ראשי » מאסטר שף, קשת

מאסטר שף ילדים: הדרת קבבונים

22 באפריל 2012 | | 60 תגובות | מאת

לאורך מאות שנים ילדים ידעו רק לבשל בלאגן. כזה עם מחית אפונה ירוקה. ואולי גם קצת קוטג'. עכשיו הם מורדים. כמו כוכב הקופים רק בלי האינטליגנציה. פתאום ילדים בני 10 יודעים לבשל דברים מופרכים כמו "חזה עוף על מצע אורז בסמטי עם נגיעות רוזמרין" ומדברים על "חיבור מרכיבים" במנות. כן, עונת הילדים של מאסטר שף יצאה לדרך והיא הייתה יכולה להיות יופי של סאטירה על עצמה. אם לא הייתה אמיתית. וכל כך חבל שהילדים לא מכניסים את המנות לתנור ו/או חותכים בשר ודגים. שאלוהים יעזור לי, היו כמה ילדים שממש דרשו נעיצת עצם של דג בכף ידם.

תוכנית האודישנים הראשונה אירחה כל מיני ילדים חמודים שיפתחו בעתיד הפרעות אכילה שהכינו מנות דגל, כאילו שבגיל 12 למישהו כבר יש מנת דגל, ועברו לשלב הבא. כלומר, התקבלו לתוכנית בה אין בכלל הדחות. כי מאוד חשוב לשמור על רגשות העוללים. לא ברור למה. אם הילד מסוגל לפרק נתח סינטה בסכין, הוא מסוגל גם לקבל ביקורת שלילית. אתם יודעים, חום, מטבח, כניסה וכל מה שקשור לזה. סוף סוף אפשר להתייחס למטאפורה הזו באופן מילולי.

לא שמישהו מהשופטים מסוגל לייצר ביקורת שלילית. השופטים, כמו תמיד, עסוקים בלמרוח מילים משל היו בלוגר טלוויזיה נואש שמנסה להבין כיצד תוכנית על ילדים מבשלים הופכת לעוגן צפייה. אני די בטוח שבשלב כלשהו של הפרק יונתן רושפלד גלגל עיניים כשנמאס לו להאזין למיכל אנסקי מדברת על הפטרוזיליה הענוגה או המוקרמת. סיים שיט.

כמעט כל הילדים הצהירו שהם "רוצים להוכיח שהם יודעים לבשל", האחרים רק רצו "להצליח בשביל המשפחה שלי". שתי הצהרות שמגיעות ממקומות שונים לגמרי אך בעלי רקע דומה. בטח בהקשר האקטואלי של השבועיים האחרונים. הראשונה מגיעה ממקום שבע של מדינה בת 64 שכבר מזמן רק חושבת איך להשמין עוד ועוד. האחרת מגיעה ממקום פרוע עוד יותר: יצר ההישרדות. תוכיח למשפחה שאתה מסוגל לבשל ותהיה בן המשפחה שיציל את כולם מרעב לכשתגיע השואה הגדולה. הרי אין שום סיבה בעולם שילד בן 12 ירצה להוכיח למשפחה שהוא יודע לבשל. באמת, אין כזו סיבה. ילד בן 12 לא צריך לרצות את זה. למען השם, המתמודדת הדרוזית אמרה למצלמה שהיא רוצה שיידעו שדרוזיות מסוגלות לבשל. ברצינות?

ואולי במקום לתת טיפים בבישול, כדאי שמישהו ילמד את הילדים הארורים האלה עברית. כי אף אחד מהם לא מצליח לנהל מערכת יחסים רומנטית קסומה עם השפה שלנו. כולם עילגים. וכמעט כולם ויתרו על השימוש באותיות אהו"י בזמן עתיד. הרבה יותר חשוב לדעת איך להכין סביצ'ה או מרק דובדבנים.

