ראשי » האח הגדול, קשת

האח עם השם של הבורקס

17 בינואר 2012 | | 161 תגובות | מאת

כי צריך להפסיק לפחד מבצק עלים.

01.    שתיים במחיר אחת. לא הספקתי להגיד "שמע ישראל" וכבר הדת הקיאה את עצמה מנווה אילן. לו רק בחיים זה היה כל כך קל. הבעיה עם ההדחה הכפולה הלא מתוכננת (לפחות מצד ההפקה) הזו היא שהן לא למדו כלום. שתיהן. לא למדו דבר וחצי דבר. אחרי 17 ימי כפייה דתית הן לא הבינו שבכוח זה לא יילך. ברי וזיוה ויתרו על דיירי האח הגדול כי הם לא מספיק דתיים עבורן. לעזאזל, אפילו את ארז טל הן קטעו. אם נריץ לאחור את ראיון ההדחה המביך של השתיים, בטח נשמע את ברי אומרת משהו כמו "עכשיו הכופרים יישרפו בגיהנום".

02.    אני קצת שמח שאסי עזר וארז טל לא הצליחו להשתלט על ברי וזיוה בשידור חי. זה מה שקורה למי שמשחק באש ומסרב להבין שהוא משחק באש. בכל פעם שהשניים ספק התנצלו ספק גיחכו ואולי ספק התנחמדו לאור הטרור הדתי שברי וזיוה השליטו בבית האח הגדול, קיוויתי שזה יתפוצץ להם בפנים. ההפקה ליהקה שתי נשים אלימות שמתלוננות על אלימות וציפתה שהאלימות לא תופנה כלפיה. כמה תמים.  זה דבר אחד לשחק באש, זה דבר אחר לגמרי לשפוך בנזין על הידיים ולצפות שהן לא יתלקחו.

03.    יש כל כך הרבה דברים שצריך להספיק בפוסט הזה כי מחר אף אחד לא יזכור את ברי וזיוה. נניח, עלילות הדם המהולות בדמגוגיה על הבנות היהודית שמסתובבות עם ערבים. אתם יודעים, הערבים שחוטפים בנות תמימות נטולות יכולת בחירה. ותמיד הדמגוג יטען "ומה אם זה היה הפוך?". יטען ולא יבין שכלל לא רלוונטי מה היה קורה אם המצב היה הפוך. המצב המדובר הוא בעייתי. בו צריך לטפל. לא לחשוב אם מה היה קורה אם לסבתא היו גלגלים. ברי מאשימה את סער בשנאת חינם. אבל היא אוהבת אדם. אלא אם האדם הזה ערבי ואז אסור לאהוב אותו כי הוא יחטוף איזו ילדה יהודיה. בעזרת הזנב שלו כמובן. לא ידעתם שלערבים יש זנב?

04.    כשברי סימון מדברת על הדבר החדש שהיא מתכננת לעשות ושבקרוב כולם יגלו אותו, היא קצת מזכירה את אחמדינג'אד שמטזר את פצצת הגרעין. מינוס השפם. הו, על מי אני עובד. כולל השפם.

05.    המונולוג המרגש שברי פרגנה לערן בחצר הוא מופת. "לא עשיתי רע לאף אחד. אני לא מתלקקת לאף אחד. ואני לא צבועה ושקרנית. אני לא סכסכנית. אני לא רעה. אני רחמנית. אני ותרנית. אני אוהבת. אני טובה. אני לא מתלקקת. אני לא ליצנית. אני ברי". פרפר התקשרה, היא מבקשת שמישהו יחזיר את צליל הביתה.

06.    רפרורים לעונות קודמות? ערן מתענג באמבטיה א-לה אלין פלוס שיערות החזה שעושות הופעת אורח, קותי נדבק ליאנה בדיוק כמו שג'קי עשה לנופר. ההבדל ברור: קותי ויאנה משעממים בואכה מביכים. לנופר לפחות היו גבות מרשימות ופטיש לשלומי שבת.

07.    המשפט הנאה של הערב? ברי לתמיר: "איך השם אוהב אותך. אתה נשמה גבוהה מאוד". הנשמה כל כך גבוהה עד שהיא כמעט מתרוממת.

08.    אה כן, וערן ש"רק רוצה לשחק עם הנחש"? כל כך רפרור לסרט פורנו אהוב.

09.    זהו, נגמר. לא עוד דיונים על דת. לא עוד מריבות על סכו"ם חלבי ובשרי. לא עוד דיונים מעמיקים על "האם מותר לבחורה לשבת על מיטה של בחור" ו"כשאני מחזיקה לך בחולצה, האם אתה מתחרמן?". נגמר. פיניטו לה קומדיה. תכניסו את הבייקון. לא קים, אני לא מתכוון אליך.

10.    קודם ליאם רז, עכשיו ברי סימון. ליהיא גרינר ממשיכה לחטוף אותה בראיונות הדחה בשידור חי. כל כך מענג.

לעמוד הלא רשמי המחתרתי של האח הגדול 4 בפייסבוק

161 תגובות »

 • litalzo :

  א. אסי המסכן בטח מתפלל שהדחה הבאה ירחמו עליו ולא יצאו בזוג
  ב. מה היא אמרה לליהי, שרצה להתבכיין בטוויטר?

  הוספת תגובה לתגובה

  אבי:

  מדינה של גוים מצ"ב השם ישמור את .

  הוספת תגובה לתגובה

 • מ :

  צפניה, חשוב לי שאתה ושאר הקוראים תבינו דבר אחד: ברי וזיוה לא מייצגות בכלל את החברה הדתית. להפך, רוב הדתיים מאוד מאוד נגד מה שהן עושות וממש לא מתנהגים ככה.

  הוספת תגובה לתגובה

  ליאונל מסי:

  , זיווה מייצגת את המאושפזים באבארבנל ושלוותה, וברי את רקדניות הבטן שהזדקנו וחזרו בתשובה.
  ובכלל, אל תתייפייף, אין לכם נציגים טובים בהרבה, כי העקרון אותו העקרון, הגזענות אותה גזענות, כנ"ל הבורות, הבדלנות, הטקסים הכפייתיים והמייגעים והאמונות המיושנות. אך תחסוך חביבי, 2012, סוף העולם, די חלאס עם הדת. היא דוחה.

  הוספת תגובה לתגובה

  מ:

  @ליאונל מסי,

  ברגע זה הוכחת לי שאתה לא מכיר את החברה הדתית אפילו מעט.
  קודם כל, מה זה חלאס עם הדת? כמו שאני לא אומרת לך חלאס עם החילוניות, אתה אל תגיד לי חלאס עם הדת. ואל תגיד לי שהיא דוחה אם אתה לא מכיר אותה. ואתה לא מכיר אותה. אתה חושב שאתה מכיר, כי אתה רואה בטלוויזיה 2 בנות שמתנהגות כמו (תסלחו לי על המילה) בהמות, ושלא מייצגות בשיט את החברה הדתית. ולא רק הן, כל הדתיים האחרים שהולכים לריאליטי וכביכול מייצגים את החברה הדתית לא מייצגים אותה בכלל. חבל לי מאוד מאוד שאנשים חושבים שהם מייצגים.
  בתור מישהי שמכירה את הדת טוב מאוד מהרגע שהיא נולדה, אני יכולה להגיד לך שאתה כ"כ טועה עם מה שאתה כותב פה על הדת.
  גזענות? איזו גזענות בדיוק? בורות? תסביר בבקשה למה אתה מתכוון! בדלנות? על מה אתה מדבר? טקסים כפייתיים? מה? אמונות מיושנות? זכותך לא להאמין אבל לפחות תכבד את מי שכן מאמין.
  אתה מוזמן להסביר למה התכוונת כשאמרת את הדברים האלה כי אני באמת לא מבינה איך אתה מוצא אותם בדת.

  חבל שאתה מדבר ככה על הדת בלי להכיר אותה בכלל. ואל תחשוב שאתה מכיר אם ראית כמה דתיים בחיים שלך, זה ממש לא אומר שאתה מכיר.
  גם חבל שאתה מכליל דברים מסוימים על חברה שלמה.
  וכן אם היו חבר'ה דתיים טובים שהולכים לריאליטי היית אולי רואה את זה, אבל חבל שדווקא הזבל מחליט ללכת לריאליטי. ברי וזיוה לא מייצגות כלום. ותתפלא כמה תלונות של דתיים אני שומעת עליהן.

  הוספת תגובה לתגובה

  ליאונל מסי:

  , ביקשתי ממך ומדומיך לחסוך ממני את כל ה"מונולוגים מהציצית" כי הם לא מעניינים אותי. דת = חושך. אין לי בעיה עם דתיים עצמם, להיפך, אני די מרחם שנגזר עליהם לחיות באשליית המיתוס היהודי + הגינונים והטקסולוגיה המטופשת.

  "איפה אתה רואה גזענות?" "בדלנות" "אפליה" איפה ?!? איפה ?!
  אתה חי באשליה כה גדולה שגם אם תשתכשך באמבטיה של סחוג, לא תבין למה שורף לך בטוסיק.

  אם אתה לא מבין איפה מסתתרת לה אפליית הנשים, הבורות, והגזענות שבדת שלך, בטח שלא אצליח להסביר לך בטוקבק קטן בבלוגו המכובד של צפניה.

  שגיב:

  , בואי אסביר לך לאט וקצת, כי אני יודע שמה שהטמיעו בילדות – קשה מאוד להוציא.

  1. אלוהים הוא המצאה של האנשים, לא ההיפך.

  2. להגיד "חלאס עם הדת" זה להגיד "תלמדי איך היקום נוצר, איך החיים נוצרו, איך בני האדם נוצרו, תכירי את האמת האובייקטיבית". להגיד "חלאס עם החילוניות" זה להגיד "תתעלמי מכל העובדות המדעיות ותתחילי להאמין במקום זה בסיפורי בדים ובהמצאות שכל תכליתן לתת פיתרונות-בפרוטה במקום לחשוב".

  3. עם סגולה, אתה בחרתנו, אסור ליהודיה לצאת עם ערבי – זו גזענות.

  4. יש אלוהים, העולם נוצר לפני פחות מ-6000 שנה, האדם נברא בצלם אלוהים – זו בורות.

  5. אני יכול לתת דוגמאות דומות לבדלנות, לטקסים כפייתיים, לאמונות מיושנות, אבל אמרתי שאעשה את זה לאט וקצת.

  המשך בוודאי יבוא.

  ישראל ישראלי:

  נו באמת, אין מקום לשנאה. הן 2 בחורות בעייתיות עם הדת ובלעדיה. תראו אותן לעומת הזוג הדתי המקסים ב"המרוץ למיליון". אפשר בכלל למצוא משהו דומה?

  הוספת תגובה לתגובה

  בלאנש:

  כן, אפשר. גם לזוג הדתי ה"מקסים" (אתה אמרת) מטפטפת הגזענות. בפרק עם הליידי בויז זה היה פשוט דיבור לא מכבד והיה ברור שהם צוחקים לה (או לו? או לה? קורע)בפנים. אבל חלק מהאשמה גם על ההפקה, שבריאליטי כמו בריאליטי אוהבת להתעלל בחיות ולצחוק על בני אדם (ואני אוהבת ריאליטי. לפחות הייתי שמחה אם היו מפסיקים להשתמש בחיות כחפצים).

  כולנו גזענים, אין אדם מושלם. אבל הרעיון הוא לשים לב לרגשות שלך, לזהות אותם ולדעת מתי הם לא מתאימים. ואת זה אני לא רואה.

  ובפעם הבאה – על למה בפעם הבאה שאני שומעת בן אדם אומר "אני אמיתי! אני אותנטי" כדי להצדיק את זה שהוא חרא (אותנטי) של בן אדם – אני !*@*!$%%^@

  שגיב:

  @ישראל ישראלי, "הזוג הדתי המקסים" מסוכן הרבה יותר מאשר שתי הגברות הלא-מכובדות באח הגדול. ברי וזיוה מעוררות אנטגוניזם אצל הרבה אנשים. "הזוג המקסים" לא מוכן ללחוץ ידיים לבן המין השני, מתייחס למין כאל דבר בעייתי (אלא אם הוא מתבצע בחדרי חדרים), משליך את יהבו ואת הצלחותיו על "השם יתברך", ובכל-זאת כולם אוהבים אותם ולא מבינים כמה נזק הם גורמים.

