ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: ואף מילה על גניבת הפסלון של בוקי

4 באוגוסט 2012 | | 470 תגובות | מאת

סתם, נראה לכם?

חייבים לאהוב את מתמודדי "הישרדות VIP". משייטים להנאתם בתאילנד, זורקים לעזאזל את ישראל ואת האנושות ומקימים חברה חדשה עם מערך חוקים חדש וכללי התנהגות. "האם יש קווים אדומים?", תוהה רובוארץ כשהוא מנסה להבין את המדינה החדשה שקמה. אבל רובוארץ חוטא לתפקידו כשהוא לא מסביר למתמודדי העונה שכן, יש קווים אדומים ושחבל על הזמן שהם מבזבזים בחקיקת החוקים החדשים. כי הרי ההפקה עובדת עם ספר חוקים שקיבלה מבעלי הפורמט.

או לפחות כך היה נהוג לחשוב עד הערב. כי עד כמה שידוע לי, ויש מצב שלא ידוע לי, גניבת פסלון חסינות אישי אסורה על פי חוקי הפורמט. בטח ובטח כשמדובר בגניבת פסלון מכוונת מתוך תיק של אחד המתמודדים ולא, נניח, בהיתקלות מקרית באמצע היער במקום בו החביא אותו המתמודד המקורי שמצא אותו (ובמקרה הזה לא מדובר בגניבה ולקיחת הפסלון מותרת לפי חוקי הפורמט).

וכשאני כותב שגניבת פסלון חסינות אישי אסורה על פי חוקי הפורמט אני מסתמך על שני מקרים בהישרדות ארה"ב. המקרה הראשון התרחש בעונה 15 ("הישרדות סין"). מתמודדת בשם ג'יימי מצאה בתיקו של מתמודד בשם ג'יימס את פסלון החסינות שלו (אחד מהם לפחות) אבל לא גנבה אותו כי ההפקה הבהירה למתמודדים שאסור להם לגנוב חפצים אישיים ופסלוני חסינות הופכים להיות חפצים אישיים (ובהזדמנות אחרת נדבר על ראסל הנץ והגרביים השרופות).

אז זהו שכן

המקרה השני התרחש לפי מקורות זרים שתי עונות מאוחר יותר. ("הישרדות גאבון"). מתמודד בשם ג'י.סי גנב פסלון חסינות ממתמודדת (בלתי נסבלת) בשם שוגר וההפקה הכריחה אותו להחזיר את הפסלון. בניגוד למקרה הראשון, אין תיעוד למקרה הזה. לפחות לא תיעוד שהצלחתי למצוא ואם מישהו מכם יצליח למצוא אותו, אשמח לקישור.

אבל גם ללא תיעוד זה לא ממש משנה כי הפקת הישרדות ארה"ב הבהירה כבר בעונה 16 שאת פסלון החסינות אי אפשר לגנוב בפתק שהצמידה אליו וג'ף פרובסט הבהיר פעמיים בשנה האחרונה (!) לפחות שגניבת פסלון היא לא מעשה אפשרי.

לא תגנוב

לכן עולה השאלה האם ההפקה הישראלית נרדמה בשמירה ומועצת השבט באמת יצאה בשליטה. התשובה היא כמובן שלילית כי אנשי ההפקה יודעים בדיוק מה יקרה בכל שלב במועצת השבט. כלומר, למי המתמודדים יצביעו ואיך ולמה. הם אולי לא ידעו שתורג'י יתפרץ וירדוף אחרי בוקי אבל הם ידעו שבוקי גנב את הפסלון, שהוא מתכוון להשתמש בו נגד תורג'י והם לא עשו דבר וחצי דבר כדי לעצור אותו. האם המהלך שלהם עלה לתורג'י מיליון ש"ח? אולי.

אבל אף אחד לא נרדם בשמירה. האם אנשי ההפקה התרשלו ולא בדקו את ספר החוקים? אולי. בחיי שאני לא יודע. מדובר באותה הפקה שהמציאה במוחה המעוות את קונספט משימת ההדחה. לכו תדעו אם אחד מעורכי התוכנית או תחקירניה לא זרק את רעיון גניבת הפסלון לבוקי במסגרת צילומי אחת הטסטות.

מבחינה תוכנית נטו, היה מדובר בפרק מבחיל לחלוטין. פרט לסצנת הגניבה שהייתה נהדרת ותודו שגם אתם חשבתם שאחרי שבוקי גנב את הפסלון וזעק "שמע ישראל" הוא יופיע בסצנה הבאה עם כיפה על הראש כאחרון הפושעים בישראל. הכיפה תמיד מגיעה מתישהו.

בוקי נאה הוא סוג של סער שיינפיין. איך שלא תהפכו את זה, אולי שמן יותר. אבל האגו העצום וההתקרבנות לא יכולים להטעות. השניים האלה יהיו קוזאקים נגזלים עד שכדור הארץ יהפוך לסופר נובה.

אז זהו שלא

אלוהים יודע שאני אוהב את נבלי הריאליטי אבל בוקי נאה הוא לא נבל ריאליטי. הוא סתם אדם אומלל שנקלע, לצערו, לסיטואציה קשה ולא ידע כיצד להתמודד איתה. מספיק לראות את הדרך בה הוא מתנהל בפייסבוק בשבועות האחרונים כדי להבין שמדובר בטרגדיה.

הסיפור הגדול כאן הוא לא הגניבה. לאף אחד לא באמת אכפת מהגניבה (חוץ מאולי לאיתי תורג'מן שתוהה אם היה יכול לזכות במיליון ש"ח אם לא היה מודח בגלל גניבת פסלון. וגם אם הוא יחזור מאי התקווה ויזכה בסופו של דבר במיליון, הוא יתהה אם הוא לא היה יכול לעשות את זה בדרך קלה יותר). הבעיה עם בוקי היא שהוא משוכנע, מעבר לכל ספק, שהוא קורבן והוא עושה הכל כדי להצדיק את פעולותיו. והדרך בה הוא מצטדק ומצדיק ומתחסד היא לא טלוויזיה טובה, היא טלוויזיה מבחילה. אל תופתעו אם בפרק הבא הוא יתלוש את שרשרת החסינות מצווארה של ענת. הבעיה עם הצופים שתומכים במהלך של בוקי היא שלא אכפת להם מהפורמט. "בוקי יא תותח!", הם ימלמלו בתגובות בפייסבוק. ואלה האשמים בכך שההפקה הישראלית משליכה איבר מין גברי על הפורמט ואונסת אותו בכל עונה מחדש כי היא מאמינה שהיא צריכה להביא למסך מוצר "בידורי" ולעזאזל עם הכל.

עושה רושם שנגמרה ההמתנה. ההמתנה לרגע בו "הישרדות VIP" תיפח את נשמתה עבור חובבי הפורמט. הרגע בו העונה איבדה את הטעם הטוב. כך למשל רגע לפני גמר העונה הרביעית הופיעה לה משימת הדחה. הפעם מדובר בגניבת פסלון בפיינל 5. מודה שחשבתי שהרגע יגיע מוקדם יותר. אבל העיקר שהגיע. לא יודע איך הייתי מתמודד עם עונה מוצלחת של הגרסה הישראלית. טוב שתמיד יש על מי לסמוך.

470 תגובות »

 • roni :

  נגעלתי מהתנהגותו הפתאטית של בוקי. יש קו אדום שאסור לחצות אותו וזה גנבה. מה הצעד הבא רצח בשם המשחק (בכל זאת זה יקדם אותו לגמר), לא ברור לי איך ההפקה איפשרה לזה לקרות.תורג'י יצא מלך! בוקי יצא אפס. מבחינתי הישרדות VIP הסתיימה היום…

  הוספת תגובה לתגובה

  איצקו:

  צודק. הגניבה של הפסלון זה משהו שלא היה צריך לתת לו לקרות.
  איכשהו בוקי הוציא רע את תורגי אבל אין ספק שתורגי עשה את העונה והוא הכי אמיתי ובאמת בוקי עבר את הגבול.
  חשוב לציין שגם שגב מתנהג בצורה נמוכה אבל הוא לא מקלל או צועק אז זה כביכול הופך את זה לבסדר מבחינתו.
  נקווה שתורגי יחזור מאי התקווה

  הוספת תגובה לתגובה

  סתם צופה ולא צבוע:

  היום הוריתי לילדי לסגור את הטלויזיה באמצע השרדות. מילא לשקר אבל לגנוב? מה הלאה לשבור רגל למתמודד, בטוח שזה עוזר להגיע לגמר, לא?

  הוספת תגובה לתגובה

  פסלון חסינות:

  מילא לעקור עין שמאל, אבל עין ימין??!!

  דינה:

  @סתם צופה ולא צבוע,

  האמת לא ברור לי העניין עם אנשים ש"היום סגרו את הטלויזיה ולא נתנו לילדים לראות 'הישרדות!'
  אבל בכל התוכניות הקודמות, בכל השקרים והרמאויות והקלוז אפים הקפקאיים איבריו המוצנעים של בוקי\הקלוז אפים הפורנואיים על התחת של נטלי מרוח בבוץ\סבון, כל זה מתובל במיטב מטר הקללות של חברינו תורגי'…כל זה היה בסדר לילדים לראות..אבל זה שבוקי גנב פסלון חסינות כדי להשאר במשחק, זה הקו האדום ? אני מבולבלת …

  נייר לקמוס:

  @סתם צופה ולא צבוע, מה זו הצביעות הזו? גניבה לא, וסחיטה באיומים – עבירה חמורה פי כמה מבחינת החוק הישראלי – זה כן?

  אוסנת:

  סגרת את הטלויזיה לילדים?!?!? נשמע לי כמו בת יענה. לא צבוע, רק חסר טעם. אם ילדך ראו את התוכנית על כל צבעוניותה והפעילו שיקול דעת בוגר, חושבת שהם יכולים לשרוד גם את הפרק האחרון.

  השרדות אחלה תכנית:

  @סתם צופה ולא צבוע, מילא שענת תחטוף את הפיסלון באלימות מהידיים של עזאם עזאם, מילא שענת ותורג'י ישקרו לכולם כל הזמן, אבל שיעשו את זה לענת הצדקת, ולתורג'י המלאך הטהור ? מה הלאה, ירצו להדיח את שלישית הקדושים – אנה תורג'י וענת??? לאן הגענו… נורא ואיום, סוף העולם… אסור !!!

  אפרת:

  @roni,צודקת 100% איזה עליבות כמו שתורג׳י היה אומר בוקי ימסכן חסר חיים הרי לא תזכה במיליון ויצאת זקן טיפש. שחש יותר מידי ומרחם על עצמו ומבקש שירחמו אליו אבל למה להוכיח במו ידיך שאתה מודה בזה גועל נפש ואתה. אמור להיות ״כתב פלילי״ מי אתה שתחקור על אנשים ותכתוב אליהם שככה אתה מתנהג ואל תידאגו תורג׳מן עוד יחזור …………..,,,..,,

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אפרת, אפשר תרגום?

  הוספת תגובה לתגובה

  אבל בוקי באמת המלך:

  @roni,
  צפניה אתה טועה לדעתי, הפעם לא דייקת. על איזו גניבה אתם מדברים? זה הרי רק משחק. המשחק הוא גם לרמות. בוקי אכל יותר מדי מהשלישיה החצופה הזו, תורג'י מרשה לעצמו יותר מדי, ובוקי עשה שירות לכולנו. אני כן הרשיתי לילדיי לראות את הפרק הזה, שבו הצדק נעשה, סוף סוף. המילה גניבה בכלל לא שייכת לכאן, איזה שטויות. על איזה קווים מוסריים אתם מדברים? הלכלוך והרפש שתורג'י, אנה וענת שפכו על בוקי במועצה, הם חציית כל הקווים האדומים שבעולם, הם יצאו לגמרי מגבולות המשחק, ובעיני שלושתם יצאו הכי קטנים שיש במועצה הזו. אם מגיע התואר "איכס" למישהו או משהו, זה להתנהגות הבכיינית של שלושתם. פרק קשה ולא נעים בכלל, אבל נכון וצודק. בוקי עשה מהלך להציל את עצמו ואת איתי שגב במשחק הזה, ועל כך הוא שרד. לא מוצא חן בעיני מי שחושב שהפורמט הומצא כדי שהוא ינצח, אז שיתבגר.

  הוספת תגובה לתגובה

  didu:

  @אבל בוקי באמת המלך,
  כבר הרבה זמן שאני מחפשת את הפלטפורמה בה אוכל להביע את דעתי
  1. היום היה אחד הפרקים השווים של הישרדות בכל העונות , וראיתי גם את של ארצות הברית
  הרגשתי אייך מי שסופו נקבע כבר כל כך הרבה פעמים הוכיח שזה לא נגמר עד שזה נגמר .
  הצורה העלובה בה שלושת חברי הברית משתמשים ביכולת הביטוי שלהם מגעילה אותי ומבזה אותם
  הם הראשונים לשקר ולגנות דעות שזה לא פחות גרוע מלגנוב פיזית
  מי הם שיחליטו מה נכון יותר או פחות .
  מדובר בחבורה שלא בחלה בשום אמצעי על מנת להתקדם והגיע הזמן שמישהו יהיה קצת יותר חכם ואסטרטגי מהם , וכשהו מגיע אז אנחנו הצופים צריכים להצדיע לו
  כן הוא מלך , הוא המלך החדש של הריאליטי הזה
  ולא איתי תורג'מן הגועלי והשרלטן
  ולא זוג הפרינססות אנה וענת
  וגם לא איתי שגב החלש אופי
  מה לעשות , בסוף יוצא שהזקנה מהקומה החמישית של בית החולים הגריאטרי גם יודעת לעשות מהלכים

  את כל הכבוד באמת אני נותנת למשה פרסטר שרצה משחק נקי וקיבל אי מלא בתקווה

  שמפו שמפו שמפו

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @didu, אני גם חושב שזאת הייתה אחת העונות שוות

  כל הכבוד לבוקי !:

  @didu, וכל מילה נוספת מיותרת.

  אמנון:

  @didu, זהו, שלבוקי אין עניין ואגו להיות מלך. השליחות שבוקי עשה זה כדי לנקום לעינינו לא רק את דמם השפוך של חבריו, אלא אף את דמנו שלנו, הצופים. את הפסלון לא גנב לצרכיו האישיים אלא עבור כל אחד ואחד מאיתנו – וכל המרבה לספר ביציאת מצרים, הרי זה משובח!

  יאלי:

  @didu, בואי נגיד ככה, לדעתי, וההדגשה על דעתי כמובן, תוכנית הישרדות הישראלית בהחלט נפחה את נשמתה ולא, לא בגלל שבוקי די מגעיל מקרוב ולא הייתי רוצה להיות אתו בשום חדר צפוף (לפחות לפי מה שצפיתי)אלא כי בוקי מספק את הסחורה או כפי שאומרים "מומחי הטלוויזיה" – בוקי טלוויזיוני מספיק. ולא בגלל שתורג'אנהענת מתנשאים ומגעילים (שוב אליבא יכל הצופים שמחכים להם בפינה) בעוד שהם למעשה מתנהגים בדיוק כמו שאר המתמודדים בתוכנית, לא יותר טוב ולא פחות, פשוט הברית שלהם הייתה חזקה (למעט מקרה אושרי ששתי המפגרות לא יכלו לחכות עוד מספר הדחות כדי להדיח אותו ולא להישאר במיעוט, אתם יודעים, אסטרטגיה)
  אבל אם ננתח את נושא הריאליטי בישראל, פניו כפני הכלב הצופה (אנחנו) ומסתבר כי בריאליטי בניגוד למציאות אנחנו בעד ה"אנדר דוג" וממש לא חשוב אם הוא ראוי או לא (ועוד "ננקום" את נקמתו של אחינו המדוכא באח הגדול 1), סוף סוף אנחנו יכולים ממעמקי כורסת הטלוויזיה שלנו ל"הוריד את האף" של "המתנשאים האלה" – השחקנים, זמרים, דוגמניות ובקיצור כל מי שרובנו רוצים להיות – ולא חשוב אם יתנהגו "בסדר" או לא, הם צריכים להיות לפחות מלאכים וכל הזמן להסביר שהם ככל האדם (דרך אגב, גם זה לא בטוח שיעזור להם). אז בואו נאמר שיש פה איזה סוג של צדק מעוות.
  ולסיום, אולי בטעות רשת תצליח להחיות את המת, מי יודע, בעיניי דווקא המרוץ למיליון האחרון היה לא רע בכלל (למעט הפרקים האחרונים והמשמימים) וכך אולי מי שאוהב ריאליטי יוכל קצת ליהנות. אבל על צפניה לא נוותר, אני בעד עצומה והפגנה ברחובות, מה אכפת לכם, היום על כל דבר קוראים לאנשים לצאת לרחובות – היום על הפרק הבלוג של צפניה

  שמבה דוי:

  @אבל בוקי באמת המלך, המילה גניבה לא שייכת לכאן?
  אם לא לכאן, אז לאן?!

  הוספת תגובה לתגובה

  אבל בוקי באמת המלך:

  @שמבה דוי,
  שמבה דוי,
  כשהיינו ילדים היה משחק כזה שהיינו משחקים "דגליים", ושם המטרה הייתה "לגנוב" את הדגל של הקבוצה היריבה. האם זה נחשב גניבה? האם זה נוגד את חוקי המוסר?? כל, אבל באמת כ ל מה שמותר במסגרת חוקי המשחק, לא יכול להיחשב "לא מוסרי". מה לא ברור בזה?

  אני(כה מקורי):

  @אבל בוקי באמת המלך,

  רק שזה *אסור* עפ״י חוקי המשחק.
  לאיזה שפה לתרגם את זה? לפי חוקי הפורמט- אין אפשרות לגנוב ממישהו פסלון חסינות. אין. איך שלא תסובבי את זה…

  אבל בוקי באמת המלך:

  @שמבה דוי,
  אני (כה מקורי), אתה לא רואה את האבסורד? אם זה היה אסור, אז כאשר תורג' "גנב" את הפסלון של ענת, זוארץ היה אמור להודיע להם שזה לא אפשרי ולא חוקי, ולחשוף את המהלך של תורג'. כיוון שהוא לא עשה זאת אז, ולמעשה אישר שגניבת פסלון אינה אסורה, הוא לא יכול להגיד לבוקי שהיא אסורה, ובוקי לא יכול לחשוב שהיא אסורה. ומכיוון שגניבת פסלון הותרה פעם אחת, היא הותרה גם פעם שנייה. ושוב אחזור ואומר: לכן חוקי, קיים, ולגמרי מוסרי.

  אני(כה מקורי):

  @אבל בוקי באמת המלך,

  באמת שאין לי איך להסביר בצורה טובה יותר- אם את/ה לא מצליח/ה לראות את ההבדל שבין לוחמה פסיכולוגית במשחק מבוסס אסטרטגיה לבין גניבה- אין הרבה מה לומר.
  ההפקה לא התערבה כי לא היה צורך- הוא לא באמת גנב את הפסל ולא עשה שום דבר שנוגד את החוקים הרשמיים של המשחק. ובלי ( ואולי עם) שום קשר- נכון להיום- כולם יודעים שהוא לא עשה את זה.
  והמרמור הוא בכלל לא על בוקי( דוחה וגנב ככל שיהיה) הוא על ההפקה- זה היה באחריותם למנוע את זה- וזה שהם לא עשו את זה? רק על זה מגיע להם שישחטו להם את כבשת הרש…

  גילה:

  הישרדות הינה ניסוי פסיכולוגי באנשים. ובוקי הגנב, קבע שיאים חדשים בעליבות המין האנושי.

  הוספת תגובה לתגובה

  השרדות אחלה תכנית:

  @גילה, את השיאים באלימות ובעליבות המין האנושי קבעה ענת כבר בפרק הראשון, כשגנבה באלימות את הפיסלון מידייו של עזאם עזאם.

  הוספת תגובה לתגובה

  עידן:

  מי שחושב שבוקי לא צודק והוא גנב, זה רק משחק, גם את האפיקומן גונבים, ומי שלא מבין את זה וחושב שזה הקו האדום.להפשיט בן אדם זה הקו האדום,ולרדת עליו באופן אישי פוגע ומעליב ומשפיל, וכנראה אתם כאלה בהמות שאתם לא מבינים את זה… בוקי אין עליך יא מלך…יש רק מה ללמוד ממך

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אני(כה מקורי), באמת שאין לי איך להסביר בצורה טובה יותר, אבל אנסה:

  אתה לא אמור להתייחס לעובדה שגניבה היא פעולה פיזית של נטילת דבר מוחשי ודיבורים הם "רק דיבורים". החוק רואה בדיבורים מסוג מסויים עבירה לא פחות חמורה, ולפעמים יותר.

  העונש על הטעייה (מה שתורג'מן עשה לעזאם) הוא שלוש שנות מאסר – בדיוק כמו העונש על גניבה.

  העונש על סחיטה באיומים ("תצביע כמו שאני אומר לך או שאדיח אותך") הוא תשע שנות מאסר – פי 3 מאשר העונש על גניבה.

  ההפקה לא התערבה כי כנראה בחוזה מול המשתתפים כתוב שמה שמתרחש במשפט "אינו שפיט". זה אומר שהמשתתפים מודיעים מראש שהם מוכנים למשל לסחיטה באיומים – מה שהופך את הדבר ל"לא עבירה" – וגם לגניבה.

  בשורה התחתונה, על פי לשון החוק מה שתורג'מן עשה לעזאם גורר לכאורה בדיוק אותו עונש כמו מה שבוקי עשה לענת, ושניהם כנראה אינם עבירות במסגרת המשחק כי המשתתפים הסכימו מראש.

  אתה חייב להפסיק להסתכל על העניין באופן רגשי ("לגנוב זה פויה") ולהתחיל לנתח את הדברים על פי לשון החוק. החוק לא מתייחס לגניבה כאל יותר פויה מהונאה או מסחיטה באיומים, ההיפך, ואותם כללים בדיוק חלים על הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, תן לי בבקשה דוגמא לכך שהחוק מעניש דיבורים בחומרה ממעשים.

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, נתתי כבר שורה של דוגמאות קודם.

  כיוון שיש כבר למעלה מ-400 תגובות, תרשה לי לחזור: העונש בחוק על גניבה (סעיף 384 בחוק העונשין) הוא שלוש שנות מאסר. העונש על סחיטה באיומים (סעיף 428 בחוק העונשין) הוא תשע שנות מאסר. סחיטה באיומים לפי החוק זה לא רק איומים פיזיים ("אני ארצח אותך") אלא גם איום לפגוע בפרנסה, בשם הטוב או בצנעת הפרט, אם לציין כמה מהקריטריונים בחוק.

  זה לא המקרה היחיד. יש באותו חוק עוד מקרים דומים רבים שגם אותם הזכרתי.

  אני(כה מקורי):

  @נייר לקמוס,

  זה לא קשור בכלל לחוקי המדינה- לפורמט עצמו יש חוקים. במסגרת חוקי הפורמט לשקר שגנבת- מותר, לגנוב אסור.
  אם נתעלם לרגע מחוסר המוסריות שבגניבה( ועזוב אותך עונש חוקי- אין בכלל ספק שלשקר ׳גנבתי׳ גרוע הרבה פחות מלגנוב) יש פורמט. ולפורמט יש חוקים. וגם במסגרת חוקי הפורמט- אסור לגנוב.

  אז לא רק שזה לא מוסרי ודי דוחה, זה גם לא חוקי עפ״י הכללים של הישרדות.
  אז בוקי גנב, זו כבר בעיה שלו שהוא יצור דוחה כ״כ.
  אבל ההפקה? אם יש מגיע בעולם, זה העובדה שרשת קנו את הישרדות.

  נייר לקמוס:

  @אני(כה מקורי), ראשית, בשום מקום בחוקי הפורמט המקוריים (האנגליים) – לא כל שכן בחוקים הישראליים – לא כתוב שאסור לגנוב. נכון שהוסיפו את הסעיף הזה בפורמט האמריקאי, אבל אנחנו לא באמריקה ואפילו לא באנגליה.

  שנית, בדיוק על מה שאמרת אני מוחה: על סמך מה אתה אומר ש"אין שום ספק" שלשקר גרוע יותר מאשר לגנוב? אין שום ספק, באמת? לידיעתך, יש רק גוף אחד שיכול לקבוע קביעה כזו והוא המחוקק. המחוקק קבע מפורשות שגניבה ושקר (כאשר השקר נועד להשיג רווח) הם עבירות באותה חומרה בדיוק – שלוש שנות מאסר – ויש עבירות חמורות בהרבה, כגון סחיטה באיומים שראינו הרבה פעמים במשחק.

  בוקי דוחה אותך? הפיתרון פשוט מאוד. אל תצפה בתוכנית. אבל אם אתה מאשים אותו במשהו, תדע קודם את העובדות ואחר-כך תאשים.