הרי הסביצ'ה ומרק הדובדבנים יקדמו אותם לפרס המופרך מכולם: מלגה ללימודים גבוהים. כן, בדיוק. הילדים האלה, והוריהם כמובן, כבר מתכננים את העתיד. והם רוצים לימודים גבוהים. בטוחים, כמובן, שיהיו בחיים בעוד שש שנים לפחות כדי להגיע ללימודים הגבוהים האלה.

ואם לא לימודים גבוהים, לפחות הם יידעו לבשל ויצילו את המשפחה מרעב בעקבות הנשורת שתיפול על כולנו.

60 תגובות »

 • אחת :

  טוב שחזרת! איך היה?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אחת, היה נהדר. הוואי היא כל מה שמספרים עליה.

  הוספת תגובה לתגובה

  עמית:

  @אחת, אתר מאקו אתר מגעיל שמישתמש בילדים בשימוש ציני וקידום אניטרסים אישיים למטרת רווח וריטניג בילבד תוך כדי כך הוא רומס את הילדים הקטנים למידת החסיפה והמדיה הדיגיטלית ומכניס אותם בעל כורחם לתוך עולם טובעני ולראיה בית הספר למוזיקה שם ישתמשו בילדים ממש קטנים בני 5 6 הכל בישביל הריטניג גואל נפש

  הוספת תגובה לתגובה

 • ורד :

  אתה חוצפן , לקרוא לילדים "ארורים"?! הסתכלת במילון מה פרוש המילה?? ארור= מקולל, מוקץ, מנואץ, מגודף.
  ילדים לא אמורים לנהל רומן עם השפה – הם אמורים לרכוש אותה מהסביבה, אבל כשאנחנו חיים במדינה עם אדם כל כך נמוך כמוך – שמעז לקרוא לילדים "ארורים" + תוסיף מערכת חינוך כושלת, אזי העברית של הילדים נשמעת כפי שהיא נשמעת.
  חשבת על זה שהם מתרגשים? חשבת על זה שיש במאי וצוות שלם שמכניס להם מילים לפה?

  הצלחת לעצבן אותי!

  הוספת תגובה לתגובה

  גילה:

  @ורד, ןרד – כמה את צודקת בכל מילה שכתבת. גם אותי הוא הצליח לעצבן

  הוספת תגובה לתגובה

  לילך:

  את כל כך צודקת.

  צפניה אתה תת רמה תתבייש לך.

  הוספת תגובה לתגובה

  ארטי שוק:

  צפניה יקירי, אהבתי כל מילה שלך ! והמתחסדות שרגשותיהן נפגעו קשות מהלשון החדה שלך , יכולות להמשיך לבלוס סלט נבטים ברוטב פטריות כמהין, ולהמשיך לטפל בפטריות שלהן… צפניה יקר, ברוך שובך!

  הוספת תגובה לתגובה

  ירון:

  @ורד,

  הוא הצליח לעצבן אותך, והזכיין מחד שמנצל ילדים לטובת רייטינג לא? אולי צפניה נמוך, אבל תוכנית בישול שגובלת בפריק שואו היא סוגה עילית. לוקחים ערימה תמימה של ילדים עם הורים פחות תמימים, מרסקים אותם בפריים טיים, ובעוד שנה-שנתיים נקרא את התחקירים בעיתון.

  העסקה של עבריין כאייל שני לא מטרידה אותך? אז תפסת אותו בבחירת מילה לא מוצלחת..הידד! הצלת את מערכת החינוך

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @ירון, אני גם בכלל לא נמוך. 1.73 הוא גובה נורמלי למדי.

  הוספת תגובה לתגובה

  תמי:

  @צפניה, צפניה ידידי אתה מעל לממוצע בכל אספקט.
  ובנוגע לתוכנית – לגמרי לא מעורר תאבון.
  כל אחד שם (בדומה למרנג, שניצל, סינטה או צ'יפס) קשה מבחוץ ואכלן ראש סדרתי מבפנים.

  רינת:

  @צפניה, חחחחחחח

  נייר לקמוס:

  @ירון, אייל שני הוא לא עבריין. אייל שני הוא פושט רגל.

