ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: "בפארק הלאומי שנקרא בת ים"

14 ביולי 2012 | | 135 תגובות | מאת

בעצם, בסופו של דבר, יוליה פלוטקין רק יישרה קו עם אבותיה. אפשר להוציא את השיער המתולתל מחבר העמים אבל אי אפשר להוציא את חבר העמים מהשיער המתולתל. לכו תמצאו משהו ברעמה הזו. יוליה, כמו אבותיה, לקחה את הזמן שלה ובחרה בצד הלא נכון כמה שעות אחרי הדדליין. הנה, תראו את רוסיה שמזגזגת בנושא אסד ולא עושה כלום בזמן שאלפים נטבחים. בסוף היא תצטרף למערב וגם תיקח קרדיט. ומה עם ברית המועצות שנזכרה להתנגד לנאצים כמה מחנות השמדה מאוחר מדי? רוצה לומר, הזגזגנות וההתמהמהות טמועות בדמה של יוליה. לכן כלל לא מפתיע שהתקשתה לבחור בצד של הטובים. הצד של הטובים הוא כמובן הברית של טי-ניום כן?

תורג'י מת, יחי התורג'י החדש

כבר מרגישים את הסוף. שיגיע כבר. עשרים פרקים מאחורינו, שבעה שורדים במחנה. זהו, עכשיו מגיע זמן הפציעות והמריחות. מכאן זה רק יהיה גרוע יותר. כי התוצאה של שני פרקים בשבוע כפול שעה וחצי כפול מינימום חומרים היא אף פעם לא טובה.

בכל מקרה, אנחנו בפרק עשרים. השורדים מדברים על משימת החסינות ואוכלים קוקוס כדי להעביר את הטעם של החתולים שבלעו. תורג'י מכריז שהוא ימשיך להילחם כי אין אף מתמודד "יותר מצפוני או מוסרי" ממנו. עכשיו כשאושרי כבר לא איתנו וזה. אחרי הפתיח השורדים ממשיכים לאכול. אמרתי לכם שזמן הפציעות הגיע. ענת רוצה שתורג'י יוכיח נאמנות לה ולאנה ויכניס את יוליה לברית. "הם היו פעם חברים", היא מתפייטת ונזכרת שקראה על הסטוץ של תורג'י ויוליה בגיליון המיוחד של פנאי פלוס. תורג'י לוקח את יוליה לשיחה והם מסכימים על ברית מרובעת. ענת מרוצה: "נראה שתורג'י עשה עבודה והכדור בידיים שלנו". כזכור, אם הן לא היו מדיחות את אושרי, הכדור לא היה עוזב את הידיים שלהן.

שגב מצידו, רואה שיוליה ותורג'י מסתודדים ודואג. הוא אומר לה שכל שאר הדאנגים מצביעים לתורג'י ותוהה כיצד היא תצביע. יוליה מסרבת להשיב והוא מתרגז ואומר לתחקירן שהוא לא מבין איך מרוב מספרי הם הפכו למיעוט. כמעט אפשר לשמוע מישהו מההפקה לוחש: בעבודה קשה, טיפשה.

עוברים לדו קרב של אי התקווה. רובוארץ לובש את חולצת הג'ינס השחוקה ומסביר לפרסטר ולאושרי שהאתגר יהיה מבחן חברתי: עליהם להשיב על שאלות שקשורות לחבריהם לעונה. הראשון שמשיב ארבע תשובות נכונות ישתחרר מהקורה אליה הם קשורים. במהופך. אושרי מסביר לתחקירן שעמידת ראש הזכירה לו מצב של סוטול ואחרי שאושרי "זוכה בהגרלה", האתגר יוצא לדרך. כצפוי, אושרי נראה טוב גם במהופך. למעשה הפנים שלו נראות אותו הדבר. הפלא השמיני של העולם נמצא מול עינינו כל הזמן הזה ולא ידענו.

התפוז המעצבן. אילוסטרציה

האתגר כולל כל מיני שאלות מומצאות כמו "מה שם אלבומו הראשון של הראל מויאל" ("הראל מויאל". מן הסתם כי לא היה אחד כזה) ומתברר גם שבוקי נאה השתמש בשם בדוי מחלק מטוריו. כי "בוקי נאה" בכלל לא נשמע כמו פסבדון. אפילו "צפניה" יותר אמין. אתם יודעים, יש ספר כזה בתנ"ך.

בסוף, אחרי טריליון שאלות על חברו הטוב שגב, פרסטר מנצח ושולח את אושרי לוילת המושבעים. מה לנו יוצא מזה? עוד סצנה מביכה של פרסטר באי התקווה.

למען השם סטריקובסקי, די עם זה. בחייאת

בינתיים במחנה, בוקי מכין פמוטים לנרות שבת ותורג'י מביא מדואר האי נרות, יין וחלה. למה הם מקבלים את זה? בדיוק מאותה הסיבה שהם קיבלו מעילי גשם. כי אין סיבה. חברי סאנאי עורכים קידוש ומאוד מתרגשים. אנחנו ביום 27. להזכירכם, הקידוש הקודם נערך ביום 14. וזה שלפניו ביום 2. מעניין אם מדובר בעריכה ממש גרועה או במשחק מנטלי בראש של המתמודדים. כל פעם אומרים להם שזה יום שישי והם ממהרים לשחוט כבשה ולערוך קידוש. היהודים עדיין שוחטים כבשים לא?

כך או כך, יוליה דומעת. היא כבר לא בטוחה שהיא בברית המרובעת של טי-ניום ונטלי מעליבה אותה אז היא לא בטוחה שהיא בברית המרובעת של דאנג. בבוקר תורג'י כבר לוקח אותה לשיחה ואומר לה שהוא מאוכזב ושאין לה "שום אוסול". אני מניח שמדובר במילה מקבילה לכבוד. כלומר, אני מקווה שבזה מדובר. יוליה נאנחת: "אין לי כוח להצלבות האלה עכשיו".

לא, אתה

רובוארץ מקבל את פני השורדים במשימת השכר והעונש בחולצה הכחולה הכהה שלו. המשימה כוללת כל מיני שלבים מסובכים ובסוף ענת לוקחת עוד משימה. יוליה מגיעה אחרונה ומקבלת את הצמיד השחור. כלומר, פתק בתיבת ההצבעות במועצת השבט. מעניין אם יום אחד תהיה שגיאת כתיב בפתק הזה. למען האמת, אני די מחכה לשגיאת כתיב כזו. זה רק מתבקש.

השורדים חוזרים למחנה ושגב מנסה לשכנע את ענת להדיח את תורג'י: "תורג'י לא קיבל חסינות. זה נדיר", הוא מתחנן. בינינו, אני לא זוכר את הפעם האחרונה בה תורג'י זכה בחסינות אבל ניחא. ענת מציעה לו להדיח את יוליה המזגזגת. מתברר שלשניים יש הסכם על ברית מרובעת עם נטלי ברגע שיגיעו לפיינל 6. טוב לדעת. לא ברור מה ההבדל בין ברית עם שגב ונטלי שהכריזו שלעולם לא ידיחו אחת את השנייה וברית עם אושרי ותורג'י אבל כאמור, ניחא.

במקביל, בוקי נוזף ביוליה. אומר לה שהזגזוגים שלה הפכו אותה לבדיחת השבט ואז מחליט להמציא פסלון חסינות ולשקר לשבט. הוא עושה את זה כדי שלא ידיחו אותו למרות שאף אחד בכלל לא רוצה להדיח אותו. ברקע עובר אוטובוס ודורס את יוליה. ענת, תורג'י ושגב מחליטים לפצל קולות ולהצביע גם לבוקי וגם ליוליה שמתעוררת ורוצה להדיח את תורג'י. כן, זה כבר לא יקרה היום.

עוזרי הפקה, תייגו את עצמכם בתמונה

השמש שוקעת וכולם דוהרים לעבר מועצת השבט. רובוארץ לובש את חולצת החאקי החגיגית שלו ומכניס את שני המושבעים. כולם המומים לראות את אושרי עם צעיף אפור על הצוואר ותוהים מה עובר על פרסטר באי התקווה. מוטב שלא יידעו. מתחיל דיון על ההדחה של אושרי ותורג'י מלשין לאושרי על הטינוף של בוקי. בוקי לא מתחרט וטוען שהיה כאן מקרה של "סחיטה באיומים". זה מה שקורה כשנותנים לאנשים להכניס אוכל לסרט בו הם חיים.