  אני יכול בכל-זאת לשבח את עקיבא על הדברים שאמר נגד קריאות ה"שמע ישראל" המופרעות של טום. כי ההתנהלות הפסאודו-דתית של טום גרועה עוד יותר.

  אבי:

  מדינה של גוים מצ"ב השם ישמור.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @אבי, הבנו את זה בפעם הראשונה. באמת.

  שגיב:

  @צפניה, בפעם הראשונה זה היה "השם ישמור את". צריך להבחין בניואנסים.

  מ:

  @ליאונל מסי,

  קודם כל אין לי מושג למה אני לא מצליחה להגיב לתגובה השנייה שלך, ראה זאת כתגובה להודעה השנייה.

  אני באמת לא מבינה ואם אתה לא רוצה להסביר לי- אני לא יודעת מה אתה רוצה ממני. אני רוצה לשמוע, באמת, אבל אם אתה לא רוצה להגיד, מה אני אעשה, זכותך.

  ועוד דבר אחד- מותר לכבד גם את הדתיים בתוך שאר בני האדם.

  הוספת תגובה לתגובה

  מ:

  @שגיב,

  גם עכשיו אני לא מצליחה להגיב ישירות לתגובה שלך אז ראה זאת כתגובה אליה, וגם לשאר התגובות שלך בעצם.

  1. זכותך לחשוב שאלוהים הוא המצאה, אבל למה אתה לא מכבד את מי שמאמין שהוא לא המצאה?

  2. יופי, זה מה שאתה אומר. מבחינתי להגיד "חלאס עם הדת" זה להגיד תפסיקי ללכת עפ"י הדת, ו"חלאס עם החילוניות" זה תתחילי ללכת עפ"י חוקי הדת.
  אל תנסה לפרש את זה כמו שאתה חושב ולהכניס לפה ת'אמונות שלך, כי זה מה זה לא קשור. זה שאתה חושב ככה- לא אומר שכולם חושבים ככה, לכן אתה לא יכול להציג את זה כעובדה ובטח לא להגיד לי להפסיק להאמין בזה. כמו שאני לא אומרת לך להתחיל להאמין בזה.

  3. אם היית בודק לעומק את הדברים שאתה כותב עליהם, היית יודע כמה אתה מדבר שטויות.
  אם אתה רוצה אני יכולה להתחיל להסביר לך כאן מה זה אומר עם סגולה, אתה בחרתנו וזה שאסור ליהודיה לצאת עם ערבי. אבל אני אומרת מראש, זה יהיה ארוך. רק תגיד אם אתה רוצה, בכיף.
  אני ממליצה לך להבין לעומק על מה מדובר, כי אחרת אתה פשוט שופט חברה שלמה בלי להכיר. וזו בעיה. שלא לומר… גזענות.

  4. לא, זו אמונה.

  5. בבקשה, תן. יש לי את כל הזמן שבעולם לשמוע.

  עכשיו בנוגע לשאר התגובות שלך:

  לגבי הזוג הדתי במירוץ למיליון, אתה חייב להסביר לי עכשיו מה הבעיה במה שעושים. למה זה מפריע לך באופן אישי? ולא רק כי אתה לא נהנה מזה. אתה אומר שזה גורם נזק, בבקשה, תפרט. תפרט מה הנזק שזה גורם. למה זה גורם נזק שהם לא לוחצים ידיים לבני המין השני? (על פי האמונה שלהם יש לציין)

  לגבי התגובה שלך לצחי, שוב אני חייבת לשאול- למה זו הבעיה גם "שלכם"?
  כתבת שדת היא הדבר השני הגרוע ביותר שהאנושות הביאה על עצמה. שני דברים: 1. מהו הדבר הראשון?
  2. למה גרוע כ"כ?! אתה שוב חייב לעזור לי, אני לא מצליחה להבין למה זה גרוע. תסביר בבקשה.

  דבר נוסף, דיירי הבית לא היו חייבים להפריד את הכלים, הם יכלו לעשות את זה מתוך כבוד. אנושיות. התחשבות.

  ואגב, הדיבור על כבוד, מוביל אותי לשאלה אלייך:
  לימדו אותך פעם לכבד אנשים אחרים, שמאמינים בדברים אחרים?
  אותי לימדו. אני יודעת מגיל 0 שמי שלא מאמין- זה לא אומר שהוא אדם רע, ממש לא. ושזו זכותו של כל אדם להאמין במה שהוא רוצה. שאנשים דתיים הם לא בהכרח אנשים טובים, ולהפך. שצריך לכבד כל אדם, לא משנה מהי אמונתו.
  ממש חבל לי שאותך לא לימדו, או שלימדו אותך ואתה לא מיישם.
  השנאה שלך, וחוסר הכבוד, ממש נוזלים מתוך ההודעות שלך בצורה מזעזעת.
  בבקשה תנסה רגע לראות גם את הצד השני ולא רק את הצד שלך. מותר לך לא להאמין, אבל כדאי, מתוך אנושיות בסיסית, לכבד את מי שכן.
  אם תסתכל באמת תראה שהדתיים ממש לא הורסים את החברה. יש כמובן גם כאלה שכן, אבל זה לא כי הם דתיים אלא כי יש להם בעיות מסוימות באופי. יכול להיות שהם מוציאים את זה דרך הדת, בתירוצים של הדת, כאילו שהדת מאשרת התנהגויות כאלה, כשברור לי שלא כי אני מכירה את הדת טוב מאוד, ולצערי לא לכולם זה ברור. אז כדאי שיהיה ברור, כי זה ממש חבל אם לא, וזה גורם לשנאה מיותרת.
  חבל, חבל על כל השנאה הזו. כי היא באמת מאוד מאוד מיותרת.

  שגיב:

  , כן, אשמח מאוד לדעת מה זה אומר עם סגולה, מה פירוש אתה בחרתנו ולמה ליהודיה אסור לצאת עם ערבי (אגב – למה תמיד בכיוון הזה? למה לא מדברים על יהודי עם ערביה?). אשמח עוד יותר אם הדברים שלך יהיו מבוססים על מדע, על היגיון ועל עובדות, לא על רגשות והמצאות, למרות שאני מוכן לשמוע כל טיעון.

  לשאר הדברים שלך אגיב אחרי שתעני.

  אחד שמבין:

  @ליאונל מסי, יעל מיצגת את הפוזלים והביקורתים שחוץ מלחרבן ולמצוץ הם לא יודעים כלום

  הוספת תגובה לתגובה

  מ:

  @שגיב,

  (ושוב לא מצליחה להגיב להודעה עצמה, לא יודעת למה. לא חשוב)

  עם סגולה (וגם "אתה בחרתנו", זה נכנס בתוך זה): לעם סגולה יש שני פירושים, האחד מקורו במילה אכדית ששכחתי איך בדיוק אומרים אותה אבל היא נשמעת כמובן פחות או יותר אותו הדבר, ופירושה היא עדר בקר. כלומר, עם של עדר בקר, שזה כינוי ליהודים בעבר, בזמן שהם היו רועי צאן ובעצם בזמן השימוש בביטוי הזה.
  השני היא עם העדר, כלומר עם שמובל ע"י המצוות, התורה ואלוהים.
  אני כותבת את זה כדי להראות שקודם כל פירוש השם הוא לא גזעני כלל.
  עכשיו לגבי המשמעות (לא פירוש המילה אלא למה מתכוונים כשאומרים עם סגולה)-
  עם סגולה הכוונה לעם שאלוהים בחר בו להיות לו לעם.
  יש בתנ"ך המון אזכורים לכך, הבטחות של אלוהים לבני ישראל. זה לא משהו שבא פתאום, כי מישהו החליט- וואלה, אלוהים בחר בנו לעם. (שזה מה שהנצרות והאיסלאם טוענות, אגב.)
  האמונה שאלוהים בחר בנו לעם מבוססת על דברים שכתובים בתנ"ך.
  הכל מתחיל אצל אברהם. אלוהים אומר לו לעזוב את ארצו, מולדתו ובית אביו. לעזוב הכל כדי ללכת לארץ אשר הוא יראה לו (ארץ כנען, ישראל).
  אלוהים מבטיח לו, בפעם הראשונה, שהוא יעשה אותו לגוי (עם) גדול ויברכו וכו'.
  מכאן הכל מתחיל. אח"כ מגיעות עוד המון הבטחות במהלך השנים.
  עכשיו, נגיע לחלק בו אתה אומר- אז מה אם כתוב בתנ"ך, זה לא אומר שזה נכון!
  בוודאי. אני לא מנסה להוכיח לך שהתנ"ך נכון, שאלוהים באמת בחר בנו ושבכלל, הוא קיים. נכון, אני מאמינה בו, מבחינתי זה כן נכון, אבל אני לא אנסה להוכיח לך זאת כי לא על זה אנחנו מדברים כרגע. (דרך מה שאני אומרת לך תנסה להבין למה אני מתכוונת וממה נובעת האמונה הזו. שוב- לא חייב להאמין, אבל לפחות תכבד. גם זה לא חובה אבל זה כדאי, באמת. כל אדם, לא רק אנשים שמאמינים באלוהים).
  אנחנו מדברים על גזענות, שאותה, אני לא רואה כאן. למה? אני אסביר:
  עפ"י האמונה שלנו אלוהים החליט לבחור עם אחד, היהודים, להיות לו לעם. הכוונה ביהודים כמובן למי שנולד יהודי וכן למי שבוחר להיות יהודי. נכון שמלכתחילה אנשים לא בוחרים בזה (כלומר- נולדים ככה) אבל מי שמחליט להתגייר- גם הוא "העם הנבחר". כלומר כל אחד יכול לבחור בזה.
  בעצם הרעיון של העם הנבחר רחוק מאוד מהרגשת עליונות כיוון שבהרגשה זו מרגישים קרובים לאלוהים, חלק מעניין הקרבה לאלוהים (לפי החסידות חלק מעניין הדבקות) זה להיות ענו. כלומר בדיוק להפך מהרגשת עליונות וגאווה.
  כשאנו אומרים שאנחנו העם הנבחר, אנו מתכוונים לכך שאנחנו קרובים מאוד לאל. מה שאומר שע"י הקרבה לאל אנו מגיעים לענווה, כך שאין הרגשת גאווה ועליונות וכתוצאה מכך גם לא גזענות.
  ושוב כל אחד יכול לבחור בזה אם הוא רוצה (להתגייר).
  אתה לא חייב להאמין בזה כמובן, אבל זו האמונה שלנו, ולפי האמונה הזו- אלוהים בחר בנו, משהו שכתוב בתנ"ך (שאנחנו מאמינים בו), ולכן אנו קרובים אליו מאוד, יותר משאר העמים. אז אני רק מסבירה לך את האמונה שלנו, ולמה היא לא גזענית כלל.
  יכול להיות שזה ברור לי שלא מדובר בגזענות כי מגיל 0 אני יודעת שזה שאני יהודיה לא הופך אותי לאדם טוב יותר, אפילו שאני חלק מהעם הנבחר, או שזה לא נותן לי אפשרות לזלזל או להתנהג בצורה לא ראויה כלפי אנשים שאינם יהודים. יכול להיות שלכן זה כ"כ ברור לי שלא מדובר בגזענות… אז תנסה להבין את זה.
  אגב אנו צריכים לכבד כל אדם, לא משנה אם הוא יהודי או לא יהודי.
  "אתה בחרתנו" מבטא את הרעיון הזה שפירטתי עכשיו של בחירת עם ישראל. (קטע מהתפילה)

  למה ליהודיה אסור לצאת עם ערבי או ליהודי אסור לצאת עם ערביה-
  כדי למנוע התבוללות. יש לזה הרבה השלכות, לא אפרט עכשיו את הכל כי זה לא לגמרי משנה. בגדול חלק מהעניין זה גם קיום המצוות, או יותר נכון חוסר קיום המצוות (זה ברור לך למה זה אסור לפי ההלכה נכון? שאדם יקיים פחות מצוות, אם בכלל, שיבטל כל מיני מצוות ע"י הנישואים לאדם שאינו יהודי, וכו'. שוב, עפ"י ההלכה, לא עפ"י האמונה האישית שלך), וגם דילול היהודים, ע"י ההתבוללות יכול להווצר מצב של הרבה פחות יהודים ממה שיש היום. למה זה רע? אני חושבת שזה ברור, כל עם רוצה שיהיה ממנו הרבה (הניסוח של המשפט גרוע אבל הכוונה נראית לי ברורה). יש הרבה בעיות בכך שעם מצטמצם לאט לאט, וחלילה נעלם. וגם אם לא תהיה כאן העלמות מוחלטת עדיין הצטמצמות זה לא דבר טוב. אנחנו שואפים לגדול, לא להתמעט. כשיהודים מתחתנים עם לא יהודים, אין מה לעשות, לאט לאט אחרי כמה דורות היהדות כבר נשכחת (רוב הסיכויים, באופן כמעט מוחלט), אם לא אחרי דור אחד (סיכוי גדול שגם זה יקרה). וזה מתבטא בהרבה דברים, חוץ מחוסר קיום מצוות של הילדים, גם הם סביר להניח יתחתנו עם לא יהודים (זה פשוט לא ישנה להם) וגם ילדיהם וגם ילדיהם… כך שזה פשוט נעלם.
  בקיצור, זה לא נובע מגזענות אלא מדברים אחרים לגמרי.
  ושוב, אתה לא חייב להסכים אתם, אבל אני רק מסבירה לך ממה זה נובע. שתבין שזה לא נובע מתוך גזענות.