  נייר לקמוס:

  @נייר לקמוס, סליחה, התכוונתי כמובן ל"לשקר גרוע פחות", לא יותר.

  אני(כה מקורי):

  @נייר לקמוס,

  מקווה שזה ישורשר נכון.

  זה די דיון עקר.
  מבחינה מוסרית לא היה אף פעם ספק, לאף חברה אנושית בעולם- החל מחוקי חמורבי וכלה בימינו אנו שגניבה גרועה משקר. לראיה- כל החברות האנושיות ללא תלות בארץ המוצא- או בשנת היווסדן, הלה בחוקי חמורבי ועד ימינו אנו שוללות גניבה בצורה הרבה יותר אקטיבית מאשר שקר. זה שבוקי הצליח להתחמק ממעשה דוחה והעיף את שנוא נפשם של רוב הצופים זה נכון, אבל לנסות להכשיר את השרץ בטיעונים כמו – גם לשקר זה לא מוסרי( וזה לא, למען הסר ספק. פשוט פחות טאבו בהרבה מגניבה) או- הפקת חוקים היא לפעמים נכונה ע״ע השואה( כן, אשכרה עלתה הטענה האדיוטית הזו…) זה די ילדותי.
  הייתי רוצה לחשוב שלאנשים יש קוים אדומים אותם לא חוצים גם לא כדי להרויח מליון שקל- זה כנראה לא נכון.
  בפעם הבאה שתזדעזע לגלות עד כמה המדינה פה מדינת קומבינה והישראלי המכוער מרים ראש- תריץ בראש את הטיעונים שלך, ותראה עד כמה הם ׳משכנעים׳.

  Having said that- אם באמת הפורמט המקורי לא אוסר על גניבה- והפורמט הישראלי הוא לא הפורמט האמריקאי( למה? למה אי אפשר פעם אחת להעתיק פורמט מוצלח וללכת עם זה עד הסוף?)- ההפקה יוצאת בסדר בנק׳ הזו. אבל יש לה כ״כ הרבה פאשלות אחרות, שבאמת- טוב שלוקחים מהם את התוכנית הזו( ואני באמת לא צופה על בסיס קבוע בתוכנית הזו, פרק פה פרק שם- אבל אני כן צופה בהישרדות האמריקאית וההבדל כ״כ גדול, שזה פשוט עצוב. מה כ״כ קשה בלקחת פורמט מצליח ולהעתיק אותו אחד לאחד?)

  אמנון:

  @אני(כה מקורי), בוקי לא גנב בשביל מיליון השקל (הוא אפילו לא צריך אותם, יש לו מספיק), אלא פעל כשליח ציבור לדבר מצווה.

  נייר לקמוס:

  @אני (כה מקורי), מקווה שזה ישורשר נכון

  ביטויים מסוג "לא היה כל ספק" שמורים בדרך כלל לעובדות שקשה להפריך אותן (כגון שכדור הארץ מסתובב סביב השמש, או שחוק העונשין קובע עונש של שלוש שנות מאסר לגניבה).

  הטענה ש"כל החברות האנושיות … עד ימינו אנו שוללות גניבה בצורה הרבה יותר אקטיבית מאשר שקר" אינה נופלת בקטגוריה הזו, משום שהיא פשוט לא נכונה.

  עובדה (שכן ניתנת להגדרה כ"אין כל ספק") היא שהחוק הישראלי – חוק שנחקק ע"י חברה אנושית בימינו – רואה בקשר להונות אדם אחר (שזה במילים אחרות שקר) עבירה שחומרתה זהה לעבירת הגניבה, שלוש שנות מאסר. סחיטה באיומים נחשבת לעבירה חמורה הרבה יותר – תשע שנות מאסר.

  אין לי שום בעייה עם משפט מסוג "לפי הקריטריונים המוסריים שלי גניבה הרבה יותר חמורה משקר". כל עוד המדובר בדעה אישית, לא בניסיון להתעלם ממה שקובעת החברה בה אנו חיים (=החוק).

  אני יכול לומר לך שהישרדות האמריקאית משעממת אותי עד כדי כך שהפסקתי להסתכל אחרי כמה עונות. השחקנים שם בחלקם טובים יותר מאשר בישראל (איפה פרווטי איפה?), אבל הפורמט כל כך שבלוני, כל כך עני ומצומצם וקפוא, שפשוט אין לי עניין לראות.

  דודו:

  תכלס, או שהשלישיה של אנה ענת ותורגי סתומים, או שההפקה התערבה כאן.
  למה סתומים?
  הרי הם ידעו שסיכוי סביר שהפיסלון אצל בוקי, לכן היו צריכים לפצל קולות. 2 לשגב ו2 לבוקי. כך שאם לבוקי לא היה פיסלון אז שגב ובוקי היו מתחרים במבחן אש. ואם כן היה לבוקי פיסלון (כמו שבאמת קרה) אז שגב היה עף..

  הוספת תגובה לתגובה

 • באסאקה :

  לא יודע מה איתך, אבל זה היה משעשע לחלוטין. הייתי בטוח שבאחת העונות האמריקאיות כבר עשו דבר דומה ולכן לא עצרו את זה. מסתבר שלא, אבל בכל זאת, מה מונע ממתמודד ללכת ולבדוק בתיקים אם יש פסלון אם ככה בשביל לפצל הצבעות?

  חוץ מזה, החצי ג'וק חצי ערס הודח, אני אישית שמח.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @באסאקה, מותר לחטט בתיקים כדי לבדוק אם יש פסלונים. אסור לגנוב את הפסלונים.

  הוספת תגובה לתגובה

  אויש:

  @צפניה,

  חוקי הפורמט?? חוקי הפורמט??? צפניה כנראה בועת הבלוג הזאת קצת השתלטה על חייך. פורמטים ניתנים לשנוי. פורמט מטרתו למכור! לכן, יעוצב, ישתנה ויתהפך בהתאם. אותי הגעיל החיפוש הגופני שהשלישיה בקשה.. מוזר שאותך זה לא דוחה כמו "חוקי הפורמט המקודשים". ענת לא הרוויחה את הפסלון הזה, היא קבלה אותו, ועכשיו הוא נלקח ממנה, סו פאקינג וואט.
  לא מחבב ולא חיבבתי את בוקי, אבל המהלך שהוא עשה היה מצוין. ולאמא שכבתה לילדים את הטלוויזיה באמצע.. זה מה שמפריע לך? הגניבה? לעג לאדם מבוגר? נפוליאון קטן שרודה בסביבתו באלימות דוחה.. זה לא מזיז לך?
  שכל המתחסדים יחזרו לחוריהם.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @אויש, אסור לחטט בתיקים של אחרים, אבל מותר לך להפשיט את אותם אחרים ולחטט להם בתחת… כי ככה בא לתורג'וק ולצמד הפקאצות המתחסדות שלו.

  אני(כה מקורי):

  @אויש,
  בולשיט.
  רק בישראל פורמטים ׳משתנים׳. מענין שלשאר העולם פורמט קבוע זה קונספט שדווקא עובד…

  גארפ:

  @צפניה,

  מילא אם כל חוקי הפורמט היו נשמרים, אבל כשהם נשברים זה אחרי זה הגניבה הזאת באמת בטלה בשישים…

  הוספת תגובה לתגובה

  מחטט:

  @צפניה, מותר לחטט באף, אסור להוציא מה שבתוכו…

  הוספת תגובה לתגובה

  אוסנת:

  אל תשכחו שלפני כן ההפקה נתנה לגיטימציה לגניבת פסלון בכך שלא פסלה את הגניבה כביכול של תורגי. שאר השורדים לא ידעו שמדובר בעורמה ויכלו לחשוב שמדובר בדבר לגיטימי

  הוספת תגובה לתגובה

  אני(כה מקורי):

  @אוסנת,
  את באמת לא רואה את ההבדל בין לשחק את המשחק-aka- לוחמה פסיכולוגית סטייל האמירה ׳יש לי פסלון חסינות׳כשהוא לא קיים- לבין גניבה של הפסלון?

  הוספת תגובה לתגובה

 • היה תענוג לצפות :

  וואו – איזה חוסר אובייקטיביות. רואים שאתה כותב מתוך עצבים נטו על כך שחביבך תורג'י הודח.

  מבחינתי, כחובבת תורג'י מושבעת, הפרק הזה היה הנאה צרופה. כן, גם בפעם האלף אחרי צפייה בעשרות סרטים אמריקניים קיטשיים בחיי – תמיד כייף גדול לצפות ב"לוזר" המסכן נוקם בבריונים ה"מקובלים" שצחקו עליו והתעללו בו לאורך תקופה כל כך ארוכה (יום אחד בהישרדות דומה לשנת כלב).

  אם ההפקה הישראלית כבר הכניסה כל כך הרבה שינויים לפורמט המקורי ששינו לחלוטין את המשחק (למשל, הצמיד השחור והצמיד הלבן) וגרמו לחבורת השחצנים הדוחים – תורג'י, ענת ואנה – להגיע לאן שהגיעו, אז אין שום דבר רע בזה שהם חרגו מהפורמט המקורי גם כשאפשרו את מהלך "הגניבה" של בוקי!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  היה תענוג לצפות:

  @היה תענוג לצפות,

  אופס, מרוב התרגשות או אולי עייפות, לא טרחתי לעשות הגהה שתמנע ממני פאדיחות –

  התכוונתי לשונאת תורג'י מושבעת

  שונאת את השחקן, כן? לא את האדם :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @היה תענוג לצפות, נוק-אאוט לערס הקטן והמבחיל, הבריון השכונתי תורג'מן.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני לא "כותב מתוך עצבים נטו" על זה שתורג'י הודח. אני זועם על ההפקה הישראלית שמשתינה על הפורמט.

  למען השם, הבאתי לכם סימוכין שלפי חוקי הפורמט המהלך הזה אסור. מה עוד אתם רוצים? אני מיואש.

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @צפניה,
  אני איתך ההפקה הישראלית פשוט מעצבנת!! חבל שההצבעות לא נעשות באי. בושה שבוקי הגיבור שלכם. עדיפה ההתנשאות של תורג'י ולא בוקי שמבחינתי לא יותר טוב ממי שיושב בכלא מעשיהו

  הוספת תגובה לתגובה

  ליעד:

  @אני,
  תגידו מה נסגר ?!?? איפה הייתם 24 פרקים. פתאום התעוררתם. תורג'י הגיבור הטרגי שלכם הועף מהתכנית. כי הוא בלתי נסבל וזה הגיע לו. (כנראה גם ההפקה חשבה ככה הרי השפוטות שלו שגם סבלו מהשפלה מתמדת ממנו לא טרחו להגדיל ראש ולהעיף אותו אז ההפקה ובוקי עשו את זה, עשו את זה מעוות אבל עשו את זה)
  במשך כל העונה תורג'י התנהג כמו חלאה לא אנושית
  אני אחזור על עצמי, א. צפניה תורג'י לא כזה אסטרטג כמו שהוא ואתה עושים ממנו. המהלך שהוא עשה "להרדים את עזאם" לא כזה מבריק לדעתי שגב לוקח אותו בגדול …אם כבר.
  שנית, הוא שרד במשחק רק בגלל שתי השפוטות שלו, שעשו בשבילו את כל העבודה המלוכלכת. הוא השפיל ורמס כל מתמודד בתוכנית. הוא נהג בכל סוגי האלימות האפשריים וזה לא יורד מגניבה של פסל אפילו עולה על זה.

  didu:

  @אני,
  WTF????????
  בוקי צריך לשבת בכלא ?
  למה ?
  בגלל שסוף , סוף הרים את הראש ושיחק את המשחק באותם כילים מלוכלכים שמשחקים בו ?
  בחייאת , הראשון שהייתי מכניסה לכלא זה הג'וק הקטן והמגעיל הזה(תודה למי שנתן לו את הדימוי הכל כך מדוייק קודם) , שצרח , איים , סחט, קילל, העליב , שיקר ,רימה , אכל יותר מכולם , סתם פיות וזמם מזימות ואין לו טיפת כבוד לאף אחד חוץ מלעצמו – איתי תורג'מן .
  אם יש לו כבר על מה להקיא אני ממש מתפלאת שזה לא קורה כשהוא מתבונן מהבית בהתנהגות הדוחה שלו …
  אני לא מבינה את כל אלו שמעודדים את נפולאון הקטן (ועוד חרוז שלא נעים לי לכתוב ) ומחליטים שהוא טוב יותר מבוקי שעשה מהלך גאוני פורמט או לא פורמט !

  לואיס ויטו:

  @צפניה, כן, והיא עוד כותבת ״גניבה״. יש מילה אחרת לפעולה שנעשתה?

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @לואיס ויטו, בגלל שמהלך כזה הפך ללגיטימי בחסות ההפקה אנשים קצת איבדו את היכולת להבדיל בין שחור ללבן. בוקי גנב נקודה!! עצוב לראות שהוא לא ההודח במיידית ברגע שהיה ברור שנעשתה עבירה.

  היה תענוג לצפות:

  @צפניה,

  סליחה, "עצבים נטו" לא היה מונח במקום.

  פשוט לדעתי, (חוזרת על מה שכתבתי)- הגרסה הישראלית בלאו הכי שינתה מספיק חוקים של הפורמט.

  אני מודה שהאובייקטיביות ממני והלאה – אם תורג'י או אנה או ענת היו גונבים את פסלון החסינות ממתמודד שאני אוהבת (נגיד, בוקי או נטלי או אפילו יוליה) – הייתי מתעצבנת נורא.

  במקרה הזה, נהניתי משעה וחצי של טלוויזיה טובה ותחושה "שהטובים ניצחו", אז אין לי שום טענות :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני בעיקר בהיתי במסך ולא הבנתי למה ההפקה לא מתערבת. אבל היי, כל אחד ומה שהוא עושה בזמן הישרדות.

  אח שלו:

  @צפניה, עזוב אותך צפניה, וכל הזבל'ה שההפקה הכניסה והוסיפה לפורמט (צמיד הזובי, צמיד הטיזי, אי הקקה ואי החרטה) הם לא סטייה מהפורמט המקורי? ומשימת ההדחה? חליק…
  בוקי שיחק אותה כמו גדול ואני מאוהבי הפורמט המושבעים. זו המהות של הישרדות, בעיני, מותר הכל למעט אלימות פיזית (=רצח, לטענתך). לשקר, לתחמן, להונות, לחמוס וכן, גם לגנוב!!!! הם כ"כ יהירים (וגם טיפשים, טיפשים טיפשים) החבורת הזבל הזאת, VIP אלק, עד שאפילו לא טרחו לפצל קולות, just incase….והמקק הקטן תורג'י עם החיפוש הגופני. מי אתה יא זבלן חריין קטן? חבל שבאמת בוקי לא הפריח לו איזה דארטה ישר לפנים והבהיר לו את הגבות המחוברות שלו. אפס מושתן. וגם הקווקזית התפוחת חזה פתאום מצאה את הלשון….עד לפני שעלתה לארץ היא עוד הייתה משתינה באורווה עם שאר חיות המשק שבחווה, פתאום תפסה תחת ועקרונות ומטיפה על מוסר? ככה זה עם רוסיות, המרוקאיות של אירופה, תסמונת האישה המוכה במיטבה.

  הוספת תגובה לתגובה

  Miss Bubbles:

  @אח שלו, כשאני קוראת תגובות כאלו, אני מנסה להבין (באמת) מאיפה זה בא. הרוע, הגזענות והגועל.

  אויש:

  @אח שלו,

  תגובה דוחה.

  שושנה:

  @אח שלו,

  באמת גם לי לא ברור מאיפה מגיעה כל השנאה הזאת, הגזענות הזאת והגועל הזה שאתה מפגין פה…
  בעצם, אני יכולה לנחש…

  דינה:

  @אח שלו,
  אחשלו הכל בסדר?
  גם אני לא במחנה תורג'י ושמחתי שהוא הודח אבל התגובה שלך ומה שכתבת עליו וגם על אנה גרם לי לבחילה…

  אח קטן:

  @אח שלו,
  אני חושב שהתגובה שלך ראוייה לחוק לחשיפת IP שחוקקו כאן לא מזמן. גזענית, אלימה ומגעילה. עושה חשק לצנזורה…

  אח שלו:

  @אח שלו, בסדר בסדר, תנוחו. אז רק כדי שלא תהיו סקרנים יתר על המידה, התגובה שלי באה משנאה תהומית לאפסים כמו אנה, ענת וחרג'וקי, שמרשים לעצמם לדרוך על אנשים שלא מועילים להם, רק כי הם יכולים, רק בשביל 'הצחוק והדאחקות' ורק כי הם הכי הכי בעיני עצמם ורוחם המעוותת. חזקים על חלשים ולא מהססים לנצל את זה בכל הזדמנות ובפומבי, העיקר להשפיל מישהו, ורצוי את זה שאינו יודע לשאול (וגם שאינו יכול להשיב באותו המטבע בד"כ)…..בקיצר האפסים!!
  לגבי תורג'י (או כפי שרבים מכנים אותן כאן, 'תורג'ק'), לא לוקח בחזרה אפילו פסיק ממה שכתבתי עליו ועוד הייתי מנומס ואנין ביחס למה שהייתי עושה לו (מילולית, מילולית, תרגעו כבר!!! למרות שהייתי יותר משמח אם הוא היה מנסה לעשות גם משהו פיזי, כמו למשל חיפוש גופני או חסימת גוף, כמו שעשה לבוקי) אם הייתי קורבן להתנהגות הדוחה, היהירה, השחצנית והסופר בזויה שלו. תסביך נפוליון, איזה השוואה מחמיאה לכלומניק קטן הקומה והמעש שהוא ביחס לנפוליאון, שלפחות עשה משהו בחייו…
  לגבי אנה, מקבל, סתם הביאה לי ת'עצבים (יחד עם סיינט ענת) ביחס שלה כלפי בוקי, שללא ספק, תרם רבות ליחס כלפיו (חופר זה לא מילה ונראה לי שלזקנה מהמסדרון כבר בא לקפוץ בעצמה מקומה רביעית, רק לתגמור עם זה כבר ושבוקי יפסיק להשתמש בה)….היהירות והשחץ שלהן הם קצת יותר מדי מבוססי מראה, שכידוע, יש לו חיי מדף קצרים, קצרים מאוד. דינה, ממליץ על על אומפרדקס-Z, טוב גם לבחילות ואם לא, פראמין גם יעזור….
  ואת שושק'ה, שתפי, אל תעצרי בעצמך, קדימה, אולי באמת הגעת לתובנה מעמיקה שראויה להכרה עולמית ואנו מחמיצים זוכת נובל פוטנציאלית וקוראת בעכבר ידעונית. סתם שתדעי, עבדתי עם אנה בעבר מספר פעמים ומה שאמרתי הוא בכלל בכלל, אבל בכלל, לא רחוק ממציאות החיים שלה בתור ילדה. מה את יודעת, אולי, למרות הגועל, אני גם צודק????!!
  ולפינאלה, אח קטן, וחמוד….ברררררר, ממש, אבל ממש, אבל ממש גרמת לי לפחד בלתי-נשלט. כאילו שצנזורה היא לא תגובה אלימה, מגעילה וגזענית…הפוסל, במומו פוסל וגו', וכנראה שיש לך כמה וכמה מהם.

  סטיביה:

  @אח שלו, אח-שלו, אהתבי כל מילה שלך. שפו :-)

  שושנה:

  @צפניה,
  צפניה אל תתייאש, אתה בין הבודדים שמבין על מה אני מדברת כבר שעתיים בפורום תפוז. השנאה של כל הגולשים כאן את תורג'י פשוט העבירה להם את השכל לתחתונים והם פשוט מגעגעים מרוב שמחה ובזאת מכשירים גניבה פרופר, שלא לדבר על ההפקה המסריחה שמכשירה את השרץ.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @שושנה, איך שלא תהפכו את זה, תורג'י יצא מבחיל לאורך כל הדרך.

  שמבה דוי:

  @צפניה, אל יאוש, אני איתך צפניה. אלה שכותבים בזכות בוקי זה משינאת תורג'י. חוקים כרגע, לא מעניינים אותם…

  עכשיו נותר רק לחכות שתורג'י יחזור.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @צפניה, עוד פעם "הפורמט"? מספיק עם הפורמט הקדוש הזה !!! הישרדות היא תוכנית טלוויזיה והמטרה שלה לבדר אותנו, לגרום לנו לצפות ולהביא הכנסות מפירסומות. כל שינוי ב"פורמט הקדוש" שעוזר לזה הוא מבורך.

  אולי תסביר פעם אחת למה "פורמט" שכתב איזה אנגלי אחד לפני 10 שנים הוא קדוש מלוא כל הארץ כבודו, ושינוי שעשה איזה ישראלי הוא ארור ומקולל? למה צריך להיות איכפת לנו מה ה"חוקים" בארצות אחרות ולמה אתה מתעקש שצריך לדבוק בהם?

  הוספת תגובה לתגובה

  גארפ:

  @נייר לקמוס,

  וואו… פעם ראשונה (!) שאני מסכים איתך

  אבל בוקי באמת המלך:

  @צפניה,
  צפניה, ההפקה הייתה צריכה להתערב כאשר תורג' אמר ש"גנב" את הפסלון של ענת. מדוע לא עשו זאת? כמו שלא חשפו את המזימה (הממש מיותרת ומביכה) שלו, כך מותר לבוקי לגנוב את הפסלון של ענת. מסכן הפסלון הזה, בכמה זוגות מכנסיים הוא כבר בילה…
  ואיך הכי מצחיק לשמוע את תורג'י אומר כל פעם מחדש כמה "המהלך" שלו היה מבריק. שמישהו יעיר אותו, לשקר שהוא גנב פסלון זו החלטה מוטעית ומיותרת שלא עזרה לברית הזו בכלום, וכבר ראיתי מהלכים הרבה יותר מבריקים בהישרדות, שגם במהלכם פיהקתי. כן, במהלך המהלכים. ג'יזס.

  הוספת תגובה לתגובה

  אוסנת:

  קודם כל תסתכל על הרייטינג: אולי שווה לשנות כללים, ולהעלאת המתח על פני סצנריו שהיה די ידוע ומשעמם. חוץ מזה השורדים קיבלו סוג של לגיטמציה לגניבה בכך שנאמר להם שתורגי גנב לענת את הפסלון והם לא עשו כלום. השורדים הרי לא ידעו במשך יותר משבוע שמדובר בעורמה

  הוספת תגובה לתגובה

 • סתם אחד :

  דבר אחד אפשר לומר די בוודאות – איתי תורג'מן לא הפסיד מיליון שקל מהמהלך הזה. גם אם הוא בשלישיית הגמר (ועדיין יש לו סיכוי לחזור אגב), אין מצב שהמושבעים נותנים לו לנצח. הגמר הזה לגמרי הולך לכיוון של ענת (אלא אם כן פרסטר יחזור מהרי החושך ויטרוף את הקלפים).

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אתה יודע, אני חשבתי בדיוק כמוך עד לפני שבועיים אבל המושבעים מאוד שליליים כלפי הבנות. שים לב שנטלי אפילו הדגישה את זה בשאלה שלה. כאילו הידיים שלהן מלוכלכות ושל תורג'י לא. מצחיק שעבור הצופים זה הפוך אבל כנראה שעל האי זה נראה אחרת.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @צפניה, הבעיה שענת הראל הצדקנית "בעלת הערכים", לא פחות דוחה מתורג'וק. והפקאצה הנגררת (אנה), בטוחה שאלוהים ניברא מתוכה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אני(כה מקורי):

  @צפניה,
  רק שלא מצביעים על האי, אלא הרבה אחרי….

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @צפניה, לא בטוח. נטלי אמנם אמרה שאף אחת מהבנות "לא תעבור את סף האמינות שלה", אבל השאלה שלה לתורג'מן היתה האם הבנות מודעות לכך שהוא מנצל אותן כך שהן תלכלכנה את הידיים והוא ייראה נקי וטהור (ציטוט לא מדוייק). נראה שהיא בכל-זאת יותר איתן מאשר איתו, גם באי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @סתם אחד, יותר מתמיד, אני משוכנעת שאין מישהו שיותר מגיע לו המיליון ש"ח הזה. בכל מקרה תורג'י הוא הכוכב האמיתי של הישרדות V.I.P

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @מתבוננת, מתבוננת אני איתך. לטעמי מי שמגיע לו המיליון הוא תורג'י. הוא עשה את העונה מבחינתי. בהתחלה לא כל כך אהבתי אותו אבל ככל שעבר הזמן והבנתי שכולם שונאים אותו מבלי שהוא ממש נתן להם סיבה (תכל'ס הוא היה נאמן לברית שלו מהיום הראשון)הבנתי כמה שהוא אדיר. מדובר בדמות טלויזיונית צבעונית והרגעים שלו עם אנה מראים כמה שמדובר במעין קיפוד ששומר על עצמו על ידי קוצים

  הוספת תגובה לתגובה

  היה תענוג לצפות:

  @אני,

  איך אפשר לאהוב מישהו שכל כך אלים מילולית?

