ראשי » HOT, אקס פקטור, דיוטי פרי

אקס פקטור: מה אפשר ללמוד מההדחה של רייצ'ל קרואו

10 בדצמבר 2011 | | 16 תגובות | מאת

ההדחה שוברת הלב של רייצ'ל קרואו מ"אקס פקטור" יכולה ללמד אותנו דבר או שניים על טלוויזיה. ואולי גם על הבדל תהומי בין שני עמים. על מי אני עובד, בעיקר על ההבדל בין עם אחד ובין שאר העולם.

קרואו הודחה רגע לפני חצי הגמר. הודחה וקרסה על הבמה. זעקה את הכאב כמו שכל ילדה בת 13 שהשתתפה בתכנית ריאליטי והודחה רגע לפני שהגשימה את החלום הייתה זועקת. ואלוהים, זה כאב. זה כאב גם למי שלא עקב אחרי התכנית כי הזעקה הזו הייתה אותנטית. אולי אחד הדברים היותר אותנטיים ששודרו לאחרונה בטלוויזיה.

אצלנו, בישראל, זה לא היה קורה.

זה לא היה קורה כי אנחנו מאתרגים את המתמודדים בתכניות הריאליטי הכשרוניות. בכוכב נולד כולם חלק מה"משפחה". בבית ספר למוסיקה בכלל אין הדחות כי המתמודדים הגיעו ללמוד למרות שהשופטים בתכנית משחררים אמירות כמו "אין יותר מה ללמד אותך" כל שני וחמישי. לא לא, אצלנו כולם בסדר. על כולם שומרים.

כי אנחנו, בני העם היהודי הנאור שיושב בישראל, לא נוהגים לאכול אחד את השני.

כמובן שמדובר בשקר גס.

אבל בערוצים המסחריים זו אמת. שאלוהים יעזור לפורמט שיתעלל במשתתפיו. ואי אפשר לבוא בטענות אל הזכייניות או אל ההפקות. אם זה היה תלוי בהן, היינו מקבלים ליטרת בשר ודם מדי יום. וחבל שזה לא תלוי בהן. זה תלוי במדינה ובכל ההגבלות שהיא מטילה על גופי השידור במסגרת הזכיונות. כי רשות השידור לא ממש מתפקדת וצריך לחנך את התושבים. אפילו במחיר סירוס הטלוויזיה המסחרית שאמורה לבדר.

אמורה לבדר, לזעזע, להטריד, לגעת בכל קשת הרגשות, לעשות הכל חוץ מלערסל את הצופה ואת מושאי הבידור. את זה טלוויזיה מסחרית לא אמורה לעשות. זה לא כמו שהטבע רצה.

ההתרסקות בשידור חי של רייצ'ל קרואו אמורה לזעזע אתכם. הן לטובה והן לרעה. אולי אפילו לתהות אם לא הרחקנו קצת יותר מדי בחיפוש אחר בידור שייגע ברגשות הקהים (אגב, התשובה היא לא. אנחנו עדיין לא שם).

היא לא אמורה לגרום לכם להסתפק בבינוניות בה היא שוחה ו/או להרגיש נהדר עם העובדה שבישראל לא מסוגלים/רוצים לשדר תכנים שעלולים לספק סצנות כאלה. כי האמת חברים, היא שפשוט מסממים אתכם לאט לאט. שבעה מיליארד אנשים בעולם ורק בישראל הכל טוב ויפה ומסודר ונחמד ומנומס.

העולם לא יפה. העולם לא מושלם ורוב העם היושב בציון הוא לא נאור. הוא בעיקר מתחסד ומלא בעצמו. הוא רק רוצה להאמין שהוא יותר טוב מכולם.

זו לא המציאות. עם פגמים ועם צלקות, כל בני האדם נולדו שווים זה לזה. אפילו היהודים.

YouTube Preview Image

16 תגובות »

 • איימס :

  הדברים שהדחתה של רייצ'ל קרואו צריכים ללמד אותנו:

  לא לתת לילדים להשתתף בריאליטי, כי זה מביך בסוף.

  הוספת תגובה לתגובה

  צפניה:

  @איימס, אמא, את מבטיחה???? את מבטיחה?????

  אללי, צריך לתת אוסקר לילדה הקטנה. היא עשתה את כל הצ'ק ליסט.

  הוספת תגובה לתגובה

  איימס:

  @צפניה,הופעה או לא הופעה (אני לא חשבתי בהתחלה שמדובר בהצגה, אבל מאז שהועלתה בפני האופציה אני מאמצת אותה בחום), זה עדיין מביך :D

  אבל מה שבאמת צריך ללמוד מההדחה הזו, הוא שהערב הגמר של הגרסה הבריטית, ואפשר לבטל את ארה"ב (הגרסה והאומה).

  הוספת תגובה לתגובה

 • macphista :

  מה הסיפור של ניקול? אז הילדה עפה, סיפור גדול.
  יו איזה פרק להפסיד. עבודה ארורה!
  וואו, דרמה קווין קטנה ונפלאה, היא בהחלט תגיע רחוק!