עוברים לדבר על יוליה. יוליה אומרת שהיא יודעת לאן פניה נושבות ואז בוקי מתערב ואומר שהוא הכי נדפק מהמצב כי הוא בן בריתה של יוליה ובכלל, הוא לא הגיע למשחק כדי להיות סטטיסט ואושרי ותורג'י גנבו את אור הזרקורים. אלוהים, הוא כזה דרמה קווין לפעמים. אולי הוא אפילו אכל דרמה קווין. כן, סביר להניח שזה מה שקרה.

שירה עברית, מודל 2012

יוליה ממשיכה לדבר ואומרת שקשה לה להחליט מה לעשות כי יש כל כך הרבה משתנים כמו חסינות וצמידי וטו. נדמה לי שזו הפעם הראשונה שמתמודד בהישרדות מכניס בקטנה להפקה. אושרי שם את הצעיף האפור על ראשו ואנה ממלמלת משהו על מטאפורת אוטובוס. זה שדרס את יוליה לפני חצי שעה.

ואז יוליה בוכה. זה היה מתבקש אחרי הגנג בנג הזה. והיא החזיקה מעמד הרבה יותר זמן ממתמודדת הישרדות הקודמת יוצאת חבר העמים מהעונה הקודמת שבכתה במועצת השבט. אני לא זוכר איך קראו לה. היא לא הלכה להרבה השקות ונעלמה מהתודעה הציבורית. או לפחות מהתודעה שלי. כולם מחבקים נפשית את יוליה  ואושרי שואל את תורג'י האם באמת לא הייתה ברית מרובעת בטי-ניום. תורג'י משיב שהייתה, אנה אומרת שלא וענת נותנת את צמיד הווטו לבוקי.

יוליה מודחת וכולם מוחאים לה כפיים. היא מכריזה "סוף לייסורים" ובורחת ממועצת השבט. תמימה קטנה, אין לה מושג מה מחכה לה באי התקווה.

מפרגנות

 בפרק הבא: תורג'י חושף מרפק.

135 תגובות »

 • סופי :

  אוף. אמרתי לכם. :(
  אבל לפחות היא יצאה משם כמו מלכה :)

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @סופי, באיזה קטע היא הצביעה לשגב? היא טענה שהיא יודעת עם מי היא הולכת, אבל כנראה שהלכה עם הקולות שיש לה בראש…..

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נטע, ליקוי מאורות – או תוצאה של היין מהקידוש.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אמנון :

  איך אפשר לסלוח לכלבה הזו, נטלי, שמאחורי הגב הצביעה לבוקי. בושה!

  אם היו רוצים, היו דאנג יכולים להביא את תורג'י ויוליה למבחן האש – מה היה להם להפסיד מזה? הערב בעקבות התרגיל של בוקי היה סיכוי נדיר להיפטר מהג'וק – ומה הם עשו? זבל!

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, לא היה שום סיכוי כי לדאנג היו רק שני קולות. בוקי היה עם וטו ויוליה הראתה שאי אפשר לסמוך עליה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אודי, אם יוליה לא אמינה אז הכל אפשרי אצלה – גם לקוות אסור?

  ועדיין, נטלי יכלה להצביע לתורג'י, או לאנה או לענת – או פשוט ליוליה – אז מכולם דווקא לחבר השבט שלה שלא עשה לה דבר רע? ייכס!

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, נטלי רק צייתה לתוכנית פיצול הקולות (המיותרת) ששגב רקח עם אנה ענת כדי להתמודד עם הפסלון הלא קיים של בוקי.
  בנחיתות המספרית והפיזית של דאנג מול טיניום, הסיכוי היחיד של שגב ושלה הוא להמר על ברית עם אנה וענת. מיוליה לא היה צומח להם הרבה.

  אמנון:

  @אודי, למה ששגב וגרורתו יאמינו באופן עיוור לאנה וענת? הוא בעצמו אמר שאינו בוטח בהן, אז מדוע לסכן דאנגי? לפצל – בבקשה, בין יוליה לתורג'י, כך שאם בוקי מעניק ליוליה את הפסלון, תורג'י יועף: אם אנה וענת רציניות בברית עם שגב, הן היו חייבות להסכים למבחן הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון,
  מכיוון שביוליה הוא בוטח עוד פחות.
  אתה תובע משגב ונטלי להאמין באופן עיוור ליוליה שהוכיחה את עצמה כאמינה פחות מאנה וענת. ענת ואנה טרם הפרו הבטחה שהבטיחו לו. יוליה אמרה משהו אחד ואז נתנה לתורג'י לשכנע אותה לעשות משהו אחר.
  אנה וענת סומכות יותר על תורג'י, שאין לו אופציות אחרות חוץ מהן, מאשר שגב על יוליה, שיש לה אופציות אחרות והיא אף בדקה אותן. הוא גם נמצא בעמדת נחיתות בגלל השכר והעונש. ברור שהוא יוותר פה.

  אמנון:

  @אודי, מה הקשר ליוליה? מוסכם שהיא בחוץ (אם היא לא מקבלת פסלון), אבל מה לעשות חייבים לפצל בגלל הפסלון של בוקי: אין כאן שאלה של אי-אמון באנה וענת, אלא שפשוט שגב היה יכול לדרוש מהן שהפיצול יהיה מול תורג'י ולא מול בוקי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, הבעייה רק שתורג'י היה חלק מהסכם פיצול הקולות הזה, ובלעדיו יש רק ארבעה קולות לפצל (כי בוקי לא חלק מההסכם, לא מוכן להדיח את יוליה וקבל את הוטו). זה שביר מדי ויש יותר מדי דברים שיכולים להשתבש בתרחיש כזה, במיוחד אם תורג'י מריח משהו.
  וכאמור, אין שום סיבה שענת ואנה יעשו ויתור מפליג כל כך לשגב ונטלי כשהכח והרוב בהצבעה מונח בידיים שלהן, ושגב יודע את זה מצויין.

  אמנון:

  @אודי, ההסכם יכול להיות: אנה וענת יצביעו ליוליה, שגב ונטלי יצביעו לתורג'י, ותורג'י אומרים לו שהפיצול מול בוקי ושיאמין למי שהוא רוצה ושיצביע למי שהוא רוצה. נכון ששגב לוקח סיכון קטנטן, אבל זה שווה לו. הסיכונון הזה הוא שאם כל שלושת התנאים מתקיימים: 1) תורג'י חושד ומצביע לשגב 2) יוליה מקבלת את הפסלון 3) יוליה מצביעה לשגב, אז שגב עומד למבחן האש מול תורג'י.

  לאנה וענת אין מה להפסיד, ודאי שאין להן סיכון מיידי והברית עם תורג'י שרופה ממילא (מה, שתורג'י יאמין לו שסתם כך יום בהיר אחד שגב ונטלי החליטו להצביע נגד השבט שלהם? בלי הסכם מאחורי גבו?)

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, בודאי שיש לענת ואנה מה להפסיד. במהלך שלך הן מעבירות את השליטה על המשחק לנטלי ושגב גם לפני ההדחה (מה למשל אם שגב מחליט לספר לתורג'י שבנות הברית שלו זוממות להדיח אותו כדי להפתיע את ענת ולהיפטר מהמתמודדת המסוכנת ביותר במשחק והפסלון שלה?) וגם אחריה.
  במצב הנוכחי לענת ואנה יש עוד הדחה אחת לשבת על הגדר והן יבחרו בין בריתות אופציונליות מעמדה נוחה יותר, במקום לתת לשגב ונטלי לעשות את זה במקומן.
  למה הברית עם תורג'י שרופה? אין לו ברירות אחרות כרגע והוא היה חלק מהסכם פיצול הקולות הזה. מבחינתו הדיחו עוד דאנגי ושגב הבזוי הסכים למכור את יוליה כדי להציל את עורו. זה קל יותר, בטוח ונטול סיכונים בגלל העונש של יוליה.

  נאווה:

  @אמנון,

  אתה רציני? מה היא חייבת לבוקי בדיוק? להזכירך, הוא הדיח אותה כבר בעבר, גם מאחורי הגב.
  והיא עשתה את זה במסגרת פיצול הקולות ששגב ואנה תכננו, אחרי שבוקי גרם להם להאמין שיש לו פסלון. באותה מידה היא יכלה להצביע ליוליה ושגב יכל להצביע לבוקי. הם סתם החליטו אקראית מי יצביע למי.

  הוספת תגובה לתגובה

  נאווה:

  @נאווה,

  שגב וענת*

  הוספת תגובה לתגובה

 • נעמה :

  ועוד בפרק הבא: בוקי נופל מהכיסא

  הוספת תגובה לתגובה

 • אודי :

  פרק מצויין והדחה מוצדקת, אם כי מבאסת. מת על יוליה אבל תכ'לס היא לגמרי עשתה את זה לעצמה.