  מצפה לתשובתך על שאר הדברים.

  תמי:

  ,
  אז מי כן מייצג את החברה הדתית? אולי אלי ישי? שמאשים את חיילי צה"ל בכשלונות מבצעיים רק כי לא התפללו מספיק לפני שיצאו לקרב. אולי אם החבר'ה המאמינים שלו היו מתגייסים מצבנו היה משתפר…
  מי? מי מייצג את החברה הדתית הכל כך מפולגת בתוך עצמה?

  הוספת תגובה לתגובה

  צחי:

  זה שאתם לא מאמינים..זה בעיה שלכם..

  בנינו כל בן אדם שהיה יושב ליד ליידי בויז
  היה צוחק או מתבייש !!
  אולי חוץ מהומואים\לסביות (ואין לי בעיה אם זה בכלל)

  אתם מוציאים את הדת ככופה על אנשים !
  היא בכלל לא

  יש אנשים מתונים..(דתיים)
  ויש אנשים שמחמירים (חרדים)
  והחרדים זה מיעוט קטן מאוד
  ולצערי אתם מכללים את כל השומרי מצוות
  כאנשים רעים,גזענים וכ'ו..
  אני מציע שתיהו בחזרת דתיים שבוע לפחות
  ותגלו שהם אנשים טובים ולא כופים על אף אחד כלום
  אהה שכחתי אתם "מפחדים להדבק במחלה" (ככה אתם קוראים לזה)!

  גועל נפש

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @צחי, לא, ככה אתה קורא לזה.

  שגיב:

  @צחי, הלוואי ויכולתי לומר "ההיפך, זה שאתם מאמינים זו בעייה שלכם", אבל זה לא נכון. זה שאתם מאמינים – זו בעייה שלכם וגם שלנו. הדת היא הדבר השני הגרוע ביותר שהאנושות הביאה על עצמה ונזקיה עצומים.

  אני מסכים איתך שבקרב הדתיים יש מתונים ויש מחמירים, וברור שהתגובה נגד מי שיורק על ילדה בת שבע שאינה לבושה "צנוע" אמורה להיות חמורה מהתגובה על מי שרק מנשק מזוזות, אבל זה לא מצדיק בשום אופן את עצם קיום הדת.

  ושתי הערות:

  1. לא "כל אדם" שהיה יושב ליד ליידי בויז היה מתבייש. אני לא הייתי מתבייש, ואני לא הומו. אני לא יודע אם שמת לב, אבל במשפט המכליל הזה שלך אתה עושה בדיוק את מה שאתה לא רוצה ש"אנחנו" נעשה נגד הדתיים.

  2. ברגע שאדם חילוני צריך לדאוג להפריד בין כלים בשריים וחלביים בגלל אדם דתי שנמצא בסביבה – הדת כופה את עצמה על אנשים. אם מישהו מחליט שהתחביב שלו הוא דת וחושב שצריך כלים נפרדים, שיטפל בזה בעצמו, כמו שמי שמחליט שהתחביב שלו הוא צילום קונה לעצמו את המצלמה ולא דורש מהסביבה לתת לו.

  תמי:

  @צחי,
  לא, כי ליידי בוייז הם אנשים יותר מוזרים מכאלו שחותכים את נייר הטואלט לריבועים לפני כניסת שבת.
  תקשיב לי חמוד, אם יש אלוהים הוא מה-זה מעביר עליכם דאחקות.

  בלאנש:

  @צחי, הוא שאמרתי.גם אם אתה יושב ליד ליידי בוי ומתבייש, מן הראוי שלא תבייש אותו ברבים ותשמור את הדעות שלך לעצמך. עדיף גם לא לצחוק לאנשים בפנים בשפה זרה שהם לא מבינים ועוד בטלויזיה. מילא היית מלכלך בבית בפרטיות.

  וזה הרעיון ב"חלאס עם האותנטי" – הרבה פעמים, בעיקר באח הגדול, אנשים נחשבים "אמיתיים" כי הם פשוט מתנהגים בצורה מגעילה לאחרים. אז בוא נקביל את החלק האותנטי למה שאתה היית קורא לו יצר הרע וננסה לא לזרוק אותו לאחרים בפנים, סבבה?

  אחד שמבין:

  @צחי, דווקה הדתיים הם הקיצונים שעושים טרור לכל מי שלא מסכים לדעות הקנאיות שלהם והחרדים שהם פי 4 מהמזרחסטים הם המתונים פרט לכמה קיצונים בבית שמש שבכלל לא משקף את הציבור החרדי המוצלח

  מ:

  @תמי,

  אף אחד לא מייצג את החברה הדתית, כמו שאין אף אחד שמייצג את החברה החילונית.
  לגלות לך למה?
  כי בתוך הדתיים יש המון המון "סוגים" של אנשים, עם כל מיני "רמות" של דתיות, לכן כשאדם דתי הולך לתכנית ריאליטי הוא מייצג אך ורק את עצמו ולא את שאר הדתיים.
  את לא יכולה להכליל מכמה דתיים שראית בטלוויזיה על חברה שלמה.
  כמו שאת לא אומרת שאיתם מייצג את העיוורים, או יוסי מייצג את ההומואים, את לא יכולה להגיד שברי וזיוה, או כל מתמודד ריאליטי אחר, מייצג את הדתיים.
  לא כולם אותו הדבר. בדיוק כמו אצל החילונים ואצל אנשים לא יהודים, לכל אדם יש אופי שונה, כל אדם הוא אחד, הוא לא שיבוט של מישהו אחר. גם אם יש אמונה כללית ודת שמכוונת את כולם, זה לא אומר שכולם אותו הדבר. ממש ממש ממש ממש ממש לא, ותאמיני לי שאני יודעת מה אני אומרת בתור מישהי שמכירה המוני המוני דתיים.

  די להכליל כבר מכמה אנשים על חברה שלמה.
  כמו שלא עושים את זה עם חילונים- אי אפשר לעשות את זה עם דתיים.

  הוספת תגובה לתגובה

  אחד שמבין:

  , מסכנים חילונים פאניטים אתם בכלל לא מכירים ולו במעט את הציבור החרדי כל הידע שלכם מסתכם במה שאמרו לכם פשוט אתם פאנטים תחשבו לבד תצברו ידע על הציבור החרדי לבד ותראו בכמה שקר אתם חיים החרדים הם הציבור שאחוז ההיתנדבות שלו למען הכלל הוא מהגבועים בעולם באירגוני החסד שהם לאלפים ולכלל הציבור חילוני וחרדי וערבי ובחינם ולכל החיים לדוגמה עזר מציון .ד שרה .זקא.מאיר פנים.הצלה .ועוד הרבה שאתם החילונים לא היתם מקבלים את זה לבד ואתם חובים שהחרדים צריכים להיות לכם לעבדים ..איפה בכל תאונה פיגוע וכל אסון מי נמצא שם מי א לעזור ובהיתנדבות כמעט כולם שם חרדים דוסים אפ

  שגיב:

  @אחד שמבין, אם אתן לך שקל אתה מבטיח להוסיף פסיקים?

  תמי:

  @אחד שמבין,

  בתור אחד שמבין אתה לא מבין כלום.
  החרדים הם עבדים שלנו??? איפה אתה חי?
  בשבועות האחרונים עלה נושא הגדרת עיר כעיר חרדית (בהקשר של בית שמש) ועל כך שעיר כזו לא תוכל להתקיים כי לא יהיה מי שישלם מסים ולציטוט: "ללא חילונים אין הכנסות, אין מסים, אין תעשייה". "בעיר חרדית 80% מקבלים הנחות בארנונה, עירייה לא יכולה להתקיים כך" ואת זה אמר שר חרדי בממשלה.
  הם רוח ההתנדבות שם כל כך גבוהה אולי שיתנדבו לצבא?

 • ליאונל מסי :

  אני, בתור צאצא של השם-ישתבח, מוחל לברי על כככככללל החטאים בגלל המיני-אורגזמה שהיא ארגנה לי כשהשתיקה את ליהי והנחיתה בה את זרועו של אלוקים-ישתבח ואת רצונו של העם הנבחר ומנעה ממנה את ה"im so excited" המפגר שלה. תודה ברי, בזכות המעשה הנ"ל יש לך מקום בגן עדן עם מלאכיות קטנות וכשרות שמנגנות במנדולינות, ודילדו עם רטט קדוש מעוטר בפסוקים של מלך המשיח מילובביץ.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @ליאונל מסי, אמן כן יהי רצון. אבל יש בכל-זאת בעייה אחת. הבעיטה הזו היתה ביזבוז מוחלט. היא לא הגיעה לשום מקום. היא עברה דרך מיס פיגי כמו נייטרינו דרך כדור הארץ, בלי להשאיר שום עקבות. איי אם סו אקסייטד.

  הוספת תגובה לתגובה

  המאסטר החיור:

  @שגיב,
  אפשר למצוא ניוטרינו בקולטנים במעמקי האוקינוס.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @המאסטר החיור, צודק. דרך הגוף שלנו עוברים בערך 500 מיליארד נייטרינו בשניה, ולעומת זאת קצב הזיהוי של נייטרינו ב-Cern הוא בערך נייטרינו אחד כל עשר שניות. אני מוכן לקבל ולהסכים שקליטה ביחס כזה קיימת גם אצל מיס פיגי.

  (אגב, סתם נתון מעניין, הגוף של כל אחד מאיתנו מייצר בערך 340 מיליון נייטרינו ביממה).

  המאסטר החיור:

  @שגיב, מהתגובה בטוויטר נראה כי דוקא ליהיא לקחה קשה את הפגיעה בה.
  הבעיה היא לא שהיא לא קולטת, אלא שהיא "תפלוט" את הלקח תוך חצי שעה ותישאר אותה ליהיא. כאילו היא עשויה מטפלון.

  עומר:

  @ליאונל מסי, במניפסט האנטי-דת שלך בתגובות כאן למעלה אתה מציג קטלוג של פשעי הדת. בין היתר אתה מייחס לדת "אפליית נשים". כאן אתה שולח את ברי לגן עדן שם יחכה לה "דילדו עם רטט קדוש". אז מי כאן מפלה נשים, שלא לומר לוקה במיזוגניה מהסוג הנחות ביותר?

  הוספת תגובה לתגובה

  רייד:

  @עומר, ואוסיף ואשאל, האם גם דתיים מסוגו של י. לייבוביץ' הם גזענים, חשוכים ופרימיטיביים? (גילוי נאות – אני בז לדת)

  הוספת תגובה לתגובה

  אבי:

  מדינה של גוים מצ"ב

  שגיב:

  @רייד, לייבוביץ הוא אדם שלא הצלחתי להבין את הדתיות שלו. עד כמה שהבנתי, נקודת היסוד שלו היתה שיש אלוהים ושמהות הדת היא אך ורק קיום המצוות. נכון שהוא פסל חלקים גדולים ממה שמקובל לכלול היום בדת, אבל האמונה הבסיסית שלו בקיום הישות המלאכותית הקרוייה אלוהים – לא ברור לי כיצד היא יכלה להתקיים אצל אדם ברמתו.

  גארפ:

  @רייד,

  אגב, גם איינשטיין האמין באלוהים.

