ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: "אתן משחקות גרוע"

7 ביולי 2012 | | 231 תגובות | מאת

בואו נשים את זה על השולחן העקום שבוקי בנה: נשים שמנסות לשלב קריירה ואימהות ימצאו את עצמן עם הראש בקיר. לא, לא בגלל אלימות משפחתית. אלא בגלל שבניגוד לכל הקלישאות, נשים לא ממש מסוגלות לדהור על מולטי טאסקינג. קחו את אנה וענת לדוגמה. לשתיים הייתה ברית מרובעת שהייתה יכולה לקחת אותן עד לגמר (בגידה באושרי ותורג'י בפיינל 5 וריצה לגמר עם הצלע החדשה בברית) אבל הן היו יותר מדי עסוקות בלהיעלב מזה שתורג'י מעדיף את אושרי על פניהן (אני לגמרי מזדהה, כן? לא מבין איך אושרי לא הציע לי חברות בפייסבוק או פינק בהזמנה ל-Songpop), בחרו להדיח את אושרי וכעת מצאו את עצמן בתחתית ברית בת לא פחות מ-6 מתמודדים.

בקיצור, לכו תסמכו על נשים. פרק 18 של הישרדות מוצא אותנו במחנה של סאנאי. יורד גשם וכולם מתכרבלים להנאתם. תורג'י לא מבין איך נטלי זכתה בחסינות ואושרי אומר שצריך למצוא את שובר השוויון בין חברי דאנג וטי-ניום. אם לא היו מדיחים את עזאם, כל זה לא היה קורה. אבל אם לא היו מדיחים את עזאם, היינו נאלצים לסבול עוד כמה רפרורים ל, חכו לזה, כלא המצרי. ניחא. נשלח את עזאם לוילת המושבעים. מישהו צריך ללמד את הילידים המקומיים איך מכינים פיתות דרוזיות נורמליות ומשהו אומר לי שענבל גבריאלי חיפפה.

אגב עזאם, הוא ופרסטר מגיעים לדו קרב על הזכות להירקב באי התקווה. רובוארץ מפתיע ואומר שמי שיפסיד באתגר יהיה המושבע הראשון ופולט שלמושבעים יש "כוח גדול בהחלטה מי יהיה השורד האחרון". תמיד תהיתי באיזה שלב של העונה ההפקה מחליטה כיצד תתבצע ההצבעה בגמר. האם הרייטינג הטוב מושך לכיוון של הצבעה בסמסים או שאולי הכל תלוי במצב הרוח?

בכל מקרה, פרסטר ועזאם מתחרים בהשלכת דיסקיות לעבר אזור בטוח (לבן. כי לבן זה טוב) ופרסטר מנצח (כי הוא לבן ועזאם לא). עזאם מודח והופך למושבע הראשון. הוא מצטרף למושבעים ראשונים גדולים קודמים כמו אפרת יקותיאל ומושיק "כולה מושיק" ליפץ. העתיד כולו לפניו.

מאסלמה (כמו שאומרים)!

חוזרים לסאנאי. תורג'י רעב ולכן הוא מבקש מאנה שתכין סיר אורז עם כמות של 15 כוסות. 15 כוסות זה די הרבה ולכן אנה מתווכחת איתו. אבל תורג'י רוצה להיות שבע במשחק הזה. זה לפחות מה שהוא אומר. סט הפלאפל מאתמול לא הספיק לו. מנק' מבט בולמית אני כמעט מבין אותו. בוקי מחקה את תורג'י בטסטה שצולמה כמה חודשים אחרי העונה. הוא עושה את זה די טוב. כמעט אי אפשר לראות שהוא מריר.

אחר כך תורג'י הולך לריב עם אנה וענת. מתברר שענת הלכה לרחוץ את עצמה בזמן שהיא שטפה את סיר האורז. חצופה. משם הוא ממהר לוודא שיוליה ונטלי אכן מביאות מים מתוקים ולא סתם מסרקות אחת את השנייה. נוגש עבדים קטן. ולחשוב שהוא פספס קריירה של רס"ר בגלל גחמה של רגע. הולכים לישון. כנראה שכלום לא קורה בלילה כי השמש זורחת על יום 25. נטלי מפנטזת על קטלוג בגדי ים של אנה ועל שער משותף ב"פנאי פלוס". היא מספרת לתחקירן שהיא רוצה קוטג'. היא לא חזירה שתרצה סטייק. לא, היא תרצה רק קוטג'. שבזמן צילומי העונה היה המוצר הכי יקר בישראל, כן?

ירדנה > מאמא סימי

מפה לשם, העורכים אונסים אותנו עם סצנה מביכה ומיותרת שכוללת את איתי שגב ושאר הבנות כשהם לועסים את הבדיחה המאוסה של דורון מלך האי. בדיחה שאף אחד לא יודע מהיכן הגיעה. בינינו, היה עדיף להכניס לכאן שוטים של הישבנים מהפרק הקודם. במקביל, תורג'י ואושרי מרכלים ליד הסיר. מכינים עוד אורז? כנראה.

ספוטד: ההשראה לבמבה ממולאת בבמבה

דואר האי מגיע וכנראה שמדובר במשימת הבוץ מהפתיח. הללויה. רובוארץ לובש את החולצה הכחולה הבהירה ומסביר לשורדים שהם צריכים לאסוף כמה שיותר בוץ על גופם. זו לגמרי משימה שמותאמת ליוליה. אף אחד לא באמת יודע שבתוך השיער שלה גם מתחבאים כמה עובדים זרים. שאלה: האם היו עובדי הפקה שצילמו את ההדגמה של המשימה? מי האומללה שנאלצה לטבול את גופה במחראה הזו? רובוארץ לא מספיק להוציא לדרך את השורדים ובוקי ממהר להתיישב בתוך בריכת הבוץ. יש בועות מסביבו אבל נדמה שאף אחד לא שם לב.

אחרי שאנחנו זוכים לזום על הפטמות הזקורות של אנה ונטלי צפות להן בבוץ ובוקי אשכרה מוציא משהו שנראה כמו גושי בוץ מהתחתונים, הוא מפסיד ומקבל צמיד שחור. תורג'י מפתיע ומנצח והוא ואושרי מציעים לבוקי לחבור לברית שלהם ולהדיח את שגב. בוקי מחליט שהם מתנשאים והולך לבכות ליוליה, מעלה מהאוב את נאום המלך. לא יודע אם אושרי ותורג'י מתנשאים כמו שהם הפכו להיות הגרסה המעט נאה יותר של פרסטר ושגב אבל כאמור, הם יצורים קסומים. גם אנה וענת לא מרוצות מהמהלך נגד שגב. לא כי הן חושבות שזה מהלך לא טוב אלא כי תורג'י אמר להן להדיח אותו ולא התייעץ איתן. כאמור, אימהות וקריירה.

#ללא פיקסלים

הנזיפה הקלה של תורג'י מתגלגל לריב די גדול ואנה קוראת לתורג'י "פסיכופט". תורג'י מסתלק וענת מציעה להדיח את אושרי כדי שתורג'י יחזור לעצמו והיא ואנה יוכלו לשלוט במשחק. כי כולם יודעים ששתי נשים יכולות לגבור על שישה מתמודדים אחרים. אנה מוסיפה: "אנחנו מנסות לחשוב על העתיד שלנו". זה מה שקורה כשחושבים מהואגינה. בינתיים, אושרי ותורג'י מעליבים את כל המיעוטים בישראל (הומואים, אתיופים, דתיים, חיילים) ואנה רצה להזהיר את שגב שהוא יכול להיות מודח. היא מסכמת עם שגב שהיא גם תדיח את אושרי. בכל זאת, שוויון בנטל.

טיזר

במועצת השבט כולם המומים לגלות שפרסטר הצליח לנצח את עזאם ושעזאם הוא המושבע הראשון. אני בעיקר המום לגלות, שוב, שהטון של רובוארץ לא משתנה אף פעם. רובוארץ שואל את השורדים מה הישרדות שינתה אצלם. למי אכפת. בסוף, אחרי אלוהים יודע כמה נאומים מתישים, נטלי זועקת "זה לא גנון, זאת ההישרדות שלנו" ואומרת שתורג'י לא נותן מרחב, טוב, היא אמרה "ספייס", לאחרים ושהוא תמיד דורש להיות במרכז העניינים. בוקי אומר שנטלי צודקת ותורג'י קוטע אותו ואומר שהוא לא מבין מה רוצים ממנו, שתמיד היה כן ושתמיד אמר את האמת. האמת שלו כמובן. הוא מספר לכולם על מהלך גניבת הפסלון וכולם מתרשמים ולוחצים לו את היד. כלומר, כולם חוץ מנטלי שאומרת שזה עדיין שקר. היא אפילו מרימה את גבת ימין כדי לרמוז שהיא באמת מתכוונת לזה הפעם.

ברצינות, לאף אחד לא היה אכפת גם בפעם הקודמת שהוא שאל את זה

עוברים לשאלת התחקירן המושבע. עזאם מבטיח "שאלה די קצרה" ופולט 42 מילים שלא מסתיימות בשאלה. ענת עונה לו בכמה מילים משל עצמה ורובוארץ קובע שעזאם קיבל תשובה. עזאם בוהה בו בהלם.

תורג'י מעניק את צמיד הווטו לנטלי "מבחינה ספורטיבית". הוא ממלמל משהו על זה שבגלל שאי אפשר להדיח אותה, לא נחמד שהיא תוכל להדיח אחרים. תמיד אפשר לסמוך על תורג'י שימצא את הזווית הראויה בכל דבר. השורדים הולכים להצביע וכשהם חוזרים אנחנו מגלים שאושרי ותורג'י בכלל שכחו מהרצון להדיח את שגב, הצביעו נגד יוליה ושכולם הדיחו את אושרי. שוב.

אבל לא אחד כמו אושרי יעזוב את המשחק בלי נאום תוכחה. הוא נכנס בנטלי, בבוקי, בענת ובאנה. רק תורג'י, שגב ויוליה מקבלים ממנו חיזוק חיובי. אני עדיין מחכה ל-poke.

בינינו, סביר להניח שאושרי יצליח לנחש גם בקטגוריית הראפ המודרני

בפרק הבא: אוכלים שרצים וגורמים לחורבן הבית.

231 תגובות »

 • Mrs.C :

  לדעתי מהלך נכון.. מי יודע בכמה חסינויות עוד יזכו אושרי והכפיל.
  שאלה – רק אני פספסתי קטע בהדחה? למה לעזאזל רובו החליט שיש הכרעה עם חמישה פתקים בלבד? וזה כשהם כביכול 7 בלי הוטו של נטלי?! אני פספסתי משהו בהדחה אם כן אשמח ותגידו לי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @Mrs.C, חמישה זה אכן רוב בהצבעה של שבעה קולות (עם קול אחד לבוקי), אלא אם את שואלת למה הוא לא הכריז על הדחה כבר בארבעה?

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @Mrs.C,
  היה: 1- בוקי, 2-יוליה, 4- אושרי סך הכל שבע מתוך שמונה פתקים. הפתק האחרון כבר לא משנה.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @שי,
  שבעה פתקים!!!!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  סופי:

  @שי,
  נו באמת!!
  היו שמונה פתקים!
  הם שמונה מתמודדים + צמיד וטו אחד + קול אחד לבוקי כעונש מהמשימה.
  התפצלות הקולות:
  5 קולות לאושרי
  2 קולות ליוליה
  קול אחד לבוקי (כעונש מהמשימה(

  נייר לקמוס:

  @שי, סופי, אין לך שמץ של מושג למה שי התכוון, נכון?

  mrs.C:

  @שי,
  1 בוקי (לא מתמודד אלא הפקה "עונש")
  2 יוליה
  2 אושרי
  זה כאילו רק ארבעה מחברי השבט הצביעו
  אנחנו בדיעבד ראינו שכולם הצביעו אושרי ורק תורג'י ואושרי הצביעו יוליה אבל איך גיא ידע את זה? אחרי ארבע הצבעות (2 יוליה=2 אושרי) איך בהצבעה החמישית הוא ידע? בסדר החמישית תהייה אושרי ונאמר והשישית יוליה?!

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @mrs.C,
  עוד פעם אפילו לפי הסדר:
  1- בוקי. (עונש)
  2- אושרי. (תורג'י ואושרי מופתעים)
  2- יוליה. (למה הם שינו משגב ליוליה?, כנראה שלא נדע, אבל זה כבר לא משנה)
  5 פרסומות. (זה השלב שבו אני מקלל את ערוץ 10 ואת אמא שלו. גם דאגו לבחור 5 פרסומות מהארוכות שיש)
  אחרי הפרסומות היה עוד קול לאושרי.
  ורק אז היה הקול הרביעי לאושרי שסגר את הסיפור. תסתכלי שוב בפרק.
  אושרי מודח. (פיצוי די הולם ל-5 הפרסומות המעצבנות).

  ולקינוח, הנאום (הפתטי) של אושרי (הפתטי).

  רוני:

  @mrs.C, אני גם לא הבנתי את הקטע עם הקולות. חשבתי שפספסתי משהו. איך יכול להיות שהיה תיקו יוליה-אושרי 2-2, ופתאום הפתק הבא מחליט על המפסיד? היו חסרים עוד שלושה קולות!!
  עריכה ממש גרועה …
  ומה היה הקטע של הפרסומות באמצע הקראת הקולות? רק חזרנו מפרסומות וכבר עוד פעם? זה מזכיר לי מה מצפה לנו בגמר …

  נייר לקמוס:

  @רוני, למה לדבר סתם (או במילים אחרות – אכן פיספסת משהו). ההכרזה על הזוכה היתה אחרי 7 פתקים, 4 לאושרי, 2 ליוליה, 1 לבוקי. נשאר רק קול אחד והוא לא היה יכול לשנות את התוצאה. עריכה מצויינת ודי עם ההשמצות הלא מבוססות.

