ראשי » פו פוליטיקה

מדינה במחאה: מרגול ממשיכה לחרחר ריב

13 באוגוסט 2011 | | 52 תגובות | מאת

יש מצב שמרגול באמת לא מבינה. כנראה שבאמת ובתמים מדובר בשיח בלתי אפשרי מבחינתה. הרבה יותר קל לעשות דברים אחרים. נניח לדפוק את הראש בקיר.

שבוע וחצי אחרי שהטיחה במחאה שמדובר ב"מחאה פוליטית, הלב שלי לא איתם", עושה מרגול פניית פרסה של 180 מעלות ומופיעה בעצרת בבאר שבע. עוד לפני שעלתה לבמה הודיעה לשני הערוצים המסחריים שהיא בעד המחאה ושהיא לא מעוניינת לדבר על מה שהתרחש לפני שבוע כי "זה לא פייר".

הזמרת שטענה שהושתקה ע"י אלה שטענו שהושתקו ע"י אחרים מנסה כעת להשתיק את השיח.

הבעיה שלה היא שנכון לעכשיו, היא לא מברווזת אף אחד ואת הדיון הזה ננהל גם אם לא תסכים.

המעשה החמור שעשתה מרגול הוא לא לצאת נגד מארגני המחאה. גם לא לצאת נגד המחאה. זה בסדר גמור. באמת. ומארגני המחאה עשו מספיק טעויות כדי שאפשר יהיה לצאת נגדם. וגם אם לא היו עושים טעויות, אפשר עדיין להתנגד. כל כך בסדר לצאת נגד המחאה, לא צריך לפחד. עשיתי את זה בעצמי, שרדתי לספר.

מה שמרגול עשתה, תוך התחפרות בעשרות שנים של קיפוח עדתי, הוא פילוג. כן, פילוג. נשק ההפחדה הכי עתיק בעולם.

הם שם והיא כאן.

הם לבנים והיא שחורה. הם רהוטים והיא פיגורה עממית שדוהרת על עילגות. ובגלל שהיא פיגורה עממית שדוהרת על עילגות, היא מצפה באופן טבעי שהחלק העיקרי של עם ישראל יקבל אותה בברכה ויזדהה איתה כי גם הוא היה פעם מקופח. או לפחות היה שותף בשיח הקיפוח.

אבל שיח הקיפוח בו השתתפה מרגול כבר לא קיים. ולמרות שהזכיינית המובילה של ערוץ 2 מאפשרת לה כבר חמש שנים ברציפות לנסות להחיות את שיח הקיפוח ע"י העלבת מתמודדים שלא שרים בסגנון ים תיכוני, השיח הזה מת. סעודת מלכים לתולעים. כולנו ישראלים. ולכן כולנו כועסים על מרגול שמנסה להחזיר אותנו שלושים שנים לאחור.

הטוויסט העצוב בסיפור של מרגול הוא ששבוע וחצי אחרי שירתה לעצמה ברגל עם קלצ'ניקוב, היא ממשיכה לפלג. ממשיכה לחרחר ריב ולזרוע זרעי קיטוב. כי המשפט המזעזע בקוטביותו שיצא לה מהפה הערב בבאר שבע היה "אני אוהבת אתכם. רוצים הופעה תרבותית או הופעה מלעונית?".

ומה מרגול רוצה להגיד? לא הרבה. היא בעיקר רוצה לסמן גבולות גזרה. היא משתינה מסביב לעצרת ומבהירה לנוכחים שאולי בתל אביב ההופעות יותר מנומסות אבל בבאר שבע אין מקום לנימוס ולרהיטות. משתינה מסביב לעצרת ומצחינה את המדינה.

ובאמת שאין טעם לנסות ולהבהיר לאישה העצובה הזו שכבר מזמן כולנו כאן והיא שם. לבד.

52 תגובות »

 • מלעון :

  רוצים הופעה תרבותית או מלעונית ? זה משפט פתיחה קבוע של מרגול בתחילת כל הופעה כבר עשר שנים , עוד כשהיא היתה להיט רק בערבי נגדים של חיל ההנדסה. היא לא מנסה לפלג היא צריכה קטעי קישור חדשים  

  הוספת תגובה לתגובה

  בה״ד 20:

  @מלעון, מאשר. 1996, יום כיף חיל חימוש.

  הוספת תגובה לתגובה

  טליה:

  @בה״ד 20,
  מחזקת ומאשרת, ערב יום העצמאות 2007 או 2008. מי זוכר? ברגע ששמעתי את משפט הפתיחה המזוויע, פרשתי

  הוספת תגובה לתגובה

  ריקי:

  מרגול אשת חייל וזמרת נשמה מדהימה. פצעי הילדות שלה חרותים מצולקים ואלה פצעים שהיא נושאת בשם כל בוגרי אותה תקופה, כולל הורי שבאו מפולניה, גם הם קופחו וסבלו ואף אחד לא פינק אותם. שום זרי דפנה. הם עבדו את אדמת דימונה ונשאו בעול ובחוסר.