  אשמח אם תאירו את עיניי.

  מתבוננת:

  @אני, אין ספק שעד היום לא ראיתי מתמודד ריאלטי כל כך מעניין כמוהו. וגבר שמביע את רגשותיו בצורה פתוחה כל כך וכל כך מחובר לעצמו זה בכלל קנה אותי. אפילו בעלי וחברים שלו נדהמו מהפתיחות שהוא דיבר על האהבה לאנה ואמרו שבחיים הם לא הכירו גבר שמסוגל לדבר על הרגשות שלו בפתיחות כזאת.

  שי (השני):

  @מתבוננת,
  יופי, אז נשלח אותו לעונה הבאה של הרווק.
  למה זה אומר שמגיע לו את המיליון?

  כפי שהציגה נטלי, הבנות (ובמיוחד ענת) הן שניהלו את הברית והובילו אותה קדימה, כך שאם כבר אחת מהן צריכה לזכות.

  דינה:

  @אני,
  הוא אדיר??
  הוא דיי בריוני ומפחיד…כל הרעיון החולה של לעשות חיפוש גופני היה שלו.

  כשהוא טען שהוא גנב פסלון חסינות, אף אחד לא הפשיט אותו וחיפש עליו דברים.

  ובמועצת השבט כששאלו אותו האם אלימות מילולית היא לא חציית קו אדום הוא גמגמם איזה משהו על זה שאם האלימות היא כלפי השחקן זה בסדר..כלומר כשהוא עושה את זה זה בסדר .
  הוא נאמן לברית-סבבה אבל יש לו גם חסרונות …

  אחת שיודעת:

  @אני מצטרפת לכל מילה. בוקי הגעיל אותי עם הקורבנות והמסכנות שלו.
  מצד שני, השלישיה יצאה כ"כ מטומטמת שלא טרחה לפצל קולות………..

  didu:

  @מתבוננת,
  איכס , לתורגי לא מגיע לראות את שחר הגמר
  ולא מגיע לו לו אי ולא תקווה

  הוספת תגובה לתגובה

  מיטל:

  @מתבוננת,
  אם היא נשמעת כמו אנה, מעריצה כמו אנה, מתבוננת כמו אנה – זו כנראה אנה

  הוספת תגובה לתגובה

 • פתאום חוקי הפורמט חשובים :

  בתור קורא נלהב וקבוע של הפוסטים שלך, בעיקר באח הגדול ובההישרדות, אני חושב שהדבר היחיד שנגמר באמת זו היכולת שלך לכתוב על העונה הזו בצורת "צפניאית" אמיתית.
  פשוט לא יאומן ההערצה העיוורת שלך לברית הדוחה והדלוחה, ובעיקר מאכזב.

  פתאום חוקי הפורמט חשובים.. אין בעיה, אז אם חוקי הפורמט חשובים לך אז מה לגבי עשרות החוקים שהופרו לטובת אושרי ותורג'י וחבורתו, שלא הפריעו לך לקחת את הצד שלהם.
  מה לגבי עשרות חוקי הפורמט שהופרו ע"י ההפקה בכל העונות הקודמות.
  מה לגבי ההתנהגות האלימה והכוחנית של גברת פיטנס, מרת פירואט והאדון זיתלאווי, כולל החיפוש הגופני.

  הפרק היה נהדר- בוקי עשה מה שהיה צריך לעשות כשחבורת "מגיע לי ובניו" עידכנו אותו בצורה אינפורמטיבית למדי שהוא הולך הביתה, כולל העידוד של תורגי' ש"יחסית אליו הוא הגיע רחוק".
  ההיבריס שלהם נשפך מהמסך ועבודת העריכה היתה מצויינת הפעם, כשסיפקה לצופים (חוץ מלצפניה ומלמתבוננת הדי עיוורים) את הקתרזיס בו רצו.

  הנחמה היחידה מהעונה הזאת היא שתורג'י גרם במו אופיו ושחצנותו נזק עצום לקריירה שלו, האוברייטדית למדי גם ככה. איך אמר בסוף האפס הקטן "לפעמים חשובה הדרך". אכן חשובה

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  וואו. לול. כן, אף פעם לא כתבתי בעבר על הפרת חוקי הפורמט.

  חכה רגע, אני באמת צוחק כאן בקול רם.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @צפניה, הנה למשל דוגמה לאיך לא כתבתי על חוקי הפורמט בעונות הקודמות. זה יותר מדי קל. אפילו לא הייתי צריך לגגל.

  http://blog.orange.co.il/tzfanya/?p=2290

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @צפניה, אם לשמור על החוק כל כך חשוב, היינו נשארים עד היום עם המנדט הבריטי, ובכלל גם מי שהחביא יהודים בשואה הוא עבריין, נכון?

  אני(כה מקורי):

  @אמנון,
  יש לך את זה ביותר דמגוגי?

  אם להפר חוקים זה סבבה, אז על מה אתה מצקצק בלשון כל פעם שאתה קורא(?) עיתון?
  קשה להאמין שצריך להסביר את זה, אבל אין אף חברה בעולם שמתירה גניבה. מחוקי חמורבי ועד ימינו.
  הישרדות זו תוכנית די מפגרת. הדבר היחיד בה שבאמת מעניין- האסטרטגיה מאחרי שעומדת בבסיס המהלכים בתוכנית( לא סתם אריק אלפר הוא ה- שורד הישראלי). גניבה זה פשוט נמוך מדי. אפילו להפקה הישראלית.

  ( ועכשיו דמיין לעצמך שהפרת החוקים- מהמוצדקות וכל זה, מבוצעת נגד כל מתמודד אחר שהוא לא איתי תורג׳מן- ותבין למה זה מרגיז.

  זרנוקי:

  @צפניה,
  הדבר הבאמת מבאס זה שכבר כמה שבועות אתה פשוט לא מצחיק כבר. מעניין למה?
  חוטר ורוטנר רולז!

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @זרנוקי, הן לגמרי רולז.

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @צפניה, כתבת גם כתבת, אבל מעולם לא הקדשת להפרה שלהם פוסט מתבכיין שלם ללא בדיחה צפניאית צינית טיפוסית, שבגללה אני לוחץ על F5 איך שנגמר כל פרק (בלי ציניות).

  משום מה כשהם קשורים לאהובי נפשך (מישהו אמר גניבת אוכל שהוכחה באותו פרק שבו תורג'י עשה צעד קדימה בפיתוח תכשיר השמירה על המשקל היציב בעיתות רעב) אתה נוהג להמעיט בחשיבותם ואף להעלים עין אז פתאום היום קיבלנו פרק של התוכנית המשפטית?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני מציע לך, בשיא הרצינות, אם יש לך זמן פנוי לקרוא את כל הפוסטים שלי בשנים האחרונות. אתה פשוט טועה ומטעה. זה לא נכון ובטח שהקדשתי פוסטים שלמים להפרות בוטות.

  מה גם שהתייחסתי לתורג'י ולמשקל בסוגייה עליה אתה מדבר.

  מה לעשות שהתערבות כזו בוטה רגע לפני הגמר חורה לי? מצטער לבאס. אני בטוח שחוטר ורוטנר יספקו בדיחות נאות כפי שהן יודעות לעשות היטב.

  נייר לקמוס:

  @צפניה, כתבתי את זה כבר למעלה, אז אתמצת במילה אחת: למה?

  ואשמח לקבל תשובה, באמת.

  הוספת תגובה לתגובה

  בוקי עלינו עליך:

  @פתאום חוקי הפורמט חשובים, בוקי אנחנו יודעים שזה אתה. מאז שהעונה התחילה אתה עושה הכל כדי להכפיש את תורג'י

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @בוקי עלינו עליך, אכן עלית עליי, שרלוק

  הוספת תגובה לתגובה

  ליעד:

  מסכימה עם כל מילה של "פתאום חוקי הפורמט חשובים"
  במשך 24 פרקים חיכיתי לרגע האלוהי הזה ולא מעניין אותי שהוא הגיע באמצעות גנבה.
  תורג'י הבלתי נסבל הועף מהתוכנית, הילד הכאפות הגמד הזה שמשתין על כל העולם בקשת ("אפילו שלוש שנים לא נתן למדינה שלו .."). פגע ורמס את כבודו של כל מתמודד בתוכנית (עזאם עזאם, אנה וענת, נטלי … בוקי ושגב ומי לא בעצם ..) ואפילו אושרי הודח בגללו. בעיני זה פשוט צדק פואטי.
  העליהום והפה ג'ורה שפתח תורג' על בוקי במועצה רק הראה איזה אדם שפל הוא.
  תורג'י בכיף נכנס לרשימת מתמודדי הריאלטי הבלתי נסבלים/שנואים בעליל.

  נ.ב. – תורג'י לדעתי דפק לעצמו את "הקרירה" שכמעט היתה לו.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @בוקי עלינו עליך, תורג'י עושה את העבודה להכפשת עצמו טוב מאוד ללא עזרת אחרים… תורג'י לא צריך להתאמץ הרבה כדי שאנשים יקבלו ממנו בחילה איומה.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @פתאום חוקי הפורמט חשובים, ״הפרק היה נהדר- בוקי עשה מה שהיה צריך לעשות כשחבורת "מגיע לי ובניו" עידכנו אותו בצורה אינפורמטיבית למדי שהוא הולך הביתה, כולל העידוד של תורגי' ש"יחסית אליו הוא הגיע רחוק".״

  איך אתם אוהבים לעוות את התמונה. במשפט שציטטתי תיאת פיינל 5 של כל עונה בכל מדינה שהיא. תמיד מס׳ 5 ינסה את מזלו וינופנף קלות ע״י הברית החזקה. זה לא עניין של שחצנות, זה פשוט המצב – זה מה שזה. הם 3 ואלו 2. מתמטיקה פשוטה, לא?
  אתה מעדיף שהיו מסבנים את בוקי ומשקרים לו ומנסים לשחק לו עם הראש ביום האחרון שלו במשחק? צביעות לשמה. לא טוב לכם שהם משקרים כשצריך ולא טוב לכם שאומרים לאדם בפנים. וכן, יחסית אליו (בוקי) הוא הגיע רחוק. אתה הופך את זה לעלבון ואני רואה בזה מחמאה. איש בגילו ומצבו הגופני של בוקי אכן הגיע רחוק, זאת עובדה.
   

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @לואיס ויטו, * תיארת

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @לואיס ויטו, נכון, במיוחד ההתנהלות של שתי הטאלנטיות העלובות כשהוא בא לדבר איתן או החיקויים העלובים שלו כשהוא בים. ברוב העונות של הישרדות האמריקאית המתמודדים לא ירדו לפסים כל כך אישיים והעלבות על רקע מראה פיזי או גיל כמו עם בוקי, כולל שגב הצלופח העלוב.

  כשאתה כותב לי שיחסית לגילו של בוקי הוא הגיע רחוק, אתה חוטא באותו חטא שחטאה בו הגברת ענת והגברת הנאורה אנה. מי קבע למי מגיע להתקדם במשחק ולמי לא? מי קבע מה מותר ומה אסור כשגם ככה ההפקה מפירה את חוקי הפורמט כל יומיים. ריצ'רד שלקח את הישרדות 1 האמריקאית היה המתמודד הכי שמן, חסר כל יכולות גופניות וגם בין המבוגרים.

  כמו שכבר כתבו פה ,חוקי הפורמט שונו ע"י ההפקה (כולל הפסלון שענת "מצאה" באופן מגוחך. פתאום חוקי הפורמט חשובים לצפניה ולמתבוננת כשהאפס הקטן, סליחה גבר רגיש שמודע לרצונות שלו שפועל כל חייו למען החברה (סליחה, זה בעצם לא), מודח בבליינד סייד יפהפה שח בוקי, כולל זה שהוא גרם להם לא לפצל קולות.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @פתאום חוקי הפורמט חשובים, שכחת לכתוב על הזקנה במסדרון…

 • אני :

  היום נפתחו לי העיניים והתאהבתי בשלישיית טיניום (ענת-תורג'י-אנה). הם היחידים שהראו לנו מהי ברית אמיתית ולא זגזגנות.
  בוקי לעומתם הוכיח שאכן כל מי שעוסק בפלילים הוא בדרך כלל פושע בעצמו. כבר כשהוא קילל את יוליה שהצילה אותו מהדחה וויתרה על פסלון החסינות הבנתי מי הבהמה (בן אדם הוא לא). מי מרשה לעצמו לקלל ילדה בקריאות של זונה/בת זונה/לכי תזדייני… גם באמנון לוי כשראיתי איך הוא התייחס ודיבר לזונות התמלאתי סלידה וגועל (מחטיף סטירה, מקלל…)ושוב הבנתי כי מדובר בפושע ותו לא. העיקר שהוא דיבר על אבא של ענבל גבריאלי הוא לא יותר טוב ממנו…

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אני, ממש ככה. עד עכשיו חשבתי שבוקי בכיין, צבוע, משמיצן, גוזמאי ולא נותן לעובדות לבלבל אותו. עכשיו הבנתי בוקי אם לא היה מרויח מאות אלפי ש"ח מהיצאניות שלהן הוא נותן 50 ש"ח ואומר שהן בחרו במקצוע שלהן., היה כנראה נהפך לעבריין.

  והשלישיה ובראשם תורג'י מדהימים חוץ מדבר אחד למה הם לא נתנו שני קולות לשגב. למה הם לא האמינו שיכול להיות שיש גנב בקרבם.

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @מתבוננת, לדעתי הם חשבהו שההפקה לא תתן לדבר כזה לקרות, כי שוב על פניו רוב הסיכויים שהם צפו בעונות השונות של הישרדות לפני שיצאו לאי וכנראה היה להם מובן מאליו שזה אסור.
  אבל בישראל כמו בישראל הכל מותר כל עוד ההפקה מקדמת את הפייבוריט שלה (אירית רחמים לדוגמא)

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @אני, כי תורג'י הוא הרי שנוא ההפקה, כמובן

  שושנה:

  @אני,
  אומרים שבכל כתב פלילי מסתתר עבריין שלא יכול להוציא את מאוויו אל הפועל ולכן הוא כותב עליהם. בהישרדות ניתנה לו ההזדמנות לגנוב ועוד לקבל על זה מחמאות נוסח בוקי המלך.
  אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @שושנה, תגידו, מה הסיפור עם ההטרדה המינית, כביכול (שבוקי לא יתבע אותי), שהיה מול אנה? מישהו יודע? שמע?

  הוספת תגובה לתגובה

 • שימי :

  ההתנהגות המגעילה היא של תורג'י, יצא לונכל הג'וחה, ערס מגעיל, כל הכבוד לבוקי שדפק אותו, אנה סתפ פלצנית שלא עשתה כלום, אבל זה לא משנה, גם ככה ענת תזכה לא?

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @שימי, אם לא תורג'י אז רק לאנה מגיע. הבחורה הגיע לגמר (אולי) מבלי לקחת חסינות אחת – זה משחק חברתי אמיתי. לולא לענת הייתה שרשרת חסינות היא הייתה מודחת במיידי.
  שגב פתאט ושקרן ברמות הכי דוחות שיש הוא אפילו לא עושה את זה בצורה חיננית (גם לשקר צריך לדעת איך)

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @אני, אה, נכון, תורג'י ממש עושה הכל בצורה הכי חיננית…

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אני, סליחה? הישרדות זה רק משחק חברתי? לאנה לא מגיע המיליון, כמו שלבוקי לא מגיע, כי הם שיחקו רק משחק חברתי ולא ניצחו במשימות. רק מי ששיחק בשתי הזירות (למשל ענת, או נטלי שלצערי כבר הודחה) זכאי למיליון.

  הוספת תגובה לתגובה

  שירלי:

  @שימי,

  כפי שזה נראה אפילו אם ענת בוקי ותורג'י מגיעים לגמר בוקי לוקח. מי מהמושבעים יצביע לענת או תורג'י . בהנחה שיחזור מאי התקווה..

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @שירלי, ענת התגלתה כיצור יותר מגעיל מהארכי-מגעיל-תורג'וק

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתבוננת :

  צפניה, תודה על הפוסט הזה. כל מילה בסלע!!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • גלעד :

  ואולי בשבוע הבא ההפקה תגלה את טעותה ותדיח את בוקי?

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @גלעד, אולי ההפקה תעיף את בוקי אבל זה לא יהיה בבחינת "גילוי טעות", זה יהיה שינוי רטרואקטיבי בוטה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי :

  הבעיה התחילה כבר מזמן, כשתורג'י המציא את כל סיפור הגניבה, לכאורה היתה אמורה ההפקה איכשהו לעצור את הסיפור ולהבהיר שגניבה אינה חוקית.

  ההימור שלי הוא שבגלל שהם (יהיו מי שיהיו) החליקו את הסיפור של תורג'י הם לא יכלו לפתע להפוך גניבה ללא חוקית וכך התאפשר כל הסיפור.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @שי, אבל זה רק היה סיפור. כאן היה אקט של גניבה…

  הוספת תגובה לתגובה

  היה תענוג לצפות:

  @צפניה,

  שי צודק לחלוטין. בכלל לא חשבתי על זה.

  תורג'י אכן הכשיר את כל העניין בדבריו למתמודדים – נוצרה מראית עין שגם אם זה לא "מוסרי", זה עדיין חוקי מבחינת הפורמט.

  אם ההפקה הייתה מודיעה בריש גלי שאסור לגנוב פסלוני חסינות, ייתכן מאוד שעזאם עזאם עוד היה נשאר איתנו במשחק.

  אפשר לומר שההפקה היום רק "כיפרה על חטאיה"…

  הוספת תגובה לתגובה

  שירי:

  @היה תענוג לצפות,
  ומעבר לכך – אני די בטוחה שבוקי לא היה מצליח לחשוב על גניבת הפסלון לבדו, אם תורג'י לא היה חושב על זה קודם. יצא מאוד אירוני שהתכנית הגרנדיוזית של תורג'י להרדים את עזאם וכו' (שהיתה מאוד מוצלחת בזמנה!) חזרה אליו כמו בומרנג וגרמה להדחתו

  כל הכבוד לבוקי !:

  @היה תענוג לצפות, הערס הבריון קיבל את הבומרנג שהוא עצמו זרק לאויר לאורך כל התכנית, ישר לפרצוף שלו. (צדק פואטי)

  יוגב:

  נו באמת, אז מישהו רימה ואמר שהוא גנב, זו באמת סיבה לגנוב? אם מישהו אמר שהוא רצח מישהו אחר זו הכשרת השרץ לרצוח גם כן?

  בוקי בורח מאחריות על מעשיו בגלל חוסר היכולת להתמודד עם המצב שפונה לרעתו. אי אפשר להסיר ממנו אחריות על זה.

  הדבר שהדהים אותי הוא הטיפשות של השלישיה – יש לבוקי כבר קול אחר בכד, עוד קול אחד לבוקי ושניים לשגב ושום פסלון שבעולם לא יכול לפגוע בהם. פיצול קולות קלאסי במקרה של חשד לפסלון חסינות אבל הם היו עיוורים מדי בשביל לעשות את המהלך המתבקש. על זה מגיע להם שתורג'י עף

  נטע:

  @צפניה, שי כמובן צודק, אני מקווה שאתה מבין שמה שקובע הוא איך ההפקה הגיבה לשאלת הפסלון הגנוב, ולא משנה אם הוא נגנב או נמסר או הוחבא או נשאר במקומו.
  כשהשאלה עלתה ההפקה שתקה, וזהו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שירלי:

  @צפניה,
  האמת שתורג'י התכוון לגנוב!! זה ברור כשמש.. אך במחשבה שניה הבין שיצא רע מזה ולכן המציא סיפור לבלבל את עזאם. אנה וענת זרמו עם הסיפור. כאילו זה רעיון גאוני

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @שי,
  זהו שי אחר, זהו לא אני (אני זה זה שניהלתי את השיחה עם מתבוננת, שרון ש. ועל כל עניין הספויילרים עם נייר לקמוס, והבלוגר ההוא).
  אני חושב שאולי כדאי לבחור לי ניק אחר. (בכל מקרה, אני אודיע כשאני אחליף)

  הוספת תגובה לתגובה

 • גלעד :

  מה שכן חבל שלא הראו לנו איפה באמת הוא החביא את זה, הרי חיפשו עליו, לא?

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @גלעד, אף אחד לא חיפש עליו. זה שוב סיפורי המעשיות של בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מצוננת:

  @מתבוננת, זה מענין, כי יחסית לניק שלך, לא יודעת לאן התבוננת כשהראו את בוקי מתפשט לאור ירח מלא מול תורג'י ושגב. אה, שכחתי. ילדים וטלוויזיה וזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @מצוננת, בוקי מתפשט כל פרק כמעט. גם הפעם עוד לפני שביקשו הוא התפשט. זה בדיוק השלב שאני מעבירה קדימה במג'יק. אף פעם לא טענתי שאני מזוכיסטית.

  אמנון:

  @גלעד, כמו שאנחנו כבר מכירים את תורג'י, את החוש הבלשי המפותח שלו, את הג'נטלמניות שלו וכמובן את האינטיליגנציה הגבוהה שלו שמתחרה אף בחכמי חלם, רגע לפני שבוקי התפשט הוא הושיט את הפסלון לתורג'י ואמר לו: "תחזיק לי את זה רגע בבקשה בזמן שאני מתפשט". לאחר סיום הבדיקה (ללא ממצאים), תורג'י החזיר לו את הפסלון ובוקי אמר לו "תודה ידידי".

  הוספת תגובה לתגובה

 • יעל :

  האמת שכל העונה הזו בלתי נסבלת והפסקתי לצפות כשעשו את הדבר הבלתי נסבל הראשון מבחינתי – החזירו מועמדים (ברבים!!) כדי לרפד את השבט ולקנות עוד כמה פרקים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לואיס ויטו :

  מבעס לחשוב שהיו הרבה דרכים למנוע את הפיאסקו הזה. למשל אם היו מצביעים לשגב, או אם שגב היה מצביע בוקי, ואז ההצבעה והפסלון היו מתבטלים והיו עורכים הצבעה חדשה. וכמובן, אם ההפקה הייתה טורחת להתערב. תגידו, גם אתם לא הפסקתם לחשוב איפה היה הפסלון בזמן שרובואריץ החזיק אותו?

  הוספת תגובה לתגובה

  נוחי דרקנר:

  @לואיס ויטו,

  בוקי במועצה : "קח גיא זה בידים שלך עכשיו"

  משמע, מהתחת ליד.

  משמע, אם הייתי יעל בר זוהר, לא הייתי שש לארוחת ערב רומנטית שהכין הנ"ל.

  משמע, אי אפשר לזלזל בחוקים של הפורמט ולהשאר נקי…

  משמע, "גיא נפל בקקי."

  משמע, זוארץ לאחר אותו רגע: "פאק דיז שיט, אני עובר ללרקוד עם כוכבים."

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @נוחי דרקנר, וכמו שכבר נאמר: "מין היד אל הפה" …

  הוספת תגובה לתגובה

  גית:

  @לואיס ויטו,
  חחח צודק! זה שצפניה לא כתב על זה כלום (על מיקום הפסלון ואחיזתו ע"י זוארץ) קצת מראה על זה שהאהבה(/שנאה) באמת מקלקלת את השורה, והוא לא כתב היום טור מבדר כהרגלו.

  זה, וזה שלא היתה כאן אף מילה על הפרצוף של עזאם בכל הסיפור הזה!

  PRICELESS!

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @לואיס ויטו, גדול!! זה העונש של זוארץ על אונס ורצח הפורמט.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @לואיס ויטו, למיטב מה שרואים, בוקי מביא את הפסלון מלמעלה, משמע שכנראה היה בבנדאנה שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @אמנון, לפי מה שבוקי מספר, הוא החביא בהתחלה את הפסלון תחת פלסטר שקיבל מהרופא. אחר-כך, כשהגיעו לאזור של מועצת השבט ולפני החיפוש הגופני, הוא פשוט החביא אותו בחול. אחרי החיפוש הוא היה יכול להוציא את הפסלון מהחול ולשמור אותו במקום נוח.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @אמנון, עד שהפסלון הגיע לבנדנה, הוא עשה דרך מאוד ארוכה…

  הוספת תגובה לתגובה

 • בלופ :

  אם אני שמה בצד את האופי של כל אחד מהצדדים, אני חושבת שהמהלך של בוקי היה תקין ומתבקש. הגניבה הייתה של אלמנט משחקי, לא של דבר אישי שלה מהבית. נכון שהיא זו שמצאה את הפסלון, אבל הוא עדיין חלק מהמשחק. הפסלון שייך למי שמגיש אותו למנחה במועצה. זה הכל.