  שגיב:

  @גארפ, לא בדיוק. אינשטיין האמין "באלוהים של שפינוזה המגלה את עצמו בהרמוניה הסדורה של מה שקיים, לא באל המתעניין בגורלם ובמעשיהם של בני האדם" (ציטוט) (האלוהים של שפינוזה הוא מונח פילוסופי, לא ישות קיימת).

 • צומי :

  כפרה עליך צפניה, לפעמים נראה לי שהתוכנית היא רק פור פליי לפוסטים שלך.

  הוספת תגובה לתגובה

 • פחמימה ריקנית :

  אח, קרעת אותי מצחוק.
  הדחה מענגת במיוחד, שנאמר ברוך שהדיח שתי Kookoo birds במכה אחת.

  החשש הגדול הוא שמעכשיו יהיה משעמם, ממש כמו בעונה הקודמת. באסה.

  הוספת תגובה לתגובה

  אודי עצבן:

  @האח הקטן, ויוסי יצא מהקופסה ויעשה בשידור חי ניתוח לשנוי מין

  הוספת תגובה לתגובה

 • רחלי :

  וואלה פיסקה 2 הייתה כל כך אמיתית וכך כך נכונה!!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • יגאל :

  מה היא אמרה לליהיא?

  הוספת תגובה לתגובה

 • המאסטר החיור :

  עזוב אותך מהכל. רק בשביל הההשפלה של ליהיא על ידי ברי היה שווה לי הכול.

  אני לגמרי באופוריה.

  הוספת תגובה לתגובה

  רונה:

  @המאסטר החיור,

  לגמרי!
  ולי שלא זוכר, מה אמרה ליאם לליהיא בהדחה שלה?

  הוספת תגובה לתגובה

  המאסטר החיור:

  @רונה,
  ליאם קראה לה slut בשידור חי ברגע הכי חד ומדויק של כל העונה הקודמת.
  (כשבאותו זמן, צופי האינטרנט ראו את ליהיא מתבכיינת בבית כי היא חוששת מה ליאם אומרת עליה בחוץ…)

  הוספת תגובה לתגובה

  רחלי:

  מה היא אמרה יש קישור? וזה שיזוה עזבה זה אומר שיש אלוהים או אין?

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרית :

  אתה ענק עכשיו לשאלה הכי חשובה למה עזבת את הטוויטר?

  הוספת תגובה לתגובה

  עינתי:

  @שרית,

  אני עוקבת אחרי אביעד בטוויטר. הוא אחד הנעקבים האיכותיים שלי ואני מקווה שהוא יחזור

  הוספת תגובה לתגובה

 • עומר :

  ברי סופרסטארית. מה שפרידה איימה לעשות במשך שלושה חודשים נעשה על ידי ברי בלי דרמות מזויפות, בלי מונולוגים מתישים בחדר "האח הגדול". אתה כותב שהיא "העזה לקטוע את ארז טל", כאילו שזה דיון בבית המשפט העליון(וגם שם רצוי מאוד לקטוע את השופטים השמנים והמשעממים). איך שלא תסתכלו על זה, ברי היא לא פראיירית של אף אחד, היא לא משתחווה בפני יורם זק, לא סופרת את אסי עזר שבא להדוף אותה חזרה במעלה המדרגות. ברי לא עובדת בשביל אף אחד וזה כל כך מרענן. סער מדבר על "מרדנות" ב"דיקטטורת הרייטינג" או איך שהוא לא מכנה את זה, אבל מציית בטירוף לכללי המשחק. ברי באמת מורדת, בלי להצהיר. היא כן הצהירה על עצמה שהיא רקדנית בטן לשעבר שמנסה לחיות בדרך מסוימת. בשני הפרקים האחרונים היא היתה פשרנית, לא מפחדת להיתפס כחלשה, מודה בטעויות, מנסה ליצור דיאלוג. בזמן שערן הציג שיחה בנאלית למצלמות כשהוא מטיף לברי, תמיר באמת יצר דיאלוג והראה שכשיודעים להקשיב, גם אשה דתיה יכולה להביט בך עמוק בעיניים ולשיר שיר של ריטה. זה ללא ספק היה הקטע היפה בתולדות "האח הגדול". תמיר לא זרק סיסמאות למצלמות על גבה של ברי, הוא פשוט דיבר איתה. ואז פרצו ממנה כל הרבה רגישויות וכאבים, שמדהים אותי שכותב הבלוג הזה מתעלם מהיופי הזה ובוחר לראות את מה שהוא החליט לראות לפני ארבעה פרקים. הדבר היחיד בעל הערך בתוכנית הזאת הוא האופן שבו סטריאוטיפים נמוגים, אנשים מתגלים כמורכבים ועולם הערכים שלך כצופה מתערער, משתנה. דוגמא נהדרת היתה בעונה הקודמת בה ה"קריקטורה הנובורישית" דנה רון (ועזבו את המהלכים הנואשים שלה מאז שהודחה מהתוכנית), היתה היחידה שאמרה באופן צלול את מה שכולם פחדו להגיד. בזמן שכולם החרימו את ליאם היא לא פחדה והתקרבה אליה אפילו יותר. קוראים לזה נאמנות וחברות, וזה גם מה שהפגינה הערב ברי, אפילו שהיו מעורבים בעזיבה שלה אלמנטים נוספים. אני מעדיף "מטיפת דת " עם כבוד עצמי מאשר בעל סמרטוט שעושה כאילו הוא יוצא עם אשתו מהבית, אבל נשאר.ואני על בטוח מעדיף "מטיפת דת" עם אינטיגריטי על פני "לוחמת נגד הדת" בדמותה של פרידה בעונה שעברה, אשר חיכתה עד השנייה בה הדיחו אותה כדי לצאת ולומר שהיא בכלל לא רצתה להיות שם.

  הוספת תגובה לתגובה

  שושנה:

  @עומר,

  עומר, כתבת נפלא. מסכימה לכל מילה ולכל אות. אפילו לכל פסיק.
  וצפניה, הפעם ליכלכת. גם את החיוך שהיה לי למראה פוסט חדש, הצלחת למחוק לי.

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @עומר, אינטגריטי מיי אס, אם היא הייתה חושבת לרגע אחד שהולך לה טוב בבית ושהיא לא תעוף בקרוב היא הייתה נשארת.

  הוספת תגובה לתגובה

  עומר:

  @מיס אן טרופי, גם אם ברי עשתה שיקול כמו זה שאת מייחסת לה, הבחירה שלה יוצאת דופן. המוני מתמודדים במהלך העונות ידעו שהם נטולי סיכוי. לא ראיתי אפילו אחד שעלה במעלה המדרגות כדי לצאת מבית "האח הגדול". העובדה היא שברי סימון עשתה את מה שכל הלוזרים לא עשו. אז כן, גם בהתאם לתסריט שלך הבחירה שלה חריגה ומעידה על כבוד עצמי והעדפתו על פני צורך נואש ומגוחך לשעות מסך. אני גם בטוח לחלוטין שברי לא חשבה שהיא תודח בקרוב ואין לי ספק שאנשים רבים היו תומכים בה . בשורה התחתונה היא אכן לא הודחה אתמול בידי קהל הצופים.

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @עומר, זה רק אומר שהיא נגועה בגאוותנות. שזה חטא בנצרות, אגב. ביהדות זה לא? (זאת שאלה אמיתית, לא רטורית)

  צבת הנינג'ה:

  מילים כדורבנות!!! נון קונפורמיזם טהור של שתי הדמויות היחידות שלא משחקות את המשחק.

  הוספת תגובה לתגובה

  ישראל ישראלי:

  קלעת לעומק. סחתיין. ובכל זאת – עוד אשת שלום….עליק…..

  הוספת תגובה לתגובה

  shiran:

  @עומר,

  מסכימה עם כל מילה.

  הצופים כנראה לא הצליחו לראות מעבר לשנאת הדת. בדיוק כמו רוב דיירי הבית.

  מצפניה ציפיתי לקצת יותר..

  הוספת תגובה לתגובה

  דנה:

  התגובה הכי עניינית בבלוג הזה!

  הוספת תגובה לתגובה

  bugo:

  @דנה,

  כמובן, ברי עברה את מבחן הישראלי האולטימטיבי. היא "לא פראיירית". אז מה אם היא גסת רוח, אלימה מילולית, צדקנית וטרחנית. אז מה אם כל מה שיוצא לה מהפה (חוץ מארס) אלו קלישאות של מחזירים בתשובה. אז מה אם היא בעלת רגישות של פיל בחנות חרסינה, והדרך היחידה שלה לתקשר עם אנשים היא חנפנות (או עלבונות).

  ברור שמתחת לכל המסכות שלה ברי סימון היא גם בנאדם, וגם אצלה יש דברים טובים יותר וטובים פחות, אבל היא עצמה הראתה מעט מאד מהברי הזו בתוכנית, והיא היחידה שאשמה בכך.

  גם לא ממש הבנתי את ההשתפכות על השיחה והשירה שלה יחד עם תמיר. זו הייתה בסך הכל עוד הצגה שלה, לא הייתה שם כמעט שום אותנטיות מצידה, ולא היה שם שום דבר מרגש. הדבר היחיד הוא שאפשר להגיד מילה טובה לתמיר שזרם איתה וגילה קצת רגישות ואמפתיה.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @עומר, אוי לנו כבני אדם, כחברה, אם יש עדיין אנשים שאלה הקריטריונים המנחים אותם.

  הוספת תגובה לתגובה

  עומר:

  @שגיב, זה שהמוח שלך חד סטרי ולינארי, נטול יכולת להבין שמוח האדם(נפש האדם?) היא מערבולת כאוטית, זאת הבעיה שלך. לא של אלה שכן מבינים את מורכבות האדם. אני אומר את זה בקשר לחוסר היכולת שלך לתפוס את הפרדוקס שבהגותו של לייבוביץ. פרדוקס מבורך ומפרה שאין לך שום יכולת להבין אותו. אני מרותק מדיונים לא צפויים ומורכבים. לא הייתי ממליץ לך כי אתה עדיין לא עלית כיתה, אבל עמנואל לוינס, אדם מאמין ויחד עם זה מענקי הפילוסופים של המאה ה20, מפרש את מושג ה"אלוהות" בהקשר ליחסי אתיקה מוסריים שבין אדם לאדם. אתה רחוק שנות אור מהבנת המורכבות המרהיבה הזאת. ושוב- אין בי טיפת אמונה באל.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @עומר, מה הקשר בין יחסי אתיקה מוסריים שבין אדם לאדם ובין חבישת כיפה, איסור אכילת שרימפס, איסור לבישת בגדים המורכבים מצמר ופשתן והפרדה של 6 שעות בין בשר לחלב? כי אלה דברים שליביביץ האמין בהם. אני מקבל בהחלט את דבריך על מערבולת כאוטית (שהיא אחת הסיבות למצב העגום בו אנו שרויים בכל הקשור לדת), אני רק אומר שמאדם ברמתו של ליבוביץ לא הייתי מצפה למערבולת כזו.

  עומר:

  @עומר, שגיב, אתה מתקשה להבין את המורכבות של לייבוביץ. עזוב אותך לייבוביץ , העיקר שקיימות בך העוצמות האינטלקטואליות לצטט בפנינו כאן ראיון של אמנון לוי עם ברי סימון.

  Miss Bubbles:

  @עומר, לא החברות האמיצה עם זיוה, לא החשש מהדחה, ובטח לא אינטיגריטי גרמו לברי לברוח מהבית. זה היה בעיקר פחד. פחד משינוי. לדעתי, היא הרגישה שהשהות בבית תאלץ אותה להתמודד מול דברים שיערערו את היסודות שעליהן היא נשענת בורסיה הזו של החיים שלה. התמצית של זה בלטה בשיחה עם ערן. הערה עדינה ומנומסת גרמה לה להרגיש מותקפת, ולצאת בהתקפה נגדית.
  ברי לא עשתה רושם של מי שבאמת שלמה עם החיים שלה. וגם בלי זה, היא לא באמת מסוגלת לייצג דתיים או משהו מעבר לעצמה.
  סוג של הבנה (מודעת או לא), לפיה, בבית האח הגדול לא תצליח להשאר במשבצת, שהיא מכירה ומרגישה בטוחה בה, גרמה לה לברוח החוצה עם זיוה.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @Miss Bubbles, ברי סימון התראיינה לפני חצי שנה אצל אמנון לוי (בעצם אצל שירה פליקס). הנה קטע:

  ש. אבל את בחרת בחזרה בתשובה, את בחרת בהתקרבות לדת.