  מרגול בסך הכל בחרה להתבטא בבמה שלא שייכת לה. בה היא לא מיומנת. הפזיזות מהשטן או מהשתן… סליחה על הביטוי. ואני בוחרת לא לשפוט אדם על כאביו ומצוקות ילדותו גם אם עברו הרבה שנים הילדות לא נמחקת. לפעמים היא אפילו כואבת יותר.

  הוספת תגובה לתגובה

  מזל:

  מי שמפלג מר כתב זה אתה , היות והמשפט שציטטת הוא משפט קבוע בכל הופעה של מרגול , אפילו באירועים…אז בבקשה תפסיקו לעשות עליהום על כל מי שיש לו להגיד ביקורת כלשהיא על המחאה..ויש הרבה כאלה..!

  הוספת תגובה לתגובה

  מלכה:

  מדברי הכתב וגם מהמקטרגים עולה ריח חמוץ שמעורבים בו רוע שנאה ושמחה לאיד הניחו לאישה החביבה הזו גם אם לדעת רבים חטאה בלשונה היא לא הבעייה וגם הפיתרון לא בדיוק נמצא בידה חפשו את הנושא הבא לעסוק בו וזיכרו שמרגול בדרכה בדרך כלל משמחת אנשים.

  הוספת תגובה לתגובה

  berkovich:

  @מזל,
  very sad to see that this is what you have to report. the entire movement does not have a vivid purpose and a target audience that can do something towards that purpose in the time they are rallying.

  oh well, another anomoly in the state of israel where everyone is smarter than his neighbor…

  הוספת תגובה לתגובה

  ggg:

  אז אולי היגיע הזמן שמרגול תיהיה יותר אנושית ופחות מלעונית

  הוספת תגובה לתגובה

  זהב-ה:

  הלוואי והיתה לבד.היא לא לבד.חלק ניכר עדיין שם.השיח הציבורי העדתי קיים ונושם וחי ובועט.
  לא מכבר נוכחנו בחיוניות ב"אח הגדול" בו כוננו "פרידמנים".
  הצרה היא שכשזה בא מהצד הכהה של המחנה זה לא נקרא גזעני.
  הגיע הזמן להודות ולהכיר בכך יתכן גם כלגיטימי שאכן יש פה מחנות שכל אחד מהם שואף להנחיל את מורשתו והקרב עדיין נטוש. זה יותר חכם מאשר להתכחש לנתונים. יש מחנה ימין ,מחנה שמאל,מחנה ספרד,מחנה אשכנז,מחנה רוסיה ואין כל כך מכנה משותף.

  אין טעם להכחיש שסממני ההפגנתיות עדיין קיימים במלא עוזם.השבוע נערך טכס אשכבה במעוז הצפונבונים "גלי צה"ל" והכל היה שם על טהרת הגפילטע ,החזרת האדומה והצניעות ,ועל שירי ארץ ישראל הטובה והיפה בלי שום סממנים מיותרים. ובברכת המחאה המוצלחת של כל עם ישראל ננוחם.

  הוספת תגובה לתגובה

  וליד:

  רואים עליה שהיא לא דוברת אמת. כל ההופעה שלה היא מאולצת והמילים לא יוצאות מהלב אלא מהראש.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יהלה :

  אכן, מרגול, אישה קטנה, פטתית, "זמרת של העם" עלאק. הרבה ריגשות נחיתות שכבר 30 שנה לא מצליחה לצאת מהם.
  והיום מןצש בראיון בבש היתה כל כך מסכנה וחסרת אונים
  למרות כל הקשקושים והסחות הדעת וניסיונות הבריחה שאם
  זה שאני לא סובלת אותה ש נ י ם לא הייתי רוצה להיות
  בנעליה!
  מקווה שלמדה שיעור לחיים.. חצופה גאוותנית שגם
  הקהל שלה לא אוכל יותר את "רוצים הופעה תרבותית או
  הופעה מלעונית" מספיק להסתכל עליה ולראות כמה שהיא
  מרירה .
  אכן היום כרתה את הענף שישבה עליו יותר מדי….
  תהני מרגול!!!

  הוספת תגובה לתגובה

 • dani :

  לפי אני ודעתי מדינות ערב קשורות לכל הבלאגן הזה שקורה במדינתנו גם לסמים וגם למחאה אז קדימה חברים הגיע הזמן למצוא את המסיט ולעצור אותו כמו שעשו לבחור שלנו במצרים

  הוספת תגובה לתגובה

  שגיב:

  @dani, מסית, dani יקירי. מסית, לא מסיט.