  ובנוגע לחוקי הפורמט? הם שונו לחלוטין בכל מקרה. להזכירכם, ענת הגיעה לפסלון דרך מפה שקיבלה במשא ומתן… גם צמיד הוטו וצמיד העונש לא בדיוק תואמים את רוח המשחק המקורית (אהבתי שזוארץ אמר שהעונש מבוטל כדי לשמור על רוח המשחק. חה!). ואני כבר לא מדברת על סמסים או מספר המשתתפים הרב בגמר…

  הפתיעה אותי (טוב, לא הפתיעה, אבל הגעילה) ההתנהגות של שגב. אין ספק שהוא יעשה הכל כדי להתקדם. מצד אחד, מלקק לברית בצורה מגעילה, ומצד שני משתף פעולה עם בוקי ומצביע נגד תורג'י. הוא בקלות היה יכול ללכת לברית ולספר מה בוקי זומם, במקום זה הוא היה ראש קטן ושיחק אותה תמים. לפני הכרעת גזר הדין, פתאום הוא התחיל לדבר, כדי לרכך את הדברים. נכון שכבר לא הייתה לו ברירה (מה היה קורה אם כולם היו מצביעים לבוקי? סבב הצבעות נוסף? בכל מקרה מצבו של שגב לא היה טוב), אבל במקום ענת או אנה הייתי כועסת על שגב לא פחות מאשר על בוקי. מבוקי כבר אין ציפיות…

  הוספת תגובה לתגובה

  נאווה:

  @בלופ, אם הוא היה מספר להם, הוא היה מסכן את עצמו וגורם להם להדיח אותו במקום את בוקי. ככה הוא גם שיפר את הסיכויים שלו להגיע לגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  נאווה:

  @נאווה, והוא לא התחיל לדבר כדי לרכך את הדברים….. הוא היה חייב לספר להם כי הם היו מגלים בכל מקרה שהוא הצביע נגד תורג'י, כלומר ידע על המהלך של בוקי מראש.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגב הסמרטוט:

  @נאווה, הוא יכל למשל לשקר ולהגיד שאין לו מושג מה קרה, הוא הצביע תורג'י כי כאב לו לשים את הפתק של בוקי, ובמילא הוא היה בטוח שבוקי הולך וזה סתם חסד אחרון. יש מצב שלא היו מאמינים לו- אז מה? היה מתעקש ורוכב על השקר הזה. זה עדיין היה יוצא פחות גרוע מאיך שיצא לו באמת.
  מה פתאום האסטרטגיות נופלות לכולם מהידיים? תפסיקו להגיד "לא היה מה לעשות". תמיד יש.

  אחת שיודעת (אבל לא באמת):

  @בלופ,

  וזה שענת ואנה שיקרו לו עם ההדחה של נטלי זה בסדר!?
  שגב עשה את הדבר הכי נכון מבחינתו!
  אם הוא היה מספר להם שבוקי גנב את הפסלון, הקולות היו עוברים לשגב.
  אם הוא לא היה מצביע לתורג'י, אז כל הקולות מתבטלים וכנראה שהייתה הצבעה חוזרת ושגב היה מודח!!
  מספיק כבר עם ההתייפיפות הזו – שגב החזיר לענת את מה שהיא עשתה לו בהדחה הקודמת!

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אחת שיודעת (אבל לא באמת), נכון, פרט לכך שאילו היה מצביע לבוקי, היה מבחן האש (בין כולם) קובע וכל אחד היה עלול להיות מודח.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת (אבל לא באמת):

  @אמנון,
  ונניח והיה מבחן אש או אבן סגולה או הצבעה חוזרת – למה ששגב יקח את הסיכון שהוא יודח?!
  הוא פעל הכי חכם שהוא יכל!

  כל הכבוד לבוקי !:

  @אחת שיודעת (אבל לא באמת), שגב שיחק אותה מהלך מעולה. הלואי שיזכה בגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  נאווה:

  <a href="#comment-36014""שגב הסמרטוט"@!,

  נו באמת הם בחיים לא היו קונים שקר דבילי כזה…. הוא עשה נכון כשסיפר להם את האמת, גם הם עם כל ההתייפייפות שלהם היו עושים אותו דבר. דווקא בזה שכאן הוא כן עמד על שלו ולא שיקר מוכיח שהוא לא סמרטוט כפי שאתה טוען.

 • אחד שיודע :

  בוקי הזה הוא פשוט זקן עלוב ודוחה. צפניה אתה גדול ואני איתך במאה אחוז, כול האפסים "אוהבי הלוזרים" כנראה שבחיים שלכם אתם לוזרים ולכן אתם מזדהים עם בוקי הלוזר.
  בוקי לא הודח במרמה ובמזימה של ההפקה , אני מאמין שתורג'י יצליח לעשות את הבלתי יאמן ולחזור למשחק, ולהראות לכולם למי מגיע לנצח, ודרך אגב צפניה יקירי איך זה שלא ששמת לב משאושרי האפס פלט שם, הוא ממש יצא נגד תורג'י , איזה אפס האושרי הזה אין ספק, אשמח להייחסות :)

  הוספת תגובה לתגובה

  אחד שיודע:

  @אחד שיודע, התייחסות*

  הוספת תגובה לתגובה

  אחד שיודע:

  @אחד שיודע, בוקי הודח בגלל המזימה של ההפקה* סורי על השגיאות :)

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אחד שיודע, אכזבה גדולה מאושרי. אני לא בטוחה שהוא ראוי לחבר כמו תורג'י.

 • Dd :

  איך שלושה סתומים לא פיצלו הצבעה?
  סתומים!!!

  בהישרדות הכל מותר ואם אסור שיראו את החוקים
  לא מבין מה אתה נתלה בפורמט פתאום
  6 שנים עושים פה דברים אחרים
  ומי ששם פיסלון חסינות בלי שמירה כנראה לא צריך להיות השורד האחרון….

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @Dd, :-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • איציק :

  ההפקה הזו משתינה על הפורמט מהרגע שבעונה הראשונה החליטו על הצבעת המושבעים בשידור חי.
  משימות וטו? שכר ועונש? צמידים צבעוניים?
  ממתי מותר לתת במשימת פרס טיול שופינג בקניון?
  ממתי מותר לשורדים להחזיק אצלם ערכות טיפוח לשימוש חופשי בכל עת?
  צפניה , חוקי הפורמט שהבאת נכונים לתוכנית "השרדות". מה שמשדרים בארץ הוא כבר מזמן לא השרדות אלא מין ריאליטי יצור כלאיים מוזר (בעצם זה כמו 24/7 מול האח הגדול) ולכן, כנראה, החוקים האלה לא חלים עליו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שוקי שדה :

  לחוקים, במשחק ובחיים, יש בגדול 2 מטרות:
  1) לשקף נורמות מוסריות (לא תרצח, לא תגנוב, לא תענה ברעך עד שקר).
  2) ליצור סדר (חוקי תנועה).

  אם זה רק משחק, והחלטנו שחלק מחוקי המוסר לא קיימים בו, אז למה להחליט בצורה שרירותית? לגנוב – אסור, לשקר – מותר? רק בגלל שמישהו בהפקה האמריקאית החליט?

  וחוץ מזה – זאת הרי לא ההתערבות הבוטה הראשונה של ההפקה במשחק. אלמלא ההתערבות הבוטה, אגב, לא היה לבוקי מה לגנוב.
  ולך תדע איך המשחק היה מתפתח…הרי ההתערבות הזאת השאירה אותו מלכתחילה במשחק (בזכות הפסלון של יוליה). יש בזה משהו אירוני לדעתי…

  הוספת תגובה לתגובה

  אני:

  @שוקי שדה, לולא נאוצו חוצב הלהבות של בוקי על כך שאסור לגנוב וכמה ששתורג'י הוא המיץ של הזבל ואושרי פושע אוךי עוד היה אפשר לקבל את המהלך. אבל דווקא הפה הגדול שלו הפך אותו לפושע האמיתי והמיץ של הזבל. היצור הזה לא ראוי להיקרא בן אדם

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אני, זה בדיוק מה שהפריע לי. כל ההתחסדות שלו כל המשחק ובסוף הוא היחד שבאמת פושע קטן מהסוג שהוא מראה בסיורים שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שוקי שדה:

  @מתבוננת,
  אבל אם מה שמפריע לכם זאת ההתחסדות אז כ"א מהדמויות מתחסדת.
  תורג'י? הוא התחסד (ביחד עם הבנות) כשאמר שהם כיבדו את עזאם והוא זה ששיקר להם כשהחליט להצביע עם ענבל. זה אחרי שבאותו הפרק ראינו שהם סגרו שאחרי ענבל עזאם הוא הבא בתור…
  ולא חסרות דוג' נוספות להתחסדות של תורג'י, נכון?.
  הבנות? גם הן לא משקרות…עד שהן משקרות.

  אין במשחק הזה דמות שאפשר להתחבר אליה. יש דמויות פחות מעצבנות לטעמי.

  אגב, בפעם האחרונה שבדקתי, בחיים האמיתיים גם יצירת מצג שווא הם פשע…

  נטע:

  @שוקי שדה, אהבתי את זה שגיא שאל את תורג'י מה הגבולות שלו, תורג'י ניסה להריץ בראש איזה דברים הוא כבר עשה ואיזה לא. אחרי שהוא קלט שהוא כן השתמש באלימות מילולית וזה מנע ממנו לסמן את זה כקו אדום, הוא נתן איזו תשובה מתפתלת D:

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתבוננת :

  אחרי הפרק הזה יותר מתמיד הבנתי למה "התאהבתי" בריאלטי הזה בתורג'י. כמה כריזמה , אישיות, יושר, נאמנות לחברים שיש בו. אז הוא יהיר, אז מה?! מה זה לעומת כל הקסם והלונה פארק של התכונות שהוא מביא איתו.
  והוא הודח כמו גדול (בניגוד לנאומים של אושרי…)

  הוספת תגובה לתגובה

  Dd:

  @מתבוננת,
  נראה לי שאת רואה הישרדות בערוץ אלגאזירה לא בערוץ 10….

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @Dd, רואה הישרדות בערוץ 10 ועומדת מאחורי כל מילה שלי ודוקא אחרי הפרק של היום כל המשפחה שלי והחברים שיודעים על ההתמכרות שלי הסכימו איתי לחלוטין.
  מה שהפתיע אותי כי תמיד אני במיעוט :)

  הוספת תגובה לתגובה

  שושנה:

  @מתבוננת,
  מתבוננת אני איתך!

  אחת שיודעת:

  @מתבוננת, מיעוט אבל איכותי.. :-)

  כל הכבוד לבוקי !:

  @Dd, ח ח ח אהבתי בגדול :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  רוני:

  @מתבוננת, אני עם מתבוננת. החסרו ןהיחיד של תורג'י היא יהירות וגם זה עובר עם הזמן. הוא כריזמטי, מצחיק בטירוף ופשוט נהנתי לצפות בתכנית בזכותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @מתבוננת,
  מצטער, כנראה שלעולם לא נסכים, אבל עדיין אחרי איך שהוא דיבר במועצה על בוקי (לא חשוב עד כמה הוא היה עצבני), אני לא מסוגל לחבב אותו אפילו קצת.

  לא רואה את הכריזמה, היושר והאישיות שאת רואה. (במיוחד לא אדם שמצדיק אלימות מילולית).

  מעניין אם תורג'י קילל את השחקן בוקי או את הבן אדם בוקי?

  (רק לצורך הבהרה, זה לא אומר שאני חושב שבוקי הוא צדיק בסדום)

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שי (השני), מאד הבנתי מה שהוא אמר על אלימות מילולית. אלימות מילולית כשחקן לשחקן ואף פעם לא כאדם לאדם. אני חושבת גם שהוא שפיו וליבו שוים.

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @מתבוננת, נכון, במיוחד הקטע שהוא צחק על פרנסתו של בוקי, סליחה השחקן בוקי, שפוטר בגל הפיטורים בידיעות אחרונות, כשחקן כמובן.

  כמה תגובות עיוורות ביוזר אחד.

  נטע:

  @פתאום חוקי הפורמט חשובים, כן, וגם איך שהוא ירד על הסיליקון של נטלי, סליחה – השחקנית נטלי.

  נעמה:

  @שי (השני),
  זה באמת היה מזעזע, איך שהוא דיבר לבוקי. שום עצבים על משהו שקרה במשחק לא מצדיקים ירידה לרמות האלה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נעמה, אותי דווקא מזעזע איך לאורך כל העונה בוקי מקלל, משמיץ ומשפיל (כמובן מול המצלמות וכל עם ישראל ולא בפניו) את תורג'י ולפני כן את אושרי. זה הרבה יותר מזעזע בעיני. לדעתי המילה"ערס" "פושע" וכו' נאמרה אפילו יותר מ"זקנה בפנימית…" ובטוח עשרות אם לא מאות פעמים במהלך הישרדות.

  נעמה:

  @נעמה, לבוקי הגיע שידברו אליו כך. זה כלום לעומת הגנבה של בוקי. לשקר עוד ניחא, בסופו של יום כולנו משקרים בחיים (כן גם שקר לבן נחשב, או שקר לבוס שאתם חולים) אבל גנבה היא מעשה שלא יעשה ולא יסלח

  נעמה:

  @נעמה, מישהו מתחזה לי אני לא כתבתי כי "זה באמת היה מזעזע, איך שהוא דיבר לבוקי. שום עצבים על משהו שקרה במשחק לא מצדיקים ירידה לרמות האלה." דווקא אני חושבת שלבוקי הגיע איך שדיברו אליו

  נעמה:

  @נעמה,
  נעמה (השניה) – מישהו מתחזה לך? סליחה באמת שיש לנו אותו שם. אני מגיבה פה מתחילת העונה. ואובייסלי, עושה רושם שאנחנו גם ככה לא באותו צד, כך שלא נראה לי שמישהו יתבלבל.

  נוחי דרקנר:

  @מתבוננת,
  יש עוד משהו ש"התאהבת" בו ? למשל חומוס עם עוגיות אוראו בתוכו ?

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נוחי דרקנר, פעם ראשונה שאני ממש מתלהבת ממישהו בריאליטי ובכלל ממישהו במסך. גם בתור ילדה לא זוכרת שום התלהבות רצינית מזמר/שחקן. ללא ספר תורג'י עשה לי את העונה למרתקת ואני ממש לא צינית ולא מתכוונת להתנצל על זה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מאיה הראשונה:

  @מתבוננת, אשריך. נראה שאכן התאהבת

  כל הכבוד לבוקי !:

  @מתבוננת, מתבוננת אבל חצי עיוורת

  הוספת תגובה לתגובה

 • אישון לילה :

  אם אשים את החוקים בצד לרגע, היה פרק טוב. והוא היה טוב משום שהוא התמיד אותי למסך וגרם לי, אשכרה, לתחושת מתח. קטע.
  שלוש הערות: אחת, חייבים להודות שהמשחק של בוקי לכל אורך הדרך מרגע השוד היה מצוין. הוא הטעה את כולם וגרם להם שלא לפצל את הקולות. השניה, למה לעזאזל הם לא הלכו על בטוח ופיצלו? והשלישית – עד כמה לדעתכם/ן התלכלך שגב בשיתוף הפעולה שלו עם בוקי?

  הוספת תגובה לתגובה

  נעמה:

  @אישון לילה, לא אהבתי את המשחק של בוקי מהרגע הראשון. הערון, הנאדים, הגרעפסים, הקללות, ההתמסכנות (אני שמן, אני זקן, אני מסכן, אני לוזר – זה די מיצה את עצמו) פשוט לא עושים לי את זה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי (השני) :

  (זהו כרגע הכינוי החדש והזמני שלי)

  אין לי מה להגיד. אמנם התוצאה (מבחינתי) היא רצויה, אבל אם זה אסור על פי החוקים, אז זה אסור.

  הכל תלוי בחוזה שיש להפקה הישראלית עם ההפקה המקורית.
  בטוח שיש סעיף שבו מותר להפקה לשנות חלק מהחוקים (כל עוד הפורמט נשמר). ואם הם ישנו יותר מידי דברים הם פשוט יאבדו את הזיכיון.

  חוץ מזה, אנחנו כבר רגילים לזה שהקשר היחידי בין הפורמט הישראלי לפורמט המקורי הוא בערך השם. (אפילו לא, "Survivor" = שורד ולא הישרדות)

  אני מניח שאפילו ההפקה לא אמרה למתמודדים שאסור לעשות את זה. אחרת בוקי לא היה עושה את זה, ואפילו תורג'מן לא היה ממציא את הסיפור על הגניבה. ואם הם לא יודעים, אי אפשר להנחית עליהם חוק כלשהו באמצע המשחק.

  בקיצור, ההפקה (כהרגלה) אשמה!

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שי (השני), אבל למה "שי השני"?? אתה הראשון!!!
  (אגב, גם אני בזמנו הוספתי את האות ש. המעצבנת בדיוק מאותה הסיבה…) בכל מקרה, אני חייבת להודות שעם כל הרצון שלי מתחילת העונה שתורג'י יעוף, לא שמחתי היום, לא רציתי שהוא יודח בצורה כזו. אני מקווה שהוא יחזור ושהוא יודח בצורה אחרת.

  דבר נוסף: ראיתי שאחד המגיבים העלה את זה כאן.
  יש מצב שההפקה מודיעה בתחילת הפרק הבא שבוקי הוא המודח ושתורג'י חוזר למשחק כי הגניבה לא הייתה חוקית?

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני השני):

  שי(השני) – אתה יכול לחזור להיות שי.
  בכבוד רב,
  שי

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @שי (השני), כן, אבל ההפקה חייבת להציב גבולות באיזה שהוא שלב, גם אם הוא מאוחר. ובאמת, מה יקרה אם בפרק הבא תיגנב שרשרת חסינות? או בעונה הבאה שבט אחד יפלוש לשטח של השבט השני ויגנוב את פסל החסינות השבטי? ברגע שההפקה איפשרה את הגניבה הזאת, הכל הפך להיות שטח אפור…

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @לואיס ויטו,

  שרשרת חסינות ופסל חסינות מוענקים למי שניצח במשימת החסינות ותקפים רק לגביו. הדרך היחידה לקבל אותה/אותו היא שמי שניצח יעניק לך אותו.
  אני די בטוח שלגנוב שרשרת/פסל חסינות שבטית הוא סור בפורמט, כי אחרת למה המשימה, פשוט תזרקו אותם בשדה ושהשבטים ילכו מכות עליו.

  בכל מקרה, אם ההפקה הייתה צריכה לשים גבול, הוא היה צריך להיות אי שם ביום 14 (בערך…) כשתורג'י סיפר שהוא גנב את הפסל.
  אם ההפקה לא הייתה שמה אז גבול ושמה היום גבול, זה אומר שהם בחרו לשתף פעולה עם האסטרטגיה של תורג'י ולא לשתף פעולה עם של בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני באמת לא בטוח לגבי זה. ר' השקר של ג'וני פיירפליי לגבי הסיפור על הסבתא המתה. המתמודדים האחרים ריחמו עליו והעניקו לו את אתגר הפרס וכו'.

  אני חושב שהרבה אנשים שוכחים שהשורדים לא נמצאים על האי לבד. ההפקה כל הזמן שם. ובכל רגע נתון, מישהו מהם היה יכול לגשת לבוקי ולהבהיר לו שגניבה היא דבר אסור. כאן הבעיה האמיתית.

  נעמה:

  @לואיס ויטו, צודק! בקצב הזה בעונות הבאות יהיו זיופים בהצבעות, אלימות תותר בשטח האי בנימוק ש"זה רק משחק ולא החיים האמיתיים"

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נעמה, מסכימה. ההפקה חייבת לשים גבולות וחוקים ברורים אחרת כל העניין יצא משליטה.

 • Daniel :

  איפה דף הפייסבוק של בוקי?

  ניסיתי לחפש אבל יש יותר מדי ובטח רובם מתחזים.

  תוכל להביא קישור?

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @Daniel, תכתוב בוקי נאה ומיד רואים את הפייס שלו אבל אל תקראו את הסטטוסים שלו בעבר. כי הרמזים שלו כל כך ברורים ובגללו ידעתי כמעט כל הדחה בשבועות אחרונים וכבר הבנתי מי השלושה מתוך הארבעה שיהיו בגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @מתבוננת, תגלי לנו מי?

  הוספת תגובה לתגובה

 • אמנון :

  ברוך (=בוקי) שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!

  אמנם מאוחר מדי, אבל סוף דבר הצדק הגיע – די להתעללות בצופים.

  כעת יבוא הגשם!

  הוספת תגובה לתגובה

 • רוני :

  הטרגדיה היחידה כאן היא הבלוג שלך שנהיה מעפן.
  היה צריך ביצים של יען לעשות מה שבוקי עשה, שאפו לגמרי!
  כל השאר היו כבשים מובלות לטבח שרעדו מהערס מטר וחצי הזה, תורג'י שהיה מגעיל, כוחני, צדקני, ובטוח שהשמש זורחת לו מהתחת כל המשחק !!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  זרנוקי:

  @רוני,
  1+

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @זרנוקי, + 1

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @רוני, אכן כבשים מובלות לטבח – ששה בנבי דניאל, שבעה עשר על הכרמל – לא עוד!

  הוספת תגובה לתגובה

  רוני:

  @רוני, יש פה מישהו שמתחזה לי . לפי ההתנהגות התינוקית בטח בוקי או בנותיו

  הוספת תגובה לתגובה

  שולה מעפולה:

  רוני, כדאי שתקרא כמה כתבות של בוקי בכדי לקלוט את סיגנון הכתיבה שלו לפני פליטה של כזאת שטות.

  הוספת תגובה לתגובה

  רוני:

  @רוני, וואו, יש מצב שיש עוד מישהו בעולם הזה שקוראים לו רוני? לא, זה לא אפשרי … איזה פרנויה

  הוספת תגובה לתגובה

  שולה מעפולה:

  :) )))))))))))))
  וואללה, כתבת כל שעבר לי בראש בניסוח הרבה יותר טוב.
  במיוחד על הגמד הדוחה בכיעורו ששיחק באיזה 1/5 סרט בורקס ובטוח שהשמש זורחת לו מהישבן השעיר שלו.
  בוקי היה ונשאר תותח !!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @שולה מעפולה, ְאַחֲרָיו הָיָה, שַׁמְגַּר בֶּן-עֲנָת, וַיַּךְ אֶת-פְּלִשְׁתִּים שֵׁשׁ-מֵאוֹת אִישׁ, בְּמַלְמַד הַבָּקָר; וַיּוֹשַׁע גַּם-הוּא, אֶת-יִשְׂרָאֵל.

  הוספת תגובה לתגובה

  שולה מעפולה:

  אמנוןן, לכל פסוק בתנ"ך יש כמה וכמה פרושים.
  את איזה אתה בחרת?

  אמנון:

  @שולה מעפולה, כוונתי היא שלא חשוב מי האיש, שבוקי רק כלי, זה לא משהו אישי שלו אלא הכל מידי שמים, תמיד יופיע מאי שם מישהו ויושיע את העם!

  הוספת תגובה לתגובה

  שולה מעפולה:

  אכן הושיע !!

  נטע:

  @שולה מעפולה, איזה שעיר? הוא עשה לייזר.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @רוני, לייק :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @כל הכבוד לבוקי !, הערס הגמדי עלוב הנפש הרס לעצמו את הקריירה (לא אזיל דמעה על כך)

  הוספת תגובה לתגובה

 • אסי :

  ההפקה היתה בסדר גמור בפרק הזה. פשוט מדובר בכשלון אסטרטגי קולסאלי של כנופיית תורג'י:

  1. לא מטמינים פסל חסינות בתיק צבעוני בולט שמתנפנף ברוח לעין כל וללא השגחה + גישה חופשית. אלא קוברים אותו במקום חשאי ובטוח.

  2. אם כבר הבנתם שגנבו לכם את הפסלון, איך זה שלא לקחתם שום אפשרות שהגנב ישתמש בו?! יכולתם לפצל קולות ועדיין להגן על הברית (או בתסריט הכי גרוע, ללכת למבחן האש עם מישהו מהמחנה השני, אבל לפחות לתת פייט ולא ליפול שדודים אסטרטגית.

  הוספת תגובה לתגובה

  נעמה:

  @אסי, לגבי 1 לא מסכימה כי מדובר בפסלון חסינות זה בדיוק כמו שרשרת חסינות או צמיד וטו. זה רכוש אישי של המתמודד. לגבי 2 יש משהו בדברייך חבל לי שהם לא פיצלו את הקולות הם היו אמורים לדעת שאסור לסמוך על איתי הדוחה

  הוספת תגובה לתגובה

  אסי:

  נעמה, אין הקבלה בין שרשרת לפסלון. בעליה של השרשרת לא יכול לשמור אותה בסוד עד להצבעה, וזהותו מוכרזת ע"י המנחה. בעליו של פסלון חסינות יכול בקלות לשמור אותו בסוד עד להצבעה, וזהותו אינה מוכרזת ע"י המנחה בשום שלב במשחק.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @אסי, הם האמינו לבוקי בצורה די עיוורת כשהוא אמר שהוא לא לקח. זו היתה הטעות ולכן לא פיצלו את הקולות.