  העולם שלנו בנוי על יזמים שמשקיעים מכספם ומכשרונם כדי ליצור עולם טוב יותר וכדי לספק תעסוקה למי שמעדיפים להישאר שכירים. ולפעמים יזמים לא מצליחים ומגיעים לכדי פשיטת רגל, ואז מי שעבדו איתם – בנקים ועסקים אחרים, שגם הם בסופו של דבר יזמים כנ"ל – לא מקבלים את כל כספם. זה חלק מהעולם העסקי וכל מי שנכנס אליו צריך לדעת להתמודד איתו.

  קים בסינג'ר. פרנסיס פורד קופולה. וולט דיסני. בוב גוצ'יונה (פנטהאוז). לארי קינג. דונאלד טראמפ (!). הנה כמה פושטי רגל מפורסמים. נסה לחשוב איפה העולם היה בלעדיהם.

  הוספת תגובה לתגובה

  רייד:

  @נייר לקמוס, אייל שני, הוא דרעק שסיבך כל אדם שאיי פעם בא איתו במגע.
  חוץ מזה, האוכל שלו לא טעים וההיגיינה שלו שערורייתית.

  גארפ:

  @נייר לקמוס,
  מזמן לא שמעתי על פושט רגל שהולך ופתח עוד ועוד עסקים בזמן שהוא נמצא בתהליכים עם כונסי נכסים…

  נייר לקמוס:

  @גארפ, אז מעולם לא שמעת. יופי. זה דווקא האינטרס של כונס הנכסים שפושט הרגל ירוויח כמה שיותר, גם אם המשמעות היא פתיחת "עוד ועוד עסקים". הכל תחת פיקוח כמובן.

  גארפ:

  @נייר לקמוס,

  לפני שאתה מהלל את השף המהולל, תקרא קצת מה חושב בית המשפט על התנהלותו:

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000708290

  ורד (אחרת):

  @ורד,
  ורד מעצבן אותך שמכניסים להם מילים לפה, איפה היו ההורים שלהם? יש סיכוי הרבה יותר סביר שהילדים ההלו לא קוראים את הבלוג הזה ולכן לא נפגעים מזה שמשהו באופן סאטירי קרא להם ארורים וכן נפגעים מזה שמתכנתים אותם לצורך יצירת עוד רייטינג בערוץ 2….

  הוספת תגובה לתגובה

 • יחפה :

  לצערי או לשמחתי, פיספסתי את התוכנית אבל סחטיין עליך, הצלחת להצחיק אותי גם כשמדובר בילדים, במיוחד עם קטע האהו"י… ענק!

  הוספת תגובה לתגובה

 • עידו :

  אתה כל כך נמוך וכל כך זול.

  הוספת תגובה לתגובה

 • נוחי דרקנר :

  בכיף הייתי מאמץ ילד כזה. למעשה הייתי מאמץ 7 ילדים כאלה אחד לכל יום, תאילנדי, צרפתי, איטלקי. העיקר שילמד לרצות את אמא\אבא ושידע שאם יש משהו יותר חשוב מ12 שנות לימוד, זה שאבא שלו יהיה שבע.

  אה… למעשה אאמץ 8 ילדים, לא 7. אתם יודעים, צריך את האתיופי הזה שישתוף כלים בסוף.

  הוספת תגובה לתגובה

  Ram:

  @נוחי דרקנר,
  Your comments made me laugh much harder than the article itself… He was kind of harsh but you made me cry(of laughter of course)…

  הוספת תגובה לתגובה

 • ארטי שוק :

  בשבוע הבא תפתח עונת "האח הגדול ילדים", יהיה אחלה לשמוע איך הם מתמודדים עם גיל ההתבגרות(שערות בבית השחי וכו'..) ותהיה שם שבבית הסקסית עם ריסים מצלופן, וגם יהיה שם יותם, שהוא יתום עיוור שנולד גמד, וגם רן התחמן שלאבא שלו האסיר היה עסק ליבוא מולדביות דרך גבול מצרים, סידרה חינוכית כדאי לצפות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • טימי :

  התגעגעתי. אין מצב שאני רואה את הזבל הזה. אבל פשוט תענוג לחזור לקרוא צפניה..
  אתמול התחלתי ( בזמן שאתה/ם בהיתם בילדים משחקים בשביל קשת\ רשת וואטאבר) לראות "לואי". לא מבין איך לא ראיתי את זה עד עכשיו. מזמן לא צחקתי ככה. פשוט ענק.