  הוספת תגובה לתגובה

  comet:

  @שגיב,

  גם מסיט מתאים להקשר :)

  הוספת תגובה לתגובה

 • שגיב :

  לבד? ממש (אבל ממש ממש ממש ממש) לא לבד. מיליון וארבע מאות אלף איש צפו בגמר של כוכב נולד, והם משכו את לירון הזייפן עם המבטא האוטנטי-עלאק ואת חגית יאסו הצפצפנית עד הגמר. קרא את הראיון השבוע עם אוהד שרגאי ותבין. מרגול יודעת היטב שהרוב איתה, כמו שהרוב עם ההתנחלויות, כמו שהרוב עם אלוקים.

  המחאה היא חריג המעיד רק על דבר אחד – בנושא הכסף אין הבדל. אבל המחאה תרגע ותישכח והרוב המלעוני יילך ויתפח. אל תפתח ציפיות לא ריאליות, חבל.

  הוספת תגובה לתגובה

 • חני :

  במדינה שבה השמאל שולט בערוצי התקשורת למינהם כל מי שחושב אחרת התגובה הכי מקובלת עליהם זה לבצע בו לינץ תקשורתי באופן שיאולץ להתחרט על הבעת דעתו השונה כך היה בשנות החמישים והששים אנשים שהאמינו בדרכו של סטאלין או האמינו בדרכם הפאנאטית פגעו אפילו פיזית באנשים שחשבו אחרת אוי למדינה שמגדירה את עצמה כדמוקרטית ומתנהגת בפועל בתקשורת כדיקטטורית תתעוררו!!!!!!!!!!!!!!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  צחי אפ.:

  @חני,
  אמת.
  אומנם, אני לא מסכים עם עמדתה של מרגול לגבי המחאה החברתית ובכלל אינני מתחבר אליה כאדם, אבל אני מסכים עם כל מילה שלך על איך שהתקשורת הפכה בלי שנסים לב למאפיה, "החוקית", הכי גדולה וקטלנית במדינה שלנו.. בלי שנסים לב, תוך כדי ניצול תמימות הציבור, התקשורת עם הכוח העצום שלה להשפיע, יכולה לגרום אבל ולפגוע באנשים על ידי התפלות אליהם, הסטה כנגדם או השפלה שלהם.
  לתקשורת יש כוח עצום שגם האדם החזק ביותר לא יוכל לעמוד כנגדו.
  וברור שאשר ניתן הכוח לאדם הלא נכון הוא יוכל לנצלו לרעה ולעשות באדם אחר את כל החפץ בו.
  *דוגמה.. דודו טופז-איש בידור שמבחינתו אהדת הקהל ודעותיו חשובים לו באופן קיצוני.
  עבר התעללות תקשורתית גלויה שכתוצאה ממנה איבד את שפיותו, דבר שגרם לו להתעסק בפלילים ובסופו של דבר נתן לאותם אנשי תקשורת אסמכתא להיצמד אל טענותיהם לגביו, כאילו רצו להוכיח "אמרנו לכם".
  אבל היצר הזה לדעת ולשפוט ע"י כותבים עוינים לא העלה באף אחד את המחשבה שללינץ תקשורתי כזה עלולות להיות השלכות קיצוניות.
  *דוגמה.. מלחמת לבנון השנייה- לאחר כל נפילה של רקטה על ישובי הצפון, דווחו מיקומם המדויק של הפגיעות ונראו תמונות וצילומים ברורים של המקומות שנפגעו, דבר שעזר לארגונים האחראיים לירי לדעת בדיוק מה לעשות ואיך לכוון כדי לדייק עוד יותר בירי הבא. היינו כלי מודיעיני מושלם לחיזבאללה ואף אחד פה לא חשב איך לשים לזה סוף.
  איני חושב שהתקשורת היא ברובה שמאלנית או ברובה ימנית ונכון שזכותו של הציבור היא לדעת אך כשמדובר בתקשורת מין הראוי שיהיה פיקוח מקצועי שיקבע ויגביל במידה מסוימת את כוחה של התקשורת ויאסור מידע אשר יסכן חייו של אדם, יפשילו, או יעזור לאויבינו לפגוע בנו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • הדר :

  נו טופ אלה הן רגשי הנחיתות של המלעונית היא בעצמה מפולגת אז אייך היא לא תפלג את קהלה אל תגזים מרגול לא מפלגת את העם היא לא כזו משפעיה כפי שנדמה לך הצעתי הסר דאגה מלבך העם חכם ויודע לזהות חולשות

  לך מרגול ולכל מי שרוצה לחיות ללא פילוג הנה דוגמה כיצד
  הבת שלי בת ה12 עונה לשאלה מאיזו מוצא את?
  "אני ישראלית" היא עונה בגאווה וזו תוצאה של חינוך מיום ינקותה שם משפיתחנו עוברת עוד היותי חייל סדיר מנהגיי משפתחינו מעורבבים והשחור והלבן הם צבעים בלוח השש-בש הדמקה, גו, ושחמט
  עשו כן וילדינו לא יבינו את נסתרות ליבה של הגברת המלעונה
  .

