ראשי » הישרדות, ערוץ 10

הישרדות VIP: "אני לא איש הקוקוסים מר איתי"

23 במאי 2012 | | 117 תגובות | מאת

טוב, צריך להוריד את הכובע בפני הישרדות. לא פשוט לשמור על מומנטום בפרק השישי לעונה. לא פשוט בכלל. אבל הישרדות VIP, לפחות עכשיו, נותנת עבודה. כלומר, אם מדחיקים את הדקות המעטות בהן איתי שגב ובדיחותיו מעיקים על המסך. ניחא, אני מניח שצריך גם לבדר את הזאטוטים. בכל מקרה, הישרדות VIP היא אחלה מוצר ריאליטי. אלוהים, נראה לי שכמה תאי עור בידיים שלי התאבדו תוך כדי הקלדה.

יס דרמה

מה שנחמד העונה זה שהעורכים הוסיפו בתחילת הפרק את אפליקציית "הערב" שמתארת בשתי דקות את כל מה שיקרה בפרק. מיועד לאנשים בלי יותר זמן וכו'. אחרי שאנחנו מסיימים לעיין בתפריט אנחנו יוצאים לדרך ביום 8 עם חברי טי-ניום שחוזרים לחוף בלי ענבל ועזאם שנשארו בחוף האתגרים. אנחנו עוד נחזור אליהם. תורג'י מקטר על ענבל ומסביר למצלמה שכל השבט מאוחד נגדה. מיכל זוארץ מופתעת מהאווירה הרגועה ומבקשת רשות להצטרף לברית המשולשת. תורג'י כמובן מסרב ונותן לה תקופת מבחן בת יום. "אני לא אשחק פה את התפקיד של הפראיירית", קובעת זוארץ. חבל, דווקא השתפשפה טוב בתפקיד הזה ב"אהבה ממבט שני". יאללה, א-מאיה.

אחרי הפתיח חוזרים לדו קרב. רובוארץ מציג שוט. עזאם, כמובן, אומר שהוא מכיר את השוט כי, חכו לזה, התעללו בו בכלא בעזרת שוט. הוא מפרט: "עד שהעור מתקלף ומחדש את עצמו צריך לישון כמה ימים טובים על הבטן". כולם מביטים לרצפה בגועל. איריס בר-און דווקא מרוצה מהשוט, אומרת שאפשר לענג איתו. רובוארץ מסביר על האתגר: צריך להפיל פירות באמצעות "צליפה בשוט". נו שיט.

השורדים יוצאים לדרך ועזאם נחוש בדעתו להתנקם בסוהרים המצריים שהתעללו בו. זה קצת חסר תועלת כי סביר להניח שהסוהרים האלה כבר התפגרו במלחמת האזרחים במצרים. הוא כמובן מנצח כי לענבל יש נימול בכפות הידיים. הראל מויאל שמח. הוא הרגיש שהוא יכול לסמוך על עזאם "בגלל שהוא עזאם".

איריס בר-און נאלצת לעזוב את האי. רובוארץ אומר לה שהוא מאוד גאה בדרך שעשתה ושהיא הוכיחה שהיא שורדת אמיתית. מה. לעזאזל, אין לה אפילו באף. איריס שטה לדרכה והראל מקבל אננס. כל אחד צריך לדבר עם מישהו, אל תשפטו.

בינתיים בשבט דאנג, בני השבט אוכלים אורז עם "גאוות ניצחון" ו"רוח קרב". למשה פרסטר, כמו כולנו, נמאס מאיתי שגב. טוב, הם משעממים. חוזרים לשבט הכחול.

טייפקאסט. אילוסטרציה

עזאם וענבל חוזרים. ענבל רוצה להתחיל לזמום נגד תורג'י. "עכשיו השמיים הם הגבול" היא אומרת. ובשמיים יש ירח מלא כמובן. היא אומרת למיכל שהיא שינתה את כל המפה. מיכל לא מרוצה: "אני כל כך לא בנויה לדברים האלה". ענבל אומרת שצריך להצביע לתורג'י, למצוא פסלון חסינות, להשיג חסינות אישית ולגשר בין ג'ניפר אניסטון ואנג'לינה ג'ולי. מיכל מסכימה איתה ואומרת שהיא "קוראה את המפה כמוה". נו, כבר טוב.

ענבל לא מוותרת. היא מעירה את עזאם בלילה לחפש את הפסלון ואומרת לו שאם היא תמצא את הפסלון, היא תפרגן לו אותו. עזאם שמח: "ענבל הוכיחה את עצמה שאפשר לסמוך עליה". חוץ מבאתגרי חסינות כמובן. השמש זורחת, הם עדיין לא מצאו פסלון חסינות. כנראה.