  רוני:

  הסתכלתי שוב על הפרק, ובאמת פספסתי שהיו 4 קולות לאושרי שגיא הוציא. לא שמתי לב, חשבתי שהיו רק שלושה …

 • אודי :

  וואי, סחה על הטור רק שהוא לא כל כך קשור למה שקרה הפרק. אנה וענת לא הדיחו את אושרי בגלל קנאה נשית בכך שתורג'י מעדיף אותו על פניהן. הם הדיחו אותו כי תורג'י התייחס אליהן בגסות וזלזול מאז שאושרי הגיע ולא ספר אותן, לא אסטרטגית ולא חברית. ולא, זה לא ניואנס קטן. זה די חשוב. לא היה אכפת להן אם זה היה מסתכם בדחקות "משעשעות" שהצמד מחליף.
  -=-
  מבחינה אסטרטגית, אנה וענת היו יכולות (וכנראה צריכות) לחכות עוד הדחה אחת לפני הבגידה בצמד אבל לא יותר ממנה. אין שום הגיון מבחינתן להגיע לחמישייה עם שניהם כמו שאתה מציע. הסיכוי להיפטר משניהם בשלב הזה קלוש וכל עוד שניהם שם לאחת מהן, כנראה ענת, אין מקום בגמר. אבל גם אנה היתה יכולה לאכול אותה אם ענת היתה זוכה בחסינות.
  -=-
  אה, ואם חפשת התמסכנות מרגיזה (וחוסר יכולת להתמודד עם הפסד), היו טונות בנאום ההדחה של אושרי. בשניהם, כן? ואני בטוח שגם בשלישי, אם יהיה, לא יחסר.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אודי, כן, זה כנראה מספיק חשוב כדי לדפוק את כל המשך המשחק עבורן.

  אני לא חושב שאתה צודק לגבי הפיינל 5. אני אפילו די בטוח. אני חושב שהסיכויים של ענת, אנה ונניח נטלי/שגב הרבה יותר גבוהים לנצח את אושרי/תורג'י באתגרים. בטח באתגרי סיבולת. אני פשוט לא רואה שום צידוק אסטרטגי לשבור ברית מרובעת בפיינל 8. בטח כשיש את צמיד הוטו והיתרון המספרי הוא לטובת הברית.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @צפניה, אני לא צריך לספר לך שהישרדות זה קודם כל משחק וחברתי, ואם אושרי ותורג'י בנו על זה שאנה וענת יעשו רק את מה שנכון להן אסטרטגית והזניחו לחלוטין את המשחק החברתי הם שחקנים מחורבנים. כמה וכמה "אסטרטגים" כבר נפלו בפח הזה.
  -=-
  ובתהחשב בכמויות האתגרים שתורג'י לקח עד עכשיו, אני לא רואה איך נבון יותר להגיע איתו לחמישייה, בטח לא עם שגב או בוקי כגלגל חמישי (הם היו מדיחים את נטלי עד אז). בחמישייה כזו הסיכוי של הצמד לקחת את הקומבינציה של וטו וחסינות הוא די גבוה. הסיכויים של ענת ואנה הרבה יותר טובים מול בוקי, יוליה, במיוחד אם הן מצליחות לייצב איזו ברית עם יוליה עד אז.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, בוקי, יוליה ושגב.

  צפניה:

  @אודי, משחק חברתי זה נחמד. להישאר בברית חזקה אחרי האיחוד זה יותר נחמד. גם אם בסנריו שלך תורג'י לוקח חסינות אחת אחרי השניה, הרי שענת ואנה יוכלו להיפטר מאושרי ולהגיע לגמר עם תורג'י שיקבל אפס קולות.

  צפניה:

  @אודי, אתה ברצינות הוצאת את נטלי מהברית המשולשת שהמצאת? נראה לך ששגב לא ייקח אותה לכל מקום? יש לנו שלושה צמדים חזקים במשחק. אף אחד לא יתפרק לשלישיה.

  אמנון:

  @אודי, אין דבר כזה ברית עם יוליה בלי בוקי!

  אודי:

  @צפניה,
  כמו שאתה מודה בין השורות בפוסט שלך, ברית חזקה זה נחמד אבל היא לא שווה כלום בלי משחק חברתי. או שאתה חושב שלהגיע לגמר ולקבל אפס קולות זה הישג עבור תורג'י?
  -=-
  לא הוצאתי את נטלי משום ברית משולשת. אם טיניום ממשיכים להצביע ביחד כמו שרצית בתרחיש שלך. הם יכולים להדיח את מי שהם רוצים ונטלי היתה בראש רשימת המטרות שלהם. הסיכוי שדווקא היא תישאר עד החמישייה ולא בוקי/שגב נראה זעום. יש גבול למספר החסינויות שהיא יכולה לקחת.
  כלומר, החמישייה היא טיניום + שגב/יוליה/בוקי.

  צפניה:

  @אודי, אני לא חושב כלום. אני מדבר על האינטרס של אנה וענת, לא של תורג'י. לדעתי, פירוק הברית המרובעת בשלב הזה הוא לא מהלך אסטרטגי נכון מבחינת האינטרס של אנה וענת. תורג'י איבד את הסיכוי לנצחון ברגע שהם הגיעו לאי.

  אודי:

  @צפניה, "תורג'י אבד את הסיכוי לנצחון ברגע שהגיע לאי"? בחיאת, אתה באמת מאמין במה שאתה כותב? להתנהגות שלו מאז שהגיע לאי אין שום חלק בזה? הוא היה יכול להיות צחור, נטול אגו ואוהב אדם כיוליה עדיין לא היה לו סיכוי? איך זה שלאושרי היה ולו לא?
  -=-
  מבחינת האינטרס האסטרטגי של אנה וענת, כן, הוא היה לחכות עוד הדחה אחת. אבל לא יותר ממנה. כי לחמישייה עם תורג'י ואושרי לא כדאי להן להגיע, כי זה אומר כנראה שלאחת מהן אין מקום בגמר (בלי להתחשב עוד בפקטור של אי התקווה, שעשיו להעניק לאחד מהם כרטיס חזרה למשחק ברגע שהוא מודח).
  כאמור, שחקן שבונה על כך שבני בריתו יעשו בכל רגע את מה שעדיף להן אסטרטגית ומתעלם מהפן החברתי הוא שחקן גרוע. רבאק, אפילו גב הצליח לרצות את נטלי יותר ממה שתורג'י עשה עם אנה וענת, וגם הוא היה שחקן חברתי גרוע, והיא היתה הרבה יותר בלתי נסבלת ועם דרישות הרבה יותר מופרכות מהצמד.

  אודי:

  @אמנון, ברית עם בוקי ויוליה בחמישייה מאפשרת לאנה וענת להגיע לרביעייה עם סיכויים מצויינים לחסינות (לענת) שם, וגם להתגבר בקרב על ה-SMS-ים (בוקי הולך).

  נטע:

  @צפניה, איך אתה יכול להגיד שהאינטרס שלהן הוא כן להישאר בתוך הברית, כשתורג'י פשוט מכר אותן במועצת השבט כדי להחזיר לעצמו את הכבוד? הרי הוא סיפר על השקר של פסלון החסינות רק כי נמאס לו שכולם יורדים עליו, ובדרך סחב את שתיהן למטה. זאת לא בגידה מצדו?
  מעבר לזה, איזו הצדקה יש לאושרי להישאר במשחק? הוא לא עשה כלום מהרגע שהוא הגיע לתוכנית עד עכשיו. אולי מתישהו בהתחלה הוא זכה באיזה אתגר, לך תזכור. מאז לא ראיתי אותו מצליח בשום דבר, הוא בינוני באופן בוטה ולא מועיל לשבט בשום צורה. אם הוא היה שחקן עצמאי (בלי שתורג'י יסחב אותו על הגב) הוא היה עף עוד לפני הראל מויאל.

  דבר אחרון: אנה וענת מיצבו את עצמן כיוזמות ואמינות מול שבט דאנג. יחד עם זה הדאנגים יודעים שהן עלולות לחזור לברית עם תורג'י, ולכן מפחדים מהן. תורג'י יודע שהן עלולות להיות עם דאנג ולכן מפחד מהן. לענת יש חסינות. אף אחד לא יכול לגעת בהן. זה היה בדיוק הזמן הנכון לזרוק לפח את עול הברית הישנה של טיניום, ולהתחיל משהו מעניין.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נטע, אם כך, איזו הצדקה יש לבוקי להישאר במשחק?

  נטע:

  @נטע, שמבה דוי (משום מה אין לי אפשרות להגיב ישירות למה שכתבת): אין לי התנגדות שבוקי יעוף או כל אחד אחר, אני רק יוצאת נגד זה שצפניה מגן בחירוף נפש על אושרי. אכן, הדוגמא שנתת היא טובה כי אם הוא היה מגן באותו חירוף נפש על בוקי אז היינו דורשים הסברים.

  אגב – ולא שאני בעד בוקי באופן מיוחד אבל אם כבר העלית את שמו – לפחות הוא לא פורש ממשימות באמצע מתוך מחשבה שמישהו אחר מהברית שלו כבר יביא חסינות. מה זה צריך להיות? בארה"ב הברית הייתה מדיחה מתוכה חבר כזה.

  לירון:

  אתה לגמרי צודק צפניה , אנחנו מסכימים כמעט על כל דבר .

  הוספת תגובה לתגובה

  לירון:

  אנה ענת עשו את זה מתוך קנאה , תסכול וכעס !
  אנה עשתה את זה בגלל שהרגישה שתפסו את מקומה בתור המתמזמזת הרשמית עם תורג'י , וענת , היא עשתה את מתוך אגו שלא לתת לאף אחד להתייחס אליה ככה , ואת ענת אני כן מצדיקה , אבל אנה ?! היא פשוט קנאית דוחה וזה הכול ..
  ההדחה של אושרי הייתה טיפשית ולא מוצדקת , והוא לא פגע באף אחד ! כבר פעמיים הוא מודח אך ורק בגלל תורג'מן
  אם הוא היה מודח על משהו שהוא עשה או גרם זה היה מגיע לו אבל 2 ההדחות שלו היו בגלל שהוא שילם על הקנאה בחברות החזקה שלו עם תורג'י .

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @לירון, זה בסדר. גם אם לא הגיע לאושרי להיות מודח בפעם הראשונה, אחרי נאום ההדחה הראשון שלו הגיע לו להיות מודח פעמיים, ואחרי נאום ההדחה השני שלו מגיע לו להיות מודח שלוש פעמים, כאשר הפעם השלישית שנייה לפני ה-SMS-ים (אותם הוא קרוב לודאי עובר).
  מי שלא למד להפסיד בכבוד או לפחות לשתוק ולא להביך את עצמו בפעם השנייה, מגיע לו שיפסיד פעם שלישית..
  (זאת בהנחה שהוא לא פשוט מדקלם טקסטים גרועים שכתבו לו, מה שדווקא קל להאמין במקרה שלו)

  הוספת תגובה לתגובה

  בזינגה:

  מסכימה .
  ענת ואנה פעלו מתוך אגו בלבד ולא מתוך הסתכלות על התמונה הרחבה .הסיכוי שלהן להגיע לגמר היה גבוה עם אושרי+תורג' .
  ואכן אושרי הודח מכל הסיבות הלא נכונות , אם "הכבוד" של השתיים נפגע ע"י תורג' , למה להדיח את אושרי ?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @בזינגה, נו באמת, כמה פעמים צריך להסביר אותו דבר.

  ארבעה מתוך השמונה היו משוכנעים שלתורג'י יש פסלון חסינות. להציע להם להצביע לתורג'י זה לחשוף את העניין (והן לא ידעו שתורג'י האוויל יעשה את זה בעצמו במועצה).

  אמנון:

  @נייר לקמוס, אם כך, יכלו לשנות את ההחלטה באותו הרגע במועצה בו תורג'י התוודה. דאנג כמובן לא יכלו להציע זאת, אבל אנה וענת יכלו לקום ולאמר אפילו בקול רם: אנחנו משנות את ההצבעה, היעד הוא תורג'י – בטוח שדאנג לא יתנגדו!

  יותר נראה לי שהן עדיין לא היו מוכנות נפשית לצעד גדול שכזה.

 • שי :

  איך שאושרי הודח כבר ידעתי שהוא יפצח ב"נאום ההתקרבנות" שלו.

  מה שלא ידעתי, שפעם השנייה הוא יהיה (גם הנאום וגם אושרי) יותר פתטי אפילו מהפעם הראשונה.

  לא יאמן, תורג'י ותורג'י 2 פשוט מנותקים לגמרי מהמציאות. אני די בטוח שבעולם שלהם "בופור" דווקא כן לקח את האוסקר.

  ואגב, מישהו יכול להסביר לי איך זה שההומואים הדביקו את הקופים באיידס גרם לשואה?

  הוספת תגובה לתגובה

  דרור:

  למרבה האירוניה אנשים שחורים אף פעם לא היו חזקים בהומור שחור.

  הוספת תגובה לתגובה

  אי רן:

  @דרור, מבחיל!
  איש קטן מאחורי מקלדת גדולה מפזר דעותיו החשוכות סליחה שחורות

  הוספת תגובה לתגובה

  בזינגה:

  איש חשוך מדבר על אנשים שחורים
  זאת אירוניה

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @בזינגה, זה דווקא לא אירוניה…

  הילה:

  @שי,

  זאת דוקא הייתה בדיחה מצחיקה לדעתי

  הוספת תגובה לתגובה

  טל:

  @הילה, ערסים לא אוהבים את הבדיחה של דרור :-) ) אבל דרור קלע בול.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אמיר :

  מנקודת מבט של ענת ואנה, אם הם מצליחות להשאיר איתן את תורג'י, הן יכולות להשתמש בפסלון ולהדיח מישהו מהברית של שגב. ואז כשזה 3-3 במאזן אז להסתמך על המשימות. תכלס זה סיכון די מחושב, אם לא לוקחים בחשבון שההפקה איכשהו תתערב.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סתם אחד :

  חבל שזכינו רק להבזק קטן מהטוסיק של אושרי, ושהוא לא פרגן לנו כמו מינימולי.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @סתם אחד, אחח, מינימולי. היו זמנים.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @צפניה, אם אני יודעת במי מדובר ואפילו על איזו עונה, מה זה אומר עלי? :-)

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @שמבה דוי, שאת מהראויים

  mrs.C:

  @סתם אחד, חחחח מינימולי נוסטלגיה ואו..