  כמה תשובות:
  - מה ההבדל בין ברית של אנה וענת עם אושרי ותורג'י לבין ברית עם שגב ונטלי:
  א. בברית הראשונה לא ספרו אותן והן היו מגיעות לגמר, במקרה הטוב, כנגררות עם סיכויים לא טובים לזכות. אם הברית עם שגב ונטלי תצליח (וזה אם גדול) ענת, ספציפית, תגיע לגמר עם סיכוי מצויין לזכות.
  ב. בברית עם נטלי ושגב יש רק איום חסינויות אחד (נטלי) ואין איום סמסים. אני לא חושב שצופי ערוץ הילדים יזכרו חסד נעורים לשגב ויסמסו לו בהמוניהם. בברית עם אושרי ותורג'י יש שני איומי חסינויות ושני איומי סמסים.
  ג. במצב הנוכחי יש לענת ואנה הרבה יותר אופציות והרבה יותר מרחב תמרון מאשר עם אושרי ותורג'י. יש להן גם יותר סיכון להיכשל ולעוף, כמובן, אבל בהתחשב בכך שענת עדיין עם פסלון, לוקחת אתגרים חופשי ואנחנו בשישייה, מצבה נראה לא רע.
  -=-
  אני מקווה מאוד שהברית הזו (נטלי-שגב-ענת-אנה) תתממש ותעבוד עד הגמר. היא תתן לנו את הגמר הצמוד והמעניין ביותר שאשפר לצפות לו כרגע (שגב-ענת). אנה גם הראתה ניצוצות אופי הפרק, וספציפית השתיקה יפה את הקשקושים של אושרי במועצה.

  - הרוסיה שבכתה בעונה שעברה היתה יולה. האחרונה שרצתה לראות לאן נושבות פניה של מיכל היא מירית.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אודי, יולה, יוליה. סיים שיט

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, אשפר=אפשר.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אודי, וכמובן שאני לא מסכים עם הקביעה שלך לגבי סיכויי הזכייה של ענת/אנה אם אחת מהן הייתה בגמר עם אושרי ותורג'י.

  כשחבר המושבעים מורכב מדאנגים שמתעבים רצח את השניים, מדובר בנצחון בטוח. גם אם אתה לכאורה נגרר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @צפניה, אני לא ראיתי שמתעבים רצח את אושרי (לפחות עד נאום ההדחה השני שלו שלא היה קורה בתרחיש הזה). בוקי ושגב אולי, פרסטר לא, יוליה לא, עזאם לא ואפילו נטלי לדעתי לא. אושרי לא בגד בעזאם כמו ענת ואנה. בגמר של אושרי, אנה ותורג'י, כשענת נופלת ב-SMS-ים (ואין לה סיכוי טוב לעבור אותם, היא צריכה חסינות) אושרי לדעתי מנצח ברוב קטן על אנה. אפילו אם ענת שם במקומה היא לא פייבוריטית לדעתי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @צפניה, אגב, אני מבין שעם סעיפים ב' וג' שלי (מרחב תמרון ושליטה בחסינויות וסמסים) אתה מסכים?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אודי, לא. ושים לב שאתה סותר את עצמך.

  אתה כל הזמן אומר שאושרי ותורג'י הם איום חסינויות אבל בינתיים נטלי וענת הן אלה ששולטות במשחק מהבחינה הזו.

  ואני גם לא חושב שמרחב תמרון זה מה שאתה צריך במשחק כל כך פתוח כמו בגרסה הישראלית. קח לך ברית מרובעת ורוץ איתה למרות כל הטוויסטים. ברית לא סגורה בצירוף הטוויסטים היא מתכון לצוואר תפוס.

  אודי:

  @אודי, איפה סתרתי את עצמי?
  - ענת היא לא איום חסינויות שהיא צריכה להתמודד מולו, אז את עצמה היא לא צריכה לספור בבחירת בני ברית. אם אתה טוען שנטלי אחת מסוכנת יותר במאבק על החסינות ברביעייה מאושרי ותורג'י אתה סותר את עצמך, לא אני.
  - בדיוק ההפך, ברית סגורה חסינה פחות לטוויסטים מאשר צמד עם הרבה אופציות. כי בשלב מסויים תמיד מגיע היום שבו מי שנשאר מחוץ לברית זוכה בחסינות וללא אופציות נוספות, נדפקת.

  צפניה:

  איך אני סותר את עצמי? נטלי לקחה יותר אתגרים מאושרי ותורג'י. עובדתית. היא איום חסינויות יותר גדול עבור ענת מאשר השניים.

  אודי:

  @צפניה, נטלי היא בן אדם אחד, ואפילו היא לא יכולה לקחת מליון אתגרים רצוף. גם ענת לקחה אתגרים. אפילו יוליה לקחה אתגרים ואף אחד לא הסתכל עליה כעל מתמודד חזק.
  שני מתמודדים חזקים מחזיקים בפוטנציאל גדול יותר לקחת אתגר חסינות בלתי ידוע אך קובע ברביעייה (כאמור, ענת צריכה אותה יותר מכל אחד בשלב הזה כדי לעבור את הסמסים, אם קיימים) מאשר שחקן חזק אחד.
  נטלי לא חזקה כמו אושרי ותורג'י ביחד, זו הסתירה שלך. גם אם היא לקחה יותר אתגרים עד עכשיו.

  צפניה:

  זו לא סתירה. אם כבר, השערה לא נכונה. אולי בעתיד נגלה מי מאיתנו צדק.

  אתה משער, פוטנציאלית, שתורג'י ואושרי חזקים מנטלי. ועל הנייר זה נכון. גם מייקלואיס היה איום חסינויות לפני תחילת העונה וראינו איך זה נגמר.

  בפועל, ענת ונטלי דוהרות באתגרים. והן דהרו גם באתגרים מול אושרי ותורג'י ביחד.

  אודי:

  @צפניה, יש אלמנט נוסף במקרה שאין סמסים ברביעייה. בשני התרחישים, ברביעייה צפוי תיקו בין ענת ואנה לצמד השני.
  השאלה מה שובר השוויון ומה הסיכויים של ענת ואנה לקחת אותו. אם הוא מבחן אש, אז הסיכויים של שתיהן לקחת אותו מול שגב טובים יותר מאשר מול אושרי או תורג'י; אם עדיין יש שכר ועונש, אז הסיכויים של נטלי לקחת חסינות ושכר ועונש ברציפות נמוכים יותר מהסיכויים של תורג'י ואושרי לקחת לפחות אחד משני האתגרים, ואם זה השכר והעונש, ענת ואנה אכלו אותה.
  (תכ'לס, ענת אכלה אותה).

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @אודי,

  רוב צופי איתי שגב בערוץ הילדים, היום כבר אחרי צבא.

  לא קונה את זה שאנה וענת יהיו בברית עם איתי ונטלי.
  לפי דעתי, תורג'י, אנה וענת יגיעו לסוף והקרב יהיה בין ענת לתורג'י.

  אולי אני מפגר, אבל קיימת בי האמונה שיש רק 2 מתמודדים בגמר ו-8 מושבעים כאשר הקהל יהיה המושבע התשיעי. הפיגור שלי מתבטא בזה שאני מאמין שההצבעה כבר נערכה על האי, מה שאומר שלהפקה יש אינטרס גדול למנוע ספויילרים, ואכן בעונה זו הספויילרים החיצוניים היו מעטים ביותר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @שי, אני מקווה שלא. למרות שבתרחיש הזה ענת מנצחת ותכ'לס די מגיע לה. אני מעדיף את התרחיש שלי.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @אודי,
  על איזה תרחיש אתה מדבר? הברית המרובעת שלך לעומת הברית המשולשת שלי? או דרך ההצבעה השנה.

  (אני צריך להזכיר לעצמי שאסור לטפח תקוות)

  אודי:

  @אודי, התרחיש שבו אנה וענת יחליטו ללכת על הברית עם נטלי ושגב והגמר יהיה, נניח, ענת, אנה ושגב או ענת, נטלי ושגב. מועצה אחרונה מעניינת יותר והצבעה מותחת יותר.

 • Dd :

  מתי פיספסתי?
  ליוליה היה פסל חסינות
  מתי היא השתמשה בו?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @Dd, נתנה אותו לבוקי באחת ממועצות השבט. אותו בוקי שטען שהוא כל הזמן נדפק בגלל הזגזוגים שלה. אני לא זוכר שהוא התלונן בזגזוג שהציל אותו במשחק.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @Dd, היא העניקה אותו לבוקי וכך הצילה אותו במהלך סוחט דמעות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • איציק :

  אני דמיינתי או שהראו פעמיים את הפתק של איתי שגב?