  הוספת תגובה לתגובה

 • nhfv :

  צפניה – ממש כשמך, סוד הוא בעיני, איך מפרסמים דברי הבל גדושים ברוע של זבלול כמוך. כתבה מטומטמת ומיותרת של אדם מסובך, מתוסבך וכנראה מר נפש המטיל מררתו על…ילדים.

  הוספת תגובה לתגובה

  בלייר וולדורף-פדידה:

  @nhfv, אח… אני זוכר את החודש שבו אני הטלתי מררתי. אבל אז הרופא פתר לי את זה עם נרות רקטלים, ומאז – טפו טפו – הכל הולך חלק.

  ולעניין עצמו: לא ראיתי את התוכנית, כי ריאליטי ילדים נראה לי כמו קונספט שהוא גם מעליב, גם נצלני ובינינו, לא כזה מעניין. את הסיכום, האואבר, מאוד אהבתי.
  ברוך השב, המלון שלך נראה כמו וילת המודחים בהישרדות, רק עם הרבה פחות דיווה גולדוואסר (וכן, לגמרי הייתי צריך לגגל אותה).

  הוספת תגובה לתגובה

 • נייר לקמוס :

  שני דברים.

  (1) לא מסכים ש"ילד בן 12 לא צריך לרצות את זה". הילדים שהופיעו בתוכנית היו בשלנים בחסד ומותר להם גם לרצות לבשל וגם לרצות הוכיח למי שבא להם (הורים / המגזר הדרוזי / היקום) שהם יודעים. די להתייחס לילדים בצמר גפן.

  (2) בכל מקרה זה היה עדיף בסדר גודל על שידורים חוזרים של שידורים חוזרים של תוכניות עבר משעממות. חשבתי כבר למכור את הטלוויזיה.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @נייר לקמוס, אה, ודבר שלישי. אותיות אהו"י לא קשורות לזמן עתיד. אדרבא, הילדים דווקא השתמשו בהן בחופשיות. למרות שאני אף פעם לא יבין איך זה התחיל ולמה זה הפך כל-כך נפוץ.

  (ואותי הרבה יותר מרגיז ההפיכה של אותיות בומ"פ לאותיות בולמ"פ, גם ובעיקר אצל קרייני וכתבי טלוויזיה. מה הקשר לעזאזל. בומ"פ הן אותיות שפתיות, ל' היא אות לשונית).

  הוספת תגובה לתגובה

  שולהלה:

  @נייר לקמוס, אה?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שולהלה, מי שזה מפריע לו כמוני – הבין.

  ורד:

  @שולהלה, אני מתארת לעצמי שאתה מתייחס לכך שלפני אותיות בומ"פ צריך להיות בו, החיבור שורוק (נראה לי קוראים לזה ככה) ויש שמוסיפים גם לפני ל', אבל זה רק עם בל' יש שווא כלשהו ואז שה קביל ובסדר…. גם אני תהיתי על זה

  נייר לקמוס:

  @ורד, אכן. "אולקראת ועידת הליכוד", "אולכבוד הקיץ שהגיע", "אנו מזמינים אותכם להימנע מהמתנה אולקבוע תור בקלות וללא סיסמה דרך אתר כללית באינטרנט" (מתוך המענה הממוחשב של קופ"ח כללית). ואני לא מדבר על ילדים בני עשר, אני מדבר על כתבים ופאנליסטים ומגישים בטלוויזיה וברדיו.