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  "ולחשוב שהוא פספס קריירה של רס"ר בגלל גחמה של רגע" – צפניה ברגע שהוא מוכיח שהוא לא עיוור לגמרי.גדול. אושרי מצידו ממשיך בדברי התוכחה שלו ולא מוכן לקבל את האמת הבסיסית, שמעבר לכך שהוא ותורג'י שתלטנים, מתנשאים ולא נעימים, הם כזוג במשחק מלכתחילה מהווים סדין אדום למתחרים האחרים. ולמרות הדברים הללו אנה וענת עשו טעות. אבל זאת לא הטעות היחידה שקשורה לאנה, היא ישנה עם טעות עד היום הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @יויו, מעניין כמה כוסות אורז היא מכינה לו עכשיו!

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @אמנון, לא נראה לי שהם יכולים לראות אורז יותר…

  הוספת תגובה לתגובה

  אורז:

  @יויו, גם אני לא יכול לראות אותם(!) יותר.

 • המקור :

  בשבוע הבא יוליה זוכה בחסינות , תסתכלו בפתיח ותראו שהיא אוכלת ואז מרימה ידיים לניצחון!

  בפתיח היה גם את אושרי עם הבוץ על הראש, במשימה שהיתה היום…. ככה שלא היה קשה לנחש שהוא יחזור.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @המקור,
  לא, במשימת האכילה היא עם סרט אדום בשיער. כשהיא קופצת היא בכלל מרוחה בסבון או משהו אחר וגם התסרוקת שונה. (כן, אין לי חיים הלכתי לבדוק).

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @שי, ואנחנו נהנים מכך

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @המקור, אני מניח שיש כמה שלבים (מנות) במשימת הגועל אז זה לא בהכרח מעיד על ניצחון כללי במשימה.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @המקור,
  רק כדי להבהיר, יכול להיות שהיא תזכה, אבל לא לפי הסיבות (או הראיות) שלך.

  הוספת תגובה לתגובה

  המקור:

  @שי,

  הסתכלתי שוב בכל הפרקים ובאף פרק יוליה לא קפצה משמחה ככה….

  הוספת תגובה לתגובה

  המקור:

  @המקור,

  תיקון נוסף, בפרוצו לפרק הבא יוליה לובשת בגד ים עם חלק עליון שחור כך שאכן זה לא תמונות מהפרק הנ"ל…

  טעות שלי.

 • רועי ☺ :

  סוף סוף ענת ואנה קיבלו אומץ להוביל מהלך אמיתי ולא להיות סתם נגררות של תורג'י. הוא יישאר בברית איתן למרות הבגידה כי אין לו אופציות יותר טובות. אני חושב שענת ואנה שידרגו את המעמד שלהן עם המהלך הזה ובמקום להיות מקום 3-4 בברית של אושרי ותורג'י הן הפכו לכח החזק בברית ותורג'י שפוט שלהן. נכון שמבחינה אסטרטגית להישאר שלושה מול ארבעה זה לא הכי חכם, אבל מכיוון שהם כ"כ יותר חזקים מהרביעייה הנותרת זה לא סיכון כזה גדול. משימת חסינות, שכר ועונש וגם פסלון חסינות די מבטיחים את המקום שלהם במשחק. לא נראה לי שהמהלך הזה יחזור אליהם כמו בומרנג.

  אחרי כל הבילד אפ להדחה הזאת נגד אושרי/תורג'י אני שמח שלא עבדו עלינו. תענוג לראות אותם סופגים הפסד סוף סוף. זאת הדחה מהמוצדקות שהיו לנו. רק שלא יחזירו שוב את אושרי, מיצינו. יש גבול לכמה נאומי צדקנות אפשר לקבל אחרי כל הדחה שלו… אגב אני לא מבין מה הוא רצה מנטלי, היא דווקא לא הצביעה נגדו הפעם ;)

  המשימה הייתה תענוג לעיניים. בוץ + ביקיני + כוסיות עובד כל פעם מחדש. אנה בכלל יצאה כוסית בפרק הזה, מזל שהיא נפטרה מהג'ינס הכעור. אגב למה שבוקי רוחץ ערום בים זה אייטם של דקה וכשנטלי מתפשטת המצלמה בורחת תוך שנייה?! ואיפה הצלם הצוללן ממשימת השייטת שצריך אותו?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @רועי ☺, אני מניח שנטלי אמרה לאושרי שדאנג לא מצביעים עבורו ושגב הודה שכן.
  ואני חושב שיש סיכוי סביר שהמהלך הזה יחזור כבומרנג אליהן. כל מה שדאנג צריכים לעשות הוא לקחת את הוטו הבא. אז הם יכולים לפצל קולות בין שניים מטיניום ולהיפטר מהפסלון.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אודי, מרגע זה אין יותר דאנג וטיניום – ישנן שתי הבחורות שחזרו בתשובה (תשובה מלשון שבי), סה"כ שלושה זוגות והזאב השחור. כל זוג רוצה לחזר אחרי זוג נוסף – ואף אחד לא רוצה לגמור עם הזאב!

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, לא שמעתי בשום מקום שדאנג התפרקו (אבל פספסתי את החצי הראשון של הפרק, היה שם משהו כזה?).
  למעשה, מבחינה אסטרטגית עדיף להם להישאר ביחד, כך שגם אם הם לא אוהבים זה את זה ולא בוטחים זה בזה יש להם אינטרס חזק להיפטר מטיניום, שמכיל את המתמודדת המסוכנת ביותר בגמר מאלו שנשארו במשחק. ענת.
  אין שם גם משקעים ואגו מסדר הגודל של תורג'י והבנות אז זה לא נראה לי מופרך.

  רועי ☺:

  @אודי, בוקי ושגב לא איום מבחינת משימות. יוליה ונטלי יכולות לתת פייט אבל הן עדיין אנדרדוג ברוב המשימות. משימת החסינות הבאה תהיה כנראה משימת הגועל אז יכולה להיות הפתעה אבל התחושה שלי שברית השלישייה תנצח. אנה נראית כמו הימור טוב לניצחון במשימה הזאת.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @רועי ☺, אנה יכולה לקחת את החסינות, אבל זה לא אומר כלום. השאלה מי ייקח את השכר והעונש ומי יגיע אחרון שם.

  אמנון:

  @רועי ☺, אכן, אנה נראית כמו הימור טוב לניצחון במשימת הגועל – בהסתמך על כך שהיא חיה כיום עם תורג'י. בכל מקרה, ספרו לי מה היה שם, אני לא חושב שאוכל להסתכל…

  רועי ☺:

  @אודי, כן התבלבלתי בין המשימות. צריך לקרות משהו יוצא דופן כדי שתורג'י, ענה או אנה יסיימו אחרונים במשימה. במיוחד כשבוקי ושגב נמצאים שם. אז בוא נצא מנקודת הנחה שאת העונש הם לא יקבלו.

  רוב הסיכויים שהם יזכו בצמיד הוטו. אם זאת משימה פיזית אז ברור שתורג'י ינצח וגם ברוב הסגנונות האחרים הם פייבוריטים. יוליה יכולה לנצח משימה של יציבות ושיווי משקל, נטלי יכולה לתת פייט במשימת סיבולת. אני לא אומר שענת ואנה לא לקחו סיכון אבל אם מסתכלים על רוב המשימות שהיו עד עכשיו אז המצב של הברית שלהם הרבה יותר מזהיר משל ארבעת האחרים.

  שרון ש.:

  @רועי ☺, יופי לך באמת.
  שמחה בשבילך שנהנית מהמשימה. ;) בשבילי זה היה סיוט. לראות את בוקי מוציא כל מיני דברים לא ברורים מהמכנסיים, אוי איזה סבל (וכמןבן שבלי שום קשר אני מחבבת אותו, כן?).

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @שרון ש., כנראה שהדחקתי את זה… באופן כללי אני דוגל בראייה סלקטיבית ;)

  הוספת תגובה לתגובה

 • שי :

  למישהו יש ניחושים לעתיד??

  בפרק הבא, יחד עם "משימת הגועל", נסיים את סאגת "הספויילרים בפתיח" (סאגה עם 5 פרקים בינתיים, עוד מהעונה ה-2).

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @שי, קודם כל, מסתבר שהפתיח לא אומר כלום כי עזאם הודח ולא תקע אגרוף לאיש (זה היה לאור יום ולכן לא במועצת השבט כשהיה מושבע – מן הסתם זה היה קרוב יותר להתחלה וצנזרו את זה).

  אבל אם כבר ספויילרים, זה לא נגמר – אני עדיין מאמין שמה שראינו בסרטון "וילת המושבעים" לא היה סתם.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אמנון, ואני עדיין מאמין שאין להפקה שום אינטרס לספיילר את שלישיית הגמר במונטאז' של כמה שניות בסרטון וילת המושבעים, אלא להפך, לשתול הרינגים איפה שהיא רק יכולה.

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @אמנון,
  אני די בטוח שעזאם כבר הביא את האגרוף הזה בפרקים הראשונים.

  לגבי השלישייה שלך. נצטרך לחכות בסבלנות. אני מסכים עם אודי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מיכאלה:

  @שי,
  לגבי האגרוף, ראיתי את זה בהילוך איטי, זה היה ממש בהתחלה, וזה היה להראל מויאל.
  זה נראה כאילו זה סתם היה מן דחקה חברית, ופשוט העריכה, עם המוזיקה הדרמטית, מראה את זה כאילו הוא באמת הרביץ למישהו.
  בקיצור, לא אגרוף ולא נעליים.

  ניר:

  @שי,

  הוא בעט במויאל כשניצח בשבילו את תורג'י..

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  סוף סוף העמידו את תורג'י במקומו!
  מהלך שיכול להוביל להדחתם של השלושה, אבל מהלך מתבקש!

  הוספת תגובה לתגובה

 • בוריס מהקור :

  אושרי הוא ללא ספק הלוזר הגדול ביותר בתולדות השרדות. גם הודח פעמיים וגם נתןפעמיים נאום של לוזר אמיתי.
  איזה פתאט!

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @בוריס מהקור, ובכל זאת תמצא אותו בגמר, לאחר שהתאמן על הקופים – גם אני הייתי מעדיף את אי התקווה על פני משימת הגועל.

  הוספת תגובה לתגובה

  רועי ☺:

  @בוריס מהקור, תוסיף לזה את העובדה שהוא הודח ע"י אנה והיה צריך לראות אותה כל הזמן בדירה המשותפת שלו ושל תורג'י. אאוץ'. מה הפלא שהם התפצלו…

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @בוריס מהקור, והוא עוד יחזור…לשמחתי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתבוננת :

  לא הצלחתי להבין את ענת במשימה הזאת. אנה מאוהבת ופגועה ובמצב הזה קשה לחשוב בהגיון. אבל ענת עד עכשיו לא אכזבה איך היא יכלה לעשות מהלך טפשי כזה. הגמר היה בידיים של הרביעה. מה שמביא אותי לחשוב שאולי ההפקה התערבה. זה מהלך כל כך טפשי וענת ואנה נראו לי עד עכשיו בחורות הגיוניות. לגבי העתיד? תורג'י המודח הבא. ואחריו אנה או ענת. מי שאין לה חסינות ואח"כ מי שתשאר מבין אנה וענת אלא אם כן תקבל חסינות. אכן, התנקמו בעצמן.
  אני בטוחה שהם ראו היום את הפרק הם לא יכלו להאמין כמה " לא חכמות" הן היו. כמו שאושרי ותורג'י בטח היו בשוק כמה רע הם נראים שהם ביחד.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @מתבוננת, כשתגיעי לגיל שלה תביני. יש גם ערכים מעבר לנצחון במשחק, יש לה גם ילדים שצריך לחנך ולתת לתם דוגמא טובה, זה שווה יותר ממליון ש"ח!

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אמנון אולי אתה תבין שתגיע לגיל שלה. איזה ערכים היא העבירה שהיא רימתה את עזאם בלי למצמץ. רק את ערך המשחק. איזה ערכים היא העבירה שהיא רימתה את תורג'י, שהיה בן ברית שלה בלי למצמצץ ואיזה ערכים היא תעביר שהיא תודח מהמשחק. הערך היחיד שהיא העבירה במהלך הזה שהיא לא הייתה מסוגלת לעמוד ישירות מול בן הברית שלה להגיד לו מה היא חושבת עליו, להתעמת איתו ולספר לו שהיא עוזבת את הברית איתו. ותתבגר, אני מקווה שאת הערכים שלך אתה לא סופג מצפיה בהישרדות ובאח הגדול.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @מתבוננת, אני לגיל של ענת כבר לא אגיע, לא בגלגול הזה על כל פנים. יש הבדל חינוכי בין לרמות במשחק (והרי זה משחק) ולשבור בריתות לבין לשתף פעולה ולתגמל אלימות נגד נשים.

  אודי:

  @מתבוננת, גם תורג'י רימה את עזאם בלי למצמץ, ולא הייתה לו הצדקה טובה יותר מזו של ענת. הי, אפילו עזאם רימה את ענת ותורג'י בלי למצמץ (או שהוא כו מצמץ וזה נפל בעריכה).
  בגדול, כולם משקרים במשחק הזה, מי שלא משקר מודח או מגיע לגמר בלי סיכוי לזכות כי הוא בלתי נסבל או סתם נהנה ממסלול עוקף משחק באדיבות ההפקה. השאלה היא איך אתה מתייחס לאנשים אחרים פרט לשקרים שאתה מספר להם. האם אתה מזלזל ופוגע בהם או שאתה מקשיב להם ומתייחס למה שהם אומרים ומרגישים ברצינות, גם אם זה נראה לך לא נכון או לא מוצדק.