  ת. אני לא בחרתי. אני הכרתי בחור שהוא עשה לי… הוא הכניס אותי לזה. הוא הפחיד אותי: כרת, את מכשילה, אנשים נכשלים בגללך… הוא עשה אותי שחורה שהיום אני מפחדת שיסתכלו עלי.

  ש. אז אולי לא צריך את כיסוי הראש?

  ת. לא בא לי עליו בכלל.

  ש. הוא בדרך החוצה?

  ת. לא יודעת. לא יודעת. מה יגידו עלי? מה, מה… אני חושבת שהקב"ה זה לא עושה עליו רושם. עושה עליו רושם מי את בפנים. הקב"ה בוחן לב וכליות, לא בוחן מטפחת וחצאיות.

  ש. הכיסוי יהיה על הראש עוד הרבה זמן?

  ת. לא יודעת.

  ש. אפשר לראות את התלתלים שלך?

  ת. מתי?

  ש. עכשיו.

  ת. נראה לך? כמה את משלמת?

  ש. זה עניין של כסף?

  ת. לפחות אני ארוויח משהו.

  הוספת תגובה לתגובה

  גארפ:

  @שגיב,
  ביננו שגיב, אני חושב שכבר כולם הבינו את הדמגוגיה שלך נגד הדת (וכל הכבוד על התחקיר המעמיק) , אולי תפנה את המאמצים לכיוון קצת יותר יצירתי? נניח עוד מכתבי תלונה למחלקת פניות הציבור של הרשות השניה?

  עומר:

  @Miss Bubbles, ה"הערה העדינה ומנומסת" של ערן היתה מופת של פאסיב אגרסיב.הוא אמר לברי ב"נימוס" שהיא מציגה מגזר שלם בצורה איומה. ושהיא צריכה להשתנות. אני הכי שונא מנומסים עם טון מעודן ואמירות ברוטליות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רחלי :

  עונה קצת משעממת נכון???… או שאולי כבר התרגלנו להכל אז הכל נראה בנאלי ולא שובר שיאים…

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @רחלי, רק עכשיו העונה התחילה

  הוספת תגובה לתגובה

 • ערן :

  חזק הקטע עם "הנשמה כל כך גבוהה עד שהיא כמעט מתרוממת", חריף, קרעת אותי מצחוק….

  עכשיו קרא את שלי יא סנוב….

  אז מה יקרה עכשיו בלי הדתיות? גלו בפנים, בבלוג היחידי שלא מנסה להצחיק, אלא לבעוט ישר בביצים
  http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=781089&catcode=&year=2012&month=1&day=0&pagenum=1&catdesc=

  הוספת תגובה לתגובה

 • רחלי :

  אה הבנתי ,…מה היא אמרה ומה קרה
  ואני חוזרת עם תשובה לכל הכותבים הערים בשעה זו.
  ליהיא איחלה לברי שתהיה לה הצלחה בחוץ, וברי כמו ברי זלזלה בה, חיקתה את קולה של ליהיא ועיוותה את פניה.
  ליהיא לא נשארה חייבת וכתבה משהו בגנותה בטוויטר.
  ממש WIN WIN SITUATION
  נו שויין….
  הבנתי שההפקה בנתה על ברי שתקעה להם ספוליר נוראי.
  פדיחות,
  טוב אולי אלירז יושיע הוא תמיד נגיש/זמין /יעיל ושימושי לכל מטרה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • מיס אן טרופי :

  דווקא לי הייתה תחושה של קתרזיס, אמנם הייתי מעדיפה שברי תצא מהבית כשהיא מודחת אך כיוון שאני מבינה שהיא יצאה מהבית רק כדי לגונן על כבודה האבוד, זה היינו הך מבחינתי, היא יצאה כמפסידה וזה לא משנה כמה תנסה לשכנע את עצמה אחרת.
  אפילו להנות מ-15 אלפיות השניה של התהילה היא לא נתנה לאחותה החדשה, איזה אשה אגוצנטרית. כל ההתנהלות שלה בראיון הייתה כ״כ ילדותית, כאילו לא אכפת לה מכלום מלבד המשפחה שלה, יה ווטאבר. הבאסה היחידה היא שהיא תוכל להמשיך לשקר לעצמה שהיא הייתה יכולה לזכות במיליון.
  כרגיל פספסתי את החלק שכולם מדברים עליו- הקטע עם ליהיא, שמישהו ילנקק לזה בבקשה.
  הנשמה גבוהה וכו׳- גדול… או אפילו גדלול!

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @מיס אן טרופי, היא? אגוצנטרית? ראית איך אחותה החדשה חטפה ממנה שוב ושוב את המיקרופון כדי לצרוח עוד קצת?

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @שגיב, באמת יש ביניהן דינמיקה של אחיות- אחת בת 3 והשניה בת 4

  הוספת תגובה לתגובה

  פחמימה עובדת:

  @מיס אן טרופי, כל מילה וכו'. גם לי נורא צרם איך שהמטיפה גנבה לאחותה את הפוקוס בלי בושה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שגיב :

  אף מילה על ה – אני לא רוצה לקרוא לזה בשם כי חוק לשון הרע וגו' – של קותי על יאנה? כשג'קי עשה עשירית מזה בספרד התנפלנו עליו ובצדק.

  הוספת תגובה לתגובה

  פחמימה עובדת:

  @שגיב, זה היה כל כך מחריד שהעדפתי להדחיק ולקוות שהוא יהיה המודח הבא. איכס.

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @שגיב, זה היה יותר ביטוי של תלותיות בתוך סו קולש מערכת יחסים, פחות הטרדה מינית אך לא פחות מטריד, אם לא יותר. איכס, איזה ילד טיפולי ונודניק הוא

  הוספת תגובה לתגובה

  מיס אן טרופי:

  @מיס אן טרופי, סו קולד לא סו קולש..

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @מיס אן טרופי, זה בסדר, זה חלק מהאנטרופיה.

 • מלי :

  אני באופן אישי חשבתי שגם ברי וגם זיוה הן דמויות מאוד מעניינות שהוסיפו הרבה לבית האח הגדול (שכנראה קצת יבש עכשיו עכשיו בלעדיהן) ומאוד הצטערתי שהן עזבו. ואני אומרת את זה בתור חילונית גמורה.

  מה שאני לא מבינה זה; למה מאשימים אותן בכפייה דתית? הדבר היחיד שהן ביקשו זה להפריד כלים של בשר וחלב במטבח, ורוב הדיירים עשו זאת בשמחה ובהבנה. וזיוה בכלל לא באה על תקן הדתייה, היא באה בעיקר לדבר על תאונות הדרכים.

  אני מבינה את הביקורת עליהן, באמת שאני מבינה. אין ספק שמדובר בשני בחורות מטורללות לגמרי שאמרו הרבה שטויות בזמן שהותן בבית האח, אבל הן היו (לפחות לדעתי) מרתקות, צבעוניות ומעוררות מחלוקת. כל מה שתוכנית ריאלטי טובה צריכה. אני אקח "דתיות מטורללות" על פני "ערס עממי" any day!

  ועוד משהו – לעוד מישהו נמאס מאלו שמחפשים מועמדים "איכותיים" לתמוך בהם? למה אתם מחפשים אנשים איכותיים בטראש כמו האח הגדול??? אנשים איכותיים לא משתתפים בתוכניות ריאלטי!

  הוספת תגובה לתגובה

  המאסטר החיור:

  @מלי, זה לא לגמרי מדויק. אבל אנשים איכותיים לא מגיעים רחוק בתוכניות ריאליטי.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @מלי, יש אנשים איכותיים. לא הרבה אבל יש. סער (הנוכחי) איכותי. יעל איכותית. ליאם היתה איכותית. דנה היתה איכותית-לכאורה עד שהחליטה לא להגיש תלונה במשטרה נגד יורם זק. גואל היה איכותי. סליחה עם מי ששכחתי.

  הוספת תגובה לתגובה

  המאסטר החיור:

  @שגיב, צר לי, אבל קשה לי לראות בקואצ'רית (ובכל מי שעוסק בשרלטנות כמקצוע…) כדם איכותי.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @המאסטר החיור, צר לי, קשה לי לראות במי שמדבר בהכללות (=משליך ממקצוע על בעל המקצוע) אדם איכותי.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב, כשטבע המקצוע הוא רמאות ושרלטנות, הוא בהחלט מעיד על העוסק בו. חבל שההערצה העיוורת שלך מונעת ממך לראות את זה (ועוד אחר כך אתה מנסה להציג עצמך כאחד שנלחם למען זכות האנשים שלא ירמו אותם. המקצוע של יעל הרבה יותר גרוע מ"גניבת סמסים לתוכנית בידור").

  אני לא אדם איכותי בעיניך? לפחות אני לא פולט שקרים על פיסיקה ומציג אותם כעובדות. האמת לא ממש נר לרגליך, רק הטפה ומיסיונריות, הא?

  המאסטר החיוור:

  @צפניה,
  בוא נחכה לשגיב שיקרא לצנזר את התגובה שלי כי היא לא באה לו טוב בעין. אנשים כמוהו, כל דיעה שלא מסכימים איתה, הם לא טורחים לדון עליה אלא רק לצנזר. אם יש סכנה אמיתית לדמוקרטיה זו רק ממכבש הצנזור שאדון שגיב הפעיל פה בעבר ולא יהסס להפעיל אותך שוב.

  שגיב:

  @המאסטר החיור, אתה חוזר על אותה טעות. אתה מתייחס ל"המקצוע של יעל" במקום ליעל.

  יעל ברון היא מנהלת סניף תל-אביב של אמריקן לייזר. בעבר עבדה כמנהלת המוקד הארצי במי עדן. לקרוא לה "עוסקת בשרלטנות כמקצוע" זו קביעה חסרת ביסוס.

  בהחלט ייתכן שיעל היא גם מאמנת אישית. מקצוע האימון האישי אינו מקצוע של שרלטנים. הוא מקצוע מכובד העוזר לאנשים המעוניינים בכך להשיג מטרות אישיות או עסקיות, בעיקר על-ידי ניתוב הלקוח להגיע בעצמו לתשובות. נכון, יש במקצוע הזה שרלטנים, כפי שיש עורכי דין שרלטנים ופסיכולוגים שרלטנים ורופאים שרלטנים ותוכניתנים שרלטנים ועיתונאים שרלטנים. אתה אמור לבחון את האדם, לא את המקצוע. כל עוד אין לך הוכחה שיעל ברון היא שרלטנית, אין לך זכות להאשים אותה בכך.

  ההחלטה שלי אם לבקש מצפניה לצנזר תגובות נובעת מתוכן התגובה. כרגע בסך הכל קראת לי שקרן, וזו אולי סיבה מספקת לחשוב שאינך אדם איכותי אבל עדיין לא סיבה מספקת לבקש מחיקה. אם תהיה סיבה מספקת, האמן לי שתראה את הבקשה שלי.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב, אין קואצ'רים שאינם שרלטנים. מדובר במקצוע שכל מטרתו היא לקיחת כסף מאנשים בתמורה לשקרים ורמאויות. יעל ברון עוסקת במקצוע זה ולכן היא שרלטנית ורמאית. אין שום ביסוס, מדעי, כלכלי או אחר למקצוע השרלטנות – אבל משום מה כשראמאים מרמים בעולם החילוני, זה לא מפריע לך. ככה זה אצלך, אתה רואה רק את הגועל בדשא של השכן. מעבר לכך, דבריך פה נותנים רק כוח לרמאים להמשיך ולרמות, כמו אותו נוכל שהיה עולה לבימה בימי קדם לצידו של "מוכר שיקויי הפלא" ואומר כי מחלותיו נרפאו. אתה עוזר לרמאים ושרלטנים ולפיכך גם שרלטן בעצמך.

  ואכן שיקרת בטענות חסרות הביסוס שלך לגבי הניוטרינים ואכן קראת לצנזר תגובות שלא נראות לך. אתה מתגלה כאדם קטן ושפל.