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @איציק, כנראה, הוא הופיע רק פעם אחת – ההצבעה של יוליה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סתם אחד :

  1. לא הבנתי את הרעיון של להדיח את יוליה. ענת אמרה שהיא רוצה להדיח אותה "כי היא מזגזגת". לא עדיף להדיח את שגב או את בוקי שבטוח לא איתך, מאשר להדיח את זאת שאולי תלך איתך? גם שגב רוצה להדיח אותה כי היא מזגזגת. לא עדיף לו להדיח את תורג'י או אנה ולשמור על הרוב של דאנג? מאוד לא ברור מה שהיה שם.

  2. בשאלות ששאלו את אושרי ופרסטר אחת השאלות היתה "באיזה ארץ נולדה יוליה". אחת התשובות היתה קייב. אני אשמח לשחק ארץ עיר עם מי שכתב את השאלות, זה יהיה קל.

  3. יוליה לא רק אמרה שפניה נושבות, היא גם אמרה "בואו לא נהיה תמימי דעים". ערוץ 10 שותל פרומואים ל"היפה והחנון" בתוך הישרדות?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @סתם אחד,
  1. לפי מה שהראו לנו, אנה וענת בונות על ברית עם נטלי ושגב כי הן סומכות עליו יותר ומרגישות איתו יותר בנוח מאשר עם תורג'י, שעד הגמר יטור להן את ההדחה של אושרי. הן מאמינות שיהיה להן ברור בכל שלב מה התכניות של שגב ולכן גם יותר קל להכשיל אותן, אם יהיה צורך. יוליה מזגזגת ובלתי צפויה, ולכן עדיף להדיח אותה. היא גם מדאנג, הפעם אפילו צפניה לא יטען שזו ירייה ברגל.
  2. זו היתה אופציה מכשילה.
  3. הי, לא שפת אם שלה, רחמנות.

  הוספת תגובה לתגובה

  דרור:

  אנה סומכת פחות על תורג'י? הוא הפאקין בן זוג שלה! גם ענת הזאת אני לא מבין את הראש שלה. היא באמת חושבת שהיא יכולה להפריד את אנה מתורג'י ולהרכיב רביעיה חדשה?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @דרור, אה, לא. הוא לא הפאקין בן זוג שלה נכון לזמן הצילומים אלא היום.
  אנה כבר פעלה נגד תורג'י בהצבעה הקודמת. למה שענת תחשוב שהיא לא יכולה לפעול נגדו שוב?
  שתיהן הסכימו שהברית הזו לא תמשך בלי מאמץ רציני מצידו של תורג'י. במבחן שהן העמידו לו הפרק (גיוס החלטי של יוליה) הוא נכשל.

  נייר לקמוס:

  @אודי,
  3. היא עלתה לארץ בגיל שנה. מצד שני, אילו לך היו שערות כאלו, גם פניך היו נושבות.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @נייר לקמוס, אני עדיין אנחש שבבית דברו רוסית.

 • Mrs.C :

  וואלה חשבתי שזה יהיה דו קרב אש בין תורג׳י לשכב ואז קרב מבטים בין עזאם לאושרי אבל לא..די מפתיעה ההדחה.
  רק אני חיכיתי כל הפרק למבט של תורג׳י שהוא מבין שאושרי מושבע עכשיו?

  הוספת תגובה לתגובה

  Mrs.C:

  @Mrs.C, שגב ***
  אייפון דביל

  הוספת תגובה לתגובה

  גם אני:

  @Mrs.C, לא רק אתה…

  הוספת תגובה לתגובה

  גם אני:

  @גם אני, סליחה, לא רק את.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לולי :

  קודם כל אני לא מבינה מה קשור יוליה וברית המועצות? ואם לא היו קוראים לה יוליה??? כולנו שווים כאן ואין צורך להזכיר לאחר עשרים שנה שאנחנו עדיין רוסים בעינייכם.. די.. מיצינו את זה כבר.. ולרשותך.. אם היית קצת יותר בקי בהיסטוריה היית יודע שרוסיה נלחמה במלחמת העולם השנייה מיוני 1941 עד סופה במאי 1945 ואם לא המדינה הזאת לא בטוח שהיטלר היה מובאס. והגיעה לשחרר מחנות ריכוז במידה שווה עם כוחות הברית האחרות.ואני שכל כך אוהבת את הבלוג שלך אחרי הכותרת איבדתי חשק לקרוא את ההמשך..

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @לולי, ואני שעליתי ממוסקבה ב89, אח שלי עדיין גר שם ואני מבקרת שם פעם בכמה זמן – לא נעלבתי כמוך, כלומר לא נעלבתי בכלל. זה לא בלוג היסטוריה אלא בלוג הומוריסטי שמסקר טלוויזיה. אם לא באת לצחוק קצת, אולי הבלוג של צפניה לא בשבילך.. 

  הוספת תגובה לתגובה

  לולי:

  @לואיס ויטו, קודם כל לא היה על מה לצחוק בכלל בפוסט הנוכחי. אם המפרסם במקום באמת להיות מצחיק כמו שלא פעם הצליח לו בוחר לצחוק על עדתה של אחת הבנות ומעוות עובדות היסטוריות אולי זה באמת לא בשבילי..

  הוספת תגובה לתגובה

  גם אני:

  @לולי, לולי את טרחנית (וחוץ מזה הומור תמיד מוסיף בריאות)

  דינה:

  @לולי,
  *בקיא
  *מובס

  ואת צודקת! גם לי זה צרם. מצד אחד אני מבינה שזהו בלוג הומוריסטי ותראי גם שכמה פסקאות למטה הוא 'צוחק' גם על יהודים ש'שוחטים כבשים בשבת'…מצד שני, מה לעשות , כשמדובר בנושא פגיע זה תמיד צורם, בייחוד כשאני יודעת בודאות שיש אנשים שבכלל לא יודעים שהרוסים שחררו מחנות השמדה ונלחמו בנאצים במלחמת העולם השניה.
  בקיצור, בואי נקווה שלפחות רוב מי שקורא פה כן יודע הסטוריה ולא באמת יחשוב שמה שצפניה כתב בצחוק זו האמת :)

  וזה אכן יהיה משעשע אם צופי ערוץ הילדים\קומדי סטור יצביעו בהמוניהם לשגב אם הוא יגיע לגמר…בתור אחת כזו שהעריצה אותו בשנות ה90 אני חייבת להגיד שיש לי כלפיו הרבה יותר סימפטיה מלענת הראל..שלא נדבר על תורג'י וכו'.

  הוספת תגובה לתגובה

  לולי:

  @דינה,
  תודה על תמיכתך.. ושגיות כתיב קרו מרוב עצבים..חחח.. ומסכחימה איתך לגבי שגב..מגיע לו..

  הוספת תגובה לתגובה

  לולי:

  @לולי, מסכימה

  בזינגה:

  שגב מעלה בי אסוציאציות של זוחלים וחרקים
  החיוך ומתק השפתיים לא מצליח להסתיר , את מה שהוא .

  הוספת תגובה לתגובה

 • ענת :

  לכל התוהים לגבי הדחתה של יוליה. אין מהלך גרוע יותר בהישרדות מאשר לזגזג. במיוחד בשלב כל כל קריטי. מספר השורדים כבר קטן מאוד וכל אחד רוצה לחזק את מעמדו ולהבטיח את הגעתו לגמר. במצב זה, שחקן שכל שנייה משנה את דעתו (בפומבי!)ולא נותן לאף צד תשובה חד משמעית הוא מסוכן. אי אפשר יותר לסמוך עליו, כי גם הוא אתך עכשיו (מה שלא בטוח בכלל), אתה לא יכול להיות בטוח שהוא יהיה אתך בהדחה הבאה.
  יוליה בישלה לעצמה את הדייסה ולכן קיבלה אותה לפרצוף. נקווה שמתמודדים עתידיים רואים את העונה הזו ולומדים ממנה, מעזאם ומאושרי איך לא משחקים.

  צפניה, בדומה לך אני מאוד אוהבת את השחקנים הרעים בהישרדות, כל עוד הם משחקים חכם. תורג'י עונה על קריטריון אחד מהשניים ולכן זוכה ממני בבוז מוחלט. הייתי שמחה למה אתה אוהב אותו (בעיקר כי הדעה שלך תהיה הרבה יותר מנומקת מ"הוא חתיךךךךךךךךךךך!!!!!!111!!!". אני מקווה)

  הוספת תגובה לתגובה

 • נטע :

  כל הכבוד, טור מבריק!