  אגב, בוקי טען במועצת השבט שהוא לא הסכים לחיפוש גופני וזה שקר. שאלו אותו מקובל עליך? והוא ענה מקובל.
  גם גנב וגם שקרן. איזה דוחה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רוני :

  וד"א, בעיה שלהם שהם לא פיצלו קולות, כנראה לא חשבו בצלילות בגלל החום של השמש שזרחה להם מהתחת ……..

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @רוני, נכון. ממש לא מובן איך הם לא פיצלו את הקולות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ערן גלסנר :

  כמו שאמרת אחרי הגניבה בעונה האמריקאית הבהירו למיתמודדים שאסור ליגנוב מראש. אם לא מודעים מראש הכל מותר .אם אין חוקים אין גבולות!מהלך לגיטימי של בוקי ואפילו משעשע .

  הוספת תגובה לתגובה

  סופי:

  @ערן גלסנר,
  אתה מלרדת בגדול???

  הוספת תגובה לתגובה

 • יעל :

  כשתורג'י עמד שם מול כולם לפני המשימה והודה שגנב את הפסלון של ענת, גיא זוארץ לא אמר לו שזה אסור ע"פ הפורמט ושעליו להחזירו לענת. הפסלון נשאר עם תורג'י וכך לכולם זה ברור שמעשה גניבה אינו אסור ע"פ הפורמט.

  בנוסף, בלי קשר, ענת קיבלה את אותו פסלון גם לא על פי חוקי הפורמט אז…

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני השני):

  @יעל,
  וההרגשה שלי כאמור, היא שהחיפוף (המאוד ישראלי) שלהם, הוא זה שפגע בהם בפעם השניה.

  הוספת תגובה לתגובה

  Daniel:

  על פי חוקי הפורמט לגנוב להם את הפסלון כשהוא כבר אצלם הוא נגד החוקים.

  הפסלון עוד לא היה אצל ענת, ככה שגם אם תורג'י היה באמת לוקח את הפסלון לעצמו זה לא היה נגד החוקים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רוית :

  סוף סוף תורג׳י הנאלח המגעיל, האלים והבוטה הודח, כל הכבוד לבוקי, ברומא התנהג כרומאי, היה לך מורה טוב במשחק לשקר ולרמות, יעידו על כך נטלי, יוליה עזאם ושות׳ . מה כולם מתפלאים ומגנים את המהלך, הרי לא בוקי המציא את המשפט ״ הקם להורגך השכם להורגו״ , אני מאחלת לתורג׳י ש-15 דקות ״ התהילה״ שלו בקריירה היו בהישרדות…

  הוספת תגובה לתגובה

  הצחקת אותי:

  @רוית, תיקון טעות לתורג'י יש 15 שנים של תהילה בוקי לעומתו יעלם לתהומות האנונימיות

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @רוית, ברומא התנהג כרמאי :-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • סופי :

  צפניה~!!!!
  כולי אכזבה.
  איך לא אהבת את שוגר?!?!?!

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  שוגר נוראית. היא טובה כאנקדוטה אבל לא כשחקנית רצינית בהישרדות

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני השני):

  @צפניה,
  לא ראית את הפרק האחרון של ווידז, הא?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @שי (השני השני), אמרתי בהישרדות! :-P

  סופי:

  @צפניה,
  היא הייתה קצת מפגרת אבל אהבתי אותה. גם כשחקנית.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  תשמעי, היא הודתה בראיונות לאחר צילומי העונה שהמטרה שלה הייתה לזכות בחביבת הקהל ולא במיליון. לא יודע אם אני מסוגל לכבד מתמודדים שלא רוצים לזכות אלא מתפשרים.

  השורד:

  @סופי, כי היא היתה בלתי נסבלת. איכס.

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  תרשו לי לא להתייחס לרגע ל"חוקי" הפורמט.

  נכון, לפי החוק בישראל גניבה היא אכן עבירה שעונשה שלוש שנות מאסר.

  אבל:

  סחיטה באיומים – קרה המון בהישרדות (החל ב"אם לא תצביע כמו שאני אומר לך אצביע נגדך" וכלה ב"ניפגש בארץ") – היא עבירה שעונשה תשע שנות מאסר, לא שלוש.

  קשר להונות – למשל לביים גניבת פסלון כדי להדיח את עזאם – היא עבירה שעונשה שלוש שנות מאסר.

  זיוף – למשל יצירה של משהו שנראה כמו פסלון חסינות – הוא עבירה שעונשה שלוש שנות מאסר.

  קבלת דבר בתחבולה היא עבירה שעונשה שנתיים מאסר.

  קשר להונות הוא עבירה שעונשה שלוש שנות מאסר.

  קשירת קשר לביצוע מחוץ לישראל של מה שהיה מוגדר כעבירה בישראל היא עבירה שדינה שבע שנות מאסר.

  יש לי רק שם אחד לניסיון להתייחס לגניבה כאילו היא חמורה יותר משאר ה"תחבולות" בהישרדות: צביעות.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נייר לקמוס, שיגיד תודה הג'וק הזה שהוא בכלל חזר בשלום הביתה לישראל – לא הגיע לו!

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @אמנון,

  עכשיו הגזמת. "שיגיד תודה הג'וק הזה שהוא בכלל חזר בשלום הביתה לישראל – לא הגיע לו!"

  למיטב הבנתי, הוא לא פושע מסוכן ועדיין יש לו חיים ומגיע לו לחיות אותם. (גם אם אתה ואני לא אוהבם אותו).

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @שי (השני), אתה בטוח?

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, כמה שטויות בתגובה אחת. דווקא ממך לא ציפיתי לאחת כזו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, פרט, הדגם ונמק.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי (השני) :

  שמתם לב לאירוניה של בפרק הזה:

  1. תורג'י סיפר וניסה לשכנע שזה רלוונטי לגנוב את הפסלון, ובסוף בוקי הוא זה שהשתמש באותם הסברים.
  2. תורג'י טען שגנב את הפסלון ובסוף הוא באמת נגנב. (כנראה שהנבואה באמת נתנה לשוטים, מתבוננת לא תאהב את הבדיחה אבל מבחינתי זה היה מתבקש)
  3. אחרי שבוקי גנב את הפסלון ענת קראה בפתק "יש לשמור עליו מכל משמר".

  מי אמר ש"הישרדות" היא לא יצירה אומנותית?

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שי (השני), מסכימה איתך בכל אכן אירוניה או לחילופין צביעות ומוסר כפול של בוקי. במיוחד בנקודה השלישית- ברגע שהיא קראה את הפתק פשוט חשבתי על זה שההפקה בטח כתבה את הפתק וצחקה צחוק גדול.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ג'ק :

  במקום להביא תמונה וציטוטים של חוקי הישרדות האמרקאית, הייתי מציע לך להביא תמונה וציטוטים של חוקי הישרדות ישראל. החוקים של הישרדות אמריקה לא רלוונטים לחוקים של הישרדות ישראל כמו שכבר הוכח עשרות פעמים. לכן הביקורת שלך גם לא רלוונטית. תתייחס למה שיש פה, ולא למה שיש שם.
  אין לזה גבול, וזה כבר מעייף מהעונה הראשונה ההשואות האלו.
  ו

  הוספת תגובה לתגובה

 • נעמה :

  צפניה יש כאן מישהו שמתחזה ורושם בניקים של אחרים

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  אני לא חושב שמדובר בהתחזות כמו בשימוש בשם די נפוץ. הפרק היה מאוד משמעותי ויש כאן הצפה של מגיבים חדשים. רובם חד פעמיים. מציע לך אולי להחליף שם או להוסיף תו כלשהו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נעמה:

  @צפניה,
  תודה, מהנעמה שפה כבר מתחילת העונה, וזו שמסוגלת להבין את הקונספט של אותו שם לכמה אנשים :)

  הוספת תגובה לתגובה

  נעמה:

  @נעמה, יצאתי בלונדינית:)

  נעמה:

  @נעמה,
  לא נורא. לפחות יש לנו שם יפה :)

  החופר:

  @נעמה,
  שתיכן גדולות… ומצחיקות..
  יש מצב למנז'-א-טרואה

  נייר לקמוס:

  @נעמה, תבחרו שם פחות נפוץ כמו נייר לקמוס, ואז אף אחד לא יתחזה לכם

  יויו:

  @נייר לקמוס, אתה ההוכחה שההמלצה שלך לא תמיד עובדת

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @יויו, או שאולי יש פה ציניות שפספסתי…

 • עומרי :

  לדעתי ההפקה איפשרה לכול הקטע של הגניבה
  כידי לגרום למה שקורה עכשיו ברשת.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  עם כל הכבוד, עם כל השקרים ,התככים , המזימות ותקיעת הסכינים בין המתמודדים, גניבה זה משהו לגיטימי במשחק.

  ואת האמת אני לא רואה הבדל בין השקר של תורג'י בקשר לגניבה ולגניבה עצמה..הרי המטרה של שני הדברים היא אחת וזה להישאר במשחק.

  השקר של תורג'י גרם לחצי מתמודדים לעוף הבייתה אבל זה נתן השראה שהובילה להדחה של עצמו.
  מבחינתי זה מהלך מבריק!

  ולנסות לעשות מניפולציות זולות של " איך תסתכל בעיניים של הילדים שלך ואשתך " פשוט עלובים ופתטיים …

  למה את ענת איך תסתכלי בעיניים של הבן שלך אחרי שיראה שאת מצדיקה את השקר שלך בנוגע לגניבה?

  האסון הכי גדול במשחק הזה זה מתייפיפים.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @ניר, האם אתה רואה בחיים עצמם הבדל בין אחד שרצח ובין אחד שסתם אומר שרצח?
  האם תתיחס אותו דבר למי שיגנוב מימך דברים מהארנק לאחד שישקר ויגיד שגנב?
  האם יכניסו מישהו בחיים האמיתיים לבית סוהר על כך ששיקר שביצע עבירה?
  יש הבדל עצום. אבל מה שמפריע לי יותר מהגניבה ההיא הצביעות והמוסר הכפול. שעות של הרצאות היינו צריכים לשמוע מבוקי שחשב שתורג'י הוא גנב ועל כך שהוא לא גנב ובחיים לא יהיה גנב (כששיקר לאיתי ונטלי שיגנוב מיוליה את הפסל, הרבה לפני שידע שתורג'י שיקר בקשר לכך)

  הוספת תגובה לתגובה

  שוקי שדה:

  @מתבוננת,
  אז ההתחסדות של תורג'י לא מפריעה לך כנראה…שזאת גם התחסדות מצידך, לא? :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  ניר:

  @מתבוננת,

  לנשום עמוק – לא מדובר בסדרה חינוכית עבור החיים צריך להפנים כבר ולקלוט שמדובר במשחק שמבוסס כולו על מזימות תככים ואסטרטגיות.
  מבחינתי כל הדברים שהם עושים שם, כולל כל השקרים , הם לא דברים לגיטימיים לחיים האמיתיים..

  וההשוואה הזאת שטענה גם ענת היא לקויה בחסר, צריך לברר קודם ל-מה הוא גרם אחרי ששיקר ברגע לרצח..

  כי אותו אחד שאמר שהוא גנב את החסינות, הוא לא שיקר סתם בשביל הכיף, אלא היה לנו מניע מסוים שגרם לאותה תוצאה שגניבה עצמה הייתה עושה..

  דבר אחד הייתי משנה במה שעשה בוקי וזה שהוא היה צריך להודות בסוף אחרי שהוציא את הפסול שהוא גנב אותו. כל הנאום שלפני – שוב לגיטימי לחלוטין.

  ומילה קצרה על הפרק עצמו – הוא קצת הרגיש לי כמו פרק של חו"ל..ממש אכזרי אבל מהנה !

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @ניר, בואו נדבר באמת על דברים שאפשר היה לשנות: בוקי יכל להכניס את השלישיה לסרטים בקשר לזה שאכן הפסלון אצלו, לגרום להם לפצל קולות או ובינתיים סתם לדחוף את הפסלון מתחת לאיזו צמחייה באי. ככה הם ליתר ביטחון לא היו מצביעים לו (הוא היה צריך להשקיע את המאמץ העיקרי בעבודה פסיכולוגית, להגיד להם משהו כמו: "אנחנו נגלה במועצת השבט אם הפסלון אצלי או לא ועד אז שאף אחד לא ידבר איתי". אבל תכלס – פסיכולוגיה זה מה שכולם עושים על האי, לגיטימי), הוא גם לא היה יוצא גנב: מישהו מהם היה נתקל בפסלון בהמשך ולא היה אפשר להוכיח שזה קשור לבוקי. סה -טו. אבל תמיד הם חושבים צעד אחת פחות.
  אני בכלל לא נכנסת לתרחישים כמו: לדחוף את הפסלון בתיק של מישהו אחר כדי לעורר סכסוכים, לא לשתף את שגב שנעשה ועוד….

  יויו:

  @נטע, ההצעות שלך לבוקי לא מוצלחות כי מה שהיה קורה זה שהשלישיה היו מפצלים קולות ובמקרה הטוב לגבי בוקי היה מבחן אש, במקרה הרע איתי היה עף. בגלל שהשלישייה לא פיצלה קולות (נרדמו בשמירה), ללא ספק בוקי הוציא מהמהלך הזה את המירב ושום מהלך אחר לא היה מזכה אותו בהצלחה גדולה יותר.

  יויו:

  @ניר, הפרק היה מעולה. יכולים להגיד שההפקה פורצים גבולות, אבל יצא להם פרק ברמה.

  נטע:

  @יויו, אני לא מסכימה איתך, המהלך הזה עוד יחזור אליו בהמשך ואני חושבת שהוא לא הוציא ממנו את המירב. אם הוא היה משחק יותר מתוחכם הוא היה מוציא יותר. הוא יכל לשכנע אותם שהפסלון אצלו ואז שגב היה עף. ביג דיל. לא הבנתי למה לשרוף את עצמך בצורה כזאת זה הדבר הנכון לעשות.
  מעבר לזה, אני לא אומרת שיש לי את כל הפתרונות… גם אתם יכולים לחשוב על דברים שאפשר היה להוציא מהמהלך הזה. ברור לי שלקום ולהשתמש בפסלון זה סיום עלוב של מהלך שנראה מבטיח בהתחלה.

  נייר לקמוס:

  @מתבוננת, רצח הוא עבירה שהעונש עליה הוא מאסר עולם. התחזות לרוצח היא עבירה שהעונש שלה הוא ככל הנראה שלוש שנות מאסר בלבד (בהנחה שההתחזות הזו נועדה להונות מישהו). אז נכון, יש הבדל בין רוצח ובין התחזות לרוצח.

  גניבה היא עבירה שהעונש שלה הוא שלוש שנות מאסר, בדיוק כמו הונאה, הרבה פחות מאשר סחיטה באיומים.

  את מדברת על צביעות ומוסר כפול? לאסור על גניבה אבל לאפשר הונאה, סחיטה באיומים וכדומה – זה בדיוק מוסר כפול.

  אני יכול להבין שיש איזו נטייה "פסיכולוגית" לראות בגניבה עבירה חמורה ("צווארון כחול") ובהונאה עבירה קלה ("צווארון לבן") אם בכלל. באותה מידה יש אנשים רבים שיראו בחומרה גניבה של דיסק בחנות בשווי חמישים שקל אבל יורידו בעצמם סרטים ושירים בשווי אלפי שקלים בלי טיפה של נקיפת מצפון, או ינסו לשכנע את האינסטלטור לעבוד "בלי קבלות". זה שאני מבין שיש נטייה כזו – לא אומר שאני מוכן לקבל אותה. מבחינתי זו עדיין צביעות ומוסר כפול.

  הוספת תגובה לתגובה

  ניר:

  @נייר לקמוס, לגמרי!

  אני רק אוסיף לנטע..
  לא חושב שהייתה דרך יותר טוב לשרוד את ההדחה הזאת. נגיע שהיה מזייף את הכל ונגיד שאיכשהו משהו היה משתנה והם היו מפצלים קולות..יופי אז שגב היה הולך הבייתה, אבל בוקי היה הבא בתור. (הוא לא ממש מככב במשימות את יודעת..)

  אבל , עכשיו שתורג'י עף יחסי הכוחות חזרו להיות שווים – 2 נגד 2.

  ואני לגמרי בטוח שההפקה היא שנתנה לגיטימציה למהלך ואפילו הציעה את רעיון הגניבה בכלל.

  ניר:

  @נייר לקמוס, אלוהים כמה שגיאות כתיב – אני באמת חייב ללכת לישון!!

  אני רק אוסיף לנטע..
  לא חושב שהייתה דרך יותר טובה לשרוד את ההדחה הזאת. נגיד שהיה מזייף את הכל ונגיד שאיכשהו משהו היה משתנה והם היו מפצלים קולות..יופי אז שגב היה הולך הבייתה, אבל בוקי היה הבא בתור. (הוא לא ממש מככב במשימות את יודעת..)

  אבל , עכשיו שתורג'י עף יחסי הכוחות חזרו להיות שווים – 2 נגד 2.

  ואני לגמרי בטוח שההפקה היא שנתנה לגיטימציה למהלך ואפילו הציעה את רעיון הגניבה בכלל.

  מתבוננת:

  @נייר לקמוס,דברתי על המוסר הכפול של בוקי. לא מפריע לי שבוקי גנב( אם חוקי המשחק בארץ מאפשרים זאת זה חוקי, חבל שלא יידעו את השחקנים שזה אפשרי לגנוב מתיק מכיון שבעולם זה לא חוקי ובגלל זה ענת שמה את הפסלון בתיק) מפריע לי שהוא נאם לנו שעות שהוא בשום סיטואציה לא יגנוב לא בחיים ולא במשחק- גם כשהוא חשב שתורג'י גנב וגם שהוא שיקר לשגב שהוא הולך לגנוב את הפסלון של יוליה. הנאומים על אושרי שהוא פושע מהסוג הנחות ביותר שסחט אותו באיומים. וברגע שהוא מחליט לגנוב פתאום אותו צעד שהוא צעק עליו בלי סוף שהוא פלילי לכל דבר נעשה צעד גאוני ולגיטימי וזה רק משחק (שזאת גם דעתי, אבל ממש לא הייתה דעתו של בוקי עד שהוא גנב).

  כל הכבוד לבוקי !:

  @ניר, ענת הראל יצאה הכי צבועה ומגעילה בתכנית הזאת. (היא ותורג'וק יכולים להתחרות על התואר הזה)

  הוספת תגובה לתגובה

  השרדות אחלה תכנית:

  @ניר, ענת הכי צבועה ומגעילה בכל השלישיה המבחילה הזאת.

  הוספת תגובה לתגובה

 • בכחוס :

  זו תוכנית בשם ״השרדות״ וכדי לשרוד יש לעשות הכל.
  בוקי עשה מהלך מבריק.

  הוספת תגובה לתגובה

 • צ׳ה כפרה :

  אני עדיין בשוק מזה שאפילו כאן יש טוקבקים בתשלום.
  אההה, ואני לא חושב שהם של בוקי.
  פרק ענק.
  רות.
  סוף.

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @צ׳ה כפרה, מה "רות סוף"? זה אומר שאי אפשר לענות לך?
  אז הנה, אגיד את זה מהר: הניק שלך מצחיק בטירוף..
  ועכשיו באמת 'רות סוף'.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @צ׳ה כפרה, חחחח . ברורשהם של בוקי. כנראה לא היית בסיור שלו בחודש האחרון. כל סיור יש השמצות על תורג'י ואנה. עם ספורי פוגי. תפתחי את הפייסבוק שלו האיש פשוט חולה. כל הפייס זה סטטוסים שמשמיצים את תורג'י. לא ראיתי שום התייחסות של תורג'י לענין ואני מבינה אותו. יש גבול כמה נמוך אפשר לרדת.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @מתבוננת, ואת עם כל האהבה שלך לבוקי היית בסיור שלו בחודש האחרון? אותך לתורג'י

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @יויו, חחחח לא הייתי בסיור שלו בחודש האחרון. אבל הרבה מחברי היו וסיפרו לי וחלקם מאד בעדו במשחק. דרך אגב, הייתי בסיור שלו לפני שנים וזאת הייתה חויה קשה. במיוחד בגלל התחושה של השימוש הציני שהוא עושה באותן נשים.
  עם הכל אני חייבת להגיד שאהבתי מאד שבוקי לא התחנף אף לא לרגע ומאד לא אהבתי את ההתעלמות של אנה וענת ממנו. כמו את ההתנהגות של שגב כלפי בוקי ואיך שהוא צחק עליו שהוא שמן. בקטעים האלה הייתי לגמרי בצד של בוקי. אבל המוסר הכפול שלו, הבכיינות שלו וההשמצות הבלתי פוסקות שלו גורמות לו להיות (בתחרות קשה עם שגב) השורד שאני הכי פחות רוצה שינצח.

  שושנה:

  @מתבוננת,
  בוקי הוא איש חולה. לא צריך להיות פסיכולוג גדול כדי להבין את זה על סמך הוידויים שלו על האי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @שושנה, אדם שעושה כסף (הרבה כסף) מניצול חולשתם של אחרים דוחה בעיני. לוקח אנשים להסתכל על השכבות החלשות של החברה – כמו גן חיות אנושי. תארו לכם שמישהו היה עושה סיורים ומביא קבוצות להסתכל עליהם, ועוד גובה על זה כסף… לא נראה לכם מעוות?
  בלי קשר, נראה לי שהזקנה מהמסדרון איבדה את החיבור למציאות וסובלת מתסביך רדיפה… אולי כדאי להעביר אותה לאברבנל……

  אחת שיודעת:

  @שושנה, לא מצליחה להגיב מתחת תגובה שלי: התכוונתי : עליכם, ולא עליהם.

 • שוקי שדה :

  בתור אסטרטג, איך לא הערת על השלישייה שלא פצלה את ההצבעות?
  הם הרי יצאו מנקודת הנחה שהפסלון נגנב, ולא ע"י אחד משלושתם.
  יש להם את צמיד הוטו, ולבוקי יש כבר קול אחד בתיבה.
  פיצול קולות (קול נוסף לבוקי ושני קולות לשגב) מבטיח שבכל מקרה כל השלישייה תישאר.

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @שוקי שדה, צפניה קצת יצא מאיזון הפעם, נקווה שיחזור לעצמו בהמשך. הוא למשל לא הזכיר את העובדה שאושרי תמך במהלך של בוקי מרוב ששבר לו הלב.

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @נטע, +1, באמת שהיו בפרק הזה כמות התרחשויות שיכלה לפרנס 10 טורי צפניה כמו שרק צפניה יודע. "אין הבדל בין שקר לגניבה" -א.כהן, ראשית תולדות הסכסוך, פרק א'

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @שוקי שדה, כל-כך צודק, בוקי בכל-זאת הצליח להרדים אותם, אבל בלי שום קשר טעות אדירה שלהם.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @יויו, טעות נוראית. לא מסוגלת להבין איך הם לא פיצלו קולות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי (השני) :

  ולעניין אחר:

  אני לא מבין למה נטלי התאכזבה מההפסד. אם היא הייתה רואה את הפרומו (כמו כולנו), היו לה שלושה ימים להתכונן נפשית להפסד הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שי (השני), גדול. לייק ענק

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @שי (השני), ח ח ח ענק :-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרון ש. :

  יש לי שאלה למגיבים שטוענים שהמהלך של בוקי היה לגיטימי: אם המודח לא היה תורג'י אלא מתמודד אחר שאותו אתם אוהבים, האם גם אז זה היה בסדר?
  (ובשביל הפרוטוקול: ייחלתי להדחה של תורג'י מתחילת העונה).

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @שרון ש.,
  תשובה כנה לחלוטין: אלה שיצדיקו את המהלך לא היו מצדיקים אותו ואלו שלא מצדיקים אותו, היו מצדיקים אותו. (כלומר: היפוך תפקידים)

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @שי (השני),
  אפילו יותר מזה, אני חושב שהיה מישהו אחר שהיה שואל את השאלה שלך, והיה מישהו אחר שהיה עונה את התשובה שלי.