  אגב, זה לא "יש שמוסיפים גם לפני ל' עם שווא כלשהו", אלא "חובה אם המילה מתחילה ב-ל' עם שווא נע" (מילה לא יכולה להתחיל בשווא נח).

  מילא שכולם עוברים על הכלל, אבל מאיפה זה בדיוק צץ?

 • שולהלה :

  ברוך שובך צפניה. לא צופה בשעמומונים של 'קשת' אבל קוראת אותך בעקביות ובהתמדה.
  למה הסירו את שמך היקר מדף הבית של נענע? שנחתים עצומה?

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @שולהלה, להיפך, שודרגתי לצד שמאל בתפריט העליון.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שלבקת :

  חזרת פתאום,
  הנה אתה בבית.
  תן לי רק דקה לנשום
  באת לי כל כך, כל כך פתאום.

  היה לי קשה,
  אני לא מתלוננת,
  כי אני יודעת שרק מהפרומו חטפתי כאב בטן. פעם יכולתי למצוא חן מסויים בליריקה של אייל שני, אבל זה עבר לי אחרי הפרק ראשון של העונה הראשונה של מאסטר שף. לא באמת, אין לי כוח להתפייטות שלו מה גם שאני לא מצליחה להאמין לו. לבד מזאת, עודף סכריניות גורף מצד כל השופטים לצד העובדה שמדובר בילדים-מתמודדים גורם לי לנדוד אל מחוזות עם מדד גליקמי נמוך יותר. בכלל, ילדים בריאליטי הוא עניין לא מוסרי בעיניי.
  אז איפה הטאבמלר עם התמונות שלך על חופי הוואי?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שלבקת, ברוכה השבה גמכן.

  מה בדיוק לא מוסרי בזה? קודם כל – זו לא תוכנית ריאליטי, זו תוכנית כישרונות, והילדים בהחלט מוכשרים. חוץ מזה, כמו שאמרתי למעלה, להתייחס לילדים בצמר גפן – זה מה שלא מוסרי בעיניי. למנוע מהם לממש את כשרונם – זה מה שלא מוסרי. היית רוצה שמוצרט לא יתחיל להלחין עד שיהיה בגיר משפטית? שחוזליטו לא ישיר עד שיגיע לגיל 18? כישרונות צריך לטפח מגיל צעיר, ולהוכיח את הכישרון – גם בתוכנית טלוויזיה – זה חלק מהעניין.

  ילדים עומדים במספיק לחצים ומצליחים להתמודד איתם. האמיני לי שלילד שמחרימים אותו בבית הספר קשה הרבה יותר מאשר לילד שמשתתף במאסטר שף ילדים, או בכוכב נולד ילדים, בסביבה תומכת וקשובה ומקצועית (כולל רספירדל בעת הצורך), אפילו אם רושפלד אומר לו שכדאי לוותר על הצנוניות.

  ואותם ילדים שלא הצליחו להיכנס לנבחרת – הם גם לא הצליחו להיכנס לקבוצת הכדורגל, או לתפקיד הראשי בהצגת הסיום, או לרשימת מצטייני הדקן של המורה. אז מתאכזבים, למרות שהם ילדים. אז מה.

  הילדים האלה מבשלים בבית, כמו שהילדים של כוכב נולד שרים בבית. ואני מניח שכשהם מבשלים בבית אין לרובם כיריים אינדוקטיביות וסכינים מפלסטיק. תני להם להפגין את הכישרון, תני להם ליהנות, וגם אם יבכו מתישהו – לא נורא. אין כאן שום דבר לא מוסרי בעיניי.

  הסכריניות של השופטים אכן אולי מוגזמת, אבל מה שאני יכול לומר לזכותם – היא בטלה בשישים לעומת הסכריניות של היענו-מנטורים ביענו-דה-וויס.