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @נטע, צחקתי בקול רם.

  הוספת תגובה לתגובה

 • דרור :

  אני יכול להבין למה שגב רצה להדיח את יוליה(בשביל להרויח עוד שבוע על האי) אני לא מבין למה ענת בחרה להדיח את יוליהשהיא כן-לא האויבת שלה מאשר את שגב שהוא *בטוח* האוייב שלה. חוץ מזה שהיא היתה יכולה להציב ליוליה מבחן נאמנות , אם היא תראה במועצת שבט שיוליה הצביעה ביחד איתם אז היא תדע שהיא נאמנה, אם היא לא אז לא נורא כי שגב בכל מקרה ילך הביתה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @דרור, כן, רק שאם לבוקי באמת יש פסלון, יוליה לא נאמנה, היא מגלה לדאנג שהולכים להצביע לשגב ובוקי נותן לו אותו טיניום אכלו אותה.
  ולא, לבקש מיוליה להצביע לבוקי (כלומר, להעמיד פנים שבוקי מודח כדי במקרה הכי גרוע יבזבז פסלון) זה לא מבחן נאמנות סביר. זה היה שולח אותה בחזרה לדאנג והיה תיקו בהצבעה ומבחן אש (או שענת היתה נאלצת לבזבז פסלון).

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @אודי, תגידו, באיזה פסלון מדובר?
  לא אמור להיות פסלון אחד על כל אי, ושניהם כבר נמצאו (יוליה וענת)?

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נטע, איזה פסלון? פסלון חסינות כמובן, כזה שרק חכמים יכולים לראות!

  אודי:

  @נטע, מתישהוא שלא ספרו לנו השורדים הבינו שיש עוד פסלון במשחק ובוקי החליט לנצל את זה כדי לזייף מציאה.
  מוזר שאף אחד לא מחפש אותו. במקום בוקי (או תורג'י) הייתי משקיע מאמץ בעניין.

  נייר לקמוס:

  @אודי, ייתכן שהם בכלל מחפשים עדיין את הפיסלון שעזאם קיבל 3483452 רמזים עליו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @נייר לקמוס, (אתה כנראה צוחק אבל) זה הפסלון של ענת, לא הגיוני שטיניום קבלו רמזים לשני פסלונים שונים

 • שמבה דוי :

  אני הייתי נותנת את הצמיד ליוליה ומדיחה את בוקי בשאיפה שאז יוליה תחבור אל תורג'י, אנה וענת. הו וול, כנראה שזו רק אני שלא מתה על בוקי. הרג אותי מצחוק עם ה"סחיטה באיומים" האיש אשכרה חי בסרט.

  מה שלא ברור לי זה למה תורג'י טורח לחזור ולהגיד שהם כבר לא שלישייה חזקה. גם אם זה נכון, למה הוא לא מעמיד פנים?

  הקטע של תורג'י מספר לאושרי מה שאמר עליו בוקי, זה בעיקר כי הוא מושבע עכשיו, = אל תצביע עבורו במקרה והוא יגיע לגמר, לא?

  אגב צפניה, הייתי בטוחה שכותרת הפוסט תהיה "אני כולי לב" :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @שמבה דוי, כי, כמו שבוקי הדגים במועצה, אם הם שלישייה חזקה אז יש אינטרס חזק של דאנג לפעול נגדם בכל הדחה כדי לפרק אותם במקום לשתף איתם פעולה כמו שעשו הפרק (מחוסר ברירה, למען האמת).
  ובאמת שהסרטים שתורג'י&אושרי חיים בו ("אני כולי לב" "חשבתי שאוהבים אותי" "אני הייתי בעל ברית שלכן למרות שלא דברנו בכלל") גורם לסרט של בוקי (המכובד בפני עצמו) להראות כמו סרט סטודנטים.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, הסרטים שתורג'י ואושרי חיים בהם, כמובן

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @אודי, בוקי מתבטא בצורה בוטה וחריפה ולעיתים אפילו רואה את המציאות בצורה מאוד עכורה (כן, הוא לא היחיד) וחבל..אני לא מחבבת אותו, את זה כבר אמרתי אבל אני בהחלט מחבבת את התגובות שלך (למרות שאנחנו רואים את המתמודדים בצורה שונה לחלוטין) כך שהכל מתאזן :-)

  אני חושבת שהמודח הבא יהיה שגב, בשאיפה לבוקי!

  דינה:

  @שמבה דוי,

  ואני הייתי בטוחה שהכותרת תהיה "אני צריך את יד ימין. יד ימין זה חשוב. זו יד חשובה"

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @שמבה דוי, באופן כללי יש לשורדים נטייה לפרט את כללללל המידע במועצות השבט… בכל פרק הם מספרים אחד לאחד מה בדיוק קרה, מה חשבו שיקרה, מה יכול לקרות…. כאילו האסטרטגיה נופלת להם מהידיים ברגע שהם מגיעים למועצה.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, תורג'י אומר את זה כי כולו לב. אין בו גרם אחד של שכל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רונית :

  אנה וענת לא ישברו את הברית שיש להן עם תורג'י.
  הן הכי יציבות שם. יהיה נחמד לראות אותן עם נטלי בגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @רונית, את אנה וענת יהיה נחמד לראות בגמר (למרות שהייתי מעדיף לראות את בוקי תופס את מקומה של אנה), גם את נטלי, אבל לא במחיר של לראות שוב את הג'וק – בשביל מה אני בכלל כאן אם לא בשביל לראות סוף סוף את המקק הארור עף? אם הוא עדיין שם בגמר, אני לא אצפה בו… בעצם הוא יהיה שם בכל מקרה כמושבע (אלא אם בינתיים תדרוס אותו ברחוב עגלה של תינוק ותשלח אותו למסדרון באיכילוב), אבל לפחות בלי הזקן.

  אה, ובאשר לברית הזאת, הן כבר שברו אותה בשבת הקודמת והשאירו את תורג'י בברית רק עם אברהם אבינו (שאינו יכול להצביע ואפילו איננו מושבע).

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @אמנון,
  זו עונה של בנות. הבנים שיתלוו לשלוש הבנות, יהיו רק מלווים.
  גם אני לא משתגעת על תורג'י, אבל הוא היחיד שמשחק את המשחק. שאר הגברברים שנשארו לא פוסקים מלייבב כמה הם לוזרים ומאוד מופתעים כשהם מצליחים להזיז שם משהו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @רונית, הפוך רונית, הפוך: דווקא תורג'י לא כל כך משחק את המשחק. הוא שחקן חזק אבל לא אסטרטג טוב. לעומתו, שגב ובוקי מוכיחים שוב ושוב שהם לא טובים בלקיחת חסינויות אבל באסרטגיה, הם עולים עליו.
  ואגב, ממש לא ראיתי אתמול את שגב ובוקי מייבבים
  שהם לוזרים, לא יודעת מאיפה הבאת את זה.

 • יוני :

  צפניה אני מדבר על זה שנים, יש חוק האומר מי שבוכה במועצת שבט הוא גם זה שיודח(גם באמריקאי זה היה וגם בישראלי), לא ראיתי את הפרק פשוט התפוצצתי להגיד אחרי שראיתי שהיא הודחה ובפרומו ראו אותה בוכייה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @יוני, אז מה קורה אם שניים בוכים במועצה? שניהם מודחים?

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @אמנון, הם הולכים למבחן אש :-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • ארבשחד :

  צפניה, אני באופן אישי מאוד מופתע ממך….
  שוב דיבור על היציאה של אושרי "יד ימין זאת יד מאוד חשובה" ? :)

  הוספת תגובה לתגובה

  יד לבן:

  @ארבשחד, היד המאוננת

  הוספת תגובה לתגובה

  איציק:

  @ארבשחד, ועוד הטסטה הזו באה אחרי ששחררו לו בכלל את יד שמאל…

  הוספת תגובה לתגובה

  רונית:

  @איציק, עם יד שמאל הוא גירד באף כשיד ימין היתה עסוקה. אלמנטרי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • תומישה :

  צפניה, שום התייחסות לגבי הטסטות של אושרי??

  סליחה,

  הטסטות של אושרי, המחזמר !