  בזינגה:

  על איזה ערכיםם אנחנו מדברים?
  ההתחברות לעזאם ואז הסכין בגב
  הנאום שהיא נתנה לעזאם במועצת השבט , שהיה קשקוש על מנת לסבר את האוזניים של עזאם?
  או חוסר היכולת לעמוד מול תורג' ולומר לו fuck off ?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, בגמר יש מקום לשלושה בלבד. אם הבנות הולכות עם אושרי ותורג'י לחמישייה אחת מהן מוותרת כמעט בודאות על מקומה בגמר. הי, זה נשאר נכון אפילו אם ההדחה ברביעייה ב-SMS-ים.
  אני מסכים שהן היו צריכות לחכות עוד הדחה אחת לפני המהלך הזה, אבל אני לגמרי מבין אותן. יש גבול לזלזול ולאגרסיות שניתן לספוג בלי להגיב, גם בשם הברית האסטרטגית הקדושה לגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אודי, מי שראה הישרדות בעונות הקודמות אמר לי שבגמר תמיד היו ארבעה. ובמהלך הזה הם הפילו רק את עצמן. אושרי ותורג'י היו הראשונים שכולם היו מדיחים. לא יותר פשוט הייתה לקחת לשיחה תקיפה את שני "הילדים המתבגרים" ולהעמיד בפניהם איך הם נראים שהם ביחד ושאין סיכוי שהן ממשיכות איתם את הברית אלא אם הם עושים שינוי משמעותי?!

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, זה בדיוק מה שענת עשתה בצורה מאוד יפה עם תורג'י בפרק הקודם. נחשי מה? זה לא עבד.
  -=-
  אולי למשדר הגמר מגיעים ארבעה אבל להצבעה הסופית על המנצח מגיעים שלושה, לא ארבעה. להגיע לרביעייה ולהיות מודחת ב-SMS-ים, מה שהיה קורה כנראה לענת, הוא לא שוס גדול מבחינת הבנות.לאנה אין סיכוי טוב לנצח כי היא היתה נתפסת כמי שנגררה עם תורג'י עד הגמר.. זה כנראה היה אושרי עם כמה קולות ניחומים לאנה.

  מתבוננת:

  @אודי, לתורג'י היה סיבה לרמות את עזאם. עזאם נכנס בו ברמה האישית. תחזור לפרקים הראשונים. הוא אמר לו דברים נוראיים. את ענת עזאם הציל מהדחה בפרק הראשון ותמיד התנהג אליה יפה. את תורג'י הוא רצה להדיח.
  ואמנון, צר לי לא ראיתי אלימות נגד נשים. ראיתי שני חברים שביחד הם אינפנטילים וילדותיים.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, סליחה, אם כניסה ברמה האישית היא סיבה טובה לרמייה אז לענת ואנה היתה סיבה מצויינת לרמות הפרק את תורג'י. הוא התייחס אליהן בבוז ובזלזול.

  הדר:

  על איזה דברים נוראים אתה מדבר ??? כל מה שעזאם אמר לתורג'י היה אמת לאמיתה, כל מילה ומילה .

  מתבוננת:

  @אודי, אם ענת ואנה היו מגיעות לגמר הכל פתוח מבחינתן. הרבה יותר טוב מבטוח לא להגיע לגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, לא הכל היה פתוח אם אחת מהן עפה ב-SMS-ים והשנייה נתפססת כנגררת של תורג'י המאוס (וכן, זה מה שהמושבעים עזאם, שגב, נטלי, פרסטר ובוקי חושבים עליו). הדבר היחיד שבטוח היא שאחת מהן לא בגמר והשנייה לא זוכה.
  ענת היתה צריכה חסינות ברביעייה בשביל לזכות בתרחיש כזה (והיא אכן היתה זוכה), והסיכויים שלה פחות טובים מול אושרי ותורג'י…

  אמנון:

  @מתבוננת, אם ענת תגיע לגמר, בין בשלושה בין לארבעה, לאחר מה שעשתה הערב, ואם יכולתי להשפיע, סיכוייה גברו בהרבה לזכות בתואר הנכסף: לו נשארה שפוטה של תורג'י לא היה עוזר לה שם שום פסלון.

  מתבוננת:

  @אודי, יש הבדל עצום. תורג'י דבר אליהן לא יפה. אבל, לא פגע בהן בדברים אישים כמו עזאם, שדבר על הצבא ואמר שהוא לא יכול לסבול את תורג'י עוד דקה אחת ועוד ועוד. כשתורג'י רימה את עזאם הוא לא היה בברית איתו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, הוא כן פגע בהן בדברים אישיים. וסליחה, ההשתמטות של תורג'י קדושה או משהו? קשה לנפשו העדינה שמדברים עליה יותר משקשה לאנה וענת לספוג קללות וצעקות?
  להפך, בדיוק בגלל שתורג'י בברית עם אנה וענת, ועוד ברית שאמורה להיות מבוססת על "ערכים וחברות" הרבה יותר קשה להן לקבל את היחס הזה ממנו מאשר לתורג'י לקבל קללות מעזאם, שלא חייב לו כלום ויש לו מבחינתו סיבה טובה להיות ממורמר על תורג'י.

  אלמנת הקברן:

  @מתבוננת, תורג'י רימה את עזאם מההתחלה, כשאמר לו שהוא חלק מהברית אבל מראש התכוון להעיף אותו אחרי הראל וענבל. הוא התייחס אליו כפיון ולא כאל חבר ברית.

  תורג'י היה מאוד אישי כשהיה מדובר בהראל מויאל, אז לא הייתה לו בעיה לעקוץ אותו על כוכב נולד ואפילו לסובב את הסכין בהדחה שלו עם המשפט על סקעת. גם המשפט שלו על הציצים של נטלי היה מאוד מאוד אישי. אבל לתורג'י יש סטנדרטים כפולים: כשהוא אכזרי ופוגע במישהו מתחת לחגורה אז הוא "אמיתי" וכשמישהו אחר מעז להעביר עליו ביקורת אז הוא אדם רשע, צר עין, קטנוני, קנאי ומה לא. כשהוא משקר אז זו אסטרטגיה, כשמישהו אחר אז זו צביעות ושפלות. הדבר היחיד העקבי בהיגיון של תורג'י הוא שהוא תמיד מושלם וכל מי שמעז לערער על כך הוא מנוול עלוב.

  יעל:

  @מתבוננת,

  שכחת שלענת יש פסלון חסינות ושיש גם משימת שכר ועונש. הכל פתוח.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @יעל, את תורג'י לא תהיה בעיה להדיח, אלא אם כן הוא יקח חסינות ואם תורג'י עף, יעיפו את אנה וענת לבדה לא מהווה כח גדול ולא משנה כמה היא חזקה.אם הם היו מחכות עוד שבוע ובשבוע הזה מעמידות במקום את תורג'י הם היו הרבה יותר חזקות במשחק. עכשיו, נכון שיתכן מצב ששוב הם יזכו בכל. אבל אם לא, הן שתיהם עפות. חבל. טיפה סבלנות והן היו יוצאות גדולות.

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @מתבוננת, הדאנגים כאלה כלבלבים שיש סיכוי טוב שהם ימליכו את אנה וענת להיות המנהיגות הבאות שלהם, אחרי ההדחה של אושרי שבה הן הוכיחו שהן רואות את המצב החברתי באופן מפוכח ועוזרות לסלק גורמים מעצבנים (בלי נאמנות עיוורת, אלא עם חשיבה ביקורתית) וגם עומדות במילה שלהן כשהן מלחיטות לעשות מהלך. הן פעלו פה יפה, והן לא צריכות את אושרי או תורג'י בגמר. שגב לא ידיח אותן, בוקי לא ידיח אותן אם לא יגידו לו, והבעיה היחידה היא נטלי ויוליה. על זה הן יצטרכו לעבוד, אבל זה באמת בקטנה. יותר קל להתגבר על זה מאשר על תורג'י.

  יעל:

  @מתבוננת,

  יש להם פסלון. אם מישהו מברית טיניום מרגיש בסכנה הוא שולף את הפסלון ואז מישהו מברית דאנג עף. תוספי לזה את משימות השכר ועונש, בהן ברית טיניום תמיד מצטיינים וברית דאנג תמיד נכשלים ואת העובדה שברית דאנג לא מאוחדת כמו טיניום אלא למעשה מורכבת משני זוגות: שגב ונטלי ויוליה ובוקי. כך שבאמת הכל פתוח.

 • אח קטן :

  ומאיפה הגיעו הפתקים של יוליה?בשום סצינה בפרק השם שלה לא עלה כמועמדת להדחה. למה לא הראו לנו מתי, למה מועל שום מה הם החליטו להצביע ליוליה במקום לשגב?

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אח קטן, אכן, לגמרי לא הגיוני: נניח שתורג'י ואושרי הגיעו כבר למסקנה שהבנות יבגדו בהם, אז היו צריכים להצביע לבוקי עם הצמיד השחור, שאז היה מבחן האש קובע. כמו כן, אם כבר הצביעו ליוליה, היה עליהם אז לפסול מישהו אחר מלהצביע מאשר נטלי, שאולי היה עוד סיכוי קטן (למרות האמבטיה) שהיא עדיין נוטרת טינה ליוליה.

  האפשרות שנותרה היא שהצמד עדיין קיווה שאנה וענת עדיין איתם, רק כועסות מעט, לא מספיק כדי להדיח את אושרי אבל כן נעלבות מספיק כדי שלא להצביע לדורון מלך האי (ומן הסתם בוקי שותף יותר קל בגמר מאשר יוליה).

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת:

  @אמנון, גם אם הם הגיעו למסקנה שהבנות יבגדו בהם לא היה עוזר להם להצביע לבוקי ולא היו מגיעים למבחן אש. שני הפתקים שלהם פלוס הפתק שרשום על שם בוקי זה שלושה, ועדיין מולם יש חמישה (שתי הבנות שבגדו ושלושה דאנגים).

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @אח קטן,
  זה לא באמת חשוב, כי בסופו של דבר היא לא הודחה.

  אבל הנה תקציר הסצינה:

  תורג'י ותורג'י 2 יושבים על החוף.
  תורג'י:"זוכר שרצינו להצביע לשגב?"
  תורג'י 2:"כן"
  תורג'י:"אז בוא נשים יוליה"
  תורג'י 2:"למה?"
  תורג'י:"כי ככה בא לי. כיף."
  תורג'י 2:"טוב."

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אח קטן, היפותזה: שגב הלך לאושרי ואמר לו שהוא מצביע עבורו. שאר דאנג הכחישו או התחמקו. אושרי מעריך את המהלך, ומחליט, היות שהוא סבור שהרוב מונח בכיסו, להחליף ליוליה.
  לא הראו לנו את זה כי אם שגב באמת בגמר (וכרגע זה נראה די סביר), הקולות של אושרי ותורג'י עשויים להכריע את הכף לטובתו. במיוחד אם הוא מגיע לשם עם נטלי ובוקי שנואי נפשם.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אודי, לדעתי, לא הראו לנו שהייתה שיחה נוספת עם אנה וענת אחרי המריבה והם החליטו לשנות ליוליה. לאושרי ולתורג'י לא הייתה סיבה לשנות ליוליה, אחרת.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת:

  @אודי, הגיוני מה שאתה אומר, זה מסביר את הנאום שלו אחרי ההדחה ואת מה שהוא אמר לנטלי ולשגב.

  הוספת תגובה לתגובה

  שני:

  @אחת,
  לדעתי הבנות סיכמו עם תורג'י שהם כולם יכתבו יוליה, אחרת זה לא הגיוני – אם תורג'י ואושרי חשבו שהבנות יצביעו איתי אז אין סיבה בעולם להצביע יוליה כי לדאנגים יהיו יותר קולות. אבל זה מוציא את הבנות לא טוב כי אם תורג'י הסכים להתפשר אז למה הן בוגדות בכל זאת (ומסכנות את עצמן עם רוב של דאנג עכשיו?) בכל אופן משהו כאן לא הראו לנו וזה מבאס כי לדעתי זה ממש מעניין לראות איך הם חושבים ומסתירים מאיתנו.

 • גיל :

  אוי, ראפ מודרני ארור!
  איזו קטגוריה מעצבנת!

  הוספת תגובה לתגובה

 • אח קטן :

  דרך אגב, עם טיפת מתמטיקה, שגב וחבורתו היו יכולים להדיח את תורג'י – 2 קולות לאושרי (אנה וענת), 2 קולות לשגב/יוליה (אושרי ותורג'י) ושלושת הקולות של שגב, בוקי, יוליה ונטלי היו קובעים מי מודח. החיסרון היחיד זה הסיכון שאושרי ותורג'י היו מחליטים להצביע לבוקי ויחד עם העונש יהיה שוויון בינו לבין תורג'י ויגשו למבחן האש

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אח קטן</ הייתי בטוחה שזה מה שהם יעשו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נטע:

  @מתבוננת, גם אני. יאללה, נגמר הסיפור עם הפסלון הפיקטיבי של תורג'י, עכשיו אני אעריך את הבן אדם שיהיו לו מספיק ביצים בשביל להרים מהלך נגד תורג'י. הזמן בשל להדיח אותו, אלא שכולם מ-פ-ח-ד-י-ם.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אח קטן, הדבר האחרון ששגב היה צריך ברגע זה היה לשבור את תחילת האמון העדין ועדיין שביר שנרקם בינו לבין אנה וענת ולהפוך אותן ממעריצות לאויבות.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אמנון, מהבחינה הזאת אתה צודק. היא אפשר לדעת מה יהיה בעתיד ומבחינתי אושרי ותורג'י זה אותו דבר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אח קטן, עד המועצה דאנג היו בטוחים שלתורג'י יש פסלון ולא רצו להסתכן בכך שירגיש משהו במועצה (שאכן די התמקדה בו) וישלוף אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אודי, אבל היה ברורו שתורג'י לא חושד שרוצים להדיח אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @מתבוננת, "רוצים" – בוודאי, לא היה לו ספק בכך: "יכולים" זה כבר משהו אחר, והוא צדק. ענת ואנה לא היו עדיין בשלות עד כדי כך לצעד שכזה – נקווה שבשבת הבאה!

