ראשי » southland, דיוטי פרי

קליפורניה, היר ווי קאם

9 באפריל 2009 | | 3 תגובות | מאת

יהיה מאוד מעניין לראות את נתוני הרייטינג של Southland, סדרת השוטרים החדשה של nbc שתשוגר בעוד כמה שעות לפריים טיים של אמריקע (וזהירות, יש גם ספוילר לסוף פרק הבכורה בסוף הפוסט).

יהיה מעניין מכמה סיבות. ראשית, סאות'לנד מגיעה מבית היוצר של ג'ון וולס שהביא ל-nbc את ER ואת הבית הלבן. שנית, בנג'מין מקנזי החטוב מ-the o.c לוהק לתפקיד הראשי. שלישית, ערב לפניה האמריקנים צפו בפרימיירה של The Unusuals שהיא סדרת השוטרים החדשה של abc ולבסוף – יהיה מעניין לראות אם משהו מעונת 2008-9 של nbc ישרוד.

כאמור, סאות'לנד היא סדרת שוטרים. רשת nbc טוענת שהסדרה תציע לצופים מבט אותנטי על חיי השוטרים בלוס אנג'לס. הו וואטבר. בגדול, מדובר בעוד סדרת אנסמבל.

בנג'מין מקנזי מגלם את בן שרמן (יש מצב שהתסריטאים חושבים שהוא מספיק יפה כדי להיות טיפש ולשכוח איך קוראים לדמות שהוא מגלם), שוטר מתחיל ומולו ניצב מייקל קודליץ שמגלם את ג'ון קופר, השוטר הוותיק שחונך את בן. ברקע יש עוד כל מיני שוטרים עם כל מיני בעיות אבל הכל אותנטי.

ומלוכלך. הפרק הראשון של סאות'לנד מאוד מלוכלך. הצילום מלוכלך. התסריט מלוכלך (ומצונזר. בפיילוט שדלף לרשת כל הקללות מלוות בצפצופים נאים). אבל לוס אנג'לס מלוכלכת. אז זה אותנטי.

שני דברים מאוד מעניינים מבדילים את הבכורה של סאות'לנד מסדרות שוטרים אחרות. הראשון הוא המהלך הפרסומי הנועז יחסית של nbc שמהלך בפראות על גבולות האתיקה העיתונאית: אנשי הרשת נעזרו בלוס אנג'לס טיימס ורכשו שטח פרסום בעיתון. הפרסומת נראתה ונקראה כידיעה אמיתית המתארת אירוע שעבר על שוטרי עיר המלאכים. מי כתב את הפרסומת? אנשי השיווק של nbc בשיתוף אנשי הטיימס. מעניין ובעייתי.

הדבר המעניין השני הוא זהותו המינית של ג'ון קופר שהוא כאמור השוטר הוותיק-שלא-מפסיק-לקלל-ונראה-כמו-כל-שוטר-אחר. הדקה האחרונה של פרק הבכורה מגלה לצופים שקופר זה הינו הומו. וכזה שלא מתבייש בזה (כנראה). לגמרי טוויסט מפתיע.

האם שווה לדגום את סאות'לנד? כן. האם שווה לעקוב באופן קבוע? רק אם אתם אוהבים לכלוך. האם nbc תבטל (גם) אותה למרות הקשר עם וולס? שאלה טובה.

Southland משודרת מדי יום חמישי ברשת nbc בארה"ב.

YouTube Preview Image

3 תגובות »

 • רןנית :

  מה אגיד לך, צפיתי אתמול בפרק.
  טינופת? לא יודעת, נדמה כאילו הכניסו את כל הרעות החולות בפרק אחד.
  היחסים בין שוטר חדש לותיק,
  חטיפת ילדה קטנה.
  גאנג ושחורים שמנסים להרים את הראש ולצאת מהשכונה.
  כה צפוי שגרם לי לפיהוק פה ושם. גם לא ציפצפו לי מדי עם קללות…
  הדבר המפתיע היחיד שהתרחש הוא, הירי של השוטר הצעיר, וואלה, איזה קור בעיניים!
  איזה דיוק ואיזה יופי. רק מה, ידעו להרוס לי את זה שהושיבו אותו ליד הגופה ונתנו לו לבהות בה כל הפרק…
  יאללה, הבנו. הבחור או מקנדה או מ 90210. ואולי הומו. וואט אבאר.
  עדיין מעדיפה פי כמה וכמה את CSI המקורית של וגאס. היה פרק מעולה אתמול עם לא מעט הומור.
  מצוין!!! מומלץ בחום!

  הוספת תגובה לתגובה

 • צפניה :

  רונית: אני מסכים שסאות'לנד הייתה קלישאתית. אבל היא עדיין הגיעה מג'ון וולס ועדיין היה בה משהו אחר. לא יודע לשים עליו את האצבע.

  הוספת תגובה לתגובה

 • ארז :

  זה רק מחזק את דעתי ש-NBC הפכה לבית קברות של סדרות, ולא רק במשך היום.
  לגבי "שוטרים" + "אנסמבל" + "לוס אנג'לס" = כל זה מזכיר לי איזו סדרת דרמה בעונת 200/3 ששודרה גם בערוץ 3. שכחתי איך קוראים לה, אבל היא הייתה מאוד טובה (ועם אחד האחים לבית וולברג, mind you), ולצערי החזיקה מעמד רק עונה אחת. היה בה קטע שכל אירוע הוצג מזווית הראייה של כל הדמויות. רוצה לומר, "אל עצמי" :)

  הוספת תגובה לתגובה

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.