  הוספת תגובה לתגובה

 • אחד שלא יודע :

  אהה! צדקתי בשבוע שעבר. אכן ההפקה סידרה לאושרי הפסד בקרב מול משה (נו באמת, שאלות למשה על איתי שגב…)

  בכלל, אני חושב שאנשים כאן ממעיטים באינטרסים של ההפקה בניתוחי הבריתות וההפתחויות הצפויות. לצערנו הרב ההפקה היא שחקן חשוב מאוד בגרסה הישראלית וחייבים לחשוב מה הם רוצים לעשות.

  אם אני חושב מה ההפקה היתה רוצה, אז בהנחה שיש גמר עם הצבעת קהל, הם חייבים שיהיו אנשים שהם גם מוכרים יותר ומושכי סמסים, וגם איזשהו קונפליקט בין מתמודדים – כלומר שלישית טיניום בגמר לא כל כך טובה להם כי אז אין קונפליקט, אבל נגיד תורג'י ושגב אולי כן. ענת היא דמות די חלבית, בחורה מוכשרת וחכמה אבל לא מאוד מעניינת טלויזיונית (לא חיה בסרט כמו הרבה אחרים שם) ולכן להפקה לא כל כך כדאי שתגיע לגמר. אנה ארונוב – מאוד כדאי להפקה שתגיע לגמר, במיוחד אחרי הסאגה של כל הגמרים שהפסידה ברוקדים עם כוכבים ובגלל שהיא כוסית.

  נטלי – אפשרי אבל פחות רצוי להפקה מאשר אנה. בוקי? נראה לי פחות. שגב? אפשרי רק אם יבנו איזושהי יריבות בינו לבין תורג'י. את תורג'י ההפקה בטוח רוצה בגמר כי הוא הגיבור שמגיע לשם כנגד הסיכויים ואז מקבל רק את הקול של אושרי.

  לסיכום – ההפקה תדאג שתורג'י ואנה יהיו בגמר. לגבי השלישי ואולי הרביעי – נראה לי שגב ואולי ענת אם לא יצליחו להדיח אותה עם הפסלון שיש לה.

  אני אישית אגב בעד שגב. למרות שהוא די עצבן אותי באיך שהוא התייחס למשה ולפעמים הבדיחות שלו ממש מפגרות, הוא שחקן אינטיליגנטי מאוד ומצליח לא להיות מודח למרות שהוא כל הזמן על הכוונת

  יו, חפרתי

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אחד שלא יודע, נו, ברור שההפקה מעורבת ומשפיעה על ההתפתחויות. אבל זה לא כיף להכניס אותה לניתוחים.
  אגב, חשבתי כמוך לגבי ענת (לא תגיע לגמר כי סומנה כמנצחת) אבל אני הולך ומשנה את דעתי. ענת רצויה בגמר לא בזכות האופי של עצמה – אכן חלבי כמו שאמרת – אלא בזכות הקונפליקט שהיא מספקת עם המושבעים (עזאם למשל אבל גם אושרי ותורג'י אם הם שם) וההתמודדות הצמודה שהיא מספקת בהצבעה האחרונה (מול שגב, אם הוא שם). דו-קרב ענת שגב נותן את המאבק המעניין ביותר והצמוד ביותר במועצה הזו, במיוחד אם הוא קורה אחרי ששניהם בגדו בבריתות שלהם (הדיחו את בוקי ותורג'י בהתאמה) כדי להגיע לשם.
  ענת תצטרך חסינות כדי לעבור את הסמסים ואיתי יצטרך לנצח את אנה ונטלי (כנראה על חשבון נטלי). הי, אם אירית רחמים הצליחה לנצח את יניב רוחן בסמסים הכל אפשרי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, תורג'י אם הוא שם. אושרי כבר שם.
  אין הרבה טעם בהגעה של תורג'י לגמר, גם אם הוא עובר את הסמסים. לריב עם שגב (גם כן, איזה ריב שגב יספק לו כמושבע? מניסיון העבר המר, הוא יפרגן וילקק לו), לחטוף קריאות בוז מהקהל וקול אחד בהפסד צפוי לענת/אנה (צריכה להיות ענת)? לא מעניין.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אודי, מה רע בענת? חסינות זה תמיד נחמד, אבל היא תעבור גם בלי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, עם כל הכבוד לאסטרטגיה ומשחק חברתי, שנינו יודעים שהם לא משפיעים על הכרעת הסמסים. אם ההכרעה היתה מבחינת משחק נטו ברור שלא היתה לה שום בעייה לעבור.
  הבעייה היא שאין לענת שום קהל מצביעים חזק מאחוריה. לאנה ונטלי יש גברים/מתבגרים חרמנים (ולאנה את מסמסי רוקדים עם כוכבים שמתגעגעים), לתורג'י יש את מעריצי/מעריצות תורג'י/אושרי מהקולנוע (או מעריצי/מעריצות ה"ברומנס המרגש" מהישרדות) וכמובן את קהל המסמסים הרציני ביותר, בנות העשרה, שמחוסר ברירה קבלו אותם כ"חתיכים" העונתיים.
  אפילו לשגב יש את בוגרי הקומדי סטור וערוץ הילדים, שאולי מספיק מהם יוכלו לזכור לו חסד נעורים. לא מדובר בקהל קטן כך שגם אחוז זניח יספיק.
  מה יש לענת?
  צופי תכנית הבוקר שלה? צרכניות פיטנס?
  רק בוקי חסר תקווה יותר שם…

 • גלעד :

  אוי צפניה, חיכיתי לראות אם עיניך הכופרות יעלו על אחת הפשלות החזקות של העריכה העונה, פספסת לצערי.

  השורדים עשו קידוש ביום שישי, ולמחרת ראינו את תורג'י מניח תפילין.

  שמישהו יספר לעורכים שבשבת לא מניחים תפילין בבקשה.

  אגב, מתישהו בתחילת הפרק תורג'י מדבר וברקע עוברת מישהי בבגד ים שנראה מרחוק כשחור. לא זוכר שהיתה מישהי כזו, אבל אולי לא ראיתי טוב.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @גלעד, בשבת גם לא אוכלים חתולי ים!

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס (המקורי) :

  מישהו מוכן בבקשה להסביר לי מה זה?

  http://i47.tinypic.com/351a6tz.jpg

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נייר לקמוס (המקורי), הסידור של תורג'י, כך נראה לי, שקיבל עם התפילין במשימת הפרס השבטית.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @אמנון, סידור מאיר בחשיכה?

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נייר לקמוס (המקורי), מה, לא ידעת?

  עכשיו ברצינות, אין חשכה, רגע קודם רואים אותו מלפנים באור שמש, שמן הסתם נופל גם על הסידור ומשתקף, רק מאחורנית אין אור כי השמש מלפנים.

  נו באמת:

  @נייר לקמוס (המקורי),

  בזמן כמעט שקיעה -זאת פשוט השתקפות מהשמיים של הכריכה כרומו של הסידור שלו

  האם הרמז שלך שמדובר בטבלט? אייפון/אייפד-
  הצחקת אותי לאללה

 • בלייר וולדורף-פדידה :

  לא ראיתי את הפרק אתמול (בדיוק, אה… חפפתי את שיערי) אבל הערת ה"בעבודה קשה, טיפשה" גרמה לי להשתנק מהקפה של הבוקר. תודה.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @בלייר וולדורף-פדידה, אין בעד מה. איי איים טו פליז.

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  מה עם 'תמימי דעים' המופלא של יוליה "היא רוסיה?" פלוצקין?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @נייר לקמוס, תפסיק להשתמש בניק שלי, יא אידיוט. תבנה לעצמך חיים משלך במקום להתעלק על אחרים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • דוב :

  איך עדיין לא חשבו של הצירוף אנה+ענת=אנת (במילעיל)?

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרון ש. :

  "עוד סצנה מביכה של פרסטר באי התקווה"…
  צפניה, אל תגיד. הקטנה שלי לא הצליחה להרדם (הי, אנחנו בחופש)ופתאום קלטתי אותה מתגלגלת מצחוק מפרסטר, היא חשבה שהיא צופה ב"הופ קנטנטנים".

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  בניגוד לדעת הרוב ואמנון דנקנר, אני דווקא חושב שיוליה עשתה את הדבר החכם ביותר בפרק הזה ואולי בכלל.

  ראשית, היא הבינה שבמצב של 3:4 (לכאורה, לכאורה) ועם צמיד לבן וצמיד שחור – אין שום משמעות ליחסי הכוחות עד למשימת הצמידים, ולא היססה לומר את זה. עובדה שהמצב שלה אחרי המשימה הפך גרוע עד בלתי אפשרי, אבל התוצאה היתה יכולה להיות הפוכה.