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @macphista,
  אני לא יודע אם ראית או לא.
  בגדול, ורואים את זה בקטע שצפניה שם, הגיעו למצב שסיימון ופאולה הצביעו נגד מרקוס ואל.איי הצביע נגד רייצ'ל. ניקול לא רצתה להיות הקול המכריע, אז היא יצרה שוויון ורק אחרי זה הבינה שטעתה.
  אבל אחרי זה הקהל גירש אותה בקריאות בוז. (7:48 אם בא לך לראות).

  הוספת תגובה לתגובה

 • נירית :

  כמי שעוקבת אחר כל פרקי העונה האמריקאית, בלי להפסיד רגע, בקטע הזה פשוט בכיתי. 1. כי לא הגיע לה לעוף, ה-survival song שלה היה אלף רמות מעל הביצוע של מרקוס קנטי, היא יכלה לנגב איתו את הרצפה מרוב שהתעלתה עליו, וההפתעה הייתה אותנטית, פשוט הדחה לא צפויה. 2. התגובה של רייצ'ל הייתה קורעת לב. ואם לסכם ולהסכים עם צפניה- מה לעשות, זו טלוויזיה ב-מ-י-ט-ב-ה. גורמת לך להתחבר לדמות ולהתרגש יחד איתה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • MA :

  זה פשוט נראה כאילו זה 100% מתוסרט ומבוים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אורי :

  נו באמת!! אז הילדה לא זכתה באופציה לקבל חוזה הקלטות של 5 מליון דולר.. בשביל זה לבכות ? ןלעדות סצינה שך 5 דקות? תשלחו אותה לטמירה ירדני היא תקבל חוזה חלטורות של 5 מליון דולר (דולר נמיבי)..

  הוספת תגובה לתגובה

  מישהי:

  @אורי,
  למשפחה שלה אין פאקינג כסף. ברור שתבכה!!! אתה לא זוכר למה היא באה לשם מלכתחילה נכון? אז אל תסיק מסקנות.

  הוספת תגובה לתגובה

 • אור :

  מבוים או לא.. זה רק מראה שילדים לא מוכנים להשתתף בתוכנית כזו. לא רק ששלושת הילדים בתוכנית הודחו ברצף, שניים מהם פשוט פרצו בבכי על הבמה.
  שיעלו את הגבלת הגיל ל16-17 , רייצ'ל קרו תחכה .

  הוספת תגובה לתגובה

 • 25566 :

  זה רק מראה את היחוד שלנו ואל לנו חלילה לזלזל בכך

  הוספת תגובה לתגובה

 • אודי :

  אני לא כל כך מבין את הקובלנה של הטור הזה. מדוע זעזוע והטרדה צריכים להגיע דווקא מתכנית בידור בהשתתפות ילדים או בני נוער? האם אין מספיק מאלו ב, נניח, חדשות, תכניות דרמה ודוקו (עם ובלי מרכאות) ואפילו בפרק סטנדרטי של מעושרות?
  בתוכניות ריאליטי אחרות אין לזכייניות שום בעייה להתעלל במשתתפים בוגרים (ויעיד הליהוק של בן מלכא) אבל הקהל השמרני בישראל סבור שילדים לא אמורים להיות חלק ממשחק הדמעות הזה, ובנקודה הזו אני מסכים איתו לחלוטין. אם כבר עושים ריאליטי בהשתתפות ילדים (לדעתי טעות) הוא צריך להיות מרוכך בהתאם.
  נותרת השאלה האם ריאליטי חף מביקורת, הדחות או כל רגש שלילי אותנטי מעניין לצפייה. לדעתי לא, אבל מסתבר שהרב לא מסכים איתי וזה בסדר גמור.

  גילוי נאות – אני לא רואה לא את כוכב נולד ולא את בית ספר למוזיקה ואין ממש סיכוי שזה ישתנה בזמן הקרוב.

  הוספת תגובה לתגובה

 • שולהלהלה :

  בטעות, ממש בטעות, צפיתי אתמול באיזו שניה וחצי מבית ספר למוזיקה. אלוהים אדירים. בית ספר לבלבולי מוח. ילדים מעצבנים ברמות (על פי רוב) ושיפוט שלא קשור לשום דבר.
  שמישהו יגאל אותנו מהאסון הזה.

  הוספת תגובה לתגובה

 • גולס :

  אני רוצה לומר לכם שזה לא צודק ורייצל הייתה אמורה לזכות אבל רק בגלל מרקוס היא לא זכתה אז אני אומר לכם היא תחזור ובגדולללללללללללללללללללללללללללללללללללל

  הוספת תגובה לתגובה

  גולס:

  מרכוס סתם כושי מטומטם והוא היה צריך ללכת עוד לפני דרו

  הוספת תגובה לתגובה

  שי:

  @גולס,

  מה הקשר לזה שהוא כושי?

  מזל שלא אמרת את "the 'n' word"

  אני מסכים אבל שדרו ורייצ'ל היו צריכות להישאר אחריו.

  נ.ב
  אני לא חושב שיש גלגלי הצלה שם. זה לא כוכב נולד.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.