  עומר:

  @המאסטר החיור, מדהים אותי שאלוף ההכללות הדמגוגיות והשטחיות, האדם שלא מצליח(ולא מנסה)לראות את האינדיבדואל, טוען כאן ש"קשה לו לראות במי שמדבר בהכללות אדם איכותי". אצלו זה "דתיים", "מדענים", "אספסוף". השפה היחידה שבה אתה מדבר, שגיב האיכותי, היא שפת ההכללות. ושיכללת אותה לדרגות שאני לא ניתקלתי בהן בחיי. וגם לא אתקל. hilarious…

  דנה:

  יעל איכותית???? תרכיב משקפיים ומיד! כזן רכלית ותככנית לזה קוראים איכות עצוב.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, מי דיבר על ניוטרונים? דיברתי על ניוטרינו. המספרים שהבאתי נכונים ומבוססים (בסדרי גודל) בהתאם לידע המדעי נכון להיום. תוכל לבדוק בעצמך אם אינך מאמין לי.

  בקשר למאמנים האישיים, אנא הבא הוכחה לדבריך. אני מכיר אישית אנשים שהרוויחו מאימון אישי הרבה יותר ממה שהאימון עלה להם (כולל משפחה שהצליחה לחזור לחיים שפויים אחרי שהמאמן האישי הביא אותם להכיר בכך שהם חייבים למכור את בית הפאר שחיו בו ולעבור לדירה שפוייה).

  המאסטר החיוור:

  @שגיב,
  זה מצחיק כשזה בא מזה שטורח לתקן פה כל אחד על שגיאות הקלדה… תלמד לקרוא את מה שאני כותב: "ניוטרינים", לא "ניוטרונים". ובהודעה שבה תיקנת את עצמך אחרי שעליתי על השקר שלך אכן דיברת אמת, אבל זה רק אחרי שתץפסתי אותך בקלקלתך.

  והנה איך אני קורא את ההודעה שלך:
  בקשר למחזירים בתשובה, אנא הבא הוכחה לדבריך. אני מכיר אישית אנשים שהרוויחו מחזרה בתשובה הרבה יותר ממה שהתהליך עלה להם (כולל משפחה שהצליחה לחזור לחיים שפויים אחרי שהרב הביא אותם להכיר בכך שהם חייבים למכור את בית הפאר שחיו בו ולעבור לחיי דלות).

  רוצה עוד כאלו? על הומאופתים? סיינטולוגים? דוגמאות יש למכביר. בכל אחד מהמקרים, השינוי לא חל בגלל "שתית שיקוי הקסם" אלא בגלל תהליכים שנלוו לאותו שיקוי ןלא הצריכו אותו מלכתחילה, אלא בתור פלסבו לעניים.

  מאוד עניים, כי הפלסבו הזה יקר. מאוד.

  תמי:

  @מלי,
  צר לי לבשר לך שעל פי הפוסט שלך את לא חילונית גמורה.
  אם 15 דיירים צריכים לשמור על הפרדה של בשר וחלב בשביל שתיים וזו לא נחשבת בעינייך כפיה, זו בדיוק הבעיה.
  ושפרה היתה ועדיין בחורה איכותית. ואפילו זכתה במיליון.

  הוספת תגובה לתגובה

  מלי:

  @תמי, אף אחד לא *צריך* לשמור על הפרדה של חלב ובשר. ברי וזיוה ביקשו שישמרו על הפרדה והדיירים הסכימו.

  אם ברי וזיוה היו כופות את ההפרדה על הדיירים (באמצעים אלו ואחרים) אז הייתי מחשיבה את זה ככפיה, אבל מכיוון שכל מה שהן עשו זה לבקש והבקשה שלהן נענתה ללא בעיה, איך אפשר בכלל לתייג את זה ככפיה?

  הוספת תגובה לתגובה

  תמי:

  @מלי,

  כביכול אף אחד לא "צריך" אבל יוצא שהבקשות המנומסות של הציבור הדתי בעצם מכתיבות לנו את אורח החיים פה במדינה. האם ביטול תחבורה ציבורית בשבת גם לא נחשב כפיה?
  זה מתחיל בבקשות הקטנות (במקומות עבודה, בבניין מגורים, בגן של הילדים) ונגמר בחוקים שקובעים ומגדירים שאנחנו, נרצה או לא נרצה, שומרים בעל כורחנו מצוות כאלו ואחרות (לדוגמא – חוק איסור מכירת חמץ, מי שלא רוצה שלא יקנה!!!!! למה אסור לי לקנות לחם בפסח ע"פ חוק???) ותכלס זה כבר בלתי נסבל מבחינתי.

  מלי:

  @מלי, תמי – אני לא מדברת על מה שקורה במדינה או על הבקשות של הציבור הדתי שמתורגמות לחוקים. אני מדברת על מה שקרה בבית האח הגדול. ומה שקרה עובדתית זה ששתי דיירות ביקשו לשמור על הפרדה של חלב ובשר במטבח ומכיוון שזה לא הפריע לאף אחד הם עשו זאת בשמחה וקיבלו את זה בהבנה (במיוחד הדיירים המסורתיים כמו דודו, אביבית וקותי שגם שומרים על הפרדה של בשר וחלב בחיים הפרטיים). כפייה לא היתה פה!

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, סליחה, אכן לא שמתי לב שכתבת ניוטרינים. זה לא כתיב מקובל, נראה לי כמו נייטרונים.

  לעצם העניין. חלקיקי נייטרינו עוברים דרך כדור הארץ בלי להשאיר סימן For all intents and purposes. הם לא מגיבים לכוח האלקטרומגנטי או לכוח הגרעיני החזק, ולכן רק חלק זעיר מאוד מתוכם יגרום לתגובה בחומר הרגיל המוכר לנו (במסת מים הכוללת בערך 10 בגובה 30 אטומים, רק אטומים בודדים יושפעו מהנייטרינו בכל יממה).

  הדברים שכתבתי לא היו במסגרת מחקר מדעי אלא כהמחשה למידת ההשפעה של הדברים של ברי על מיס פיגי. ברגע שהזכרת את הגלאים, אמרתי מייד שצדקת.

  לקרוא לדברים שכתבתי שקר – זו אלימות מילולית שאני לא מסוגל להבין את מקורה. חבל מאוד שאתה מתבטא כך.

  אני לא זוכר שהתבטאתי ספציפית נגד המחזירים בתשובה. התבטאתי נגד הדת ככלל. אם אתה רוצה הוכחה, אנא קרא את "יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת" של ריצ'רד דוקינס. המדובר בספר הכולל 571 עמודים של הוכחה, אני לא בטוח שצפניה ישמח אם אצטט את כולם כאן.

  הוספת תגובה לתגובה

  המאסטר החיוור:

  @שגיב,
  הסטנדרטים שלי מאוד שונים משלך. כפיסיקאי, עיקומי אמת, במיוחד אמת מדעית לצורך הוכחת נקודות כמו שאתה (או דוקינס בספרו) עושים, צורמים לי מאוד. אין מקום לזה בחשיבה מדעית וזה בהחלט צורם ככל שקר בוטה. אם כואב לך הענין הזה, מציע שתתבטא ותביא דוגמאות מתחומים שאינם מצריכים דיוק כמו מדעי חברה למינהם. (קים עושה את זה הרבה)

  ובכוונה הבאתי דוגמאות נוספות שאינן דתיות בהכרח כמו הומאופתים. אין צורך להידבק לאחת. עבור כל שיטות השקר: קואצ'רים, הומאופתים, מחזירים בתשובה, רוחניקים, סיינטולוגים והמהדרין יוסיפו גם את הפסיכולוגים שיטות השקר והשרלטנות דומות והעוסקים במקצוע פוגעים בהרבה חפים מפשע ומנופפים במקרי "הצלחה מפה לאוזן" כדי להראות "ביסוס אובייקטיבי" לשיטה שלהם. הם למדו את זה ממוכרי שיקויי הקפלא של פעם ואמינים ואיכותיים באותה מידה כמוהו.

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, חבל מאוד שאתה כולל מאמנים אישיים ופסיכולוגים באותה קטגוריה כמו מחזירים בתשובה וסייטנולוגים.

  בנוגע לנייטרינו, אם אתה רוצה לקחת משפט שאמרתי כהתייחסות לאופייה של מיס פיגי ולנפח אותו לכדי "שקר מדעי" – אני יכול רק להצטער מאוד. עדיין אין לי כוונה לכתוב "היא עברה דרך מיס פיגי כמו נייטרינו דרך כדור הארץ, בלי להשאיר שום עקבות למעט אחד לעשר בגובה עשרים ומשהו". באמת יש גבול, ואני מצטער שנגררתי לחפירות שלך.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב, חבל מאוד שאתה בוחר להאמין בשקרים של שרלטנים. אבל כל אחד וה"דת" שלו.

  המשפט שאמרת הוא אכן שקר מכל בחינה מדעית. אין שום דרך אחרת להתייחס אליו.

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, הנה איך אני רואה את עניין השרלטנים.

  האבחנה שלי היא בין אנשים המנסים למכור את הפעילות שלהם בהסתמכות על טענות חסרות בסיס לבין אנשים המבהירים חד וחלק על מה פעילותם מבוססת.

  מחזירים בתשובה, סיינטולוגים, רוח'ניקים וכו' מנסים להציג דברים שאינם מעוגנים במציאות. הם מנסים לטעון שיש אלוהים, או שקלפים מסוגלים לחזות את העתיד, או שבקבוק מים מכיל קדושה (?) המסוגלת לגרום לזיווגים ולהריונות, או שיש דבר הנקרא "התקיימות באינסוף" וכדומה. למיטב הבנתי גם הומאופתיים מתאימים להגדרה הזו, משום שהם לא מבססים את פעילותם על הטענה שאפקט הפלסבו יכול לסייע (טענה נכונה לכשעצמה) אלא על טענה כאילו בחומרים שהם מוכרים יש משהו ממשי.

  פסיכולוגים, מאמנים אישיים ומקצועות דומים אינם מנסים למכור שום שקר. הם אומרים במפורש: אנחנו מתכוונים לסייע לך במקומות בהם אינך יכול לסייע לעצמך, בין אם מחוסר ידיעה ובין אם כתוצאה מחשש, עצלות וכדומה. הם גם לא מבטיחים הצלחה: ללקוחות שלהם ברור שיש צורך בשיתוף פעולה ושלא מדובר בניסים.

  כמובן שיש שרלטנים נקודתיים בכל מקצוע (ע"ע אנרון). אבל להגיע מכאן למסקנה שהאדם הספציפי הקרוי יעל ברון הוא שרלטן – המרחק רב (ואני מתבטא בעדינות, בניגוד לך).

  בקשר לטענת "שקר הנייטרינו", אם אינך מבחין בעצמך בגיחוך של ההתנפלות שלך – אני מקווה שמישהו אחר, לא אני, יצליח להבהיר לך את העניין.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב,
  יפה ניסחת.
  השקר של הפסיכולוגים והמאמנים האישיים הוא אם אקרא את הניסוח שלך במילים "אנחנו מתכוונים לסייע לך".
  הם לא.
  הם מתכוונים להשתמש באומללות כמקור הכנסה ואף לנסות כמה שיותר להנציח את אותה אומללות כדי שהם יוכלו להרויח על גבה יותר ויותר כסף.

  טענה זו נכונה לכל השיטה הפסיכולוגית שאינה שיטה מדעית כלל ולכל הקשקוש הנקרא "אימון אישי". אף אחד העוסק במקצוע לא יגיד למישהו "אתה סיימת את הטיפול" מרצונו. תמיד יש "אני צריך לעזור לך" שהוא בעצם "אני רוצה את הכסף שלך".

  יעל ברון קואצ'רית ולכן היא שרלטנית. אי לכך אינה בן אדם איכותי בעיני.

  ואם אתה לא מצליח להבין את הפשע שבזיהום המדע על ידי אידיאולוגיה, בדיוק כמו שאתה ביצעת, אז אני חושש שאתה לא טוב יותר מכל הרבנים שטוענים שהמדע מוכיח את התורה.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב, שים לב גם ש"חוסר הבטחת ההצלחה" אותו הזכרת אינו נובע מסוג של יושר לגבי סיכויי הצלחת הטיפול אלא זהו מנגנון להבטיח את המשכיות הטיפול ואת תלות הלקוח באותו שרלטן.

  שגיב:

  @שגיב, בכל מקרה בו ההצלחה תלוייה גם בקונה ו/או בגורם חיצוני ולא רק במוכר – אי אפשר להבטיח הצלחה. אפילו במקרים בהם ההצלחה תלוייה רק במוכר – לא תמיד אפשר. האם תקרא לפקיד ההשקעות בבנק שרלטן אם המנייה שהמליץ עליה ירדה? האם תקרא לחברת הנסיעות שרלטנית אם הקברניט העלה את האונייה על שרטון? האם תקרא לחברת הפירסום שרלטנית אם המוצר לא נמכר כפי שהלקוח רצה? האם תקרא למפיק האח הגדול שרלטן אם הרייטינג לא מספיק גבוה?