  הוספת תגובה לתגובה

  שלבקת:

  @נייר לקמוס, אני בעד שילדים ברוכי כשרונות יקבלו הכרה לכך, אלא שאני נגד שימוש בתכניות טלויזיה תחרותיות כפלטפורמה לכך. לא אני ולא אתה בדקנו מה קורה לילדים האלה בבוקר שאחרי ואולי באמת כדאי.

  ואגב, רספירדל לילדים חלק מסביבה תומכת? אתה צחקת, נכון?

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @שלבקת, בוודאי. אבל כרפרנס לכך שרספירדל למבוגרים בתוכנית ריאליטי כשהוא ניתן ע"י פסיכיאטר מוסמך המלווה את התוכנית – אני בהחלט בעד.

  נכון, לא בדקנו מה קורה לילדים בבוקר שאחרי, כמו שלא בדקנו מה קורה בבוקר שאחרי לילדים שהשמיצו אותם בפייסבוק (יש כאלה שמתאבדים) או לילדים שהכריחו אותם ללכת לכיתה טיפולית. אני לא רואה למה דווקא הטלוויזיה רלוונטית לעניין.

  סאלי מאן היא אחת הצלמות המפורסמות ביותר בעולם. הפירסום העיקרי שלה בא בעקבות ספר בשם "משפחה קרובה" שהוציאה לפני 20 שנה, ובו תמונות של שלושת ילדיה – כולם מתחת לגיל 10 – באחוזת המשפחה בוירג'יניה (הקינאה לא מדברת מגרוני, היא צורחת). בחלק מהתמונות הילדים היו עירומים, וזה עורר נגדה גל ענק של שיטנה פוריטנית, כולל באמצעי תקשורת מובילים (ומאידך גרם למגזין טיים להגדיר אותה כ"הצלמת הטובה ביותר בארה"ב"). ותסכימי איתי שצילומי עירום של ילדים עלולים להיראות בעייתיים יותר מאשר גומבוץ' (מאכל תאווה אגב), ובכל זאת אני ורבים אחרים לא רואים בזה שום פסול. מעניין איך היו מגיבים על הספר הזה "בחוגים הנכונים" בארצנו הנאורה.

  הנה: http://bit.ly/JjlgsN

  שלבקת:

  @שלבקת, אם אתה לא מבין מה לא בסדר בזה שילדים צריכים להכין פואה גרה לרושפלד בסביבה תומכת עם רספירדל, לא אשחית יותר מילים. יאללה ביי

  נייר לקמוס:

  @שלבקת, למעט הרספירדל (אולי בדיחה לא מוצלחת) – לא, אני ממש לא מבין. ההיפך, אני מעדיף שיכינו פואה גרה לרושפלד על הרבה אלטרנטיבות אחרות (למעשה על רוב האלטרנטיבות).

  סמך:

  @נייר לקמוס, אף אחד לא מונע מהם לממש את כישרונם. זה פשוט לא חייב לקרות בטלוויזיה!

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @סמך, למה?

 • שמבה דוי :

  צפניה איז אין דה האוס!!
  וולקם. התגעגעתי ולא, לא צפיתי בילדים המבשלים. שיעמם אותי. במקום זה צפיתי בעוד פרק של משחקי הכס.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרון ש. :

  צפניה,לא מתאים לך לרשת את הדה בושס,חזרת עם ארטילריה כבדה ודווקא על ילדים.הייתי ממליצה לך להשאיר אותה ל"הישרדות"…
  חוץ מזה,ברוך שובך.

  שלבקת ,אני איתך.ריאליטי עם ילדים ,לגמרי לא מוסרי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סמך :

  לכל החופרים- ילד שלא רוצה שידברו עליו לא יפה שלא ילך לטלוויזיה.
  למה לדבר לא יפה על מבוגרים זה בסדר ועל ילדים לא?