  הוספת תגובה לתגובה

  סהר:

  אל תדאגי עוד שנה-שנתיים הבת שלך תדע בדיוק מה המוצא שלה

  12 זה עוד יסודי בשביל ילדה להתעניין בזה

  כשתגיע לתיכון זה כבר יגיע לבד

  וזה לא מרוע או משהו פשוט ככה זה

  סתם שתדעי….

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון:

  @סהר, היא אמנם תדע מאיזה מוצא היא,אבל רק עובדתית/היסטורית או איך שתקרא לזה,לא יתלוו לעובדה זו רגשות נחיתות או "עליונות" כלשהן.

  הוספת תגובה לתגובה

  הדר:

  @סהר,
  סהר
  תלמד בהנת הנקרא ראשית אני האבא שלה כלומ זכר גבר ולא אישה
  2. שכמותך משרישים את הפילוג ורגשי הנחיתות
  אני לא מודאג בתי היא תוצר מחשבתי ושכמותך לא ישנו את חינוכה ואת המושרש בה מינקות
  שנה גישתך את תרגיש טוב יותר מבטיח לך

  הוספת תגובה לתגובה

  סהר:

  אז…
  קודם כל אין לי שום רגשי נחיתות –> לא יודע מאיפה הסקת את זה -> זה שאמרתי שהיא תדע בדיוק מה המוצא שלה זה לא רגשי נחיתות פשוא בתיכון
  יותר מתעסקים בזה –> לא מבחינה רעה כלשהי
  אבל זה הרבה יותר ברור

  אגב החינוך שלי לא פחות טוב משל הבת שלך
  ו"שכמותי" גם לא מעוניין לשנות את המושרש בה

  שמח שאתה מלמד את הבת של ערכים אבל כדאי שתדע
  שככה זה בבתי ספר ושוב לא מבחינה רעה

 • דניאל :

  מרגול … לכי תדחפי לעצמך ויברטור . אוליי תרגעי !
  כניראה שנים לא בא עלייך גבר ואיזה גבר יבוא עלייך ?
  גבר עם שימלה ???? לאישה אומללה ???

  הוספת תגובה לתגובה

 • חשוב לי להבהיר :

  כנראה יש פה טישטוש וחוסר הבנה,מוטיב מרכזי במהלך גל המחאות.
  זכותה האמיתית של מרגלית לצאת כנגד ראשי המחאה שברור ופשוט לכולנו שבכוונתם(בין השורות ואף נאמרה בצורה מפורשת)להפיל את הממשלה,
  כמו הזכות להפגין,כך הזכות לחופש הביטוי והדיעה-מרגלית אנחנו איתך.
  ברור,שגל המחאות יש אמירה אמיתית על בעיה ומצוקה גדולה,ברור שהממשלה צריכה לאחד כוחות לקראת פיתרון וסיוע הולם. אך לצאת בהכרזות לגבי פיתרונות כ"כ לא ריאלים לצאת וללכלך על אנשים(אם אפשר לומר ימנים)המביעים את דעתם בעניין ראשי המחאה-זו כבר דרגה שפלה המעצימה את המציאות כי המחאה איבדה כיוון..
  בהצלחה לכולנו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • סהר :

  גם אני עם מרגול —> היא צודקת בכל מילה
  המנהיגים האלה של המחאות לא היו נראים לה
  אז היא יצאה נגדם אבל תמיד הזכירה שהיא בעד המחאה עצמה והאנשים שאיתה

  אז היא ממש לא ירתה לעצמה ברגל
  היא צודקת ב-100% וכולם יודעים את זה

  נראה לי אתה זה שלא מבין!!!

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון:

  @סהר, השאלה הנשאלת:למה האנשים "האלה" של המחאות לא נראו לה?? מה,הם "אשכנזים" מדי לטעמה??

  לא מתאים לה(להשקפת עולמה), שגם הם מבקשים למחות וזה מה שהכי מטריד.

  הוספת תגובה לתגובה

  סהר:

  שרון את מסכימה איתי שבמחאה הזאת יש אנשים שבאים
  לומר אמירה פוליטית
  כשמרגול אמרה (והיא לא דברה על האשכנזים היא הדגישה)
  השמאלנים שמעוניינים להפיל את השלטון
  זה מדליק נורה אדומה

  בטח כשאת רואה את דפני (ממובילי המחאה) באה לחברת הכנסת מירי רגב מול הטלוויזיה ודורשת ממנה ללכת משדרות רוטשילד אבל כשבא חבר כנסת מטעם "מרץ" לא אומרים לו כלום זה מאוד מקומם

  לא סתם יש הרבה מנהיגים במחאה הזאת והרבה אי-הסכמות

  מרגול לא דברה על האשכנזים ולא על שמאלנים שפויים
  היא דברה על כאלו שמסיתים -> שבפנים לא אומרים באמת מה הם מעוניינים אבל מאחורי הקלעים
  מארגני המחאה שבאים מגופים כמו
  "הקרן החדשה לישראל"
  לא ממש רוצים את הממשל הקיים ומעוניינים לערער את מעמדו בדרך מחאה לגיטימית שנוגעת לכולם

