ראשי » אורחים באים, דיוטי פרי, סטייליסטה

אין סטייל

18 בנובמבר 2008 | | 2 תגובות | מאת

פוסט אורח של אורי אורן הנפלא.

לנסות ולכתוב דברים טובים על תוכנית הריאליטי החדשה "סטייליסטה" זה בערך כמו לנסות למצוא מזון מרזה בתפריט של מקדונלד'ס. שהרי מדובר בטראש טלוויזיוני טהור שאינו מייצג ולא במאית את המתרחש מאחורי הקלעים של תעשיית מגזיני האופנה בניו-יורק. ולא רק שהוא אינו מייצג, אלא שהוא אפילו מבייש את תעשיית האופנה בעיר – אז פלא שתוכנית הריאליטי החדשה מבית היוצר של הגלאמדונה, טיירה בנקס, לא זכתה בביקורת מפרגנת אחת וצללה די מהר אל תחתית טבלת הרייטינג?

עבורי, אישית, רגע השבירה התרחש בסביבות הדקה השמינית של הפרק הראשון. זה קרה בדיוק אחרי שהסתיים שלב ההיכרות הראשוני עם המתמודדים (ששוב , כמו תוכנית ריאליטי אחרת מבית היוצר של בנקס, נפלו אל תוך הקלישאות הכל כך מתבקשות של הביץ', הבריטי, הפרחה, השמנה וכדומה). הו אז אנחנו זוכים להכרות ראשונית עם אן סלואי, העורכת הראשית של מגזין האופנה לנשים "אל" והשופטת הראשית בתחרות. משום מה, סגמנט ההיכרות הראשוני עם סלואי נערך באיזה מין הומאז מגוחך ל"שטן לובשת פראדה" – האסיסטנטיות מכריזות על בואה, כל המתמודדים במתח/משקשקים באימה, מכונית מנהלים שחורה עוצרת ליד הבניין, הנה סלואי יוצאת ממנה חמושה במשקפי שמש כהים ועקבי סיכה, היא נכנסת לבניין, עולה במעלית, זורקת את המעיל שלה על המזכירה בכניסה – והנה היא – העורכת האופנתית הגדולה ביותר בניו-יורק. לכי חפשי את החברים שלך אנה ווינטור. אן סלואי היא הביץ' החדשה של עולם האופנה. זה היה השלב שבו התחלתי לצקצק ולגלגל עיניים בספקנות ספוגה בעצבים קלים. נו באמת…מישהו באמת עוד קונה את הקלישאות האלו?

המשך הפרק הראשון התברר שעוד יותר מגוחך מתחילתו. על המתמודדים הוטלה משימה ראשונית של הרכבת ארוחת בוקר לאן סלואי עם דגש על הפרזנטציה שלה (סלואי בתגובה נבחרת: "אני רק שותה קמבוצ'ה עם אייס לטה"). אחרי סקירה מהירה של הסטייל האישי של כל מתמודד, משתתפי סטייליסטה זוכים למנוחה קצרה בלופט שקיבלו (בברוקלין…חי…חי…חי). בבוקר למחרת הם זוכים "לעדכן" (??) את הסטייל האישי שלהם (???) ב-H&M (????). אחרי מסכת קניות קצרה הם חוזרים למשרדי "אל" להרכבת לוק בוק ראשון ופרזנטציה אופנתית (סלואי בתגובה נבחרת: "הסנדלים לגברים הם בחירה רעה. אני לא מעוניינת לראות בהונות של גברים. רק אם הם בחדר השינה או באמבטיה"). סלואי, בעזרת יועציה, בוחרת מנצח/ת. והמפסיד, ההוא שכל כך רצה להיות סופר, נשלח הביתה. יופי. גם ככה לא בדיוק הבנתי מה הוא עשה שם.

אפילוג

מה שכל כך מתסכל בתוכנית הריאליטי החדשה "סטייליסטה" היא העובדה שהיא כל כך צבועה ומוחצנת. ושאין ממש קשר בינה לבית המציאות. עולם האופנה בניו-יורק הוא אומנם נורא נוצץ וזוהר אבל הוא גם נורא קטן. הקליקה של אנשים שעובדים בביצה הרדודה של מגזיני האופנה בעיר היא מאוד מצומצמת. וכל מי שמגיע מרקע אחר באופנה כמו למשל יחסי ציבור, סטיילינג, דוגמנות, קניינות, צילום וכדומה די מכיר אישית ומתחכך בכל הצירים האופנתיים הפועלים בעיר. ולכן רבים בתעשיית האופנה בעיר לא הסתירו את גיכוחם על שקמה תוכנית ריאליטי המנסה להפוך את אן סלואי לסוג של עורכת קאמפית ביצ'ית. כי היא פשוט לא כזו ביומיום. יצא לי אישית לפגוש אותה פה ושם בכמה אירועים. היא מאוד אופנתית אבל גם די פשוטה. כל התלבושות שלה בתוכנית, האיפור, השיער, הציטוטים הנבחרים – הכל זה בשביל מצלמות הטלוויזיה וקדושת הרייטינג.

YouTube Preview Image

2 תגובות »

הוספת תגובה

הוסף את תגובתך למטה או שלח טראקבק מאתרך. תוכל גם להרשם לעדכון על התגובות באמצעות RSS.

אני רוצה לקבל עדכונים במייל על תגובות לפוסט. ניתן גם להרשם לעדכונים מבלי להוסיף תגובה.