  אודי:

  @מתבוננת, כן, כי הוא כנראה ידע (משגב) שדאנג מצביעים לאושרי. אושרי בבירור ידע שיהיו קולות עם שמו. הוא לא היה מופתע.

 • ואגינה :

  צפניה יקר, אתה מדבר ממקום שוביניסטי לחלוטין, אנה-תורג'י-ענת הם ברית חזקה, יחד עם אושרי הם כבר לא- אושרי מערער על אנה וענת והם בעצמם אמרו בפרק "שהבנות לא יתהפכו עלינו קודם", אז גם אם הן פירקו מה שלמראית עין היה נראה לך כ"ברית חזקה", לטווח הארוך כרגע הן פתחו להן במשחק עוד מקום להתחזק בו. הן לחלוטין לא צריכות את תורג'י כדי להיות חזקות – תורג'י צריך אותן יותר וכל הדיבור שלו נוסח "הן פה בזכותי" זה לא יותר מגיבוב שטויות שמקורו בפרימיטיביות שוביניסטית. בלי אושרי לידו, תורג'מן בנאדם הרבה יותר קשוב ורגוע ולא מנסה כל הזמן להרשים את החבר הבבוני שלו. כך שהצעד שהן עשו היה נכון לחלוטין, וגם הן הצליחו לטהר מעט את האווירה העכורה. כל כך טיפוסי לגברים (שוביניסטים כמוך) לפחד משינוי, לא להאמין שהן "תעזנה" לעשות מהלך בניגוד לדברי ה"חכם תורג'י". מי ישמע. שינוי במאזן הכוחות יכול להיות גם דבר מבורך, במיוחד כשמדובר בשני "גבר גבר" שמתנהגים כאילו הם מינימום שייחים והבנות לא רלוונטיות למעט מילוי פקודות. מקומם.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @ואגינה, דרך אגב גפ ענת ואנה אמרו שהוא נמצא כאן רק בזכותן. ובתור שלישיה מצבם לא טוב. מי מבטיח להם שהם יזכו בכל הצמידים כמו בפרק הזה. הן היו צריכות לעשות עם תורג'י שיחה רצינית ונוקבת ואם זה לא היה עוזר, להדיח את אושררי שהם מול שלוש(קודם להדיח אחד מהרבעיה. כך הן היו יוצאות גם הוגנות גם חכמות וגם נשים חזקות.

  הוספת תגובה לתגובה

  טל:

  @מתבוננת, יו, ואגינה מדברת! משום מה ואגינות תמיד מרגישות צורך לזיין את השכל במונולוגים פמיניסטיים. חבל שאת מנציחה את הסטריאוטיפ.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @מתבוננתמתוקה שלי, כנראה פספסת – התקיימו כמה וכמה שיחות נזיפה לתורגג, שפטר אותן בביטול…

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אחת שיודעת, קודם כל,אני לא מתוקה שלך. אחרי שהבהרנו את הנקודה הזאת. ממש לא הבנת את כוונתי. לחכות שבוע היה המהלך ההגיוני מבחינתן של ענת ואנה. להדיח אחד מהרבעיה ורק לאחר מכן את אושרי. כדי להרגיש טוב יותר עם ההחלטה האסטרטגית של לחכות שבוע עד ההדחה הם יכלו לנהל שיחה הרבה יותר נוקבת עם תורג'י ולהטיח בו את כל האמת כולל התעמתות קשה, השיחה שענת עשתה איתו והריב שהיה בין שלושתם לא היה מספיק(בעיקר הן הוציאו את תסכולן אחת אצל השניה ובמהלכים אסטרטגים טיפשיים). עכשיו הן נמצאות בעמדת נחיתות ולמרות שאני מבינה את ההדחה רגשית, אסטרטגית זה מהלך שהרס לשתיהן את המשחק.מה שביאס אותי כי ענת הייתה לגמרי פייבורטית אצלי.

  בזינגה:

  איזה מקום לפתוח בו?
  הרי שגב יודע שהן חזקות ומאיימות הוא ינסה להעיף אותן הנחשון הקטן הוא היחידי שחושב מהראש וחושב קדימה
  הם תקעו גול עצמי

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @בזינגה,זאת גם התחושה שלי. ברור לי שאנה וענת הן המודחות הראשונות בשישיה לעומת גמר מובטח בברית הארבעה.
  אבל העריכה לא מראה לנו הכל(לדוגמה איך פתאום אושרי ותורג'י הצביעו ליוליה-ברור שהם סכמו עם הבנות -אבל לא הראו לנו)ויתכן שאנה וענת הוציאו סוג של הבטחה רצינית משגב או/ו מבוקי. אחרת, המהלך כל כך טיפשי ולא מובן ושתיהן בחורות נבונות.

  הוספת תגובה לתגובה

  שני:

  @צפניה, באמת הגזמת עם ההערות השובינסטיות "כאמור, אימהות וקריירה." קודם כל אנה לא אמא, ודבר שני מה זה קשור???? ברור שהן פועלות ממקום רגשי אבל לא פחות מתורג'י האידיוט. שטויות כאלה שאתה כותב לא מצחיקות אותי. מאד נהניתי לקרוא את הטור שלך אבל לא כיף לי לקרוא דברים כאלה וחבל.

 • רונית :

  לא היתה ברית בין אנה, ענת, הגמד ושלומי.
  היתה ברית של אנה וענת שהגמד הצטרף אליה אחרי שהוא ואנה התחילו לישון כפיות.
  כששלומי חזר מהקופים, הגמד החליט שיש ברית מרובעת. אז החליט.
  לא היתה ברית ואנה וענת לא בגדו בשום ברית.

  תורג'י ואושרי פשוט אנשים דוחים ויפה לאנה וענת על המהלך.
  צפניה, אני לא מבינה איך אפשר להמשיך לרייר על אושרי לאחר שפרצופו המכוער נתגלה לעיני כל.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @רונית, כנראה שלא הבנת את התכנית. הייתה ברית עד הרגע האחרון וכנראה גם תמשיך בין אנה,ענת ותורג'י. הן בעצמן אמרו שהן בוגדות בברית. ותורג'י הצטרף לברית הרבה לפני שישן כפיות עם אנה. ענת שכנעה אותה לצרף אותו לברית, היא ספרה על זה באספת השבט בהדחה של מיכל. כך, שלא ברור על סמך מה הסקת את המסקנות שהסקת, ובכינויים שאת משתמשמת לאנשים, את יוצאת לא הרבה יותר טוב מאושרי ותורג'י בשני הפרקים האחרונים

  הוספת תגובה לתגובה

  זק:

  @מתבוננת, הגמד והבבון אכן ראויים לכינויים הנ"ל. הם הרויחו אותם ב"יושר"…(את יכולה להליט לעצמך מי הגמד ומי הבבון, וגם להחליף בינהם..)

  הוספת תגובה לתגובה

 • ואגינה :

  @אודי: i just did!

  @מתבוננת: ענת אכן בחורה חכמה, חזקה והגונה, תורג'י לא ילד בן עשר שהוא זקוק ל"שיחה נוקבת", אם הוא לא מסוגל לראות מה שכולם כבר ניסו לומר לו ולא היה רגיש להתנהגות של אנשים סביבו, לא אנה ולא ענת הן אימהות שלו שצריכות להסב את תשומת ליבו למשהו שלומדים כבר בגן.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @ואגינה, כוונתי הייתה שהן היו צריכות לחכות עם המהלך שבוע לטובתן הן. במצב שנוצר עכשיו רוב הסיכויים שהן לא יגיעו לגמר. אם הן היו מעיפות אחד מהרבעיה במקביל בשיחה נוקבת מעמידות את תורג'י במקומו ואז שבוע לאחר מכן אם לא היה שינוי קיצוני מעיפות את אושרי, הן היו יוצאות גדולות וגם מגיעות לגמר בקלות. הופתעתי מענת מכיון שעד עכשיו היא נראתה לי מאד הגיונית ושקולה, כך שחשבתי שהיא תנתח את מצבה ואת המצב של אנה ותחכה שבוע עם ההדחה של אושרי.טעיתי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחת שיודעת:

  @מתבוננת צפניה יקירי, לא יודעת מאיפה הוצאת את שנאת הנשים הזו פתאום אבל בתור מי שיודעת עליך קצת מעבר לבלוג כאן ועל היחס שלך לאמא שלך – הפתעת אותי מאוד בארסיות הזו… אני מבינה שאתה כואב את הדחתו החוזרת ונשנית של "ילד המחסן", כפי שתורג'י מכנה אותו, ושאתה משתוקק ללייקק אותו – אבל זו לא סיבה לטנף על כל המין הנשי…

  הוספת תגובה לתגובה

  זק:

  @אחת שיודעת, הצפניה הזה הוא גבר? הוא לפעמים מוציא מעצמו מירמור נשי…

  שרון ש.:

  @אחת שיודעת, מצטרפת.
  בעוד שלאמירה הזו שלך, אני מתייחסת די בביטול, כי היא פשוט תלושה מהמציאות וממש לא ברור לי איך הצלחת לקשר בין המהלך של ענת ואנה לבין אמהות וקריירה..אבל נו, שיהיה, תמיד אפשר להגיד שהיית ציני.
  בכל אופן, די התאכזבתי כשראיתי שהגבת לטענות נגדך בפוסט הקודם אבל התעלמת לגמרי ונראה לי שבכלל לא חשת צורך להתנצל (או לפחות להסביר?)על האמירות המאוד מקוממות נגד נטלי ויוליה. חבל.

  מפ"ל:

  @אחת שיודעת,

  צפניה היקר, טור מוצלח מאד, אבל גם אני לא אהבתי את ההערה שענת חושבת מהואגינה.

 • גארפ :

  סחטיין צפניה

  אין ספק שלא יכולת לפרסם פוסט יותר שוביניסטי, סקסיסטי ומחפיץ נשים מזה.

  ועכשיו בטח יבואו כל התגובות של: 'צפניה אני חולה עלייך, איזה פוסט מושלם'…

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @גארפ, הפוסט הקודם הוכיח שהוא יכול ועוד איך…

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  ההדחה של אושרי הנמושה היתה רק הסיפתח. הכבוד הילדותי של תורג'י גרם לו באותה הזדמנות גם להודות שפסלון החסינות לא אצלו – אולי המהלך המטומטם ביותר בכל ההתנהלות המטומטמת שלו. גם להחליש את עצמו, גם לחזק עוד יותר את ענת.

  ואגב, בלי קשר לבגידה של צמד הלוזרים בבנות הברית שלהם (אמרו שיצביעו לשגב והצביעו משום מה ליוליה) – מה ההיגיון להצביע ליוליה ולא לבוקי? למה לא לנצל את הקול הנוסף שנפל עליהם משמים? להגיע עם בוקי לגמר זו טעות, בגמר אין משמעות ליכולת פיזית ואת בוקי אף אחד לא שונא, כך שהאינטרס הוא להדיח אותו קודם – אז למה לא עכשיו, כשיש הזדמנות פז?

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נייר לקמוס, הוא אמר על הפסלון כיון שחשב שיש לו בנות ברית והן הולכים להעיף את יוליה( הצביע כנראה כפי שהוא סיכם עם אנה וענת בשיחה שלא הראו לנו, אין שום הגיון אחר)ומכאן דרכם של הארבעה הייתה בטוחה. לא היה לו מושג שאנה וענת בגדו בו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, גם אם הוא חושב שדרכו לגמר בטוחה (תמיד טעות בהישרדות), למה לוותר ככה על נשק בארסנל שלו? כל עוד חושבים שהפסלון אצלו, במיוחד אם אין לדאנג רוב, לא ינסו להדיח אותו; כל עוד חושבים שהוא מסוכסך גם עם בנות הברית שלו הוא מועמד אידיאלי לגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אודי, מסכימה איתך שזאת הייתה טעות, רק הגבתי על הסיבות הלא הגיוניות ש"ניר לקמוס" כתב כמו על הבגידה שלו בברית בכך שהוא הצביע יוליה, וכתבתי מה הסיבות לדעתי שהביאו אותו לעשות את הטעות הזאת וברור ששום בגידה לא הביאה אותו להצביע ליוליה אלא הסכמה בין ארבעתם שאנה וענת הפרו.

  נייר לקמוס:

  @מתבוננת, אם "אין שום היגיון אחר", למה לא הראו לנו את ההסכמה הזו? בליינד סייד לצופים הגיוני אם הוא מוביל להדחה לא צפוייה, וזה לא המקרה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נייר לקמוס, איזה הגיון יש לתורג'יאושרי להצביע ליוליה אם הם סיכמו עם איתי ואנה אחרת?

  נטע:

  @מתבוננת, כאילו שהפסלון מזיז ליוליה. נניח שהיא הייתה עפה, מה זה עוזר לספר על הפסלון מול כל אלה שנשארים? הטענה שלך לא רציונלית. תורג'י סיפר על הפסלון אך ורק בגלל שהוא רצה לנקות את השם שלו בקטע קפריזי. כל בני ה"ברית" שלו התנגדו לזה שהוא יספר (אגב בגידה בברית).

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @נטע, לא הבנתי את התגובה שלך למה שכתבתי. מה הקשר יוליה לפסלון?אמרתי שהם הצביעו יוליה בגלל שכך סכמו עם הבנות ולא כמו ש"ניר לקמוס"כתב שהם בגדו בבנות. הפסלון הוא מספור אחר..