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שי (השני), מסכימה איתך.
  מ.ש.ל

  אמנון:

  @שרון ש., כן! נניח שכהנא היה זוכה בבחירות, האם לא היה זה לגיטימי מצד הנשיא, שמעון פרס, בניגוד לחוק, לסרב למנות אותו כראש ממשלה?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שרון ש., איך אומרת לירון וייצמן? "הכי לא". כי אילו תורג'מן היה גונב את הפיסלון, זה היה מצטרף לשורה אינסופית של מעשים נלוזים והתנהגות מבחילה ומקוממת (כן, בטח, באיצטלה של "אני הכי ישר והגון ונחמד ביקום"), בעוד שאצל בוקי, אחד האנשים הישרים והתורמים ביותר במשחק, זה היה אירוע חד פעמי.

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @נייר לקמוס, "אחד האנשים הישרים והתורמים ביותר במשחק" – יתנפלו עליך בגלל המשפט הזה בעוד 3…2…

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נטע, אף אחד לא יתנפל. אני התייאשתי כבר הרבה קודם. הראיה פה של אירועים עובדתיים כל כך שונה מאיך שאני רואה אותם שהבנתי שאין טעם. הבנתי שלמבוגר מותר להשמיץ ולקלל מול המצלמה בלי סוף אבל לאנשים שהם בסביבות השלושים אסור להתעצבן ולצאת מהכלים. הבנתי שאני לא אבין את הגיון התגובות שלכם ואתם לא את שלי ולכן אין טעם. הכל בסדר.

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, אירוע חד פעמי? חחחחחחחח
  אני מציעה לך לדפדף שוב בפרקים הקודמים.

  כמה נוח לא לראות את התמונה במלואה ובצורה אובייקטיבית.

  הוספת תגובה לתגובה

  כל הכבוד לבוקי !:

  @שרון ש., כולם מגעילים שם מלבד שגב, כך שאין כאן שום דילמה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שמעון :

  אין קשר בין השרדות ישראל לבין השרדות האמריקנית.
  בהשרדות ישראל יש:
  צמיד לבן
  צמיד שחור
  גרזן כוח כפול
  אי המתים . התקווה …….
  כרבטטא ……………

  כמו כן ההצבעה לא נערכת מיד על האי.
  להזכירכם מי זכה ב"השרדות" האחרונה? ואיך ?
  כך שהמשך הדריכה ורמיסת חוקי הפורמט המקורי מתקבלת אצלי במשיכת כתפיים אדישה.
  אגב, יכולת המשחק משתפרת שלפחות חלק מהמשתתפים שחקנים מקצועיים. שאפו!
  נהניתי לראות את ה"דמות" (שאני מקווה שרחוקה מהאדם האמיתי אך חושש שלא לפי דברי עזאם בראיון) של תורג'י מודחת.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  פרק ענק, והראייה היא הכמות הגדולה של התגובות כבר הלילה. ההפקה מעורבת עד צוואר כבר מהעונה הראשונה ואני כמעט בטוח שהם השתילו לבוקי את הרעיון לגנוב את הפסלון. בוקי כשחקן מושך קהל עושה את העבודה בצורה הטובה ביותר. אגב, גם תורג'י.
  השלישייה שהתהדרה במשחק האסטרטגי שלהם יצאו חומוס, גם מבחינה מוסרית אתית הם לא יצאו משהו. כשבוקי במועצה התקומם שהכריחו אותו להתפשט וחיפשו לו בחור של התחת, הם התפקעו מצחוק – רק טבעי הדבר שבסופו של דבר הבדיחה על חשבונם.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @יויו, אכן, אם זו היתה עבירה על החוק, אז גם הצלמים היו שותפים לה!

  הוספת תגובה לתגובה

  שי (השני):

  @יויו,
  באמת די הזדעזתי מהקטע שבו הם צחקו על בוקי.

  ולמה ההיתממות כשהם אומרים: "לא הכרחנו אף אחד!"
  תורג'מן לא אמר לו להתפשט? הוא לא המשיך להציק לו?

  ושגב בעיני הוא נמושה, למצלמות הוא ידע להגיד יפה מאוד שזהו מעשה לא מוסרי ושהם עדיין בני אדם, אבל במועצה הוא הריץ דאחקות ("אין לך תחת שובב") במקום להגיד את דעתו.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @שי (השני), אפשר להבין את ההתנהגות של תורג'י, אם אתה נכנס לנעליו אז מהלך הגניבה הוא קריטי מאוד לגביו ומן הסתם גם מקומם.
  שגב מנסה ללכת על כל הקופות ולהיות בסדר עם כולם (למרות שהוא חוטא בחיקויים ולגלוגים), אני לא חושב שזה יצליח לו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • הברבור השרמנטי :

  אני חושב שמה שבוקי עשה היה ענק והיה מצוין בתור נקמה בתורג'י וענת ואנה שהסכימול מהלך נגד עזאם עזאם לכן תורג'י ילמד לפעם הבאה בחיים שלו שכל מה שהוא עושה יחזור להתנקם בו יותר מאוחר ולעורכי התוכנית אני רוצה להגיד שדווקא בקטע של החיפוש גופני היו צריכים לעצור ולהגיד פה עובר הקוו האדום ולשלוח את תורגי כבר אז הביתה

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @הברבור השרמנטי, לא הבנתם שלא היה שום חיפוש. זה הכל סיפורי בוקי ובגלל זה הם צחקו. הוא פשוט התפשט.

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @מתבוננת, נכון, תורג'י לא הכריח אותו בלחץ פיזי מתון שכולנו ראינו ("זו החלטה של כולם"}, הוא בכלל בדיוק התפשט באותו רגע בעצמו ואז היה אור גדול כי השמש זרחה וככה הוא יכל לראות לבוקי את הכל. חוץ מהפסלון.

  תיזהרי רק שהעובדות לא יבלבלו אותך

  הוספת תגובה לתגובה

 • דרור :

  בתור אחד שהתאהב ב"זוהר הוואחשי" של תורג'י אתה לא ממש אוביקטיבי כאן.

  וכן גניבת הפסלון פוגעת בערך הספורטיבי של המשחק , אבל לא יותר ממשימת השכר והעונש שלולא היא הברית של תורג'י היתה נכחדת לפני 5 פרקים.

  בתור אחד שכל כך מאוהב בהישרדות האמריקנית אתה אמור לדעת שאם החבר'ה היו משחקים אחד לאחד כמו בגירסת הדוד סם תורג'י בכל מקרה היה עף מזמן, כי אז לא היה לו השכר והעונש ואת החזרה של חברו. האסטרטג היחיד במשחק הזה זה שגב ואם כבר מישהו ראוי לזכות במיליון זה הוא.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @דרור, גם את הפסלונים הם קיבלו בצורה מעוותת

  הוספת תגובה לתגובה

 • שימי :

  תורג'י בילבל במוח שמותר אלימות מילולית רק כלפי השחקן שבהישרדות ולא באופן אישי, השצף קצף המגעיל שיצא לו מהפה פשוט דוחה ומראה בעיקר את עליבותו של תורג'מן הבכיין שפשוט לא יודע להפסיד….
  פשוט גועל נפש של התנהגות אלימות מילולית לא פחותה מאלימות פיזית…ירד מתחת לחגורה תרתי משמע, מקווה שלא יחזור מאי התקווה

  הוספת תגובה לתגובה

 • השורד :

  בוקר טוב צפניה. עכשיו נזכרת להתעורר?
  משימת השכר והעונש זה לא הריסה טוטלית של הפורמט?
  העובדה שמתמודד מודח פעמיים ויכול פוטנציאלית לחזור פעם שלישית(!) למשחק – זה לא רגע של שבירת הכלים?

  מי שצופה בעונה הזו עדיין, לא עושה זאת בגלל ההיבט התחרותי – התחרות שם נהרסה מזמן. עוד הרבה לפני גניבת הפסלון.
  למה דווקא עכשיו אתה נזכר? אני רוצה להאמין שאתה לא אוהד של הנפיחה המתקראת תורג'י.

  הוספת תגובה לתגובה

  יניב:

  @השורד, גם באמריקה מתמודד הודח שלוש פעמים באותה העונה מההחזרות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רועי ☺ :

  חוקי, לא חוקי, למי אכפת… הפרק היום היה טלוויזיה במיטבה! חווית צפייה ואפילו בלי HD. פשוט תענוג של פרק :)

  הפורמט של הישרדות הוא לא דבר קדוש ובמילא לא אוכפים את כל החוקים שלו, אז זה די מיותר להתווכח על הנושא הזה. אם ענת היתה משיגה את הפסלון בזכות זכייה במשימות וקבלת רמזים אז אולי היה אכפת לי. היא קיבלה פסלון מתנה בלי להתאמץ ומה שבא בקלות באותה הקלות ייעלם.

  האמת כמה שתורג'י מעצבן והיה כיף לראות אותו מודח הוא עדיין יחסר לי בתור צופה. חבל שלענת הייתה חסינות.

  שגב הצליח לשקם טיפה מהכבוד שלו, סוף סוף הוא היה שותף למהלך ולא הסתפק רק בליקוקים והתרפסויות. רק חבל שהוא חזר להתרפס בפני ענת רגע אחרי שבוקי שלף את הפסלון…

  בוקי אוהב להתקרבן אבל הוא צודק בהרבה מהטענות שלו. השלישייה התייחסה אליו מגעיל, לא ספרו אותו והם היו כ"כ בטוחים שהוא מודח שאפילו פסלון גנוב לא גרם להם לשנות את ההצבעה. נהניתי לראות את השלישייה השאננה והזחוחה הזאת מפסידה לשם שינוי.

  אם פרסטר מנצח את הדו קרב מול תורג'י אז יהיו לנו שלושה אנדרדוגס בגמר. הגיוני שבוקי, שגב ופרסטר ידיחו את אחת מהבנות ומכיוון שענת צוברת חסינויות בקצב אז בטח אנה תלך הביתה רגע לפני הגמר.

  גמר של ענת, שגב, בוקי ופרסטר אומר שלענת כבר יש שלושה קולות בטוחים מהמושבעים אבל עדיין הכל פתוח.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @רועי ☺, *אם* פרסטר ינצח? יש איזשהו סיכוי שהוא לא ינצח? פרסטר מנצח ביד אחת קשורה מאחור את יוסיין בולט בריצה, את מייקל פלפס בשחייה ואת אדל בשירה. אובאמה ננס לעומתו.

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @נייר לקמוס, :) הייתי אומר לך למה אתה מנחס אותו אבל זה כבר קרה לפני יותר משנה אז אין טעם. רגע, ניחוסים לא יכולים לעבוד רטרואקטיבית, נכון? ;)

  הוספת תגובה לתגובה

 • פסלון חסינות :

  אם אלו חוקי הפורמט (בהנחה שמדובר בפסל חסינות "אישי"), וידום אהרן. במידה ולא, אז חבל שבוקי נאה לא יודע להתנסח ברהיטות. השקר והגניבה הם אחים. בדם. תאומים סיאמיים.

  (ציטוט השעה: "אלימות פיזית מול ה'אדם', או מול ה'שחקן'??" עלאק…)

  הוספת תגובה לתגובה

 • מנשה :

  צפניה אתה חתיכת צבוע רק בגלל שתורג'י החיית מחמד שלך נפגעה מהמהלך אתה פתאום מתחיל לברבר על הישרדות האמריקאית כאילו זה הספר החוקים של הגרסא הישראלית. רק עכשיו קמת משקמתך איפה היית 5 עונות שבהם ההצבעה לזוכה נעשתה בארץ?

  הוספת תגובה לתגובה

 • אסטרטג :

  אין ספק שבוקי לא היה מעיז לעשות את המהלך הזה, לולי המהלך המטופש של תורג'י שהציג את גניבת הפסלון מענת כמעשה משחקי מוסרי, גם ברור לכולם שתורג'י היה גונב בפועל את הפסלון של ענת, אם היא לא הייתה בת ברית שלו, ולכן על אף שהמעשה הזה בעיני אינו מוסרי בעליל, הוא תואם את כללי המשחק ששוחק בהישרדות VIP.
  ומי שחפר לעצמו את הבור נפל בו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליאור :

  חוקי המשחק עלק, בפורמט הישראלי הכל מותר, ובוקי המלך פשוט ניצל את זה במהלך אסטרטגי גדול לקח את הפסלון, ועל הדרך הדיח את הטפיל הקטן המגעיל שלא שירת בצבא.

  הוספת תגובה לתגובה

 • עוגי :

  מהלך מבריק בוקי
  צפניה, אתה כנראה תל אביבי אסלי, ומה שראית היום הרגיז אותך, איך יכול להיות שמדיחים את מלח הארץ שלא שירת יום בצהל ולא גמר תיכון, איך?
  איך ערס נטול השכלה, מוקף בשני תל אביביות מתנשאות מקבל בית ספר מישראל של פעם. איך??
  ישבתי היום ונהנית מכל רגע. ואי עברו על חוקי ההפקה באמת? זה מפריע לך? ומה עם האלימות המילולית / פיסית הגועל והרפש האין סופי של מלח הגוקים הערס הקטן? מה עם זה? לא הפריע לך?
  לא הפריע לך שעולבים באדם מבוגר חבורץ צעירים סוג ז? זה לא הפריע?
  בוקי ביצע משהו מבריק,

  הוספת תגובה לתגובה

  עוגי:

  @עוגי,
  ולאימא שכתבה שסגרתי את הטלויזיה על גניבה! ואי באמת! סגרת את הטלויזיה על גניבה במשחק טלויזיה? את גם סוגרת את הטלויזיה שיורים ברעים סרטים מצוירים?
  ותגידי שהערס הגוק הקטן קילל על ימין ועל שמאל אדם מבוגר ממנו זה בסדר? זה מותר? אבל גניבה של פסלון חרסינה במשחק זה אסור? ממש חינוך למופת…..

  הוספת תגובה לתגובה

  ניר:

  @עוגי,

  אלוהים!! אני הכי בעד המהלך של בוקי והדחתו של תורג'י אבל מה זה קשור לצבא בכלל?!?

  לא אהבתי את האישיות שתורג'י הציג במשחק בכלל, אבל לקשר את זה לצבא זה מיותר!

  תבין, צבא זה לא הכל בחיים. זה לא נקודת השיא של הבנאדם.
  העובדה שעשית צבא לא עושה אותך לבנאדם יותר טוב ממנו! ממש מצטער לנפץ לך את הבועה.
  אנחנו לא רובוטים. צבא זה לא הכל בחיים. ממש לא!

  הוספת תגובה לתגובה

  ליאור:

  @ניר, מי שלא עושה צבא מוזמן לקחת את עצמו ולעוף מכאן, ולכל המיוחדים והרגישים עם התחושות הפציפיסטיות אל תיהיו גיבורים גדולים, תמיד אפשר להיות ג׳ובניקים להדליק ממטרות בקרייה.

  גליה:

  @עוגי,
  כל כך ברור שזאת היא תגובה של בוקי.
  גם השם וגם הסגנון.
  איש דוחה ברמות.

  הוספת תגובה לתגובה

  ג'ויה:

  @גליה,
  כל כך ברור שזו תגובה של תורג'י.
  גם השם וגם הסגנון (אבל בעיקר השם! כי כולנו ראינו איזה כוסית תורג'י).
  וכו'.

  הוספת תגובה לתגובה

  גליה:

  @ג'ויה,
  עוגי= בוקי = ג'ויה ?

 • דרור :

  אני לא סובל את תורג' הוואחש ואת ענת המזוייפת. אבל אם יש מישהו שב-א-מ-ת תיעבתי בעונה הזאת זאת אנה. היא מהסוג יוצאי ברית המועצת שנתקלתי בו לא מעט בחיי. כאלה שחושבים שבגלל שהם "באו מאירופה" אז הם יותר טובים מאיתנו ויותר תרבותיים מאיתנו. ההתנשאות של אנה בכל פרק פשוט צועקת למרחקים, ואני שואל על מה? היא בא מאיזה מדינה נידחת שאני אפילו לא זוכר את השם שלה, שכולם שם פלאחים, שאני לא יודע אם יש שם אוניברסיטה בכלל, על זוכי פרס נובל אין מה לדבר, גם לא על סופרים ומשוררים. עצם זה שהיצוא הכי חשוב של המדינה הזאת זה רקדנית בתכנית ריאליטי אומר הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

  דינה:

  @דרור,
  הו, הנה יצא השד העדתי …
  'סוג יוצאי ברית המועצת שנתקלתי בו לא מעט בחיי'
  ממתי בנאדם אחד מייצג את כל עולי ברית המועצות, ועוד הסוג הנאלח הזה שאתה דרור נתקלת בו כל חייך.?
  מציעה לך לטפל בבעיות שלך במקום להשתלח
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%92%D7%99%D7%96%D7%A1%D7%98%D7%9F

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @דרור, נו באמת…

  הוספת תגובה לתגובה

 • נטע :

  נאמני הפורמט שמבכים עכשיו את הגניבה: תגידו, אתם לא קצת שמחים שסוף סוף יש פסלון חסינות אחד פחות? הרי איזה מין משחק זה שלענת יש גם ברית חזקה והיא אף פעם לא בסכנת הדחה (יחסית לא מסוכסכת עם אף אחד שעדיין על האי), למקרה שמישהו יחשוב בכיוון שלה אז יש לה גם פסלון, ובנוסף יש לה גם שרשרת חסינות באופן קבוע, ככה שהדרך שלה אל הגמר כבר מבוטנת ומבוצרת ויאללה כבר, צ'עמם לנו ככה!

  -הפעם אנה זכתה בשרשרת ובכל זאת ענת עלתה איתה למועצת השבט. אח, אם רק היה איזה צפניה שיפרשן דברים מוזרים שקורים בפרק…

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @נטע, נראה לי שהתבלבלת… ענת זכתה בשרשרת חסינות (המשימה המעיקה עם המטבעות), ואנה זכתה בצמיד הלבן (משימת איזון הכד). מבינה אותך כי מרוב משימות וטוויסטים של ההפקה – כבר לא זוכרים מי זה מי…

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @אחת שיודעת, צודקת, טעות שלי. אז באמת ענת סוגרת רצף עם השרשרת הזאת.

  הוספת תגובה לתגובה

 • מנשה :

  ועוד משהו מעוד מצחיק שאני קורא בקריאה מלאה על הפוסט, נדהם לשמוע את צפניה הגדול בא ומתרעם על "חוסר ההתערבות של ההפקה" כשאותה הפקה פשוט הפכה את כללי המשחק 100 פעם בכל עונה אפשרית אם זה בהמצאת משימות כדי להציל מתמודדים, החלפת שבטים, פסלי חסינות שפתאום באים או איים שצצים. אז דווקא עכשיו בעונה השישית אתה נזכר להתעורר ולצעוק "ההפקה אנסה את הפורמט" בראבק זה ידוע כבר מהעונה הראשונה. ומה גם שאולם ההפקה האמריקאית הבהירה מעוד מועד שהגניבת הפסלון אסור, בעוד אצלנו לא נאמר כלום ולכן פירושו שמותר אם לא כתוב שאסור.

  הוספת תגובה לתגובה

 • טל :

  הופה. שמח פה. הנה שני הסנט שלי: אכן היה פרק מבחיל. וההפקה כרגיל השתינה על הפורמט בקשת. אבל… למי שיש לו זיכרון קצר- הסיבה היחידה בגללה לענת היה את פסלון החסינות הוא שהיא קיבלה אותו במתנה דרך בקתת ההפתעות (המצאה ישראלית כמובן). תורג'י נתן לה מפת אוצר ואפילו עם המפה- היא לא מצאה את הפסלון בעצמה. בוקי עזר לה למצוא אותו.

  אין הרבה הבדל בין לאשר גניבה של פסלון לבין להמציא מיליארד דברים אחרים שלא קיימים בפורמט המקורי ומשפיעים על המשחק- משימת השכר והעונש, משימת הוטו, החזרה של שני מתמודדים מאי התקווה, גרזן הכוח המחומש, מפות אוצר לפסלונים וכיו"ב. אז קצת חבל שדילגת על הפוסט הרגיל והמשעשע בשביל פוסט רציני שמתרעם על ההפקה הפאתטית. היא הרי פאתטית מהעונה הראשונה ובכל עונה רק מתעלה על עצמה. כל העונה הזו היא עשתה כרגיל צחוק מהפורמט ומהצופים כדי לשרת את הצרכים של עצמה. זה מה יש.

  הוספת תגובה לתגובה

 • בוקי הדוחה!!!!!!!! :

  בוקי מתנהג בצורה מבחילה שאין דברים כאלה!!!!
  לא הצלחת במשחק? בעיה שלך! לך בכבוד כמו שאר המתמודדים!!!
  לא ראית אף פעם הישרדות? ככה לא משחקים את המשחק. לשקר מותר כל השאר אסור!!!!!!!
  בוקי הוא אדם שפל. אני באמת ובתמים מרחמת על בנותיו ואשתו.
  איכס.
  באמת שלהקיא זו תגובה מובנת…

  הוספת תגובה לתגובה

  היה תענוג לצפות:

  @בוקי הדוחה!!!!!!!!,

  אם כל השאר אסור, אני מבינה מדבריך שגם אלימות מילולית זה אסור, לא?

  אני מרחמת על כל מי שחושב שזה לגיטימי לצחוק (בכוונת זדון), להעליב, להשפיל ולאיים על שחקן אחר.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @היה תענוג לצפות, נכון. הצורה שבוקי מדבר מול המצלמה לעיני הצופים על תורג'י. מקלל ומשמיץ אותו נוראית בעיני. גם ההערות המיניות לנטלי ועוד ועוד.האיומים, ההשפלות והקללות של בוקי ממשיכות גם היום שנה אחרי בפייס הפרטי שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • כל הכבוד לבוקי ! :

  !!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • שלמה :

  צפנייה, נראה שמתי שזה נוגע לפייבוריט שלך אתה נוטה לשכוח פרטים חשובים והכל בטל בשישים.
  להזכרך: תורג'י הוא זה שקבע תקדים של גניבת פסלון, כששיקר לכולם שגנב את הפסלון חסינות של ענת, ואף אחד לא דרש ממנו להחזיר לה את הפסלון או דרש את הדחתו בעקבות המעשה. ברצוני גם להזכירך איך הוא והבנות אפילו עבדו על עזאם שהם לא ביחד והבנות איתו ולא עם תורג'י, כדי שכולם שם יאמינו להם על גניבת הפסלון. ועוד דבר לא פחות חשוב שהתעלמת ממנו לחלוטין, כי אולי נוח לך להתעלם ממנו, כי הוא מציג את הטיפשות היהירות והשחצנות שבה לוקה השלישייה שאתה תומך בה. תגיד לי צפניה מי בדיוק מנע מהשלישיה לסכל את מהלך של בוקי ע"י פיצול קולות במועצת השבט? הרי כולם שם ידעו שהפסלון נגנב והוא יכול להיות או אצל בוקי או אצל שגב. כולם גם ידעו לבוקי יש כבר פתק הדחה אחד על שמו. כך שלמה הטיפשים הללו לא פיצלו קולות, שאחד מהם היה שם את שמו של בוקי והשניים הנותרים את שמו של שגב? הרי אם הם היו עושים את זה, או בוקי או שגב היו מודחים ולא אף אחד מהשלישייה. אך כנראה שהטיפשות היהירות והשחצנות שלהם היא זו שגרמה להם שלא לפצל קולות וכל השלושה שמו את שמו של בוקי. כך שאם כבר, הם יכולים להאשים אך ורק את עצמם על טיפשותם יהירותם ושחצנותם שהביאה להדחת אחד מהם. על טיפשות משלמים, והם בהחלט שילמו, ובגדול.

  הוספת תגובה לתגובה

  צי יונה:

  @שלמה, איתי תורג'מן גם ערס, גם בריון וגם טיפש. ועל כך הוא שילם היום בריבית דריבית, וגם שתי התרנגולות הנפוחות שאיתו אכלו אותה. אחלה, צדק פואטי. חייכתי בגדול:-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • דנה :

  אוי נו באמת, הפרו את חוקי הפורמט!
  בוא נפנה לבית הדין הבינלאומי בהאג.
  בתכלס' ההפקה כבר שינתה את הפורמט כל כך הרבה פעמים (צמידים צבעוניים, איי התקווה / המתים , גרזן הכוח הכפול וסתם העברה של מתמודדים משבט לשבט כשזה נראה להם)
  לא ראיתי את הפרק של אתמול אבל תורג'י הוא יצור דוחה ובלתי נסבל ואני שמחה שהודח!
  וגם אם כבר מדברים על גניבת פסלונים הוא עשה זאת ראשון עם כל ההצגה שעשה בשביל להרדים את עזאם ׁ- ובסוף הם אפילו לא השתמשו בהרדמה הזאת, אלא סתם הדיחו אותו, מה שהיה אפשר לעשות עוד כשהיו בשני שבטים, בלי כל השטויות האלה
  ככה שהוא בכלל לא כזה אסטרטג, היחיד שפחוט אסטרטג ממנו זה חבר שלו אושרי. שכל מה ששניהם עשו זה לשבת על החול בחזה מנופח ומגולח ולשיר שירים

  הוספת תגובה לתגובה

 • זאתי :

  לא יודעת אם מישהו כבר הזכיר את זה (הרבה תגובות וכאלה), אבל ענת עצמה הציבה כבר את התקדים לגניבת הפסלונים, כשבמשימה הראשונה (אז, כשכולם התפלשו בבוץ וחיפשו פסלונים) עזאם מצא פסלון נוסף, ובעודו מתלבט למי להעניק אותו ענת זינקה קדימה ולקחה לו אותו מהיד, וכך הבטיחה לעצמה מקום במשחק. לא גניבה?
  אין באמור לעיל לגרוע מכך שזו הפרה של החוקים, שזה מעשה בלתי נסלח ושכולם שם משוגעים.