  חבל שזה הסיגנון בו אתה נוקט.

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, "זיהום המדע ע"י אידיאולוגיה"? איזו אידואולוגיה בדיוק יש בטפלוניות של מיס פיגי?

  אתה באמת לא מבחין עד כמה הדברים שלך מגוחכים, נכון? אתה מאמין באמת ובתמים שההתנפלות שלך רצינית?

  המאסטר החיוור:

  @שגיב,
  שים לב שבכל אחד מהמקרים שהבאת ניתן לשפוט את ההצלחה על ידי מדד אובייקטיבי ברור: המניה עלתה, האוניה הגיעה ליעדה, מכירות המוצר עלו כפי שהוגדר מראש, הרייטינג גבוה מ-50 אחוז.

  לעומת זאת, במקרה האימון האישי והפסיכולוג אין קריטריון קשיח. יש קריטריונים "צפים". הפסיכולוג והמאמן מגדיר עבורך אם הטיפול מצליח (לעולם לא יקרה, אבל תמיד הוא בקרוב יצליח…) או שיש צורך בטיפול (תמיד תמיד "יש עוד עבודה וכדאי שניפגש עוד בשבוע הבא"). ההבדל הזה הוא הבסיס לכך שבעוד את חברת הנסיעות תוכל לשפוט ומהצלחותיה הרבות והמכומתות היטב לקבוע אם היא שרלטנית (חוטפת אנשים לסחר בעבדים) או אמינה עם בעיות. במקרה שאין קריטריונים כאלו ובבסיס השיטה פוסלים כל קריטריון שכזה לטובת "אם לא תשלם לי עוד אז תכשל וזה רק באשמתך! אם כן תשלם לי אז יש סיכוי שתצליח", כאשר גם בעוד הרפואה המערבית הביאה לצמצום עצום של התחלואה וכל הפסיכולוגיה המודרנית לא הביאה לצמצום תופעות הדכאון, אלא רק להרחבתן. כל אלו רומזים משהו על היעילות והאמינות של השיטה הפסיכולוגית. אבל בעוד שאתה דורש עמידה בקריטריונים מוגדרים היטב מהשיטה הדתית, אינך דורש אפילו עשירית מזה מהפסיכולוגים. תמהני למה.

  ואני בהחלט לא מגוחך יותר מאנשים כמוך שמעוותים את המדע לצרכים פופוליסטים. כמו שאמרתי קודם, אתה אוהב סתימת פיות, עיוותי מדע ודמגוגיה. אתה אולי פוליטיקאי? מסיונר? רב?

  שגיב:

  @שגיב, אם אתה טוען שיעל מנסה לגזול כספים מלקוחותיה בשיטות שהזכרת, אנא הבא הוכחות לכך.

  כמו כן, אנא ענה לי עניינית וספציפית על השאלה מה הקשר בין "זיהום המדע ע"י אידיאולוגיה" ובין מה שכתבתי על הנייטרינו ומיס פיגי או הפסק להעלות את הנושא.

  ככל שאתה ממשיך אתה רק יוצר כדור שלג בו אתה הופך את עצמך ליותר ויותר נלעג.

  המאסטר החיוור:

  @שגיב, ההוכחה היא שהיא קואצ'רית. כל הקואצ'רים משתמשים בשיטה זו והשרלטנות בבסיסה. בדיוק כמו שכל ההומאופתים מוכרים "מים בצבעים". מש"ל

  האידיאולוגיה שלך היא "להכפיש את ליהיא גרינר" (אידיאולוגיה ראויה בהחלט), על מנת לבצע זאת, אתה משתמש בתיאור סמי מדעי של תופעה פיסיקלית ומציג אותו כתופעת טבע נכונה. בכך אתה מטעה את כל קוראיך לחשוב שהתופעה שתיארת היא נכונה ושזהו התיאור המדעי של הדברים. בכך זיהמת את המדע בשקרים לצרכים אידיאולוגים.

  אתה הנלעג פה, שגיא. ולא רק על ידי. שים לב איך הפכת עצמך לחוכא ואיטלולא ללא מעט מהמגיבים פה.

  שגיב:

  @המאסטר החיוור, בסדר, אני חוזר בי. אני לוקח בחזרה באופן מלא ומוחלט ותוך חרטה עמוקה את המשפט "היא עברה דרך מיס פיגי כמו נייטרינו דרך כדור הארץ, בלי להשאיר שום עקבות" ומחליף אותו במשפט "היא עברה דרך מיס פיגי כמו נייטרינו דרך כדור הארץ, עם השארת עקבות בסיכוי של אחד ל-1,000,000,000,000,000,000,000,000". אני מקווה שעכשיו אתה מרוצה ותרד מהנושא. או שתגיד לי שגם המספר הזה שכתבתי אינו מדוייק לחלוטין מבחינה מדעית ולכן אני שקרן, ואם תגיד את זה – אקח גם את המשפט המתוקן בחזרה באופן מלא ומוחלט תוך חרטה עמוקה. כי אחרי מה שכתבת כאן נהיה ברור לי שהעובדה שצריך קיר עופרת בעובי כמה טריליוני ק"מ על-מנת להגיע לסיכוי של 50% לחסימת נייטרינו – היא עובדה מאוד רלוונטית שחובה להזכיר אותה בכל פעם שמדברים על מיס פיגי.

  וכן, אני מסכים גם שיעל – כיוון שהיא קואצ'רית וכיוון שכל הקואצ'רים בלי יוצא מן הכלל עושים זאת – מגדירה עבור כל לקוחותיה האם הטיפול הצליח בלי לתת להם זכות דיבור, מסיימת כל פגישה ב"יש עוד עבודה וכדאי שניפגש בשבוע הבא", אומרת ללקוחותיה "אם לא תשלם לי עוד אז תיכשל וזה רק באשמתך!" (סימן הקריאה במקור), ובכלל צריך לשלוח אותה לכלא בגין הונאה.

  אני מקווה שעכשיו תפסיק. אני בכל אופן מפסיק כאן.

  לואיס ויטו:

  @המאסטר החיור, צר לי לאכזב אותך מאסטר אבל הנלעג הוא אתה.

  וולטר למיליון:

  @לואיס ויטו, ממש ממש לא. הוא כנראה אחד הקטנונים, אבל כל מה שאמר על קואצ'רים נכון לגמרי. רוב הקואצ'רים והפסיכולוגים גם יודו בעצמם שזו השיטה שלהם.

 • האח הקטן :

  זונות, העדיפו את האוהד בית"ר על זיוה. איזה עם.
  אבל זה היה שווה את זה – איזו הדחה ענקית ואיזה ראיון קורע. היה שווה לסבול את ברי רק בשביל זה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • נעה ס.ל. :

  פוסט משובח. מקומן על ספת פסיכיאטר טוב, אם תשאל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שרון ש. :

  לעומת קותי,ברי וזיוה היו הרע במיעוטו,אבל ההדחה הזו היתה צפויה.
  דבר נוסף:אני חייבת למצוא את חצי הכוס המלאה ונראה לי שמצאתי:בד"כ כשהמומעמדים להדחה הם דייר ושתי דיירות,ארז אומר את שם הדייר (הבן) שנשאר.
  הפעם הוא השאיר את קותי מול זיוה וכך לא היינו צריכים לשמוע את בנות ה-12 בחוץ צורחות על הישארותו של קותי.
  גם כך הוא בטוח שהוא כוכב בחוץ,לא צריך לחזק אותו עוד יותר.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אופ :

  טוה מאוד מספיק אח גדול 1!

  הוספת תגובה לתגובה

 • מתי :

  בושה למדינה!!! שנאת חינם לדתיים.
  ברי וזיוה הייתןגדולות אתן הסיבה היחידה שראיתי את התוכנית הזאת.
  תודה לכן , חסכתם לי 20 שקל מנוי חודשי
  אתן אמהות נפלאות וישראליות יהודיות אמיתיות.
  צר לי על מה שנעשה לכם שם נפלתם בין חבורה של רודפי בצע, פירסום שמייצגת את הפרצוף האמיתי של עם ישראל.
  ארז טל ואסי – מתנשאים שכמותכם יבוא יום וכל ההתנשאות שלכם כלפי החלשים תעלה לכם ביוקר.

  הוספת תגובה לתגובה

 • רייד :

  שום מילה על הסולו פוגו של קים? אני מחבב את הבחור הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • hertz33 :

  אני לא מבין מה הקטע של קוטי? האם הוא ישב "בפנים"?
  כל ההתנהלות שלו היא של אסיר משוחרר החל מצד מכנס מורם ,אמירות כמו "עזבו אותי רוצה לשבת בתא לבד" וההליכה בחצר במעגלים. האם באמת ישב בכלא או שזה רק שאיפות צנועות של עבריין ומכה נשים בהתהוות?

  הוספת תגובה לתגובה

  Miss Bubbles:

  @hertz33, קותי הוא נרקומן לשעבר ומבקר קבוע בקבוצות של נרקומנים אנונימיים. בקבוצות יש לא מעט אסירים לשעבר, וכנראה שדבק בו הסלנג של הכלא. (ואולי הוא גם היה בכלא בעצמו. אין לי מושג).

  הוספת תגובה לתגובה

  פחמימה ריקנית:

  @Miss Bubbles, הוא נרקומן לשעבר? בן כמה הוא שהוא כבר הספיק ליפול בסם ולצאת ממנו?

  הוספת תגובה לתגובה

  hertz33:

  @פחמימה ריקנית,
  לא בטוח שהוא הספיק לצאת. מה שכן נרקומנים משוקמים זה הלהיט האחרון בריאליטי הישראלי.
  מה יהיה הלהיט הבא אני מפחד לדמיין.

  פחמימה עובדת:

  @פחמימה ריקנית, hertz33, כנראה סוחרי נשים שצריכים לעבור "תהליך"…

 • ליטל :

  ברי וזיוה לא מייצגות את הדת היהודית בשיט. ואני כדתיה לא חיה בשום חושך. ה"דת" החילונית מקדשת את החומריות עד כדי סגידה ואם כבר צריך לרחם על החילונים.אני כדתיה לא מוגבלת בשום דבר ויש הגיונות בדת שאפילו חילונית גמורים יודו בזה. כאשר בחורה לובשת מיני וגופיה והולכת ברחוב שאף אחד לא יעיז להגיד פה שכשהוא רואה אותה הוא יחשוב רק על האופי שלה וכמה היא חמודה. הדת היהודית שומרת על צניעות הבחורה והמושג "הדרת נשים" לא קיים בכלל במגזר הדתי לאומי. כמו כן, גזענות מאז ומעולם קיימת וכמו שערבים לא היו רוצים שאנחנו היהודים נתחתן עם הנשים והגברים שלהם ונוצרים קתולים רוצים להתחתן עם נוצריות קתוליות כך גם הדת היהודית. מבחינתי זה לגיטימי. זה ידוע שהרבה פעמים נשים שמתחתנות עם ערבים מתקשרות בעצמן לשירותי הצלה שיעזרו להן כי הגברים הערבים מכים אותן והופכים אותן לשפחות.

  מספיק להיות נגד העם שלנו. גם ככה שונאים אותנו מספיק מבחוץ.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @ליטל, התחלתי להגיב ואז בדיוק קיבלתי שיחת טלפון מילדה יהודיה שנחטפה לאיזה כפר ערבי ונמאס לה להגיש חומוס לשייח'. עוד מעט אשוב.

  הוספת תגובה לתגובה

  bugo:

  @צפניה,

  נכון, ובעלים יהודים אף פעם לא מכים את נשותיהם, ובטח לא מתעללים בהן. וכמובן שלא רוצחים אותן. בכל זאת, עם נבחר וזה.

  הוספת תגובה לתגובה

  לואיס ויטו:

  @ליטל, אני אחשוב על הבחורה הזו "וואי איזה גוף יפה יש לה". את תחשבי "וואו איזו זונה". זה ההבדל כנראה..

  הוספת תגובה לתגובה

 • בכחוס :

  מצד אחד כולי אבלות וצער ויגון שקותי הדוחה הזה נשאר. מצד שני, כולי צהלה ושמחה וששון ויקר, כי עכשיו, בדיוק ברגעים אלה, נשלפות כל הסכינים הארוכות שהיו מוחבאות עד עכשיו מאחורי הגב של כל אחד מהנשארים בבית. עכשיו מתחיל הטבח האמיתי.