  אמנון:

  @נטע, המטרה של עזאם היתה פשוטה – לשפר את תדמיתו בעיני המושבע הראשון, עזאם. טעותו היא שהיה יכול לעשות אותו דבר גם מאוחר יותר.

  אודי:

  @נייר לקמוס, אני לא חושב כמוך לגבי בוקי. אולי אף אחד לא ממש שונא אותו, אבל לכל אחד שם (חוץ מיוליה) יהיה מישהו אחר בגמר שהוא מעדיף להצביע לו.
  בוקי, עם כל יתרונותיו על הצמד, הוא גם אדם שדי קשה לחיות איתו באי בודד בסופו של דבר.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אודי, תלוי מי יגיע לגמר. בסיטואציה של תורג'י-אושרי-בוקי למשל, כאשר המושבעים הם כל השאר, אני מאמין שלבוקי יש יותר סיכוי. חבל להסתכן.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @נייר לקמוס, זו סיטואציה שנראית בלתי אפשרית בעליל כרגע. אני מסכים שבוקי זוכה בה, אבל היא בערך היחידה. בוקי הוא לא מועמד עם סיכויים גבוהים.

  נייר לקמוס:

  @אודי, בכל מקרה אני לא רואה שום ייתרון להעדיף (?) את יוליה על בוקי. מבחינת הצבעות – שניהם אותו דבר. מבחינת העדפת מושבעים – כנראה כנ"ל. והצבעה לבוקי היא תעודת ביטוח, עוד קול וודאי בלי להתאמץ. רק מי שהשמש זורחת לו מהתחת (האיבר החשוב ביותר בעונה הזו) יכול להיות בטוח ב-100% שיש לו רוב מוחלט והוא לא צריך את הקול הנוסף.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @נייר לקמוס, ליוליה יש ייתרון על בוקי גם במושבעים וגם באתגרים. אני מסכים שהמהלך הזהיר יותר היה לנצל את הקול הנוסף, אלא שבמקרה של הבליינד סייד דנן גם הוא לא היה עוזר.

  אי רן:

  @נייר לקמוס, המניעים של תורג׳רי כמו המשחק שלהם לדעתי בסיסיים וכל כך פשוטים ואגב לא מקוריים שהדישה מיותרת.
  הזחיחות והבטחון שכל העדר שלהם יצביע כפי שדרשו אפשרו להם לאותת לבא בתור במסע הנקמה על אלו שהדיחו את האדיוט בפעם הראשונה. בחיי שאפילו מהם היתי מצפה ליותר.

 • הילה :

  לגמר הרי הגיעו ענת, תורג'י ואושרי….
  לתורג'י אף אחד לא יצביע , אושרי גם לא – ענת היא הזוכה במיליון

  ורק הערה – הקטע עם שגב היה אדיר, בכלל לא מיותר. מראה שהוא פועל אחרת מתורג'י לא באלימות אלא בנחמדות ובצחוק.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @הילה, לפי מה קבעת שהם הגיעו לגמר. ברור שבמקרה האופטימי ענת/אנה יגיעו לגמר(אם אחת מהן תקבל חסינות בהדחה האחרונה. ואושרי/תורג'י אם אחד מהם ינצח עד הגמר באי התקווה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אור:

  @הילה, שגב משחק הכי טוב, הלואי שינצח.

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @אור, אני מעדיף את בוקי או יוליה (לא שאני מאמין שהם יזכו) ואחריהן את ענת, אחר כך את נטלי, ורק אז שגב.

  מה שאכפת לי זה מי טוב – לא מי משחק טוב!

  הוספת תגובה לתגובה

  אור:

  @אמנון, מה שאכפת לי ששגב הוא אהוב ליבי, והוא גם הטוב שבין כולם שם.

  שמבה דוי:

  @הילה, גם לי לא אכפת ששגב ינצח. מעדיפה אותו על ענת.
  אם כי, מעדיפה את תורג'י על פני כולם שם.
  לאושרי אין סיכוי, לצערי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שמבה דוי, סתם מעניין אותי למה היית רוצה שאושרי יזכה (באמת מעניין, לא בציניות). אני מאד אוהבת את אושרי השחקן וגם חשבתי עד האיחוד עם תורג'י והנאומים המביכים שהוא חמוד כאדם.אבל לכל אורך המשחק הוא התגלה כשורד די עלוב. לא ראיתי אצלו שום אסטרטגיה, בפעם הראשונה שהוא היה תמים זה היה נוגע ללב בפעם השנייה זה היה משפיל ואפילו מעצבן-תתעורר, אפילו במשימת חסינות הוא ויתר מהר שהיה לו קצת קשה. תורג'י(תמיד), ענת(תמיד), נטלי,יוליה(לפעמים)אנה(לפעמים) לעומתו נלחמו, הזיעו ונתנו את כל מה שיש להם. למרות החיבה שיש לי לאושרי בגלל התפקיד שלו כשלומי ועוד תפקידים מצמררים בתאטרון(לרקוד ולעוף למשל) בהישרדות הוא לדעתי היה בין השורדים שהכי פחות מגיע להם להגיע לגמר.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יויו :

  זה לא קצת מגוחך שאושרי עף פעמיים והוא עדיין במשחק?

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @יויו, מגוחך? לא.
  אגב, אני ממש נהנית מהעונה הזו. אחלה עונה!

  הוספת תגובה לתגובה

  יאלי:

  @שמבה דוי, מעבר להנאה חולנית משהו לראות את "אושיות התרבות" שלנו מתקוטטים/מתחבקים כאשר אמת וכנות זה הדבר האחרון שהם מפגינים, האמת שהתוכנית פשוט מ-ש-ע-מ-מ-ת רצח (לפחות לטעמי). מודה, לא צפיתי בפרק אבל עדיין נכנסת לפוסט של צפניה כי הוא משעשע אותי. צפניה, די, תרד מאושדרי & תורג'י – אחד פרווה שאין דברים כאלה והשני נפוליאונצ'יק בהתהוות, הגיע הזמן למצוא את הכוכב האולטימטיבי של תוכניות הריאליטי – הנבך משהו, רצוי שיהיה דוחה, יקלל את כולם, יתבכיין וכאלה – אם היו נותנים לצופים לקבוע מי עוזב אין ספק שהצמד חמד יחד עם אנה היו עפים מזמן ואולי התוכנית הייתה משתפרת.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @יאלי, מסכים לחלוטין שהתוכנית משעממת.

  הבעייה עם הישרדות VIP היא שאין מבחר די גדול של מועמדים לבחור מהם. בתוכנית רגילה אפשר תמיד למצוא טיפוסים מעניינים שאנחנו עדיין לא מכירים. כאן כמעט הכל מוכר, לעוס, צפוי. נכון שלא חשבתי שתורג'י עד כדי כך מאוס, ואת בוקי ויוליה לא הכרתי, אבל מישהו חשב ששגב יתנהג אחרת? או פרסטר? או עזאם? או הגב' גבריאלי?

  תוחזר הישרדות האנונימית לאלתר.

  יויו:

  @יאלי, אני חושב שהעונה היא אחת הנהדרות, הטיפוסים השונים מביאים את עצמם – זה אולי לא עושה שירות טוב עבורם אבל זה בדיוק מה שאני מצפה, לראות אותם ללא הפסאדה ומהבחינה הזאת תורג'י ואושרי נותנים תפוקה מעולה.

  יויו:

  @שמבה דוי, כשנועם טור הגיע לגמר בעונה הראשונה, כולם ניגחו אותו ובצדק לטעמי, שלא מגיע לו לזכות כי את המשחק החברתי הוא לא שרד והישרדות הוא קודם כל משחק חברתי. אושרי הועף פעמיים, למען השם ,והוא עדיין במשחק. אני לא מכיר את ההישרדות העולמית לכל גווניה, מעניין אם קרה מקרה כזה בתוכנית כלשהי.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @יויו, קרה קרה. והשורד שם היה לא פחות "ראוי" ונפוח מחשיבות עצמית מאושרי.

 • נייר לקמוס :

  אה, ועוד משהו. צריך לחשוב גם על הימים שאחרי, לא רק על הסיכוי של אחד-לקצת לזכות במיליון. יש אנשים שהריאליטי עשה להם טוב (נועם טור, יאנה יוסף). יש מי שלא (זיוה כהן-משהו, אביב זילבר). אני תוהה אם תורג'ושרי חשב איך יתייחסו אליו אחרי שיראו אותו מתנהג ככה. יש לו לכאורה קריירה, לא? (שלא לדבר על בדיחות הקטן-קצר).

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @נייר לקמוס, אני בטוחה שהקריירה של שניהם תהיה בסדר גמור, אתה יודע, הם שחקנים די טובים. יפה שאתה דואג :-)

  אגב, ההשוואה בין יאנה לטור קצת הצחיקה אותי. אתה סולח לי נכון?

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שמבה דוי,
  נראה לי שזו הפעם הראשונה שאנחנו מסכימות על משהו (אני מדברת על יאנה יוסף..) ;) .

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שמבה דוי, אני מדבר על מצבה אחרי האח הגדול יחסית למצבה לפני, לא יותר מזה (למרות שאישית אני חושב שהיא בהחלט ראוייה).

  הוספת תגובה לתגובה

 • ענת :

  איזה פוסט שוביניסטי ומקומם. נניח שאני מסכימה עם הנחתך, צפניה, שתזמון המהלך גרוע לאנה וענת, זה ממש לא מצדיק את השפה המכוערת בה אתה משתמש ואת ההכללה השובינסטית כנגד נשים בכלל. פשוט מביש, מכוער ובעיקר מאכזב.

  בנוגע להדחה עצמה. אני חושבת, כמו רבים כאן, שמצבן היה טוב יותר לו היו מחכות עוד הדחה אחת ורק אז מדיחות את אושרי. אבל מי היה מבטיח להן שהוא לא היה זוכה פתאום בחסינות?
  מלבד זאת, מטרת ההדחה היה לבסס את כוחן לא רק בברית, אלא גם בשבט. גם כי אי אפשר לדעת מי יזכו בחסינויות ובצמידי הוטו וגם כי לא מספיק להגיע לגמר – צריך גם לוודא שהמושבעים יצביעו עבורך ולא עבור אלה שלידך. שחקן שחושב רק על הגעה לגמר ומתעלם מהצורך להתחבר למושבעים עושה חצי עבודה ולכן אינו שחקן טוב.
  ועוד דבר אחד אחרון – הישרדות האמריקאית הוכיחה יפה מאוד שגם כשנמצאים בנחיתות מספרית, שימוש נכון בפסלון החסינות יכול להפוך את התמונה. ולענת יש אחד. אז אולי, רק אולי היא לא כזו טיפשה

  הוספת תגובה לתגובה

  אני(כה מקורי):

  @ענת,

  חותמת על כל מילה. ציניות והכל (זו הסיבה להיכנס לבלוג הזה מלכתחילה), אבל זה כמו שאני אשלח ניצול שואה להעביר את היד בברקוד בסופר, כי הקופאית לא מצליחה להעביר מוצר.( או בקיצור- לא קשורה לכלום ההשוואה הזו שלך. ומפתיע כשהיא באה ממך.)

  הוספת תגובה לתגובה

 • צפניה (כותב הפוסט):

  למען השם, יצאתם מפרופורציה. וקצת עצוב לי כי אני נוהג לתת קרדיט למגיבים אצלי.

  שני דברים.

  הנשים והקריירה – רפררתי לטקסט של א-מארי סלוטר וגם לטור של דנה ספקטור (להרחבה ר' כאן: http://www.haaretz.co.il/news/1.1739983)

  אושרי ותורג'י – אולי ההבהרה הכי עצובה שאי פעם יצא לי לכתוב בכל תשע שנות הבלוגינג. הבלוג הזה מקצין כל דבר. כל דבר. החיבה שלי לאושרי ותורג'י היא מוקצנת כי הם מושלמים בעיני עצמם ולכן גם בעיניי.

  זהו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @צפניה, אני איתך צפניה!!

  הוספת תגובה לתגובה

  ענת:

  @צפניה, זה לא תירוץ, חביבי. קודם כל, יש הבדל בין הקושי שעומד בפני נשים שרוצות לפתח קריירה ביחד עם הקמת משפחה לבין הקביעה שאי אפשר. הראשון הוא עובדה, בעוד שהשני הוא דעה. בפוסט הצגת את העמדה הזו כדעה שלך, לכן זה ממש לא משנה שאתה לא היחיד שחושב כך. כשם שאתה הבעת אותה בפוסט, אני מתווכחת אתך עליה. למה כשאני עושה זאת זה נחשב ליציאה מפרופורציה?
  ולעיקר. בטקסטים שהזכרת יש סיבות רבות לבעיה של אימהות מול קריירה. טיפשות נשית או חוסר יכולת לבצע כמה משימות במקביל לא נכללו ביניהן. והאמת, יותר משאכפת לי אם אתה מסכים עם הגברות ספקטור וסלוטר, אכפת לי מהכללות הפוגעות נגד נשים, לכל אורך הפוסט. יש לך בעיה עם המהלך של ענת ואנה ואתה חושב שהוא מטומטם. סבבה. למה להגיד שאי אפשר לסמוך על נשים ושכל הנשים לא עובדות מהראש?
  ולסיום סיומת, אני בכלל לא חושבת שלהגיב בצורה עניינית ולא מתלהמת על טקסט שפגע בי באופן אישי זו "יציאה מפרופורציות". אתה חושב שמכיוון שאתה "רק" בלוגר ולא עיתונאי אז אין לך שום אחריות כלפי הקוראים שלך? אז אני חושבת שיש ויש.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @ענת, למה את חושבת שאת מרכז העולם? כלומר, למה לדעתך תגובה *כללית* שלי לכל המגיבים מופנית רק אלייך?

  אני באמת חושב שיש כאן אי הבנה של שפת הבלוג מצידך. את מצפה למשהו שלא ממש קיים כאן בגלל אופיו של הבלוג. צר לי שנפגעת.