  הוספת תגובה לתגובה

  צי יונה:

  @זאתי, ענת הראל הצבועה והצדקנית, היתה אלימה וכוחנית מהרגע הראשון, עוד בפרק הראשון. שיקרה לאורך כל התכנית, והיום אכלה אותה בגדול. מגיע לה על היוהרה והזחיחות שלה, ובעיקר על הצביעות המבחילה שלה. כן כן, ענת גורמת לי להקיא.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לוחמת צדק :

  סוף סוף בוקי הראה לתורג'י הערס (או כמו שכל עם ישראל כבר מכנה אותו ה"ווחש" )מאיפה משתין הדג.
  לצערי הרב תורג'י הכניס לתוך סידרה איכותית את פרצופה המכוער של המדינה ולימד את המשתתפים בסידרה וכן גם את הצופים, כי המטרות מושגות על פי קללות, צעקות, שקרים וסבלנות ששואפת לאפס.
  התוכנית הזאת משקפת לחלוטין את מה שמתרחש במדינה, הפשע, חוסר הנימוס והזעם השתלטו עליה.
  בוקי ספג את הזילזוג הלעג וחוסר הכבוד בשקט מופתי ורק על זה הייתי נותנת לו מדליה.
  בוקי נקלע למצב שבו זאת היתה הדרך היחידה להשיב את כבודו האבוד בחזרה.
  בוקי שאפו!

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @לוחמת צדק, אחת התגובות הכי מצחיקות שקראתי (ויש בבלוג הנוכחי הרבה כאלה) במיוחד-"בוקי ספג את הזילזוג הלעג וחוסר הכבוד בשקט מופתי ורק על זה הייתי נותנת לו מדליה."
  גדול. תיזהרי, בסוף גם בוקי יאמין לך….

  הוספת תגובה לתגובה

  צי יונה:

  @מתבוננת, בוקי יצא גדול ! כל הכבוד לו

  הוספת תגובה לתגובה

 • ברוך :

  צפניה !

  שכחתם את הכתבה שתורג'י ואושרי גנבו אוכל וסיגריות מהתילאנדים ????

  http://www.nrg.co.il/online/7/ART2/379/181.html?hp=7&cat=1001&loc=8

  עם כל הכבוד זה כבר לא היה בגדר המשחק, ההפקה לא העיפה אותם כי הם אנשי הרייטינג .

  יאללה משה תעיף תג'וק הזה בחייאת!

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @משה, משה: עיני המדינה והעם היהודי לדורותיו נשואות כעת אליך ואליך בלבד. מי ייתן ותפילותינו לשלומך והצלחתך יגיעו אלי שוכן מרומים וירעיפו רחמי שמים עלינו ועל עוללינו!

  הוספת תגובה לתגובה

 • המשיח :

  העיקר שאת מאיר צרפתי הדיחו על גניבת אוכל מן ההפקה.
  לגנוב מן ההפקה -אסור.
  לגנוב מתיק של מתמודד – מותר

  הוספת תגובה לתגובה

  צי יונה:

  @המשיח, אושרי ואיתי תורג'מן גנבו אוכל מההפקה, יש כתבה על כך ב"מעריב", יוני2012

  הוספת תגובה לתגובה

  המשיח:

  @צי יונה,
  זו בדיוק הנקודה. מה שאסור ומה שמותר תלוי רק בגחמות של ההפקה באותו רגע.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @צי יונה, כתבה של הרכילאית מיקי לוין. שכל קשר בין הכתבות שלה למציאות הוא מקרי בהחלט. כל המתמודדים אמרו שלא יכול להיות שהם גנבו, כולל בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  פתאום חוקי הפורמט חשובים:

  @מתבוננת, ובדיוק בגלל זה תורג'י לא ירד גרם במשקל אחרי חודש באי. סליחה, יש לו חילוף חומרים שונה, הוא שואב אנרגיה משיגעון גדלות.

 • לא שורדת :

  צפניה – אני שמחה שיש גם קול שפוי, ואני בהלם מהטוקבקים.

  לא הייתה לי חיבה מיוחדת לשלישיה ואין לי בעיה עם זה שתורג'י עף מהמשחק, אם כבר זה היה צריך לקרות קודם. אבל הדרך נוראית, שלא לומר פלילית. פשוט נגעלתי אתמול מהפרק – הוציאו את כל הכיף והספורטיביות מהמשחק. ההפקה לא יכולה לעמוד מהצד ולא להתערב כשהיא רואה דבר כזה נעשה לנגד עיניה.

  אני עדיין מתלבטת מה יותר גרוע – אי ההתערבות של ההפקה במקרה הזה או בפרק של המירוץ למליון כשהמתמודדים היו צריכים להחזיק צלחת על הראש והשפילו וצרחו אחד על השני באוזן.

  הוספת תגובה לתגובה

  צי יונה:

  @לא שורדת, ברגע שענת הראל גנבה בכוח את הפסלון מידיו של עזאם עזאם בפרק הראשון, וההפקה לא התערבה, נקבעו הנורמות האלימות שענת הראל הכתיבה לאורך כל הפרקים. אז אנא מכם, די לצביעות.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @לא שורדת, "פלילית"? יופי. אילו טרחת לקרוא את חוק העונשין (לא קריאה קלה – 505 סעיפים ועוד המון סעיפי משנה) היית מגלה שמה שהאחרים עשו במשחק הוא על פי החוק הישראלי שורה של עבירות פליליות שהעונש בגינן הוא במקרים רבים גבוה פי כמה מהעונש על גניבה. אז מספיק עם הצביעות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אחד ששואל :

  שאלה מעניינת (למי שיש מושג)…
  האם לבוקי יש סיכוי בגמר? האם יש אנשים במושבעים שיצביעו לו?

  הוספת תגובה לתגובה

  השרדות אחלה תכנית:

  @אחד ששואל, רובם יצביעו לו, כי היתר יותר מגעילים ממנו…

  הוספת תגובה לתגובה

 • פסלון חסינות :

  ושגב? למזלו הזרקורים של הפרק הרחיקו או תשומת הלב ממנו. באמת צפניה, התצוגה בפרק של הסמרטוט רצפה הזה מצדיק בלוג שלם…
  "הוא אמר לי רק ברגע האחרון…בערב…" (פעמיים!!) הבחור ממש רועד מפחד. נראה שענת ממש מהלכת אימים על הליצן..

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @פסלון חסינות, תראה, במקרה זה קשה לשפוט את שגב. הוא היה במצב בלתי אפשרי ויתכן שהוא טעה והוא לא היה צריך להגיד שום דבר לענת.
  אבל את זה אפשר להגיד רק בדיעבד, קשה לדעת באתו זמן נתון מה נכון ומה לא נכון להגיד. אני בטוח הייתי נופלת ופולטת איזו שטות מרוב פחד…

  הוספת תגובה לתגובה

  צבי:

  @פסלון חסינות, ענת מהלכת איימים מהרגע הראשון על כולם, לכן אף אחד לא סובל אותה. נקודה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • a1a2a :

  כורה בור לחברו יפול בו בעצמו :)
  פיספסו אתמול בפרק את הנקודה היחידה שראויה לדיון — איך זה שתורג'י יכול להעביר שתי מועצות עם פסלון "גנוב" ובוקי לא יכול ??? זה הדאבל סטנדרט שמאפיין את תורגי אושרי ושאר המתחסדים,,ועם כאלה חובה לדקדק.
  ברגע שההפקה לא עצרה את המהלך השיקרי של תורג'י ,ונתנה לו להעביר מועצות שבט על תקן "גנב",עם היכולת להשתמש בפסל ה"גנוב" או להעביר אותו לאנה, היא נתנה לגיטימציה לבוקי ללכת באותו מסלול ולהנות מאותה פריבילגיה, כי לכאורה זה מותר..אם ההפקה היתה מחייבת את תורג'י להחזיר בוקי לא היה חושב על זה ועאזם לא היה נרדם. תורג'י מרגיש מלך העולם ולא מבין נקודות פשוטות ולכן נופל, בגלל הבריונות שלו הוא לא חשב על פיצול קולות פשוט שהיה שורף את הפסלון ומחייב הדחה של שגב..ושבוע הבא להשלים את המהלך עם הדחתו של בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  ישראל:

  @a1a2a, לא מבין על מה אתה מדבר, ברור שכולם ידעו שתורג'י החזיר את הפסלון, אבל עדיין חשבו שהם רבים בגלל הגניבה שכמעט קרתה כביכול…

  בכל מקרה, אם תורג'י הגדיר מחדש את נפוליאון, בוקי הגדיר מחדש את המושג "בהמה"… חלאת אדם…

  הוספת תגובה לתגובה

 • שמבה דוי :

  מה שלא ברור לי זה למה בוקי התייעץ עם עו"ד, אם ההפקה בעצם אישרה את המהלך?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @שמבה דוי, כי בוקי הוא זיין שכל שרוצה תשומת לב. הוא לא התייעץ עם עו"ד ולא בטיח. סתם עוד ניסיון שלו לעורר בלאגן כמו הסיפור עם האם שלא נכנסה להקרנת פרק הבכורה.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @צפניה, לא הייתי קורא לתמונות שלו עם ששי גז – מבכירי עורכי הדין הפליליים במדינה – "הוא לא התייעץ עם עו"ד ולא בטיח". מה שכן, ברור שהפגישה הזו תוכננה מראש כפגישה מתוקשרת. מותר לעשות באז, זה חלק מהעניין.

  הוספת תגובה לתגובה

  צבי:

  @שמבה דוי, הסיפור עם העו"ד זה סתם כדי להעלות הרייטינג. שיחה אמיתית וחשובה עם עו"ד לא נעשית בבית קפה ציבורי לעיני כל ולאוזניי כל, ובתאום מלא עם צלמי פפרצי. בוקי לא טיפש, ויש לו הומור כשהוא עונה לצלמי הפפרצי… ולכתבים שמתקשרים ושואלים אותו שאלות מוזמנות

  הוספת תגובה לתגובה

 • ורד :

  ברגע שהחליטו בהפקה הישראלית לקיים את הצבעת הגמר חודשים אחרי החזרה לארץ ואחרי שכל המתמודדים ראו איך כל האחרים מלכלכים עליהם ובנוסף מאפשרים התערבות של הקהל בקביעת שלישיית הגמר, מדובר בהפרה הבוטה ביותר של המשחק שבעצם מנתקת אותו לחלוטין מהפורמט האמריקאי, כל יתר ההפרות הן רק תוספת להמצאת תוכנית ריאלטי חדשה, גרועה בהרבה. זה שיש לה אותו שם זה מקרי לחלוטין…
  לגבי גניבה- כן זה לא מוסרי, אבל מוסריות זה לא בדיוק דבר חשוב למשתתפי הישרדות, לא בעונה הזו וגם לא בעונותיה הקודמות… בוקי עשה מה שצריך כדי לשרוד וקיבל תמיכה של ההפקה כי היא כבר תמכה במעשים דומים בעבר _ענת בפרק הראשון חוטפת פסלון מהיד, תורג'י מספר שגנב פסלון וההפקה לא אומרת שאסור כדי לאפשר לו בעצם לעשות את התרגיל שלו)
  אז די להתחסדות של כולם, אין כלום בין הישרדות ישראל המזעזעת לבין הישרדות ארה"ב המשובחת!

  הוספת תגובה לתגובה

 • המשיח :

  אבל אם מותר לגנוב פסלון חסינות אישי, זה אומר שמי שיש לו פסלון כזה חייב להחביא אותו, כדי שלא יוכלו לגנוב לו. לא לכולם יש מקומות מיסתור לפסלונים כמו לבוקי.
  אני התפלאתי מאוד כשראיתי את גיא זוארץ מחזיק בידו את הפסלון שהיה בתחתונים של בוקי. מקווה שחיטא את ידיו אחר כך.
  האם גם מותר לגנוב שרשרת חסינות ממישהו? למה לא?

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  אני לא מבין את הקטע עם אי התקווה. למה יש עוד סיבוב? למה לא החזירו את משה כבר בפרק הזה?

  כרגע נשארו ארבעה. בעונות האחרונות הגמר היה עם ארבעה. בהנחה שהשורד של אי התקווה יחזור לפני ההדחה הבאה – הם יהיו חמישה, אבל למי שחוזר מאי התקווה יש חסינות בהדחה הקרובה, מה שמביא אותו אוטומטית לגמר. מה ההיגיון?

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, כדי שתורג'י יחזור ויהיה חסין מהדחה. הלוואי.
  כן, אני יודעת שאתה לא לטובתו אבל תזרום, מה אכפת לך? :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, את יודעת מה? אני זורם. שיגיע לגמר. (א) תהיה לו עוד הזדמנות להציג לעולם את האופי שלו. (ב) הוא יראה כמה כל המושבעים שלא קוראים להם אושרי לא סובלים אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • Dd :

  שמישהו יגיד לתורג'י שמועצת השבט נגמרה.
  הוא כבר שנה מחפש באיזה חור אנה החביאה את הפיסלון….

  שיספרו לו שזאת לא אנה…

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @Dd, כ"כ עלוב שזה לא יכול להצחיק…

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  עכשיו נזכרתי!!
  מי גנב ביום הראשון במשימה הראשונה את פסלון החסינות מהיד של עזאם וטען שזה שלו למרות שהוא בעצמו לא מצא את זה? נכון מאוד! ענת!

  העונה הזאת התחילה בגניבה, ותסתיים כנראה גניבת המליון!

  הוספת תגובה לתגובה

  תזכורת חשובה !:

  @ניר, אכן ענת היתה הראשונה שגנבה באלימות את הפסל כבר בפרק הראשון, היא התנפלה באלימות על עזאם עזאם וגנבה ממנו את הפסל שהקנה לה את הזכות להשתתף בתכנית. ענת היתה הראשונה שהשליטה גישה אלימה ודורסנית וחסרת מוסר בהשרדות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אביב :

  הישרדות הישראלית אונסת ומבזה את הפורמט המקורי כל עונה וכל פרק מחדש. כמו בפרק של אתמול, קווים אדומים כבר מזמן אין, אחרי שכולם – ובראשם תורג'י וחבורתו, שדופקים את כולם בכל דרך אפשרית ואז מצקצקים על זוהמת המידות אחרי שדופקים אותם בחזרה – אז עכשיו לבכות את ביזוי הפורמט? חובבי הפורמט היו אמורים לנטוש מזמן את הישרדות הישראלית, או פשוט להתפלש בעונג בזוהמה ולהוריד סטנדרטים. כי אחרי מיליון וחצי עונות שהתפרשו על פני מיליארדי פרקים ושנים, אין קווים אדומים. ובקיצור, בוקי לא עשה שום דבר שיוצרי הישרדות הישראלית לא עשו כבר מזמן. אם ביזיון אז עד הסוף, ובוא לא נשחק אותה שרק עכשיו זה מתחיל להסריח.

  הוספת תגובה לתגובה

 • בילב :

  אולי כבר כתבו את זה לפניי, אבל עצם זה ששינוי הפורמט עם השכר והעונש היה מלכתחילה לטובת שלישיית תחת או איך שקראו לשבט של תורג'י אנה וענת, אז הנה עשו משהו לאיזון.

  בוקי יצא תותח גם אם קיבל טיפ מההפקה לגנוב את הפסלון והשלישיה יצאו אפסים שלא פיצלו קולות

  הוספת תגובה לתגובה

 • גיאגיא :

  מי זה המתחסד שכתב את הפוסט הזה?

  איפה צפניה???

  בעונות של הסדרה בארה"ב ראיתי מלאן פעמים אנשים שמחביאים את הפסל ביער, בבגדים, ישנים איתו עליהם (גם שכולם כבר יודעים עליו) ולא מורידים את העיניים, מחשש שייקחו להם אותו.

  אני מכור לסדרה האמריקאית ולא אוהב את הישראלית – שינו בה את הפורמט אינספור פעמים, לרעה! והכי גרוע זה שהם מותחים ומותחים, עם פרקים ללא הדחה באופן קבוע… אבל אם באמת בארה"ב הגניבה של פסל חסינות אסורה (וכבר גנבו שם פרטי לבוש, אוכל וכו'), אז יש מצב שבפעם הראשונה הגרסה הישראלית שיפרה את הפורמט המקורי.

  מדובר בהישרדות! מי שלא שומר על פסל חסינות כמו שצריך, חובה לקחת אותו ממנו!

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @גיאגיא, אם אתה רוצה לראות את הישרדות הישראלית, אתה חייב להשלים עם מה שאתה קורא לו "מתיחת הפרקים".

  תביא בחשבון שישראל היא מדינה עם מספר קטן מאוד של צופים ועם שפה שאי אפשר לייצא אותה לארצות אחרות. הישרדות חיה מפירסומות, וזה או למשוך את הפרקים או לחדול.

  הנה מה שאמר גיא המאירי, מפיק הישרדות, בראיון למאקו לפני שנתיים:

  "הפקתית, הרבה יותר קל להסתדר עם פרק אחד בשבוע, בן 42 דקות. כשמפיקים 40 פרקים, צריך לשבור את הראש איך עדיין עושים אותם טלוויזיוניים ומהודקים. אם היינו עושים 17 פרקים, ערוץ 10 היה מפסיד כסף על המוצר, שזו גם לא חוכמה. הפיצוח הכלכלי של 'הישרדות', הוא בהבנה שמתחת ל-40 פרקים, המוצר לא יחזיר את עצמו. ההוצאות על ההפקה הזו מאוד גבוהות, ולא רק בגלל הלוגיסטיקה המורכבת, אלא כי בכל דקת שידור מושקעת משמרת עריכה של 12-10 שעות, שזה אלפי דולרים. ההוצאות שלנו על שלב הפוסט פרודקשן כמעט שקולות להוצאות ההפקה בשטח. תוכניות הריאליטי שהופקו לפני 'הישרדות' – 'קחי אותי שרון', 'השגריר' ו'הדוגמניות' – כללו 12 פרקים שבועיים של 42 דקות. ההחלטה לשבור את התבנית הזו, היא צעד אמיץ של ערוץ 10".

  אישית אני גם אוהב את הפורמט הזה כי הוא מאפשר להתחבר יותר למשתתפים (לטוב ולרע) ומראה גם דברים שאינם רק משימות והדחות, אבל גם מי שלא מתחבר – צריך להבין שזה אילוץ שאין מה לעשות נגדו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • עץ ירוק מפלסטיק :

  מה שבטוח זה ש"שברית הדמים" היא יותר נכון "ברית הטיפשים".. הם ראו שהפסלון נעלם, זה בטוח בוקי או איתי, לבוקי כבר יש פתק אחד בתיבה. כל מה שהם היו צריכים לעשות זה שאחד מהם יצביע לבוקי ושניים יצביעו לאיתי. יותר מזה, הם היו צריכים להגיד לבוקי ולאיתי שזה מה שהם הולכים לעשות , ולהסביר לאיתי שאם בוקי גנב את הפסלון הוא (איתי) יהיה מודח במקומו אז חבל על המאמץ.

  כאלה טיפשים שלושתם להצביע לבוקי, רק בגלל זה מגיע להם שגנבו להם תפסלון…

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליריקס :

  הפקת הישרדות ישראל שחטה את הפורמט החל מהעונה הראשונה, ומעונה לעונה נדמה כי כל קשר בין הפורמט המקורי והישרדות ארה"ב המופתית, הוא מקרי בהחלט. בהישרדות VIP הגדילו לעשות ובאופן סופי ומוחלט השילו את מרבית סממני ההיכר ואבני היסוד ( כיצד יתכן שמושבעים מדברים במועצות שבט.. דיונים בהנחיית רובוארץ לפני משימות, סוכת המשא ומתן ועוד כיד הדימיון הקלוקלת ובשם השכונתיות)ולמעשה יצרו תכנית חדשה ומאוסה מה שמזכיר בהחלט פורמט אחר שלא סגור על עצמו (כוכב)..
  ואתמול היה זה הקש ששבר את גב הגמל. הגיע זמן להוריד את השאלטר ולסיים את הסאגה המביכה (הכוונה לגירסא הישראלית), שרק האשמה בגניבת נעליים מול כל העולם עולה עליה ;-)

  הוספת תגובה לתגובה

  השרדות אחלה תכנית:

  @ליריקס, אתמול היה הפרק הכי מוצלח בתולדות השרדות. שלישיית הזבל יצאה עלובה. חבורה של חארות – ערס קטן שחצן גס רוח וטיפש שמתנהג לסובבים אותו כאילו היו האסירים שלו, ושתי פקאצות שחצניות וטיפשות שבטוחות שהן מלכות העולם. אתמול בוקי הראה לחבורה העלובה הזאת מהיכן משתין הדג.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @ליריקס, כנראה שגם הישרדות ארה"ב חשבו כמוך והעבירו את הזכויות לערוץ המתחרה. שמחה שערוץ 10 קיבלו זין בעין. אשכרה עשו להם בוקי…

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  צפניה, תרשה לי לגנוב לך את הכותרת:

  אף מילה על זה?

  http://i46.tinypic.com/f9og3.jpg

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס,לא בטוח שאני רוצה לדעת ובכל זאת, מה אנחנו רואים בתמונה?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, לא בטוח שאני רוצה לדעת. אולי כדאי לשאול את שגב.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, לול!!!

  בסופו של דבר, אתה גם זורם וגם מצחיק, רק חבל שלא בצד הנכון, שזה הצד שלי כמובן.

 • שימי :

  ערוץ 2 רשת עשו לערוץ 10 בוקי!

  מקרי אחרי אתמול?

  מישהו בערוץ 10 ישן חזק מדי, לא ידעו שהזכויות פגו?

  הוספת תגובה לתגובה

 • שימי :

  מהלך מלוכלך של גיא זוארץ שעבר לרשת וכנראה ידע שהפורמט הולך לעבור אליהם! גועל גועל נפש!

  הוספת תגובה לתגובה

 • Dd :

  מכה לערוץ 10: רשת רכשה את זכויות השידור של "הישרדות"

  http://b.walla.co.il/?w=/3050/2555765

  WTF ????????

  הוספת תגובה לתגובה

 • לילי :

  אותי הרבה יותר מטרידה העובדה שתורג'י חושב שזה לגיטימי לכפות על אדם אחר להתפשט מולו, אם היו מבקשים ממני להתפשט הייתי רואה בזה הטרדה מנית!!
  יותר משמטרידה אותי "גניבת" פסלון החסינות ,הרי אם היה אסור לגנוב בגרסה הישראלית ההפקה הייתה צריכה להבהיר את זה למתמודדים כשתורג'י טען שגנב את הפסלון לענת. ברגע שלא עשתה זאת הפכה את נושא הגניבות ללגיטימי.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @לילי, הוא לא כפה כלום. כששאלו את בוקי אם זה מקובל עליו, הוא אמר שכן. וכשראה שאין לו איך להתחמק מזה אז הקים מהומה. חוץ מזה, אם כולם עושים את זה, איפה הבעיה?