  וכל מה שמרגול אמרה זה שהיא לא אוהבת צביעות שכזו

  הוספת תגובה לתגובה

 • צחי אפ. :

  אומנם, אני לא מסכים עם עמדתה של מרגול לגבי המחאה החברתית ובכלל אינני מתחבר אליה כאדם, אבלכדי שנתעורר. התקשורת הפכה בלי שנסים לב למאפיה, "החוקית", הכי גדולה וקטלנית במדינה שלנו.. בלי שנסים לב, תוך כדי ניצול תמימות הציבור, התקשורת עם הכוח העצום שלה להשפיע, יכולה לגרום אבל ולפגוע באנשים על ידי התפלות אליהם, הסטה כנגדם או השפלתם.
  לתקשורת יש כוח עצום שגם האדם החזק ביותר לא יוכל לעמוד כנגדו.
  וברור שאשר ניתן הכוח לאדם הלא נכון הוא יוכל לנצלו לרעה ולעשות באדם אחר את כל החפץ בו.
  *דוגמה.. דודו טופז-איש בידור שמבחינתו אהדת הקהל ודעותיו חשובים לו באופן קיצוני.
  עבר התעללות תקשורתית גלויה שכתוצאה ממנה איבד את שפיותו, דבר שגרם לו להתעסק בפלילים ובסופו של דבר נתן לאותם אנשי תקשורת אסמכתא להיצמד אל טענותיהם לגביו, כאילו רצו להוכיח "אמרנו לכם".
  אבל היצר הזה לדעת ולשפוט ע"י כותבים עוינים לא העלה באף אחד את המחשבה שללינץ תקשורתי כזה עלולות להיות השלכות קיצוניות.
  *דוגמה.. מלחמת לבנון השנייה- לאחר כל נפילה של רקטה על ישובי הצפון, דווחו מיקומם המדויק של הפגיעות ונראו תמונות וצילומים ברורים של המקומות שנפגעו, דבר שעזר לארגונים האחראיים לירי לדעת בדיוק מה לעשות ואיך לכוון כדי לדייק עוד יותר בירי הבא. היינו כלי מודיעיני מושלם לחיזבאללה ואף אדם לא חשב איך לשים לזה סוף.
  אינני חושב שהתקשורת היא ברובה שמאלנית או ימנית ונכון שזכותו של הציבור היא לדעת אך כשמדובר בתקשורת מין הראוי שיהיה פיקוח מקצועי שיקבע ויגביל במידה מסוימת את כוחה של התקשורת ויאסור מידע אשר יסכן חייו של אדם, יפשילו, או יעזור לאויבינו לפגוע בנו.

  הוספת תגובה לתגובה

 • בכחוס :

  עובדה- שרק אחרי שמרגול העירה את תשומת לב כולם שהמחאה האשכנזית ברוטשילד לא סופרת את הפריפריה, פתאום ההפגנה אתמול הייתה רק בפריפריות. מה קרה אחרי חודש? פתאום השמנה מהשדרה הבינה משהו?
  מרגול צודקת ותפסיקו להיות זנב לשועלים.

  הוספת תגובה לתגובה

 • זהב-ה :

  אני אגב לא מסכימה להגדרה "מחרחרת ריב ומדון" מרגול בסך הכל מביעה את רחשי תיסכולה המתמשך. זכותה.
  מרגול מזוהה והיא אכן לב ליבו של המחנה העדתי המזרחי.
  היא דעתנית להטנית קולנית שתלטנית גזענית ופטרונית. ופטריוטית למזרחיות שנשפכת ממנה לטוב ולרע.
  אין מה להתרגש ממנה.ואין צורך לנקום בה ולסתום לה את הפה. .צריך להכיר בעובדה שיש פה גזעים שונים ומרגול חשה שייכת לאחד מהם.המחנה האשכנזי אמנם הפסיק להרכין ראש והפך יותר פלורליסטיומנסה להכיל גם את סממני המזרח , אבל הוא אכן שומר בקנאות לא קטנה על סממני תרבותו הנעלה לדעתו יותר.פאקט.

  לא כולם נוצקו באותה תבנית ובאותו שטאנצ'. והעובדה שמרגול חשה שהגזע שהיא שייכת אליו קופח במשך שנים יש לה ידיים ורגליים. אבל דרכה אינה דרכינו.ואנחנו לא סותמי פיות. צדיק בתחושתו יחיה. יש להניח לה לבטא את תחושותיה .זה יגרום לה לניקוז תיסכולים מסוים.