  שנית, היא הסיקה בסבירות גבוהה שהסיכוי שלה להגיע למיליון לא גבוה – במיוחד לאחר משימת הצמידים אבל גם קודם – ולכן מה שחשוב זה לא מה שיקרה באי אלא מה שיקרה בחיים שלה אחרי הישרדות, ולא היססה לומר את זה. בחיים האמיתיים היא אולי תישאר חברה של בוקי ושל שגב, אבל יש לה הרבה יותר סיכוי להזדקק לקשר מקצועי עם תורג'י או אושרי או אנה.

  ההחלטה שלה היתה הרבה יותר חכמה מאשר להשתלח בדקה וחצי בכל "הפארק הלאומי בת-ים" ובכל הזמרים שהדיסק שלהם נקרא על שמם ובכל מחזות הזמר וברבין ובשואה, או להחליט שהבטחות מתחילת המשחק מצדיקות היצמדות חסרת טעם לברית מתפוררת, או לנאום לפני האומה כמה אתה נפלא וכמה לא מגיע לך.

  כל הכבוד לה, ואני משוכנע שהיא בין אלה שירוויחו הכי הרבה מהישרדות גם אם לא תגיע למיליון. תחשבו על זה – את מי ראינו בנשואים פלוס? את מי ראינו בעניין של זמן? את תורג'י-אושרי הלומי האוסקר? לא ממש.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @נייר לקמוס, שטויות, לא היתה כאן מחשבה מעמיקה אלא תוצאה של עייפות מצטברת, אולי התחלה של שפעת, והיין של ערב שבת, שאגב גם גרם לה לפספס שוב ושוב את האריח שלה באופן שבדרך כלל לא מתאים לה.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אמנון, מה שכתבתי לא מבוסס על ניחושים אלא על דברים שהיא אמרה במפורש, והבנאדם בנוי ככה שאצל רובנו (לא כולל אושריתורג'י) דיבור הוא תוצאה של מחשבה. בנוגע לאריח אתה אולי צודק, למרות שלדעתי הסיבה היא פשוט ממדים פיזיים. האמת, אחרי תום קשתי שפיספס את כל הבעיטות לשער ואיתם שהצליח לקלוע, כבר אי אפשר לדעת כלום.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @נייר לקמוס, סליחה, "המקורי" נשמט משום מה.

  אמנון:

  @נייר לקמוס, את/ה מתכוונ/ת למה שיוליה אמרה לאחר מעשה כדי לשמור על כבודה?

  נייר לקמוס (המקורי):

  @אמנון, קצת קשה לדבר עם תורג'י ונטלי ושגב ובוקי לאחר מעשה כשהיא כבר מודחת, לא?

  הוספת תגובה לתגובה

 • הילה :

  השנאה של יוליה אל נטלי הביאה לנפילתו של דאנג ולנפילתה שלה. לשבט דאנג היה רוב מספרי, הם בקלות יכלו להדיח שחקנים חזקים ומאיימים כמו תורג'י וענת ובכלל לגבור על טיניום.
  לא ברור מה נטלי עשתה ליוליה. ההפקה אהבה לערוך את התכנית כאילו יוליה היא הילדה הטובה עם תלתלי הזהב ונטלי היא המחושבת הרעה. למרות שבתכלס לא זכורה לי אף סצנה שבה נטלי הייתה גועלית ליוליה להיפך היא ניסתה כל הזמן להתקרב אליה (כמו שבחרה אותה להצטרף אליה לאמבטיה במשימת הפרס).
  דבר אחרון שלא הבנתי למה אנשים כותבים פה שיהיה אסמסים? אם יש חבר מושבעים שקובע זה לא אומר שלא יהיה אסמסים של הקהל?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @הילה, לשבט דאנג לא היה שום רוב מספרי. ההיפך, הם היו שלושה מול שלושה כאשר לשבט דאנג יש גם פתק אחד מראש בתיבה, כלומר ייתרון מספרי לטיניום. את זה אפשר היה כמובן לדעת רק לאחר משימת הצמידים, כפי שיוליה הבינה (ולא רק היא).

  הוספת תגובה לתגובה

  הילה:

  צודק, נכון לאחר משימת הצמידים הם באמת היו בשיויון. למרות שרואים את הזגזוג של יוליה עוד בתחילת הפרק בשיחה עם תורג'י. אני בכל זאת חושבת שהבעיה של דאנג זה שהם לא היו מאוחדים בטח לעומת טיניום, והבעיה העיקרית הייתה יוליה. כי היא פעם יצאה עם תורג'י ונטלי אף פעם לא באה לא טוב בעין ובגלל זה היא כמעט בגדה בהם הפרק הזה ובגדה בהם בפרק שבו השאירה את אושרי במשחק.
  כנראה שנצטרך לראות לאן פניי המשחק ינשבו…

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס (המקורי):

  @הילה, לא, הם לא היו בשיוויון. טיניום (טי-ניום?) היו בייתרון מספרי משום שלדאנג היה פתק אחד מראש בתיבה.

  הילה:

  לנייר לקמוס (המקורי!) -שיוויון מספרי אומר כמה מול כמה מתמודדים. טיניום (טי-ניום?) שלוש (או שמה בגלל תורג'י שתיים וחצי…) ודאנג גם שלוש (בשל הצמיד השחור של בוקי). יוליה על אף הפתק בתיבה עדיין יכלה להצביע.

  נייר לקמוס (המקורי):

  @הילה, מה שמשנה זה לא כמה אנשים מצביעים אלא כמה פתקים יש בתיבה (?). על פי חלוקת הקולות המקורית, לדאנג היו אמורים להיות ארבעה פץקים, לטיניום שלושה.

  אודי:

  @הילה, איפה היית בעונות הקודמות?
  אם הגמר העונה באותו פורמט, מגיעים אליו ארבעה שורדים, אחד מהם עם חסינות. משלושת האחרים הקהל מעיף אחד באמצעות סמסים. מהשלושה שנשארו המושבעים (כולל מודח הסמסים) בוחרים מנצח.

  לגבי היתרון של דאנג, מה שנייר לקמוס אמר.
  לגבי מתי נטלי היתה גועלית ליוליה, התשובה בריב המקורי בין השתיים בשבט דאנג, כשנטלי התעצבנה מזה שיוליה מנסה להתקרב אליה רק בעקבות המעבר של מיכל זוארץ לשבט השני.

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @אודי, לא נשמע לי מגעיל בכלל. נכון שהיא לא הייתה לבבית ומפזרת נשיקות כלפי יוליה, אבל למה שתהיה? הן לא היו חברות לפני זה. לא כל שתי בנות דוגמניות חייבות לקרוא אחת לשניה "מאמי" כמו שיוליה ניסתה לעשות. נטלי פשוט לא זרמה איתה. זאת לא גועליות ומי שחושב שכן – שיספר לי איך הוא היה מגיב אם מישהו אחר היה בא ואומר לו "אחי! אנחנו כבר לא קרובים כמו שהיינו פעם, למה אתה לא פתוח אלי?…".

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @נטע, נטלי לא פשוט "לא זרמה איתה". היא השפילה אותה בפומבי וניסתה להוציא אותה קטנה וצבועה. יוליה אשכרה בכתה, לזכרוני.
  איך אני הייתי מגיב? משהו בסגנון "סורי אחי, לא ידעתי שהיינו קרובים יותר מעכשיו, אני לא מרגיש בהבדל. אבל בכיף. על מה רצית לדבר"?
  במשחק חברתי כמו הישרדות, בטח שלא הייתי פולט "אתה סתם צבוע ומתקרב אלי רק כי X עבר לשבט השני, אבל עליתי עליך, לא רוצה חברים כאלו, טוב ביי".
  אני מבין מאיפה הגיעו העצבים של נטלי, אבל היא נסחפה בפראות עם התגובה שלה, שלא בחוכמה.