  הוספת תגובה לתגובה

 • באסאקה :

  אגב, למי ששאל מי קרא לתורג'י ערס-ג'וק, זה היה בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  השרדות אחלה תכנית:

  @באסאקה, תורג'י הוא הכלאה של ערס וג'וק. הכיעור החיצוני והכיעור הפנימי של הערס הזה, זה פטנט מעולה למאיץ הקאה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  מציע לכולכם לראות את הראיון עם בוקי..

  http://survivor.nana10.co.il/Article/?ArticleID=916274

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @ניר, תודה. הנאה צרופה. בעיקר מהקטע שהמהומה נמשכה שעה שלמה ובסוף היה צריך להושיב את תורג'מן בכוח.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @ניר, ספורי בוקי בעיר הגדולה. בערך כמו הסיפורים שלו על הסחיטה באיומים שעבר מאושרי ועל כך שאנה התלוננה שהוא מטריד אותה מינית והוא נאלץ לבקש מישהו מההדחה שיהיה אותו. שגיא פינס בכוונה מעלימים אותו ושערוץ 10 לא הרשה לו להביא את אמא שלו. שהפגישה עם חברו הטוב העו"ד היא פגישת ייעוץ. הבן אדם מאושר סוף סוף מישהו שם לב אליו. דרך אגב, בפייס שלו הוא אמר שהספור על הגניבות של אושרי ותורג'י אין סיכוי שהוא נכון אבל כהרגלו בוקי שוכח מה הוא מדבר ושוב סותר את עצמו. ולמרות שאני מבינה את תורג'י שלא יורד לרמה שלו ולא מגיב להשמצות שלו בפייס ובכל במה בחודשים האחרים אני מתחילה לחשוב האם אין גבולות שנחצו כאן. ואני לא מדברת על הגניבה.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @מתבוננת, נחצים המון גבולות בצורה בלתי נסבלת. לצערי מחאה לא תעזור. אני כמובן מדבר על מה שאנחנו רואים בחדשות ולא על הישרדות

  הוספת תגובה לתגובה

 • yankel dudel :

  האמת אתם מפתיעים אותי , איך אתם תוקפים את בוקי הבן אדם גאון הישרדות ברמה בינלאומית ומתאים להישרדות ארהב כמו כפפה . תורגי ענת ואנה הם הגועל המתחסד בהתגלמותו ובמיוחד תורגי שסובל מחוסר מודעות עצמית ברמות פסיכיאטריות. צפניה אתה מפתיע אותי בדבקות שלך לתורגי אני לא הייתי רוצה לבלות איתו שניה משותפת ודווקא אתה יכול להעריך את ראסל הישראלי !

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @yankel dudel, וואלה בדיוק חשבתי איך תיראה הישרדות עם בוקי וראסל ביחד. נפלא. (ושניהם כמובן לא יזכו).

  הוספת תגובה לתגובה

  yankel dudel:

  @נייר לקמוס (המקורי), בשבילי בוקי הוא הזוכה הגדול של העונה ונמצא ברמה של אריק אלפר

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @yankel dudel, רק חבל שהוא היה מודח אם יוליה לא הייתה מצילה אותו. חבל שהוא לא יזם אף מהלך אסטרטגי במהלך העונה. חבל שלא זכה באף משימה במהלך העונה.
  אז על מה בדיוק ניתן לכנות אותו ״הזוכה הגדול״? על זה שדחף יד לתיק של מישהי אחרת ואחר כך דחף את הפסלון לתחתונים ומשם לידו של רובוארץ?!
  לגנוב, כולם יודעים. הרוב בוחרים שלא לעשות את זה.

  yankel dudel:

  @yankel dudel, בוא ואני אסביר לך למה הוא מתאים להיות השורד האחרון כי הוא בניגוד לכל הסיכוים נשאר עד הסוף ללא יכולות פיזיות שוות לאף אחד מהמתמודדים וללא בריתות חזקות כמו שלישית הפלא המקסימה שלך , יש לו ביצים מפלדה והוא נשאר נאמן לעצמו וללא חנפנות מאוסה ראה ערך איתי שגב המבחיל שאני בטוח שמתנהל ככה בחייו המקצועים גם כן. הישרדות זה משחק של הישרדות חביבי ! לא משימות ולא בטיח אלא לשרוד והיא הזה אלוף עולם בהישרדות !!!

  לואיס ויטו:

  @yankel dudel, פחחח
  הסיבה היחידה שהוא נשאר, זה בזכות שני פסלוני חסינות, כשאף אחד מהם אינו שלו. נשאר נאמן לעצמו? התבכיין הטריד העליב גנב – אם ככה הוא עצמו, איי רסט מיי קייס.

  yankel dudel:

  @yankel dudel, @ לואיס ויטו אתה שוב כנראה ללא תשומת לב מצדיק את הנקודה שלי רק גאון של המשחק הזה יכול לשרוד פעמים עם פיסלון שלא שלו !!!! זאת הישרדות אמיתית

  לואיס ויטו:

  @yankel dudel, לא, זה לא גאון. זה קומבינטור שמחפש קיצורי דרך. כמו שכבר רשמתי, לגנוב כולם יודעים. הרוב בוחרים שלא.
  נ. ב. למרות הניק אני ממש לא גבר.

  שי (השני):

  @לואיס ויטו,

  לא מסכים עם כך שמי שניצל מהדחה הודות לפסלוני חסינות לא לו, הוא קומבינטור שמחפש קיצורי דרך.

  לראייה, פרווטי (המלכה, בעיני) שלגמרי הייתה צריכה לזכות בעונה 20 האמריקאית. היא ניצלה מהדחה כיוון שראסל, בן בריתה, הביא לה פסלון חסינות.

  yankel dudel:

  @לואיס ויטו,
  גברת לואיס ויטו צר לי אבל זה משחק של קומבינטורים וזהו זה ! תורגי לדעתי קיבל סטירה רצינית לגבי מי הוא ומה הוא בעולם הזה ולי זה נראה כמו מקרה אבוד האמת מבחינה קלינית ….

  נטע:

  @לואיס ויטו, מה הבעיה בלשרוד במשחק בדרך של בוקי? זה לא ווייפאאוט או איזה משחק ספורטיבי אחר. צריך לשרוד בכל מחיר וכמה שיותר מפתיע, יותר טוב. המטרה היא להחזיק את הראש מעל המים עד הגמר, אין חוקים איך.
  אתם יכולים להגיד שאתם לא סובלים אותו כבן אדם, אבל דברים כמו "לא מגיע לו"? מה זה מגיע? אם הוא שם אז הוא שרד וזה בדיוק מה שהגדירו לו לעשות.

  בכלל אני לא מבינה את אלה שנדבקים למשימות ולחסינויות…. הרי זה רק מסגרת בשביל להריץ את התוכנית, המטרה היא שהמתמודדים ייצקו תוכן בין לבין.

  יוני:

  @yankel dudel, מסכים עם כל מילה שלך!!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  yankel dudel:

  @יוני, @לואיס ויטו בוא ואני אסביר לך למה הוא מתאים להיות השורד האחרון כי הוא בניגוד לכל הסיכוים נשאר עד הסוף ללא יכולות פיזיות שוות לאף אחד מהמתמודדים וללא בריתות חזקות כמו שלישית הפלא המקסימה שלך , יש לו ביצים מפלדה והוא נשאר נאמן לעצמו וללא חנפנות מאוסה ראה ערך איתי שגב המבחיל שאני בטוח שמתנהל ככה בחייו המקצועים גם כן. הישרדות זה משחק של הישרדות חביבי ! לא משימות ולא בטיח אלא לשרוד והיא הזה אלוף עולם בהישרדות !!!

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  שי,
  פרווטי, להבדיל אלף אלפי הבדלות- באה לעבוד. והברית שלה עם ראסל זה מהלך אסטרטגי שהיא עבדה עליו. לגרום לראסל לתת למישהי אחרת פסלון שלו – זה דורש הרבה עבודה ותחזוקה יומיומיים.
  בוקי ויוליה אפילו לא היו ברית של ממש. לא תיכננו מהלכים משותפים כדי לקדם את שניהם, פשוט התחברו קצת והפכו לברירת מחדל אחד של השניה. לא הושקעה שום עבודה בברית הזאת.

  פרווטי נלחמה כמו פנתרה בכל החזיתות, חברתית מנטלית פיזית אסטרטגית, יו ניים איט. אז אתה באמת רוצה להשוות את בוקי לפרווטי?! 

  עמלץ לבן עם לב טוב:

  @yankel dudel,

  שגב הוא ממש לקקן , קם בבוקר חושב למי ללקק

 • סיגל :

  יאללה יאללה, כמה דמעות, הפורמט, הפורמט…. מי ישמע מדובר מינימום בלוחות הברית. אסור לשנות אות!

  כן, שינו לך קצת את הפורמט, שלא לומר שיפרו אותן רחמנא ליצלן, לטובת פרקים מעניינים יותר על המסך.

  בסה"כ בוקי לא גרוע יותר מטלכו, מזיו, או מדן מנו.
  זו האסטרטגיה שלו, לשמחתנו, כי כך הוא מונע מאיתנו סוף ידוע מראש כמו שהיה בעונה 1.

  בסה"כ הפרקים משתפרים לדעתי, ותודה על זה שחסכו לנו את מופע האימים של פרסטר אתמול.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רונית :

  ובמהלך אחד, קטן ושפל, הצליח הבוקי לעלות על כל מגרועות תורג'י, אושרי, ענת ואנה והפך לגועל נפש האנושי הכי גדול בתולדות השרדות ישראל.

  הוספת תגובה לתגובה

  עמלץ לבן עם לב טוב:

  @רונית,

  נראה לך

  זה בגלל שענת מלכת הכושר

  ואנה הרקדנית , התנשאו

  תורג'מן הוא נפוליאון קטן ומציק

  ובוקי עשה מעשה שכן ייעשה בתולדות הישרדות

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @עמלץ לבן עם לב טוב, בוקי גנב ולעד ייזכר ככזה. תמשיכו לאהוד אותו, העובדות לא ישתנו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @לואיס ויטו, המשפט שלך קצת סותר את עצמו, לא? "ייזכר לעד כגנב" מול "תמשיכו לאהוד אותו"?

  אמנון:

  @לואיס ויטו, גם רובין הוד היה גנב!

  שרון ש.:

  @לואיס ויטו, גם אני חשבתי שיזכרו אותו כגנב אבל אני חייבת לספר לך שאני מופתעת מהתגובות בסביבה שלי. במקום העבודה, במשפחה והחברים, כולם אנשים ישרים וכולם משבחים את המהלך של בוקי. מוסיפים ואומרים שזה מהלך מתבקש. אף אחד לא מדבר עליו כגנב אלא כגאון(!), לא פחות. אז נכון, מדובר רק על הסביבה הקרובה שלי וזה לא אומר כלום אבל אותי זה מפתיע מאוד.

  לואיס ויטו:

  נייר לקמוס,
  אין סתירה. אנשים אהדו גם את סטלין וגם את היטלר ובעזה אוהדים מחבלים מתאבדים – זה רק עניין של נורמות חברתיות.
  ואני יכולה להתערב איתך, שעוד שנה שנתיים, לא משנה כמה, כשמישהו ישאל ״מי זה בוקי נאה״ יענו לו ״נו, זה שגנב את הפסלון״. אף אחד כבר לא יזכור למה הוא גנב אותו או ממי, יזכרו רק את העובדה שהוא זה שגנב.

  אמנון,
  אם בוקי יזכה ויחליט לתרום אפילו חלקיק מהזכיה לאותן זונות שהוא סותר להן בסיורים, או לחילופין יקים איזה מרכז גמילה – אני בשמחה אוכל את הכובע.

  שרון ש.,
  יש לזה שתי סיבות – בוקי הוא קונטרה לתורג׳י. אם לא היה כזה או אם היה מדיח מישהו אחר ב״מהלך״ הזה – התגובות היו שונות.  

  לואיס ויטו:

  שרון ש.,
  התגובה נשלחה לפני הזמן. הסיבה השניה זה כמובן אפקט העדר.

  נייר לקמוס:

  @לואיס ויטו, אני מסכים איתך שבוקי ייזכר כזה שגנב את הפסלון, אבל לא זה מה שאמרת. אמרת שהוא ייזכר כגנב. אני יכול לומר לך שאני אכן אזכור אותו תמיד כזה שגנב את הפסלון, ואזכור לו את זה לטובה.

  בקשר לתרומות של בוקי, אני מציע לך לראות את הכתבה עליו בתוכנית של אמנון לוי, אולי תביני.

  יויו:

  @לואיס ויטו, אני חושב שאת טועה, והזמן כמובן יגיד, זה משחק והגניבה היא בתוך משחק עם כללים מעורפלים ולכןזהלא ממש גניבה. אני די בטוח שלא יידבק בו אות קי. כמובן שיש את האנשים שמלכתחילה לא חיבבו אותו. למשל לואיס ויטו שהאהדה שלה לצד השני די מובהקת עם גניבה או בלעדיה.

  לואיס ויטו:

  יויו,
  זה לא ממש נכון. חיבבתי את בוקי בתחילת המשחק ואפילו עד לא מזמן. ליבי יצא אליו כשאחרי לילה שבו נחר קשות, גילה בבוקר שהפריע לאחרים ורצה להקים מחסה רק לעצמו. והיו לו עוד הרבה רגעים שהוא נגע מאוד לליבי. אבל ככל שהעונה המשיכה ובמיוחד בפרק האחרון, עם מופע האימים של ״תחפשו לי בחור של התחת״, הבנתי שהחסרונות שלו עולים על היתרונות.
  במקרה של תורג׳י למשל יש לא מעט חסרונות ואני מודה בזה לגמרי – הוא ילדותי לפעמים וחסר טאקט, שחצן ויהיר לעיתים. אבל בעיניי, היתרונות שלו עולים על החסרונות.

  מה שמטריף אותי בכל הסיפור הזה, שמתנהל נגד תורג׳י מסע דמוניזציה. אפשר לאהוב או לא לאהוב מתמודד וזה בסדר גמור, אבל להכפיש אותו ולנסות להרוס קריירה של מחצית חייו – זה חוסר פרופורציות. ובוקי בפייסבוק שלו מנהל את מסע ההכפשות הזה (שהיום ברור שנועד להכשיר את הקרקע לקראת הפרק האחרון, דרכו להצדיק את עצמו).
  אני קוראת תגובות פה ובאתרים אחרים וממש יכולה לדמיין אנשים צועדים עם גלימות ולפידים לכיוון ביתו של תורג׳י בשביל לעלות אותו למוקד.  

  נייר לקמוס:

  @לואיס ויטו, יש רק אדם אחד שהרס לתורג'מן קריירה של מחצית חייו. קוראים לו תורג'מן. בוקי נאה הוא רק המראה המשקפת את האמת, ובעצם לא צריך אותו, יש רבים אחרים.

  מתבוננת:

  @לואיס ויטו, נהנית לקרוא את התגובות האינטליגנטיות שלך. היה שווה לחזור לפוסט לגלות תגובות שנעים לקרוא וממש לא רק בגלל שאני חושבת בדיוק כמוך. באותה מידה אני נהנית לקרוא תגובות של שי, אודי , שרון ועוד שהדעה שלהן הפוכה לשלי.

  לואיס ויטו:

  מתבוננת,

  את מקסימה אמיתית. ההנאה היא הדדית 

  יויו:

  @לואיס ויטו, בוקי לא אדם נחמד, אבל בתור דמות טלוויזיונית הוא מסב לי עונג רב. תורג'י כנ"ל. אלו דמויות עגולות שמביאות יצרים ואמפולסיבות – דבר שבטעות אפשר לחוות כחד ממימדיות.
  אני לא חושב שמישהו יעלה את תורג'י למוקד – הסרי חשש – אבל בכל זאת יש בו משהו שמעורר אנטיגוניזם אצל הרבה אנשים יותר מאשר שבוקי מעורר, עם כל הפלצות שהוא מעורר בך. אני מודה שיש הרבה דברים מעוותים בנורומות החברתיות שלנו ובתפיסה שלנו, וזה מה שיש ואני עדיין משוכנע שאם בוקי יעלה להדחת סמסים, הוא יישאר בגדול.

  לואיס ויטו:

  יויו,

  ברור שהוא יעלה. הרי הוא גיבור ישראל החדש! מודל לחיקוי! ומושא הערצה לאומי! – כבר אפשר להגיד שהוא המאמי הלאומי החדש, לא?

  

  לואיס ויטו:

  יויו, הכוונה שלי כמובן הייתה שהוא יעלה לשלישיית גמר.

  יויו:

  @לואיס ויטו, א. הלכתי קצת רחוק בדמיון שלי עם הדימוי שלך המאמי הלאומי – בהההה ב. מעניין, עם אני משתמש בנרטיב שלך, מה יותר יזכרו לו את המאמי או את הגנב? אני אישית לא מסכים לא עם ההגדרה הזו ולא עם ההגדרה הזו, אני מזכה אותו כשחקן הצבעוני ביותר בהישרדות.

  יויו:

  @יויו, עם ואם זה אותו דבר? איזה באסה שגיאות כתיב שאי אפשר לתקן אותן

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @יויו ולואיס ויטו,
  אחרי הפרק האחרון, מבחינתי, זה נבלה זה טריפה (בוקי ותורג'י, כן?). אמנם הם ריתקו אותנו למסך, אבל לאף אחד מהם לא מגיע לזכות. נקודה.

 • יוני :

  דיי לכל הצדקנים,"לא נתתי לילדים שלי לראות וכו" מי שצפה בכל התכנית אתמול הבין כמה זילות וגאווה יש על השלישייה הגאוותנית והשחצנית שהשפילו אדם שמבוגר מהם שהוא היה בבריכה תחנתכו את הילדים לכבד את המבוגרים ולא לצחוק עליהם בוקי עשה להם בית ספר שאפו ומגיע לשלישייה הגועלית הזאת

  הוספת תגובה לתגובה

 • תורגי :

  לך יש בעיה צפניה !!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • תורגי :

  צפניה לך יש בעיה לא לבוקי

  הוספת תגובה לתגובה

 • דן :

  כל הכבוד לבוקי ששרד בכל מחיר (פסלון חסינות צריך להחביא ) ובוז לאפס תורג'מן איש קטן ואלים מילולית
  על מה שהוא אמר לבוקי לפני כל עם ישראל אין סליחה
  ראה סיפור קמצא ובר קמצא
  בוקי ואיתי שגב נגד אנה וענת ואולי גם משה יפתיע ויצטרף לבוקי ושגב

  הוספת תגובה לתגובה

 • אמנון :

  אין זה הזמן לצהול ולחלק שלל, זה הזמן לצום, להפיל תחינה ולהתפלל בכל הכוח שמי שיחזור מאי התקווה לא יהיה תורג'וק.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @אמנון, ואולי לא. אם תורג'י מנצח והשלישיה יגיעו לגמר לא יהיה מי שיצביע עבורם

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @יויו, ואז מה? נראה אותם בבריכת הסולטן כולם עם 0 הצבעות ואז מבחן האש יקבע מי לוקח את המיליון – אמא'לה, יש כאן ריח של שרוף!

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @אמנון, חכה רגע עם השרוף, ומידה והאפשרות הזאת תקרום עור וגידים, כנראה שיהיה גם רביעי שייקח בהליכה.

 • עמלץ לבן עם לב טוב :

  בוקי הוא השורד האמיתי תקלטו את זה

  הוספת תגובה לתגובה

 • עמלץ לבן עם לב טוב :

  צפניה, בוקי נאה וסער שיינפין הם שני הטובים בעניין הזה , וסער שיינפין שולט

  הוספת תגובה לתגובה

 • תורג'י מקלל את היום שהלך להישרדות :

  גוש הגועל הנקרא איתי תורג'מן אכל אותה חזק. ומגיע לו…:-). אחלה

  הוספת תגובה לתגובה

  תורג'י מקלל את היום שהלך להישרדות:

  @תורג'י מקלל את היום שהלך להישרדות, ולאנה הכלומניקית שלא עשתה דבר בתכנית ורק נגררה, מגיע לה בן זוג כמו הקקה הקטן הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  סטיביה:

  @תורג'י מקלל את היום שהלך להישרדות, אכן הערס איתי תורג'מן הוא הישראלי המכוער ביותר (בלשון המעטה)

  הוספת תגובה לתגובה

 • בשידור חוקר :

  יוחזר צפניה האמיתי

  הוספת תגובה לתגובה

 • גוזגי :

  עבודה בעינים איך זה שענת גילתה את הגניבה שניה אחרי שקרתה
  ואיך זה שהתלבשו דווקא על בוקי
  ואם חשבו שהוא גנב אז למה לא פיצלו קולות
  הרי ברור שגנב בשביל המועצה
  קצת מצחיק להשוות את ה"גניבה" של תורגי מענת והגניבה של בוקי מענת
  התגובות בגניבה הראשונה היו חרטא ברטא והתגובות בגניבה השניה היו משתוללות

  הוספת תגובה לתגובה

  עמלץ לבן עם לב טוב:

  @גוזגי,

  נקודה מעניינת

  אבל יש לי רעיונות:

  1. ענת גילתה את הגניבה כי רצתה להגיע עם הפיסלון בתיק שלה למועצת השבט.

  2. נפל החשד על בוקי בעיקר, (שלושת הרעים הם חברים יחדיו), ואם החשד נופל על שגב או על בוקי

  (תחשבו ששגב היה גונב את הפיסלון ואח"כ מציג אותו)

  אין לשגב אומץ.

  3. אני לא חושב שהיה להם טעם לפצל קולות , או כי הם טיפשים (הרי לבוקי היה כבר קול , ויכלו לשים 2 קולות לבוקי , ואחד לשגב) או שהעריכו שבוקי/ לוקח לא ישתמש
  בפילון , אלא העלימו , ואז הוא יעוף

  הוספת תגובה לתגובה

 • נונה :

  כבוד להפקה, למנחים לצלם הראשי יוחאי עצמון עשו עבודה יפהפיה ואחללה תוכנית יצאה להם מתחת הידיים.

  התוכנית הזאת – מרהיבה מעניינת ומושכת !

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @נונה, מסכים ב-100%.

  אמרתי כבר שאני עוסק בצילום באופן מקצועי, ועבודת הצילום בסידרה הזו – שפתיים יישק (תישק?).

  אני עדיין זוכר את הצילומים של משימת הגמר לפני שתיים-שלוש עונות, כשהמתמודדים התבקשו להחזיק מעמד על עמודים תקועים בתוך הים שהתחיל בשפל ונגמר בגאות, וכל הזמן הזה ראינו גם צילומי תקריב וגם צילומי יעף. ישבתי עם שני חברים צלמים והתפעלנו. גם בפרק האחרון היו כמה שוטים מופלאים כאלה, בעיקר במשימה באי התקווה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • מי אמר למי - עשר המבורגרים?... :

  רמז: ערס אחד קטן ומגעיל

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @מי אמר למי – עשר המבורגרים?…, אתה מתכוון לאותו אחד שקרא לסבון מרק (Soup)?

  הוספת תגובה לתגובה

 • היחיד שמבין :

  בואו לא נתבלבל זו לא גניבה, הפסלון לא שלה היא לא קנתה אותו. היא זכתה בו במסגרת המשחק והיא במילא תחזיר אותו.
  ומהו המשחק? המשחק הוא לשים אנשים על אי בודד, עם מעט חוקים (חוץ מאלימות כמעט הכל מותר), ולראות מה יוצא מהם.
  איך הם מתנהגים, מה הם יעשו כדי להשאר וכו'.
  הרי מטרת התוכנית זה לא באמת המשימות, אלא המציצנות והלך הרוח על האי.
  ניסו לשחזר פה את בעל זבוב, להוציא את הפנים האמיתיות של האדם לאחר שהוא כבר מתרגל לכך שיש מצלמות, או שהרעב כבר משתלט על ההבנה שיש מצלמות.
  וזה בדיוק מה שקרה. התבוננות איכותית לרפיסות של האדם, כיצד הוא מגיע למצב שיוצא ממנו עליבות וגועל ובכי וזעקות כשהוא מבין שהגיע הסוף.
  אדם שמבין שהוא הגיע לתחתית, יעשה הכל , אבל הכל כדי לצאת משם. וזה לא רק בוקי, זה כל אחד.
  פשוט בוקי יותר דוחה משאר האנשים, זה הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אביב :

  זה ברור שההפקה לא התערבה למען הרייטינג, זה אחד הפרקים היותר מותחים ומעניינים שהיו בהשרדות בזכות המהלך הזה, שלולא היה מצליח, המשך הסדרה וסיומה היה משעמם וידוע מראש.

  ההתנהלות במועצת השבט הייתה מבישה, ה"שכונה" הזו יכולה לקרות רק בישראל, זה נראה אשכרה כאילו תורג'י בא להרביץ לבוקי וגיא מגן עליו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אביב, זה לא רק נראה כאילו. לפי מה שפורסם, התיגרה בין תורג'מן לבוקי נמשכה שעה שלמה, וגיא ועוד איש צוות הפקה נאלצו להפריד פיזית בין תורג'מן לבוקי. לא הראו לנו את הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

  איתי תורגמן הערס בריון השכונה:

  @אביב, פשוט להקיא מהתורג'מן הזה. וגם ענת הראל חשפה את פרצופה המכוער והאלים. האישה המתחסדת הזאת התגלתה בשיא עליבותה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי (השני השני) :

  בגדול המושבעים מסבירים כאן יפה איך הגענו למצב שבו גניבה הופכת לסוג של לגיטימית במשחק…

  http://survivor.nana10.co.il/Article/?ArticleID=916945

  ואיזה יופי זה שאושרי מדבר פתאום אסטרטגיה (ואפילו עם סוג של הגיון!) ובנוסף לכל יוצא נגד תורג'י. מגניב.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @שי (השני השני), וואו, וואו ושוב וואו. אושר הגיע מאוד לא מוכן למשחק, הגיב רע מאוד להדחות שלו, וזה ממש לא טריוויאלי בעיני התגובה שלו בקישור שצירפת. שאפו אושרי.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.