  מרגול מנסה בכל כוחה להשתייך לעם כולו. יש אמת בדבריה שהממסד התקשורתי המסורתי שהוא בדרך כלל אשכנזי קיפח עד כה את הצד המזרחי של המפה העדתית.אך היא השכיחה מעצמה את החידוש .נתנו לה במה ואיפשרו לה להביע בשפתה העילגת והצבעונית את סממני השתייכותה העדתית החריפה בריש גליי .בדבריה היא מאששת את הניכור בין התרבויות וגם יורקת לבאר שהשקתה אותה לא רע בשנים האחרונות. אבל גם זו זכותה.
  יש בארץ מחנות עדתיים וצריך להכיר בכך.העמדות פנים וטישטוש עובדות לא ישנו את המהות.

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון:

  @זהב-ה, קראתי נכון??
  השתמשת במילים:"גזעים" ו"גזע"???

  לא להאמין,ישראל-2011.

  הוספת תגובה לתגובה

 • יהושע :

  מה שעשו למרגלית צנעני זה סטלניזם אדום ומכוער .
  אני מתנגד למחאה באופי הנוכחי שלה על אף ההבנה שהמחירים בארץ יקרים מידי.
  היחס למרגול מעיד אלף מונים שהיא צדקה

  הוספת תגובה לתגובה

  יהלה:

  @יהושע,
  בקשר לסטליניזם כשהיא רוצה לנגח את האשכנזים עיא תמיד
  משתמשת בו בבד האדום וחוטפת לפנים …
  מה צודקת , מה????
  הגיע הזמן שתסתום את הפה המגעיל שהופך אותה ליותר
  מכוערת ויותר גסה ממה שהיא ברגיל.
  היא יורקת אש וחוטפת אש ולא חסינת אש כמו שחושבת.
  לא חוסכת את הזבל המסריח שלה אף פעם .
  צדקה???????
  כן תמיד צדקה!! הרי היא צדיקה של אלוהים ולמרות זה
  לא נכנס לה לראש כלום 30 שנות! ריק ןחלול.
  תמיד תשאר דפוקה…

  הוספת תגובה לתגובה

  יהושע:

  @יהלה,

  א) אני אמרתי סטלניזם ולא מרגול .

  ב) במדינה דמוקרטית מותר ויש המוכנים למות על הזכות של האחר להגיע את דעתו.

  בסך הכל מרגלית צנעני הביעה הסתייגות מוצדקת נגד המחאה מטעמים שאת יכולה להסכים או להתנגד אבל את והחברים האדומים שלך לא מבינים מהי דמוקרטיה מהו חופש ביטוי ולכן בכל היבט שהוא מי בצורה מוצלחת ומי פחות (לדוגמא את) יסתמו פיות לאנשים שחושבים אחרת

  לדעתי מרגול אישה חזקה ואצילית וכל הסופרלטיבים שלך לא ישנו עובדה זו.
  תנסי פעם לחשוב במקום להיות חלק מהעדר הטיפש

  הוספת תגובה לתגובה

 • יואב :

  מרגול כל כך שקועה ברגשי הנחיתות המזרחיים שלה שהיא שכחה שאחיה גם נמצאים בין המפגינים. בשנת 2011 מרגול שהעם מאוחד במלחמתו נגד החזירות השלטונית, צריך לתת להם כוח ולא לרוק להם בפרוץ. צאי מהסרט שלך!

  הוספת תגובה לתגובה

 • יהלה :

  חבל שאתה לא מבין את הקשר שעשית בין בינה לסטליניזם???
  אישה חזקה, כן על רגישות ואצילות אפשר להתווכח. מוכיחה שיודעת להשתלח ולא חוסכת מאיתנו את הרוע והבורות שלה…
  דמוקרטיה אמרת?? יש דרכים לומר אותה, או ללמוד איך להשתמש בה . ואין כאן אסרטיביות. על אותו משקל יותר מתאים = פרימיטיביות, אה?

  הוספת תגובה לתגובה

  יהושע:

  @יהלה,
  א) המחאה ממומנת ומאורגנת ע"י השמאל הקיצוני ובכל הפגנה ניתן לראות סמרטוטים אדומים מכוערים "המקשטים" את המסך
  ב) התקשורת כחלק מהשמאל הקיצוני נוקטת צד ברור בטון של המחאה לא מצוקת הדיור אלא ניסיון להגדיר מחדש את מדינת ישראל.
  ג) הגרעין הקשה של אנשי המחאה באים מהקבוצה האשכנזית החילונית המדושנת של החברה בישראל, זאת שיצאה נגד אותם טענות ממש כאשר הם באו מתוך החברה של ישראל השניה, המזרחית. מרגלית צנעני חשפה את הצביעות זה הכל.

  העניין פשוט, אז זה היה מנוגד לאינטרסים שלהם לגבות את המאבק החברתי והיום זה אינטרס פוליטי למנף את המאבק להשגים פוליטים שישרתו רק את אותה אוכלוסיה.
  יהלה ,את נשמעת לי נערה בן 14 מתלהמת נסחפת אחר העדר הטיפש. תנשמי עמוק ותקשיבי טוב למה שהגברת המרשימה והאצילית מרגול אמרה בסך הכל .