  הילה:

  לגביי יוליה ונטלי אני באמת חושבת שזו הייתה יותר העריכה מאשר המציאות. לא זכור לי שנטלי התפלצה על יוליה והשפילה אותה. זכור לי מישהי שאמרה למי שהייתה חברה שלה מה קרה את נזכרת בי אחרי שזו שהיית צמודה אליך לאחרונה הלכה- בעיניי זה משהו לגיטימי לשאול. וגם הייתה את הסצינה שבה נטלי ביקשה מבוקי שיפסיק עם ההערות הסקסיסטיות כלפיה (והתכנית קלטה לא מעט כאלה)ויוליה אמרה לה משהו בסגנון דיי להיות רגשי(איזו מין חברה לא תומכת בחברה שלה בכזו סיטואציה?). וכאן נכנסת העריכה שכדיי לאשש את זה שנטלי הוזה הערות סקסיסטיות מבוקי שכולו ג'נטלמניות הראו את בוקי אומר בטסטה "הפירוש של להיכנס לך לתחתונים זה כך וכך" הציגו את זה כאילו נטלי לא הכירה את המושג להיכנס למישהו לתחתונים וכאילו בוקי בחר בתמימות להשתמש במושג הזה.
  סליחה על החפירה, אבל זה כן מעצבן. אבל אולי אני מתעצבנת כי אני אשה ונשים, לפחות על פי אושרי, הן היסטריות…

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @הילה, יוליה לא חייבת לתמוך אוטומטית בנטלי בכל ויכוח בגלל ששתיהן חברות, כביכול. חברים גם מעמידים אותך במקום כשאתה לא צודק, ויוליה עשתה את זה די בעדינות ("אויש נטלי באמת"). יוליה גם חברה של בוקי, למה היא חייבת לגבות את נטלי ולא אותו?
  כשיוליה באה לשיחת "למה אנחנו מרוחקות" (צפיתי בה שוב עכשיו, אגב), היא הייתה מוכנה להודות שהיא מנסה להתקרב לנטלי גם בגלל שמיכל איננה. היא הייתה מוכנה לעשות את הצעד הזה לקראת נטלי. נטלי לא. היא ישר תקפה.
  נטלי אמרה לה בצורה מאוד לא נעימה שהיא לא יכולה להיות חברה שלה ושהיא ילדה קטנה ולא מסוגלת לשמוע ביקורת. זה אולי אוסול וכל השיט הזה, אבל זה מצביע בעיני על העדר אינטילגנציה רגשית, על פעולה מתוך אגו ועל משחק חברתי מחורבן.

  הילה:

  לאודי, מודה שלא יצא לי לראות עונות קודמות וסליחה על התמימות כשחשבתי שיהיה רק את מועצת השבט ושגוף תקשורת גדול לא ינצל את המאורע כדיי להפוך אותו למסחטת כסף מאסמסים…

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @הילה, קודם כל נטלי הייתה מאוד גועלית ליוליה בתחילת העונה. לגבי בחירתה במשימת האמבטיה – סביר להניח שההפקה רצתה שתי בנות ונטלי הייתה צריכה לבחור בין אנה ליוליה. אנה הייתה לוקחת לנטלי את הפוקוס ולכן נטלי בחרה ביוליה שלא תאיים עליה ושישבנה יקבל את כל הקלוז אפים, כפי שהיה בדיוק במציאות. יוליה לא קיבלה מבט אחד ממצלמה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • טל :

  טוב אז קודם כל אודי אתה חופר!!!!!
  שנית כל הכתבה מסכמת באופן מלא את מה שקורה בתכנית ואת מה שאני חושב עלייה…
  ענת ואנה לא יצטרפו לשגב ונטלי מהסיבה הפשוטה שזה יהיה מותנה בלהדיח את תורג'י ורק אז את בוקי, במצב שכזה הן יכולות לעוף שתיהן עוד לפני הגמר…
  באמת שכואב לי על יוליה, היא ירתה לעצמה בבטן, לא יודע אם היא לא ראתה הישרדות עד היום אבל היא יכלה עוד להציל את עצמה בזמן המועצה, אם היא הייתה אומרת שהיא מצביעה שגב אני חושב שהשלישייה הייתה הולכת איתה כי זה פשוט הרבה יותר נוח להשיג את שגב אחריו נטלי ואז את בוקי…
  עוד בעיה שיש לי זה הקטע של השני צמידים שדי טורף את כל הקלפים העונה ואני לא מבין איך הם כל כך טיפשים, חסינות בשלב הזה של עד החמישייה זה ממש מיותר הצמידים זה הכי חשוב, בקיצור עד שלא יעשו סינונים לאנשים עם שכל ויפסיקו להביא אנשים טיפשים אז לא תהיה לנו הישרדות איכותית, השלישיייה שמדיחים את עזאם ואת אושרי ומגיעים מיתרון של 5-4 לחסרון מספרי של 3-4 איתי ונטלי שפתאום מדיחים את יוליה במקום תורג'י, ג'מצ'י שבשנייה האחרונה גורם לכולם לשנוא אותו ולהדיח אותו בזמן שאף אחד לא תכנן לרשום אותו….
  אהה ואודי עוד משהו אחד, אתה חופר אח שלי, לא תהיה הרביעייה שאתה חושב אנה וענת לא יעזבו את תורג'י ולענת עוד יש פסלון חסינות ככה שאם נטלי לא לוקחת חסינות היא עפה, אחריה בוקי, ואז שגב, למה? ככה…

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @טל, אם היית מפנים משהו מהחפירות, *אח* שלי, היית מבין שדאנג לא יכלו להעיף את תורג'י בהדחה הזו. לא י-כ-ל-ו. לא היו להם קולות. יוליה לא היתה איתם, ענת שזכתה בוטו לא רצתה להעיף את תורג'י אלא את יוליה, שהיה מובטח רוב נגדה בכל מקרה.
  קפיש?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @טל, לגבי ההמשך, אתה קצר רואי במקצת. אתה שוכח שבחמישייה או ברביעייה אמור לחזור מתמודד מאי התקווה, ושהוא יהיה מדאנג או תורג'י. אם הוא מדאנג אחרי שענת ואנה רימו את נטלי ושגב, הוא עשוי להחזיר לדאנג את השליטה במשחק או לפחות לאלץ את ענת להמר ולבזבז פסלון.
  עדיף להן שתהיה רביעייה סגורה בשלב הזה שתדיח אוטומטית את מי שלא יחזור מאי התקווה, ולכן עדיף להן לסגור ברית עם שגב ונטלי – רביעייה – ולא עם תורג'י – שלישייה.
  אני מסכים שיש מצב שבוקי יודח לפני תורג'י, בעיקר אם תורג'י לוקח את החסינות הבאה כמו שהפרומו מרמז.

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @אודי, אגב, אודי, ה"חפירות" שלך הן חלק בלתי נפרד ומהנה מהקריאה שלי (ולא רק שלי) מהבלוג. רק שתדע ;)

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @טל, אז מה, נראה לך שהכל שחור וכדאי להפסיק להסתכל על הסדרה?

  כנראה שבזבזתי את זמני, יכולתי לעשות כל כך הרבה יותר דברים טובים במקום.

  מה שצריך להבא זה להגביל את הכניסה ל"הישרדות" רק מעל גיל 35!

  הוספת תגובה לתגובה

 • אני :

  באחד ה״לאן נושבות פניי״ רואים שבוקי מתאפק לא לצחוק
  היא בהחלט הנפיקה כמה מטבעות לשון בפרק הזה :-)

  הוספת תגובה לתגובה

 • צברית :

  צפניה,
  אני מתביישת בך ובזה שפרשנות מסוג זה מתפרסמת באתר של נענע 10! מה זה השנאה הזו לרוסים??? ומה הקשר בין רוסיה כמדינה ליוליה כיהודים שגרה בארץ מגיל שנה-שנתיים?
  זה כמו להגיד על יהודי שעלה מגרמניה שהוא פשיסט!
  או לכתוב שמאדם ששורשיו טוניסאים הוא מתנהג איך שהוא מתנהג כי ככה קדאפי התנהג.

  עם אין לך משהו חכם לכתוב עדיף שפשוט לא תכתבי…

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @צברית,
  
  עוד אחת…
  תנוחי
  או תפתחי חוש הומור

  נ.ב.
  כמו שהשורדים הם לא באמת ״שורדים״ והמשימות שלהם לא באמת משהו שנתקלים בו בהישרדות אמיתית בטבע (פאזלים?!) ככה גם בפוסט – לא הכל הוא מציאותי ולא צריך לקרוא את זה כתיאור מציאות.
  נ.ב.2
  פאשיזם היה באיטליה, נאציזם בגרמניה
  נ.ב.3
  צפניה הוא גבר
   

  הוספת תגובה לתגובה

  צ'ומה:

  @צברית, קדאפי לובי (ולא טוניסאי..)

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליאור :

  "וברקע עובר אוטובוס ודורס את יוליה"..!!!! אחי, אתה גדול..

  הוספת תגובה לתגובה

 • מציאות מדומה :

  The entire production is technicolor bizarre; the epitome of classic Donny and
  Marie. Remember that this is a popular place, and shows do
  sell quickly – so purchase tickets since possible.
  What I would look for in a correspondence teacher
  is anyone who has been achieving this sort of teaching for quite
  a while, someone who always enables you to find out about your lesson via e-mail or telephone (for no additional charge.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.