  הוספת תגובה לתגובה

 • לוז :

  היה מעניין אתמול ומפתיע. כנראה שברי כל כך פחדה להשאר לבד בבית בלי "הגב" של זיוה – מה שמראה שהיא חסרת בטחון לחלוטין – שהיא החליטה שעדיף לה לצאת עכשיו, אחרת יאכלו אותה הדיירים בלי מלח… סוף סוף נפטרנו מזיוה המבחילה ונקוה שתחזור מהר לארה"ב ולא נראה אותה פה יותר, ומברי – שלא היתה יותר טובה, למעט שהיתה לה קצת יותר חוכמת חיים וחבל שע"י החיבור שלה לזיוה – היא לא הצליחה להעביר את המסר שלה לצופים… אני חילונית במהותי, אבל לראות התנהגות פנאטית כזו משתי חוזרות בתשובה, הבהירה לי את הבעיה שיש לנו כמדינה מול דעות קיצוניות והתנהגות קיצונית של הדתיים ואיך לעולם נראה לי לא נצליח לגשר על הפער ביננו- הם חיים בעולם משלהם, מנותקים לגמרי מהחיים האמיתיים ולכן אין סיכוי שנבין אחד את השני עד הסוף… מעניין מה יקרה עכשיו בבית, מי ילחם במי, ואיזה מחנות יווצרו, והכי אני מחכה לראות את מי יכניסו לבית…

  הוספת תגובה לתגובה

 • אבי :

  מדינה של גוים

  הוספת תגובה לתגובה

  תמי:

  @אבי,

  שכחת לציין בתגובה הרבעית מלמעלה שאנחנו מדינה של גויים

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @תמי, מצ"ב(?!?)

  הוספת תגובה לתגובה

  תמי:

  @שגיב,
  מי צפר בשבת

 • בלייר וולדורף-פדידה :

  החלקים החביבים עלי בפרק אתמול:

  * ההיטרפות של קים עם שיר הבוקר. ציינו את זה מעלי, ואני מסכים שזה היה ראוי ליותר התייחסות. הוא עצמו קצת דוחה אותי בכוחניות שלו, אבל זה היה קטע קסום (וכן, שמנים רוקדים זה תמיד מצחיק. ניסיון אישי וכו').

  * ברי שואלת את תמיר אם הוא מכיר את "השיר הזה של ריטה" ובתגובה הוא פוצח בריקוד אינטרפרטיבי. איבדתי את זה לגמרי כשהוא עשה את תנועת ה'לנוח'. אי שם בדירת הוריו, אור כחלון מוריק מקנאה.

  * ארז טל מבין שברי הולכת לצאת יחד עם זיוה ונכנס למוֹד פרשן הכדורגל שלו: "הנה זיוה עולה במדרגות וברי אחריה, הנה ברי יוצאת מהבית, אם היא לא תסתובב עכשיו זה יהיה מאוחר מדי". וגם שאפו להפקה על זה שדחסו את שתי החבצלות, למרות שהיה ברור שברי לא תודח (באופן אורגני, כן?).

  * נאום הדרת הנשים של ערן. כי נו, באמת, כאילו שאתה בעניין של יאנה.

  * אני מאוד נהנה מנוכחותה של יעל. חשבתי שהיא תהיה כאילו-כלבה, שמעמידה פני רעה ובפועל היא סתם דנה רון מינוס 150 CC בכל צד. אבל עד כה, טפו-טפו, היא רהוטה, מעניינת ונעימה. ההערה של עונת הייחום של החיות היתה נהדרת.

  * אגב חיות, מה קרה לתנין בסוף? החזירו אותו לחדר השירות או לא?

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @בלייר וולדורף-פדידה, התשובה תישאר עלומה לנצח, יחד עם מה זה לכל הרוחות 4 8 15 16 23 42.

  הוספת תגובה לתגובה

  פחמימה עובדת:

  @בלייר וולדורף-פדידה, פחחח, תנין.

  הוספת תגובה לתגובה

  בלייר וולדורף-פדידה:

  @פחמימה עובדת,
  הזואופוביה של דודו מכה שנית.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אבי :

  למה ללכת ערומות במקום ציבור – זה לא כפיה חילונית?
  למה לאכול לא כשר במטבח משותף – זה לא כפיה חילונית?
  למה להביע דעות חילוניות – זה לא כפיה חילונית ולהביע דעות דתיות – זה כפיה דתית?

  כרגיל נענע נלחמת מלחמת עמלק בעם ישראל בארץ ישראל ומפרסמת בדף הראשי שלה לינק ולמאמר אנטי דתי. שירדו במהרה מהמסך, זבלים.

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @אבי, ללכת ערומה במקום ציבורי זו עבירה על חוקי המדינה, לא כפייה חילונית.

  אה, אתה בטח מתכוון ל"לא ללכת עם בורקה ושל" (או בסקאלה נמוכה יותר – ללכת עם חצאית מיני וגופייה). במונחים שלך אתה קורא לזה "ללכת ערומה". ליבי ליבי לך.

  לעצם העניין: דת וחילוניות אינם סימטריים. החילוניות מבוססת על ידע אנושי, על מדע, על היגיון. הדת מבוססת על דלוזיות חסרות בסיס. לכן כל ניסיון להשוות ביניהן הוא חסר צידוק לוגי (או במילים אחרות – מתאים ל"צידוק הלוגי" של הדת).

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניר :

  מי שהצביע לברי מרגיש מזה דביל.

  הוספת תגובה לתגובה

  תמי:

  @ניר,
  מי שהצביע לה דביל

  הוספת תגובה לתגובה

 • משה :

  מאז ההדחה אתמול אני מפנטז איך תראה המדינה אם היה אפשר פשוט להדיח את החרדים\דתיים בסמס …

  פשוט תענוג

  הוספת תגובה לתגובה

 • מאור :

  צפניה אתה שמאלני אנטי דת, זה מה שהצלחתי להבין ממך שורה תחתונה!

  ברי וזיוה בסדר גמור, זה שלכל המתמודדים החילונים כמעט אין סובלנות לדת, שלא לומר אנטי דת.. כמו קטי המגעיל, שיצא עליהם בשאגות בכל הזדמנות שהיתה לו..

  אין ספק שהאח הגדול רצה לייצר סכסוך ופילוג בזה ששם 2 דתיות בתוכנית
  והוא גם הצליח בזה למלעלה מהמצופה, את סער אגב זה צא הטריד
  כי הוא לא בכלל לריב איתם, הוא בא לייצג את השמאל ואת שלום עכשיו
  שי ואביבית לא מעניינים, קותי ודודו, יצרו להם חבורה, ביחד עם יאנה, וכנראה גם שרי
  כל השאר הם חבורה בפני עצמה

  הוספת תגובה לתגובה

  מיכל:

  @מאור, אולי די עם הטיעון של הדת? ברי וזיווה היו שתי נשים בלתי נסבלות ללא שום קשר להיותן דתיות, שתיהן עם חרא של אופי, ברי לדעתי עם פיגור סביבתי קל, זיוה צריכה אשפוז בכפיה. להוסיף לכל הקצרים שיש להן במוח גם את מערכת המצוות והאיסורים יכול היה להוציא כל בנאדם מדעתו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ורד :

  ממש שמחתי שברי יצאה בעיקר בגלל שההפקה לא ממש רצתה שהיא תצאה, תסלחו לי אבל ההערה של אסי על זה שעושים לברי חיים קשים בתוך הבית ולא כל-כך מבינים אותה באמצע הפרק היה נסיון בוטה להוסיף לה קולות!!! אני באמת חושבת שארז ואסי לא צריכים להביע את דעתם על דיירי הבית במהלך משדר הדחה כי זה נראה כמו נסיון עלוב של ההפקה להטות את דעת הציבור לכיוון שנוח להם, לכן כשברי יצאה הייתי מרוצה כפליים!
  חוצמזה גם עם ברי הייתה נשארת היא לא הייתה מבינה שהתנהגותה צבועה ואלימה, ואני חושבת שיעל הגדירה את זה טוב מאוד ועוד יותר טוב עשתה זאת ברי בעצמה בנאום המגוחך שהיא נתנה לערן שניגש לדבר איתה ברוח טובה ובצורה רגועה והיא האשימה אותו שהוא מתנפל עליה, תמיד קורבן…
  ולגבי קותי- גרוע בדיוק כמוהם! לא הבין עאלק למה העמידו אותו להדחה וקרה לאנשים צבועים, ומה אתה? מקווה שיעוף גם הוא בהקדם!

  הוספת תגובה לתגובה

  ניר:

  @ורד, זה כאילו אני כתבתי את זה

  הוספת תגובה לתגובה

 • תמי :

  לאחר צפיה נוספת בקטע שבו מדיחים את זיוה ואת הזיבה שנדבקה אליה הבנתי שברי משוגעת ומטורפת לא פחות ממנה.
  ברי ממש אנסה את זיוה בדרך לאולפן, השתלטה לה על היציאה מהבית והראיון והתנהגה כמו אחוזת דיבוק.
  היא הצליחה לגרום לזיוה להראות נורמלית. וזו בהחלט משימה על גבול הבלתי אפשרית.
  עזבו את עניין הדתיים/חילוניים – שאני קוראת פה תגובות בעדן אני נחרדת.

  הוספת תגובה לתגובה

  איילת:

  @תמי,
  מסכימה עם כל מילה.
  ברי חולת נפש לא פחות מזיוה, היא התנהגה בצורה מחפירה לאורך כל הראיון, או יותר נכון הניסיון לראיין אותה.
  כשהראו להן את הקטעים של איך הדברים נראים מבחוץ הן לא ידעו איפה לקבור את עצמן, ברי אף כיסתה את עינייה כשראתה איך היא התנהגה אל סער בנסט כשהוא ניסה לדבר איתה.

  תודה לאל ששתיהן הלכו מהבית, אנשים כמוהם רק מרחיקים אחרים מהדת.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שמן מלכותי :

  זיווה= בצק אלים

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @שמן מלכותי, צפניה אמר את זה קודם (:

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון ש.:

  @שמן מלכותי, הגזמת קצת,לא??

  הוספת תגובה לתגובה

  מאיה:

  @שרון ש.,
  אתה צודק.. זה יותר בכיוון של בצקת אלימה

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @מאיה, למה לגרור את קים לעניין? מה הוא אשם? (סליחה, מתחת לחגורה)

  שרון ש.:

  @מאיה, וואו,איזו תגובה שנונה,"ארץ נהדרת" מתחילה בשבוע הבא,אני בהחלט ממליצה להם לצרף אותך.

 • מורן :

  צפניה, עם כמה שאני אוהבת את ההומור השנון/עוקצני הומואי אז הפגנת בורות מגוכחת בבלוג שלך כי אפילו אורלי וגיא עשו כתבת תחקיר על מכת מדינה שבו ערבים בגירים מפתים בנות יהודיות קטינות החל מגיל 11 ועד 17 ממשפחות מצוקה וקונים להם דברים עד שהן מתרצות לעבור איתן לכפר ושם הם כבר הופכות לשפחות מוכות. זה באמת קורה. באמת. והנה תראה ותשכיל http://www.youtube.com/watch?v=NJ1DPsnYLYg&feature=share

  הוספת תגובה לתגובה

 • ניקי :

  צפניה אתה חי בסרט…
  בערים רבות נערות (13-14) מבתים הרוסים נאספות על ידי בחורים ערבים בני 20-30 שמפנקים אותם בבשמים, ג'ינסים ומכות.
  את זה אני יודעת כי בתפקיד שלי אני מתמודדת עם אותם נערות!
  לנערות האלו אין מי שיגיד מה אסור ומה מותר, מה נכון מה לא או שאפילו שכדאי שישתמשו באמצעי מניעה!
  הנערות האלו חוטפות מכות על ימין ועל שמאל ומתות מפחד להיפרד מה"חבר"
  אז אתה יכול לומר עד מחר שזו דמגוגיה בגרוש ושנאת הזר, אבל מדובר בבעיה אמיתית וקשה מאוד. אין קשר לדתן ואמונתן של ברי וזיוה יש בעיה קשה, וכן! מותר לשאול מה אם זה היה הפוך!!
  אתה יודע טוב מאוד מה היה קורה אם היה מצב הפוך!

  די לצביעות!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.