  הוספת תגובה לתגובה

  רייד:

  @סמך, בגדול: כי מבוגרים הם מבוגרים וילדים לא.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניקו :

  חחחחחח פוסט מעולה! הרגת אותי מצחוק במיוחד הפעם! ובאמת שנמאס מכל החרטא הזה שלוקחים ילדים הכי משעממים שיש וכולם צופים בזה כי זה ילדים, מה הדבר הבא שיעשו? האח הגדול ילדים? המירוץ למיליון ילדים? מנגבים את התחת ילדים? וואלה לא מעניין, שיביאו לנו משהו בשל יותר למסך, ואם כבר עושים תווכנית של ילדים אז שיפסיקו עם ההתחסדות המגעילה הזאתי, שאסור להדיח ילדים כי זה יכול לפגוע להם ברגשות, סטופ דה בולשיט, הילדים האלה הם זונות פרסום שיעשו הכול בשביל כל צומת לב אפשרית ובשביל איזה פרס מסריח אז שלא יבלבלו את השכל, ילד שיש לו מספיק ביצים ללכת להופיע בתוכנית מול כל המדינה יכול להתמודד גם עם הדחה. בכל מקרה לקחת פורמט שכבר קיים ולהוציא ממנו את ההדחות זה דבר טיפשי ומטומטם ובאמת שכואב לי הלב שהישראלים בולעים את זה כל כך טוב

  הוספת תגובה לתגובה

 • פחמימה ריקנית :

  נו, ואיפה התמונות מהטיול באמריקע? |פולני|
  ברוך שובך וזה.
  אתמול צפיתי קצת בסוף של התוכנית וקצת הקאתי בפה, אז קמתי והכנתי לי טוסט עם קוטג'. זה היה מרגש.

  נ.ב.
  לול על התגובות המתחסדות. השימוש במילה ארורים הוא אנדרסטייטמנט לדעתי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אוקה :

  יש כותבים שצריכים ששמם יופיע ,בראש חוצות לא משנה ,התוכן.להשתלח בילדים ,זו ממש נבזות.אנו נאלצים ,לחזות בכל מיני תוכניות ראליטי.שההשלכות ,של כל סלב מזדמן,נופלות, על קהל הצופים.שנאלץ לצפות, בהם גם אחרי התכנית. לחשוף ילדים ,לסוג כזה של התמודדות,ממש לא לעניין.חוץ מאשר לפרנס צהובונים בעתיד,או פסיכולוגים. כשילד צעיר .צריך לעמוד מול חשיפה כזו, יהיו לכך השלכות,על כל החברה שלנו.

  הוספת תגובה לתגובה

  נייר לקמוס:

  @אוקה, להחליף מקלדת דחוף. כל מיני מקשים בצד ימין נלחצים מעצמם כל הזמן.

  הוספת תגובה לתגובה

  קומט:

  @נייר לקמוס,
  אני דווקא חושבת שזה אחד משירי הנונסנס הטובים שקראתי בזמן האחרון.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ליבנת :

  מטריף אותי איך ילדים בגיל הזה יודעים לבשל. אני ממרומי גילי עוד לא הצלחתי להגיע לחביתה מושלמת. אבל מה שמטריף אותי יותר זה צורת הדיבור של הילדים, כולם רוצים להוכיח שהם יודעים לבשל, כולם רוצים להצליח ולכולם יש שאיפות של אנשים גדולים, לעזעזל, הם בסה"כ ילדים. אני מקווה שכפי שאמרת הם לא יפתחו בעיות בעתיד כי בעצם נראה לי שאין להם ילדות בכלל.

  הוספת תגובה לתגובה

  שם חובה:

  @ליבנת, כל כך נכון מה שאמרת כאן (רק חבל שהשם שלך מזכיר לי אישה אלימה בשם לימור הצורחת..)

