דווקא חברה בריטית.

  נייר לקמוס:

  @בלייר וולדורף-פדידה, טוב, יצא המרצע מן השק. Castaway טוענים שעברו לרשת כי ערוץ 10 לא שילם להם את מלוא כספי הרישיון (כמו שאמרת – "הערכים" הם חשבון הבנק, או מה ש-Castaway מכנים מוסר תשלומים). ערוץ 10 לעומת זאת טוען שהוא העביר את "כל הנדרש עד כה" עד הפרוטה האחרונה. זה משהו שקל מאוד לבדוק, יש חוזה, יש חשבונות בנק, ואני מניח שבית המשפט יידרש לעניין.

  הוספת תגובה לתגובה

  בלייר וולדורף-פדידה:

  @נייר לקמוס, המעניין הוא, שדיון משפטי כזה יכול לעכב מאוד את עליית העונה הבאה של הישרדות. למיטב זכרוני לא היו דיבורים קונקרטיים על צילומים או אפילו על ליהוק, ובקצב שלוקח לערוך את התוכנית, אנחנו מדברים על עונה נוספת מתי? בקיץ 2014?
  בין זה לבין ההתמהמהות של הרשות השניה באישור העונה הבאה של האח הגדול, איך יראה לוח השידורים של השנה הבאה – האם נדונו לשנה שלמה של מאסטר שף תינוקים (קרדיט לרחלי רוטנר) ועוד עונה עייפה של כוכב נולד?

  נייר לקמוס:

  @בלייר וולדורף-פדידה, למה ללכת רחוק? עד החגים ייגמרו בבת אחת גם הישרדות גם כוכב נולד גם היפה והחנון (משי שולתתתתתתתתת !!!), ואנחנו נישאר עם שידורים חוזרים של וייפ אאוט וסברי מרנן.

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @נייר לקמוס,
  סט ערכים של קשת? מה שאמר גראוצ'ו מרקס זצ"ל על עקרונות מתאים כאן בול.
  "אלה העקרונות שלי, ואם הם לא מוצאים חן בעיניך… טוב, יש לי אחרים."
  מה לא עושים בעבור חופן דולרים…

  הוספת תגובה לתגובה

 • אוהב את החיים :

  אתה לא מסוגל להנות מכלום. הסף גרוי שלך גבוה מדי. אבדת את היכולת להנות מדברים טובים, מרוב המיץ זבל שאתה שקוע בו.
  יש לי חדשות בשבילך: אני ועוד אנשים רבים מתים על העונה הזאת של הישרדות. היא אחת מעונות הריאליטי הטובות ביותר שאי פעם היו במדינה. אבל זה לא העיקר.
  העניין הוא, שאני נהניתי מאד גם מהעונה הסופר מוצלחת של המרוץ למליון, וכן – עוד לא נמאס לי מכוכב נולד! אני אוהב מוזיקה, אוהב שירים ישראלים, ועוד יותר אוהב שירים ישראליים ישנים, וזה בשבילי מספיק סיבה טובה להנות מכל פרק.
  אבל אתה יש לך נשמה של חטיאר זקן וממורמר, שבכל מקום רואה רק רע. אולי כי בחיים אתם אדם רע. (לא מכיר אותך, אבל כך יש לי הרושם)

  הוספת תגובה לתגובה

  נוחי דרקנר:

  @אוהב את החיים, המילה הזו "חטיאר".. רק זקנים שמעו עליה. יש מצב שאתה זקן ממורמר ?

  הוספת תגובה לתגובה

  סמך:

  @אוהב את החיים, אוהב שירים ישראלים ישנים?
  על רדיו שמעת?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @סמך, שמענו על רדיו. קוראים לו דה וויס.

  הוספת תגובה לתגובה

  סמך:

  @נייר לקמוס, תכלס.

 • סמך :

  בלה בלה בלה. לא נצא מזה לעולם. העונה הבאה של הישרדות והעונה הבאה של המירוץ למליון יצולמו באותו מקום כדי לחסוך בעלויות. ואז הן ישודרו במשך שנתיים. בקצב של פרק הדחה אחד בחודש. וזוארץ ינחה את שתיהן (אבל יחליף חולצות).

  רשת צריכים לעשות לכולנו טובה ולפרוש לדוקים.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @סמך, לול

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.