בבוקר עוברים לשבט דאנג. ממלאים כמה דקות מיותרות עם בדיחות של איתי שגב. ואז נטלי ויוליה מתחילות לריב. יוליה מעלה באוב את שיחות הנפש של השורדת שאף אחד לא זוכר איך קוראים לה ותוהה: "מה קרה שאנחנו כל כך מרוחקות?". נטלי אומרת שעד עכשיו ליוליה היה את בוקי ומיכל והיא לא מוכנה להחליף את מיכל. אף אחד לא רוצה להחליף את מיכל.

ואיך *את* מרגישה לגבי זה?

נטלי תוקפת: "מבחינתי הגענו לנקודת האל-חזור. אני לא יכולה להיות חברה שלה". אלוהים יודע מדוע הן רבו. בפרק הקודם הן היו ביחד בברית מרובעת. יוליה מתייאשת והולכת אז נטלי תוקפת שוב: "זה מאפיין ילדות מאוד קטנות". יוליה לא ממש מבינה מה נטלי רוצה ממנה ומתחילה לצעוק עליה. נטלי מרוצה ואומרת שהיא ידעה שיוליה כלבה, שהיא מרמה את כולם ושהיא לא באמת מחייכת כי היא ילדה רעה. וואו, מה נושמים בקריות?

דואר האי מגיע ובשבט טי-ניום מבינים שמשימת החסינות האישית תהיה מגעילה. ענבל אומרת שרק מה שהיא מכירה את הטעם שלו מגיל ינקות ייכנס אליה לפה. אני מניח שאוראלי זה טאבו. תורג'י אומר שענבל מבאסת לו את המשחק ומצהיר: "תביא לי כליה של מחבל אני אוכל היום". העיקר שלעשות צבא הוא לא עשה. או שזה התורג'י השני? הכל כל כך מבלבל.

מעניין מה היא מנסה להגיד לנו

השורדים מגיעים למשימת החסינות האישית. עזאם מקריין "אסור בשום פנים ואופן שתורג'י יזכה במשימה" וענת מוסיפה "אסור בשום פנים ואופן שענבל תזכה במשימה". רובוארץ לובש חולצת חאקי ומנסה לנהל מועצת שבט עוד לפני המשימה. זה לא ממש הולך לו וטוב שכך. הוא נאלץ להסביר על המשימה: יש קערה גדולה עם ברקודות (!), טונה ודיונון. השורדים צריכים למיין דגים לפי הגודל ואז להעביר אותם מקערה גדולה לשלוש קערות קטנות כשידיהם קשורות מאחורי הגב. אנה מרוצה. היא חשבה שיהיו ג'וקים ולא דגים. כך נראה חינוך רוסי למהדרין. כמו בסרט פורנו טוב ענת יורקת לתוך הקערה כדי להפחית את החיכוך והשורדים יוצאים לדרך. כולם חוץ מענבל שמסרבת להשתתף. כנראה שיש לה נימול בשפתיים. רובוארץ מטעים: "כל אחד עושה מה שחשוב לו". האם אנו רואים כאן ניצני אישיות אצל רובו? מעט מדי, מאוחר מדי.

זו משימה מעט דוחה ולמען האמת, המתמודדים נראים כמו שפמנונים. טוב, רק עזאם נראה כמו שפמנון. תורג'י מנצח אחרי שהוא עוקף את עזאם בסיבוב ומקבל טונה במתנה. את הטונה עליה ירקה ענת מיינד יו. ענבל קובעת שרפלקס אינסטינקט ההקאה שלה הוא אחד הטובים. מסביר את כל הקטע עם הטאבו האוראלי.

לא, אתה

לפני מועצת השבט תורג'י וענבל נכנסים לסיבוב נוסף של מהלומות ורבליות. תורג'י חושב שלענבל יש פסלון חסינות, אחרת הייתה משתתפת במשימה. ענבל אומרת לו שזה לא נכון. "אני את דרכי בשבט הזה סיימתי". היא נשבעת שאין לה פסלון חסינות. תורג'י אומר שזה הורס את כל המשחק וענבל אומרת שהוא גועל נפש אנושי. מתברר שהיא מתכננת תרגיל פוליטי. מה התרגיל הפוליטי? פיתוי חילזון החוצה. ברקע יש פסקול מפחיד א-לה חיזור גורלי. קרייסט, למה הפרקים האלה משודרים בחושך?