  הוספת תגובה לתגובה

 • Sימה :

  מרגול כבר מזמן לא מקופחת.
  כשהראש (הקטן) לא מחובר לפה (הגדול)- התוצאה :
  קשקשנות מיותרת .
  היתרגלנו "לשטויות" שלה בכוכב נולד,
  היא לא מתאימה לבמות רציניות …. כמו מחאה עממית
  ענקית בסדר גודל כזה .
  שתלך הביתה ולא תוסיף יותר שום מילה "נחמדה" גם לא
  "הופעה מלעונה" .

  הוספת תגובה לתגובה

 • יהלה :

  יקירי, מאחר ואנו לא מכירים…וטוב שכךךךךךךךך
  "דברים שרואים משם לא רואים מכאן"
  גברת מרשימה? אוי לעיניים שכך רואות.
  נסחפת בגדול , אחת שהגיעה מאשפתות תפסה תחת עם הפה הגדול שלה…
  יאמר לזכותך , ניחנת ברגישות ואבחנה דקה.
  יום טוב

  הוספת תגובה לתגובה

  יהושע:

  @יהלה,

  ראשית עלי להעיר לך שסגנון הכתיבה שלך ילדותי וחסר תוכן. את לא עונה לעניין. לכתוב כךךךךךךךךך!!!!!@@@#$^&%$& לא מוסיף עניין אפשר גם כך.
  ולענייננו , מרגול, ידידתי יהלה, יתכן והגיעה מאשפתות להבדיל ממך אבל היא הצליחה בגדול את לעומת זאת הגעת ממקום שכולו עושר וסגנון אבל מקומך הטבעי באשפתות יקירתי ויחי ההבדל הקטן.
  לא צריך להתלהם בבהמיות רק בגלל שחושבים אחרת ממך.

  הוספת תגובה לתגובה

  יהלה:

  @יהושע,
  יהושוע ידידי
  מאחר ואתה מיטיב להכיר אותי את חינוכי מוצאי וכו
  עושר לא אבל תרבות דרך ארץ איפוק = כן!! מה שידידתך הקטנה לא יודעת לכבד את המקום ממנו באת
  ואת המקום… ההשתלחות של רגשי הנחיתות שלה לא
  מעידים יותר מאשר על עבד כי ימלוך ומי שמדבר
  בבהמיות "כמוכם" על זה נאמר "הפוסל במומו הוא
  פוסל".

  הוספת תגובה לתגובה

 • שגיב :

  אף אחד לא התייחס למשפט המקומם שלה "עשיתי להם טיזינג"?

  ממתי "זו מחאה של צפונבונים… זאת מהפכה דה לה שמאטע… הם רוצים משטר מיופיף… הדרישות שלהם הזויות" זה טיזינג?

  מרגול (לא-)יקירתי, לא שאני חושב שתצליחי להבין את מה שאני אומר, אבל אגיד בכל זאת: להגיד "טעיתי, סליחה" – יכול להתקבל. להסתתר תחת "לא התכוונתי, עשיתי טיזינג" – זה תינוקי, זה מקומם, זה מגוחך, זה עושה בדיוק ההיפך ממה ש(אולי) רצית.

  תסתמי את הפה הגדול שלך (שגם לשיר לא יודע), שבי בשקט, אולי פעם יהיו כאלה שישכחו, אני לא.

  הוספת תגובה לתגובה

 • been there :

  הייתי בעצרת ואני יכול רק לומר שבכל פעם שהיה שיר של מרגול והיא הפנתה את המיקרופון לקהל – היא ספגה בחזרה צעקות בוז.

  הוספת תגובה לתגובה

 • המאסטר החיוור :

  רק אני חושב שכל הכוח של ההתבטאויות שלה נובעות בדיוק מאלו שמתקוממים עליהן.

  דיברה שטויות.
  אז דיברה.

  למי אכפת?

  התגובות הלא פרופורציונליות נגד הקש וגבבה רק מעניקות להן חשיבות ולגיטימציה. חבל שנופלים פה לפח הזה.

  וכל מה שאמרו לך צפניה בנוגע לכך שהיא "לא לבד" אלא יש המון אנשים שאצלם האפליה העדתית חיה ובועטת בלב נכון בהחלט. זה לא חדש שלהיות אשכנזי או משתכנז בארצנו הפך לעלבון. (וכל משכיל מזרחי הוא משתכנז כמובן…)

  הוספת תגובה לתגובה

 • יהושע :

  רוב האנשים פה הם חבורה של עדר מטומטמים .
  תחשבו, תקשיבו לפני שאתה פותחים את
  הג'ורה שלכם על מרגלית צנעני ובכלל על אנשים שחושבים אחרת.

  יום נעים לכולם

  הוספת תגובה לתגובה

  שרון:

  @יהושע, כלומר,כל מי שחושב אחרת ממך או ממרגול הוא מטומטם??

  אם אני לא טועה, זה אתה שכתבת למישהי:"סגנון הכתיבה שלך ילדותי וחסר תוכן" ו:"לא צריך להתלהם בבהמיות רק בגלל שחושבים אחרת ממך.."