  הוספת תגובה לתגובה

  אלמנת הקברן:

  @צפניה, אני מודה שלא הבנתי את המשפט האחרון – זה הפוך על הפוך על הפוך או מה?
  ובעיניין הרפרור – לא כולם קוראים באדיקות את דנה ספקטור, תיקח את זה בחשבון, חלקנו אפילו מעדיף להמנע מכך, ריפרור עובד רק כשמרפררים לטקסט מאוד מוכר.
  תראה, זה הבלוג שלך וזכותך לאהוד את מי שאתה רוצה, אני באופן אישי מעריכה את זה שאתה כותב מנקודת המבט שלך ולא כדי לרצות את הקוראים אבל מה לעשות, אני קוראת את הטורים ויש לי הרגשה שכתב אותם כתב החצר של אושרי ותורג'י. אנשים פשוט מנסים להבין מה גורם לך לאהוד כל כך את ברית הביריונים הזחוחים ולראות את כל המשחק מנקודת מבטם דווקא מפני שהם מעריכים את דעתך.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אלמנת הקברן, את הברית של תורג'י סימפטתי בתחילת הדרך כי היא הצליחה להכתיב את דרכה גם כמיעוט בשבט טי-ניום וכי הראל מויאל הפריע לה בעין וכידוע, אני סקעתי למהדרין.

  תוסיפי לזה את ההתבכיינות של נטלי/בוקי/שגב ותקבלי את הסיבה לאהדתי. זה לא אומר שאלך לבקש חתימה מהם. זה כן אומר שאשמח אם מישהו מהם ינצח (וב"מהם" אני מתכוון גם לענת/אנה).

  הוספת תגובה לתגובה

  אלמנת הקברן:

  @צפניה,

  קודם כל תודה על התשובה, זה באמת עניין אותי (-: אבל אני חולקת עלייך בעניין ההתבכיינות. לבוקי יש את זה בילת-אין (הזקנה במסדרון) ויותר מכך לפרסטר וגם לי קשה עם זה כי אני מרגישה שיש בהתבכיינות הלולאתית הזו משהו נורא אגוצנטרי, העיסוק הזה ב"אני מסכן" הוא בעצם לא כל כך שונה מהעיסוק ב"אני מגניב" ואין כמוני.

  אבל אצל נטלי ושגב אני דווקא ממש לא הבחנתי בכך. נכון שהם התייחסו להדחת אושרי כאל הפלת מלך הכיתה אבל בדיעבד, אחרי ששמענו את נאומי המרמור של אושרי בהדחות ואחרי שראינו איך הוא מתנהג כשהוא עם תורג'י, אני מתחילה לתהות שאולי הוא התנהג ככה גם כשהיה לבדו בשבט דאנג (אם כי מן הסתם לא באותה העוצמה). כי בסך הכל מה ראינו מאושרי כשהיה בדאנג? אושרי ישן, אושרי מנמנם, אושרי נח, אושרי מתהפך לצד השני. יש מצב שבמצבי הצבירה העירניים שלו הוא באמת התנהג אל השאר באדנותיות של מי שהכל מגיע לו ופשוט בעריכה חתכו את זה. קשה להאמין שהוא היה נער הפוסטר של תנועת הצופים וברגע שהוא פגש בתורג'י הוא הפך את עורו לחלוטין.

  ובעיניין מויאל – כשראיתי את הפרק ההוא עם ההתנגשות בינו לבין תורג'י עוד לא הייתה לי דעה על איש מהם ובאמת חשבתי שמויאל סתם פרנואידי וחי בסרט אבל בראיה לאחור, אולי באמת היו דברים בגו ולא סתם נכנס לאטרף אאוט אוף דה בלו.

  אני גם חולקת עליך בנושא הכוח של ברית טיניום, בהתחלה הם היו הרוב כי כביכול עזאם ומשה היו חלק ממנה וכשמשה עזב מיכל הגיעה ותורג'י במו ידיו גרם לה לערוק לאופוזיציה ויצר את המצב של שלושה מול שלושה. כמו שענבל עפה באתגר האש ככה אנה יכלה לעוף, הברית הזו הייתה תלויה על חוד השערה רק בגלל הקפריזות של תורג'י.

  אני לא באמת מרגישה שעד כה יש בשבט שחקן מתוחכם של ממש, יש ניצוצות פה ושם. אני כן מעריכה את תורג'י על זה שהוא מתאמץ במשימות (בניגוד לאושרי) ומנסה לעשות מהלכים ולרקום בריתות (בניגוד לאושרי) אבל בעיני הוא פשוט לא עושה את זה טוב. הוא בדרך כלל מונע מאגו טהור והוא שוכח שבסופו של דבר מי שבוחר את המנצח הם אותם האנשים שהוא כל כך בז להם בדרך ולא השתדל אפילו להסתיר את זה. לכן בשורה התחתונה הוא בעיני שחקן פחות טוב משגב או נטלי או יוליה או אפילו בוקי. תורג'י מצוין כדמות לריאליטי כי הוא הנבל הקלאסי, זה שמגיע עד לגמר ומספק קתרזיס כשהוא מודח רגע לפני או כשהוא מגיע אחרון בבחירת המושבעים. ענת לעומתו כן חביבה על רוב השורדים ולא מעוררת אנטי כמוהו, לכן בעיני היא החוליה החזקה בשבט טיניום לשעבר.

  נייר לקמוס:

  @אלמנת הקברן, יש הבדל מהותי בין בוקי לפרסטר. בוקי לא מתבכיין, ההיפך. הוא לא חושב את עצמו ללוזר, הוא רק מודע למגבלות הפיזיות שלו וכל מה שהוא אומר זה "תראו איך הזקן השמן הקרח מצליח בכל-זאת", וזה די חינני. פרסטר מתבכיין על באמת, וזה די דוחה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @צפניה, אני מצטער, אני יודע שאני לא מרכז העולם וזה לא מכוון אלי, אבל לחלוטין הפסקתי להבין אותך.
  "הם מושלמים בעיני עצמם ולכן גם בעיני"?
  SAY WAT?
  מי אתה ומה עשית עם צפניה?

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @אודי,אלמנת הקברן וצפניה, העובדה שצפניה אוהד את אושרי ותורג'י ממש לא מפריעה לי. שימו לב שהוא הפסיק לשבח אותם בשני הפוסטים האחרונים.
  אותי מטרידה העובדה ה"פשוטה" והיא: ההערות המקוממות על נטלי ויוליה מהפוסט הקודם. צפניה, אני ממש מרגישה כמו קרציה, אבל זה לא עוזב אותי. זהו, לא אטריד אותך בנושא הזה יותר.

  הוספת תגובה לתגובה

  אלמנת הקברן:

  @שרון ש., הבהרה: זה לא מפריע לי, זכותו לאהוד את מי שהוא רוצה, אבל כשאתה אוהד מתמודד כל כך אה, בעייתי (יחי האנדרסטיימנט) אנשים יתמהו מדוע ולמה, זה הכל.

  שרון ש.:

  @אלמנת הקברן, אני מבינה אותך אבל לדעתי הדיון הזה קצת מיותר.
  הוא אולי לא הודה בפה מלא, אבל הוא כבר כתב באחת התגובות שלו בפוסט הקודם שהם בלתי נסבלים.
  יתכן ואני טועה, אבל לדעתי צפניה שינה את דעתו עליהם בשני הפרקים האחרונים. נחיה ונראה.

  צפניה:

  @שרון ש., תשמעי, אני יכול להבין מדוע האמירה על יוליה הייתה בעייתית.

  עבורי, כל הסצנה הזו הייתה מופרכת. יוליה, דוגמנית סלאש שחקנית בתחילת שנות ה-20 לחייה, אומרת שבוקי נאה מצחיק אותה. עוד לפני תחילת הצילומים. עכשיו, אני עשיתי דבר או שניים בעולם. ובוקי נאה לא מצחיק אותי. אין לי מושג מה הוא עשה לפני הצילומים שהצחיק את יוליה. לכן הכנסתי את האמירה הזו. כבדיחה ותו לא.

  שרון ש.:

  @צפניה,
  טוב, אני לא זוכרת מי המגיב שלך שאותו אני מצטטת עכשיו: "מודה ועוזב, אופקים…"

  דבר שני: באסה. הייתי בטוחה ששינית את דעתך על תורג'י ואושרי, אני מבינה שלא. נו, שיהיה.
  אגב, לא ראיתי אתמול התבכיינות של בוקי, שגב ונטלי. הם היו אתמול מקסימים ומצחיקים.

  צפניה:

  @אודי, לא הבנתי מה לא מובן. האם אתה באמת סבור שאני, גבר בוגר בן 31 ו-11 חודשים, מרייר שעות ארוכות על אושרי ותורג'י? ברצינות. תן לי קצת קרדיט.

  בגלל שהם כל כך מופרכים בעיני עצמם כך גם ההתייחסות שלי אליהם בבלוג מופרכת. הרי אושרי כהן הוא לא באמת היצור הכי קסום במזרח התיכון. זאת אומרת, לא נראה לי.

  נכון שאחרי ההסבר הזה כל הפוסטים מאבדים קצת את העוקץ? לדעתי זה היה מיותר. אבל היי, אתם רציתם לפגוש את הקוסם מארץ עוץ.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @צפניה, ריור לא שייך לעיניין. זה פשוט לא כל כך מתאים לך לומר "הי! הנה בלון נפוח! איזה מאמי!" במקום "הי! הנה בלון נפוח! בוא נפוצץ אותו עם סיכה!".
  ומבחינת הקסם של הפוסטים שפג… תשמע… בעיני הוא נעוץ בהומור, ובפוסטים האחרונים קצת איבדת את זה. עניין של טעם.

  אלמנת הקברן:

  @צפניה, בעניין יוליה והפגישה שלה עם בוקי טרם התוכנית, בראיון עם בוקי הוא סיפר שהוא פגש אותה באחד הסיורים שלו כשעבר ליד הברקפסט קלאב ואחד מהבעלים קרא לו והציג לפניו את יוליה כמי שתשתף איתו בהישרדות.

  http://www.mouse.co.il/CM.television_articles_item,797,209,67738,.aspx

  צפניה:

  @אודי, קורה

  יויו:

  @צפניה, זה לא היה מיותר ואני שמח שהרמת את הכפפה. אני לא מסכים עם אודי לגבי כך שאיבדת את ההומור בפוסטים האחרונים, אבל אני כל-כך מסכים איתו לגבי המגמה של טיפוח וניפוח בלון נפוח שהיא לגמרי משעממת.

  שמבה:

  @אודי, לא ברור לי למה אנחנו, אלה שמסמפטים את תורג'י ואושרי, צריכים להסביר לך למה ואיך כל הזמן.
  אם כל המגיבים היו חושבים אותו הדבר, כל העניין פה היה משעמם רצח.
  אז אתה חושב שתורג'י יהיר, בלון נפוח וכו'. וואלה, גם אני חושבת כך לפעמים ולפעמים לא. רוב הפעמים הוא מצחיק אותי ולפעמים גם אני אומרת וואט דה פאק עבר לו עכשיו בראש.
  בשורה התחתונה, אני מעדיפה אותו בגמר על פני כל בוקי מצוי.

  הוא מביא עניין להישרדות, ולו בעובדה הקטנה שהוא מציק לך בעין. מפריע לך בנוכחות שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @שמבה, שכחתי את הדוי :-)

  אודי:

  @שמבה, לא זכור לי שבקשתי הסברים כלשהם ממך וגם מצפניה לא בקשתי להסביר למה הוא אוהב את תורג'י. קראי שוב.

 • ניר :

  רק אותי זה עיצבן שאושרי חוזר לאי המתים?
  העונה הזאת תיגמר מתישהו?!

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @ניר, בוודאי שלא, זה עיצבן גם את הקופים!

  הוספת תגובה לתגובה

  הדר:

  וגם את המתים….

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @הדר, ליתר דיוק, באי התקווה כבר לא נותרה תקווה.

 • ההכ :

  צפניה הפאתט –

  אין אדם אחד במדינה שסובל את הפרצוף של אושרי ותורג'מן המביכים, הזחוחים, הלא מצחיקים, הטיפשים כנעל, המכוערים כאבו-עמר ואבו-מאזן, שהרסו לעצמם (לפחות אושרי, מי הכיר את איתי תורג'מן בכלל) תדמית של שנים שנקנתה ביושר ונהרסה בשביל 150,000 ש"ח שתמורתם נמכרו כבודם ושמם הטוב.

  אבל אין מביך כצפניה הנשאר איתן מאחורי טעמו הקלוקל – ששוב – התברר כעלוב במיוחד.

  הוספת תגובה לתגובה

  שמבה דוי:

  @ההכ, צפניה העלוב נמצא בחברה העלובה של עוד כמה פה. אני ביניהם. אחחח..החיים יפים שלא מכבדים דיעה של מישהו אחר, אה?

  הוספת תגובה לתגובה

  אמנון:

  @ההכ, מה אתה רוצה מצפניה כאשר אנה ישנה עם הג'וק במיטה אחת (ולא מתוך קור) וממשיכה להכין לו אורז (ולא מתוך רעב)? רקדנית רקדנית, אבל בושה למין הנשי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אמנון, "צר עולמי כעולם נמלה" הרבה ערכים, כבוד לאחר, פתיחות ועוד הפגנת מהתגובה הזאת. לא פלא שכל כך קשה לך עם אושרי ואיתי ת. אתה לעומתם מלא פתיחות, סבלנות ןסובלנות.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @מתבוננת, אוי בחייך. תעמידי פנים שהוא תורג'י ואושרי, ואז זה "הומור לא מזיק של שני מקסימים" ולא "חוסר פתיחות, סובלנות, ערכים וכבוד לאחר".
  את לא יכולה להיות סנגורית של אושרי ותורג'י ולהטיף במקביל על ערכים, סובלנות, פתיחות וכבוד לאחר, כי באופן מובהק למדי לשניהם יש בעיות קשות שם. זה מקביל למצב שבו תורג'י מטיף לכל השבט שהם שקרנים שנייה לפני שהוא מודה ששקר בעצמו (אבל זה "השקר הכי לבן שאפשר לספר במשחק", שמענו).
  אי אפשר להטיף מוסר באופן חד צדדי.
  -=-
  ואחרי שאמרתי את זה, בחיי האהבה שלה אנה לא חייבת כלום למין הנשי (או לאנשים אחרים בכלל) ואם תורג'י עושה לה טוב שיהיה לבריאות.