בינתיים, מיכל עדיין לא בטוחה שהיא תצביע נגד ענבל. תורג'י מציב לה אולטימטום: היא צריכה לענות תוך חמש דקות. מיכל עונה תוך שנייה: "אם זו היא או אני, ברור שאני". אלוהים, אפילו אל באנדי לא היה מצליח למכור אותה.

מי כן בטוח? ענבל ועזאם. הם רוצים להצביע לאנה. עזאם לא רוצה שתורג'י יהיה ראש ממשלה: "יש בו משהו מיוחד שלא מוצא חן בעיניי" הוא פולט ויורק על הרצפה. אצל הדרוזים יריקה על הרצפה מסמלת הזמנה ולכן מיכל מצטרפת לשיחה. גם היא רוצה להצביע לאנה. השלושה מחליטים להכריז על הברית שלהם באופן רשמי ועזאם נשבע בחיים של הנכד שלו. מיכל וענבל מזועזעות. תוהות האם יהיה נבון לחשוף שגם להן יש נכדים.

ספרי לנו על אקזיסטנציאליזם

מועצת השבט היא 20 וכמה דקות של טלוויזיה טובה. ואתם יודעים שזה עולה לי בבריאות לכתוב דברים כאלה. הפרומו לא אכזב: מלחמת כל בכל. אנה נגד ענבל נגד תורג'י נגד עזאם נגד ענת. רק מיכל יושבת בצד ומתכננת את המהלך הגאוני הבא. לתורג'י נמאס מענבל. הוא אומר שיש לו חברים ש"עושים הכל כדי להתגבר על הקשיים ולהפיץ אור ואהבה". אפילו אושרי כהן צוחק ברקע. לא מאמין שתורג'י ממש אמר בקול את השטויות האלה.

תורג'י ממשיך ואומר שיש לו ערכים נאורים ושיש סיבה די ברורה בגללה ענבל לא בחבורה והם כן. הוא לא מסביר את הסיבה. נו, היא ברורה. פתאום משום מקום עזאם מתחיל להיעלב. הוא אומר שאחרי שמשה עזב, פתאום הוא הרביעי בברית והוא הרגיש שלוקחים אותו כמובן מאליו. תורג'י אומר שזה לא נכון ושבגלל שהשלישיה ראתה אותו מובן מאליו, הם לא רצו ללכלך אותו באסטרטגיה וידעו שהוא תמיד יפתח קוקוסים. עזאם שוב נעלב. הוא יודע גם להכין פיתות דרוזיות, לא רק לפתוח קוקוסים.

ואז שוב כולם רבים עם ענבל והיא מאיימת: "את הכסף סופרים במדרגות. זה לא נגמר עד שזה נגמר". כולם בשקט, תוהים מה נסגר איתה והולכים להצביע. איזה כיף, יש תיקו. חברי הברית המשולשת קצת בהלם.

שלושת שלבי האבל

ענבל ואנה מתמודדות במבחן הדלקת האש. גם האתגר הזה די מותח. אפילו מאוד מותח. בסוף אנה עושה "פו" קל עם פיה ושורפת את החבל. כן, אתם יכולים להכניס כאן בדיחה מינית. הרווחתם את זה. הניצחון של אנה מרגש את תורג'י שמקרפד בקול: "יש! הצדק! לזה לא קוראים אסטרטגיה, קוראים רמאות, קוראים שקר".

במקום להדיח את ענבל ולסיים את הפרק, רובוארץ ממשיך במועצת השבט. אנה אומרת שהיא נעלבה. כנראה בגלל שעזאם הצביע נגדה. לא ברור למה. גם עזאם אומר שהוא נעלב, דרכו לו על הכבוד. הו, וואטאבר. שיתגבר על זה כבר. מה נסגר עם הגאווה הדרוזית בימינו?

העמדה של אנה יותר נמוכה. Just Sayin'

ואז החבר'ה שוב מתחילים לריב עם ענבל שמניפה יד וזועקת: "שקט אנה!". היא מתחילה, כלומר, ממשיכה לנאום ואנה ותורג'י מחייכים. בשלב מסוים נשתל אודיו של רובוארץ שמכריז על סוף מועצת השבט למרות שכולם עדיין מדברים וענבל עוזבת את המקום. היא ממשיכה לדבר לעצמה גם ביציאה.

בפרק הבא: עזאם חושף את המתכון הסודי ללבנה המיוחדת של כפר מע'אר.

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.