  מקרה קלאסי של גמל שלא רואה את דבשתו שלו.

  הוספת תגובה לתגובה

  יהושע:

  @שרון,
  מה שכתבתי היה שיקוף לבוטות ולחוסר הסובלנות שלכם. אפשר לדון גם אחרת כך שאחד יקשיב ברצינות לטיעונים של זולתו וליהפך.

  הוספת תגובה לתגובה

 • הדר :

  אייך אתה יכול להתיף מוסר כליות שאתה בעצמך מנבל את הפה ומפיץ מרגליות (כדברי המשורר עוז)

  הוספת תגובה לתגובה

  יהלה:

  @הדר,
  ולסיום סיומת, בצעד אחד קדימה…ו
  ברור שכל מה שתכתוב הוא מגננה אחת גדולה ו…
  לכן גם ברור שאתה צודק כי את המילה האחרונה
  תמיד ,אבל תמיד יאמרו חכמים ויודעים רק כמוך
  ויפה שעה אחת קודם, זה פשוט דפוס התנהגות שכזה…

  הוספת תגובה לתגובה

  יהושע:

  @יהלה,
  יהלה , את צודקת את המילה האחרונה אני אגיד. :)

  אני מודה שהשתמשתי באותו הסגנון של הפורום הזה, אבל שימו לב שבתחילה הייתי הרבה יותר מאופק.
  לקלל, כל אחד יכול וכן להעליב ולרדת על אנשים, יתכן ולא הייתי צריך לרדת לרמה של השיח פה אבל רציתי להמחיש לכם כיצד רובכם מתנהגים, בגסות ובבוטות ובמקרה של חלקכם, ללא מחשבה מעמיקה.
  ולענייננו, אני יכול לכתוב 10 דפים מלאים בכדי לסנגר על מרגול מהי המוטבציה הפנימית לדבריה ומהי המוטיבציה של התקשורת לנגח אותה אבל בפסקה אחת: במדינת ישראל התרבות השלטת היא של השמאל האשכנזי החילוני על אף שהוא מיעוט שבמיעוט הוא תופס את נקודות המפתח בחברה ומי שיוצא נגד העקרונות והערכים חוטף על הראש: מתנחלים, חרדים, מזרחיים, רוסים ומה שביניהם. המחנה המשותף לכל אותם תתי קבוצות, זו תחושת ההזדהות עם דבריה של מרגול. זה לא נובע מרגשי נחיתות כי אם להיפך . אמירתה חשפה את הצביעות של השמאל האדום והמזוהם וכול הכבוד לה על כך.
  לסיכום , לא צריך להיות מושפעים מכמה סטיריקנים סוג ז' מארץ נהדרת לפעמים כדי לחשוב לבד
  שבוע טוב ויום טוב לכולם ואני מתנצל אם פגעתי במישהו כאן בפורום

  הוספת תגובה לתגובה

 • oi boi :

  צפניה, אתה בדיוק המייצג של הגזענות עליה מרגול מדברת, אשר קיימת גם אם מיליון בלוגרים נטולי עמוד שדרה יכריזו שהיא שייכת לעבר. אתה מציג את מרגול כעילגת. אפשר לומר עליה מיליון דברים (אני גם חושב שהיא מאוסה ונודניקית), אבל עילגת היא לא. השליטה שלה במשלבי לשון "גבוהים" ו"נמוכים" היא פנומנלית. למעשה, ב"עילגותה" היא הציתה שיח לגיטימי וחיוני שהסתיים בהפגנת פריפריות ראשונה. אבל אצל צפניה, איך שלא תהפוך את זה, מזרחי הוא עילג. המתמודד ה"מזרחי" ב"כוכב נולד 9", לירון, לו לעגת וכינית אותו עילג, התמודד באופן מרשים ובוגר להפליא עם טקסטיים קאנוניים מורכבים כמו "יצאנו אט" ו "נשל הנחש". אבל אצל צפניה מזרחי הוא עילג. חגית יאסו זכתה כאן לדמוניזציה והוצגה כחולת שליטה דורסנית רק כי היא לא התאימה לסטריאוטיפ הגזעני שלך, צפניה, של אתיופים כענווים, ציתניים ושתקנים. אלו רק דוגמאות בודדות. אתה הגזענות בהתגלמותה וההוכחה שהיא לא נעלמה לצערנו. הדבר האחרון שאתה יכול להרשות לעצמך הוא לכתוב טקסט דבילי כזה. אתה העילג האמיתי כאן. אולי אתה מנסח משפטים שקדניים ומפוסקים של ילדת כיתה ג, אבל אין בך טיפת אינטיליגנציה.
  ל"ראשי המחאה" קוראים דפני ליף, סתיו שפיר ורגב קונטס(שמישהו כבר יסביר לו שהוא בדיחה פאתטית). איך שלא תגלגל את זה, צנעני אין שם.

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.