  הוספת תגובה לתגובה

 • קימברלי (+אליל) :

  "משל היו בלוגר טלוויזיה נואש שמנסה להבין כיצד תוכנית על ילדים מבשלים הופכת לעוגן צפייה"

  אתה לא היחיד. אבל אמרתי בעבר ואומר שוב: "כל שטות שתשודר בפריים טיים בערוץ 2 או בערוץ 10 תהפוך ל'עוגן צפייה'".
  אני חושב שאנשים פשוט מחפשים משהו בעיברית, ומכל האופציות, נו טוב….

  wellcome back YA Tzfania

  הוספת תגובה לתגובה

 • אופק :

  הרמה הנמוכה שבנענע 10 מלכלכים על ערוץ 2 גועלית! שולחים מישהו שיודע להביע את עצמו ואת הדעות שלו בצורה מושלמת (צפניה) כדי שישכנע אלפי של גולשים לא לראות את הסדרה מאסטר שף ילדים אז נכון, יש מצב שערוץ 2 לוקחים ילדים ועושים מקשקושים שלהם במטבח סדרת ריאליטי די מוצלחת שהרבה אנשים צופים בה אבל אותם ילדים בחרו להשתתף בתוכנית הזאת בידיעה לחשיפה ולכל התנאים אז אל תזבלו לי את השכל שהילדים עלולים לסבול מחשיפת יתר הם לא ! זה רק יחזק את המעמד החברתי שלהם והם ירגישו נהדרים בזכות מה שהם לקרוא לילד ארור או שאיזה ערס ידבר בזלזול על תגובה של מישהי לכתבה הזאת לא נראית לי הגיונית את ערוץ 10 הנכבדים אולי תחפשו את מיטב האנשים שיש להם רעיונות יצירתיים ותקימו תוכנית מדהימה במקום לבזבז את הכסף על כותב שמששיב את ערוץ 2 ?!

  הוספת תגובה לתגובה

  שם חובה:

  @אופק, אופק, ה"איזה ערס" הזה, זה אתה?…

  הוספת תגובה לתגובה

  אופק:

  ה"איזה ערס" זה מישהו שידע לפתוח תפה שלו בתגובות קודמות של ורד …. פשוט חומר למחשבה אתם מקבלים חומר ממישהו שמשלמים לו כדי לכתוב את זה אז מה אתם בולעים את זה כמו שזה ?!
  נ.ב.
  אני בת ולא בן ……

  הוספת תגובה לתגובה

 • ural :

  לא מבין מה רע לתת חשיפה לילדים שיודעים לבשל

  ולעודד אותם [ '' צמר גפן '' ] להמשיך

  לגביהם זה ריגוש חווייתי ותו לא

  מה זה כל החפירות האלה מצד כל " הפסיכולוגים "

  פה

  הוספת תגובה לתגובה

 • כינוי מפגר כלשהו :

  צפניה היקר,
  תודה רבה על כתבה כה מדויקת, ומתארת את המצב ה"ארור" של הטלוויזיה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • הדרת (ק)בבונים? :

  !!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • חברה לפרסום באינטרנט :

  כבר מעל לעשור רנקום קריאייטיב נחשבת
  לחברה מובילה בעולם הפרסום הדיגיטלי.

  נוסדנו בשנת 2003, החברה היחידה המספקת את כל שירותי המדיה והאינטרנט במקום אחד:

  בניית אתרים ופיתוח אפליקציות, קידום אתרים, שיווק
  ופרסום, עיצוב גרפי ופתרונות מחשוב.

  צוות החברה הינו בעל רזומה עשיר ומקצועי.

  הצוות כולל מעצבים ואנשי ארט, מפתחים,
  טכנאים, אנשי שיווק ומומחים של קידום אתרים מקצועי שעובד.

  צוות זה עובד בסינרגיה מושלמת במטרה אחת: לבנות ולתחזק ללקוחותינו את כל מערך
  הפרסום הדיגיטלי, לבדל אותו ממתחריו, ולייצר לו ערך מתמשך
  והחזר השקעה מקסימלי.

  חברה לבניית אתרים, בניית אתרים בחיפה, בניית אתרים בקריות, מעצב גרפי בחיפה, מעצב גרפי בקריות, עיצוב גרפי בחיפה, עיצוב גרפי בקריות

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.