  הדר:

  התוכנית חשפה את עליבותם של שני הגמדים השחצנים,את הכיעור הפנימי את היהירות והטיפשות…שני אינפנטילים בני 30 תורג'י הדוחה וחברו הניגרר…

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @הדר, שני החבר'ה אולי מעוררי אנטיגוניזם, אבל הם בטח לא טיפשים ובתחומם די מוכשרים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • נעמה :

  אביעד אתה כזה תותח!

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתבוננת :

  אודי, אני ממש לא סנגורית של אושרי ותורג'י, אני סנגורית של עצמי בלבד(וגם זה בעירבון מוגבל :) ). בפירוש כתבתי כאן, שאם הייתי רואה רק את 2 הפרקים האחרונים, הייתי חושבת עליהם דברים מאד לא מחמיאים. עם זאת, אני מבינה שמה שאני רואה הוא חלק מאד קטן מהאישיות של האדם ולכן לא ארד להערות אישיות לגבי בני הזוג/לישון במיטה ואכנה בכינויים אנשים שאני לא מחבבת רק מצפייה בתכנית ערוכה.
  אני מודה שכמו שאני רואה הרבה חסרונות בתורג'י(אושרי מעולם לא הרשים אותי בהשרדות, רק בתור שחקן בכוכבים של שלומי ובהצגות שלו שראיתי)אני רואה דברים יפים בשורדים שלא התחברתי אליהם ואשמח אם יודחו. קשה לי הראיה הכל כך שחורה/לבנה של הרבה מהמגיבים פה. האנשים הם לא מושלמים לא בחולשות שלהם ולא ביתרונות.
  דווקא לתגובות שלך ולעוד כמה, אני כן מתחברת ומאד נהנית לקרוא מכיון שהראיה שלכם עגולה ויותר עניינים(ולמרות שדעתכם שונה משלי). מעניין אותי לקרוא תגובות מעניינות/מתוחכמות ולראות זויות שונות משלי. פחות אני מתחברת לתגובות כמו "ג'וק/מקק/רגילה לישון עם סירחון ובטח לקללות.
  שוב זאת רק התחושה שלי ומין הסתם(כמו שאתה שם לב בתגובות האחרות)אני משקפת מעט מאד אם בכלל את התחושות של אחרים.

  הוספת תגובה לתגובה

  יויו:

  @מתבוננת, אין שחור ולבן, אין אדם מושלם ואף אחד לא מצפה שיהיה אחידות בדיעות אבל…יש כנראה סיבה למה רוב המגיבים והצופים בכלל מלאים באנטיגוניזם כלפי הדמות המשתקפת של תורג'אושרי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @יויו, יכול להיות ויכול להיות גם שהעורכים מכוונים לחשיבה מסויימת.
  מצד שני, אני באופן אישי לא התחברתי מעולם למה שחושבים כולם, מסתבר שגם כאן. בהצבעה באינטרנט באתר של הישרדות לשורד/ת הכי ראויה, אנה זוכה בציון הגבוה ביותר, תורג'י אחריה ושלישית יוליה, אז מה זה אומר. לי כלום.ענת,אגב שלדעתי הוכיחה את עצמה מאד זוכה למעט מאד קולות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אביגשם :

  אני מתה על הפוסטים של צפניה, נדיר שאני מגיבה אבל תמיד קוראת את כל התגובות במיוחד בשעת השכבת הילדים לישון( מעביר לי את הזמן מעולה כשאני סתם יושבת בחדר ומחכה שירדמו)
  בכל מקרה, רוב התגובות התעסקו באם המהלך של אנה וענת היה חכם מאחר וכביכול הם היו ברית חזקה של ארבעה, אבל לאורך כל היסטוריית השרדות אין עובדה קבועה שמי שפעל רק ממניעי אסטרטגיה מושלמים ניצח … להפך אלה בדרך כלל הפסידו. חוץ מאולי הרופא כבר לא זוכרת. דווקא אלה שכן פעלו אסטרטגית ברוב הפעמים ופעם ב.. הפעילו שיקולים אמוציונאלים כביכול זכו בכל הקופה;
  א. אהדת המתחרים שלהם כלומר דאנג שגם לא אסטרטגים מושלמים ופועלים מתוך אמוציות ולכן לא ידיחו אותן כל כך מהר. תמיד מישהו מצליח להיות מספיק מטומטם בשביל למשוך את האש אליו ראו ערך גמשי
  ב. אהדת המושבעים על שהדיחו את שנוא נפשם השחצן
  ג. אהדת הקהל מאותן סיבות שכבר ציינתי

  בקיצור כל שעליהן לעשות הוא להלחם על הפרסים ולהיות נחמדות לדאנגים רק לעד הדחה אחת והם חוזרים להיות חזקים
  טוב, חפרתי קצת:) סורי

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אביגשם, הסיבה שתמצאי כל כך מעט אסטרטגים שנצחו בסופו של דבר בגרסא הישראלית כפולה:
  א. ההצבעה בארץ, אחרי שהמושבעים ראו מה הפינליסטים אמרו עליהם בוידויים, ונכנסים אליה הרבה מאוד שיקולים לא קשורים למשחק;
  ב. התערבות ההפקה לטובת המועמדים שהיא תופסת כאטרקטיבים כל כך בוטה ואינטנסיבית שקשה לנהל איזהשהיא אסטרטגיה קוהרנטית לטווח ארוך שגם תביא אותך לגמר וגם תזכה להערכת המושבעים. סיכוי טוב שבאמצע הדרך יפול טוויסט שפשוט יהרוס את הכל.

  הוספת תגובה לתגובה

  אביגשם:

  אין דבר כזה אסטרטגיה קוהרנטית לטווח ארוך בהשרדות. אין ספק שההפקה הישראלית נוטה להתערב בצורה מופרזת וההוכחה לכך הולכת להיות בדמות אושרי שמידה ויחזור. שוב.
  אבל, הדברים כל הזמן משתנים ושחקן טוב הוא כזה שמתפתח עם המשחק ומשתנה ואסטרטגי ורגיש וגם מזליסט. מכלול של דברים. זה בטח לא אחד שתכנן הכל בצורה מדוייקת לטווח ארוך כי זה פשוט לא עובד.
  בקשר לטענה הראשונה אתה באמת חושב שלשפקס היה איזשהו סיכוי גם עם לא היו הצבעות בארץ והכל היה נגמר באיי בלי שאף מתמודד ראה מה הוא אמר עליו?

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אביגשם,
  כל אסטרטג מגיב להתפתחויות בלתי צפויות במשחק, גם כשהן לא באות בצורה של התערבות הפקה חריגה, נכון, אבל יש אסטרטגיה לטווח ארוך. לא מיום 1 עד יום 40, אבל מיום 10 ליום 40, בהחלט.
  -=-
  אסטרטגיה לטווח ארוך היא לא תכנון פדנטי של כל המשחק, אלא יותר שניים-שלושה עקרונות ברזל שאתה משתמש בהם כל המשחק (לדוגמא, תמיד שומר לך אופציה לברית גיבוי, תמיד שומר לידך מתחרה פחות אהוב ממך, תמיד קובע הדחות לפי עקרונות מסויימים, תמיד מגיב להתפתחויות בלתי צפויות באופן מסויים כדי למזער נזקים).
  העונה האחרונה של הגרסא האמריקאית היא דוגמא טובה למנצח שהפעיל אסטרטגיה לטווח ארוך.
  -=-
  שפקס הוא דוגמא למישהו שלא היה לו סיכוי לזכות גם בגרסא האמריקאית וגם עם אפס טוויסטים. אי אפשר לנצח בזכות אסטרטגיה כשהמשחק החברתי שלך מחורבן. אבל זה לא קשור לטענה שלי.

  לואיס ויטו:

  @אודי, ליתר דיוק היה אחד כזה – אריק אלפר. בעיניי גם זו הייתה העונה הכי טובה של השרדות עד היום.

  הוספת תגובה לתגובה

  אביגשם:

  @לואיס ויטו, כתבתי שאולי הרופא לא זכרתי איך קוראים לו

 • אבי :

  אני מחכה שמישהו יבין שכדאי להיות בגמר עם תורג'י, הרי אף מושבע לא ייתן לו את הכסף

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אבי, זה נכון, אבל הוא תופס מקום בגמר, ואם אושרי לא מגיע לשלב הזה יש לו גם סיכוי לעבור SMS-ים. כלומר מישהו צריך להסתכן בלעוף ב-SMS-ים בגללו… ומי שמחליט לגרור אותו כעז לגמר (אלא אם אלו ענת ואנה שכרגע בונות עליו בכל מקרה) יצטרך לפגוע בבני הברית שלו בשביל זה ועשוי לאבד מושבעים לפינליסט השלישי

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, וכמובן, הוא עשוי לקחת את החסינות האחרונה ולנסות לעשות מהפך כדי להעיף את האסטרטג שבחר להביא אותו (שוב, בהנחה שאלו לא ענת ואנה). הרי אין לו באמת מחוייבות לאף אחד שם.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @אודי, ודבר אחרון ששכחתי ואמור לסתום את הגולל סופית על האפשרות הזו – מי שנשאר במשחק צריך לצאת מתוך הנחת עבודה (סבירה) שאושרי בהחלט עשוי לחזור מאי התקווה, ואם משאירים לו את תורג'י הם יכולים להשתלט בחזרה על המשחק בחמישייה ולהדיח את מי שבא להם.

 • אחד שלא יודע :

  נראה לי שבשלב הזה ההפקה מבינה שאושרי לא מספק את הסחורה , ושהרבה יותר מעניין לראות את האחרים חובטים בו. ההימור שלי – הם יארגנו לו הפסד למשה במשימה באי התקווה וידיחו אותו. להחזיר אותו פעם שלישית יהיה קצת שקוף מדי. מצד שני עם ההפקה הזאת הכל יכול להיות…

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @אחד שלא יודע, באיזה משימה משה בטוח ינצח את אושרי? המציאות הראתה שכמעט בכל המשימות אושרי היה יותר טוב.
  לדעתי, ההפקה התערבה במשימה האחרונה לאו דווקא כדי להחזיר את אושרי. הם רצו להחזיר אחד מכל ברית. היה הגיוני שאושרי יקח את המשימה ואז אושרי ותורג'י היו ביתרון רציני. ולהפך אם נטלי. לא היה להפקה שום דרך לדעת שבמשימה הזאת נטלי תנצח את אושרי.זאת סתם אינטרפטציה של הצופים שהחזרה של שני שורדים היתה כדי להציל את אושרי.אושרי בשום שלב לא סיפק את הסחורה. הוא שחקן מעולה אבל שורד גרוע. מנותק מהמציאות ולא מוביל מהלכים אסטרטגים. נראה שהוא בא למשחק כדי לנוח ולהעביר דאחקות עם תורג'י.

  הוספת תגובה לתגובה

  אור:

  @מתבוננת, או לעשות פרסומת לבסטה של "ניסים וירדנה".

  הוספת תגובה לתגובה

  אחד שלא יודע:

  @מתבוננת,
  אהה!! צדקתי. מסדרים למשה משימה בה שואלים אותו שאלות על איתי שגב…

  הוספת תגובה לתגובה

 • עץ ירוק מפלסטיק :

  לי פשוט נראה שעובדים על כולנו בעיניים. אושרי חוזר מהדחה ובמקום לשמור על פרופיל נמוך ביחד עם תורג'מן (כן כן, תורג'מן שהיה מספיק אסטרטג כדי להגות את כל עניין גניבת הפסלון) הוא ואיתי פשוט מחרבנים על כל שאר המתמודדים בפנים. צוחקים, שרים , מקניטים כאילו עושים הכל כדי שידיחו את אושרי שוב. אם שואלים אותי אלה הוראות של ההפקה תוך הבטחה לאושרי שהוא יחזור גם ככה . ( מעניין מאד שמשה מגיע למשימה נגד עזאם , הנמלה מול הפיל, פתאום צריך רק לזרוק דיסקיות בריכוז. מישהו רוצה לשים כסף שהמשימה הבאה של משה נגד אושרי תהיה אם כל המשימות הפיזיות?).

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @עץ ירוק מפלסטיק, אויש, איזה שטויות אתה כותב. אני מוכנה לשים כסף, לא משימה פיזית ולא נעליים. חותמת לך. לדעתי יתנו להם לדקלם בעל פה משפטים מ"בופור".

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @שרון ש., אהבתי. אולי גם יוסיפו משפטים מ"הכוכבים של שלומי"כדי ממש להכשיל את אושרי.
  היה כבר את הקטע מהפרומו של משה ויוליה אוכלים מאכלים מגעילים? כי אם לא, כנראה משה חוזר ולא אושרי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מתבוננת:

  @עץ ירוק מפלסטיק, האמת, משהו היה נראה הזוי ולא הגיוני בהתנהלות שלהם. כאילו, גמלה בהם ההחלטה, להשניא את עצמם על כולם ולגרום שיעיפו אותם. מילא אושרי שכבר ראינו שהוא חי בלה לה לנד ולא מחובר למשחק, אבל תורג'י שמתחילת המשחק כל היום חורש מזימות ופרק קודם לכן היה בהיסטריה שעומדים להעיף אותו.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי:

  @עץ ירוק מפלסטיק, לא יודע אם שמתם לב, אבל תורג'י השניא את עצמו על כל מי שלא היה חבר בברית שלו עוד לפני האיחוד. אפילו על פרסטר. ניהול מושבעים לא גבוה בסדר העדיפויות שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.